BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 18:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e53] Żle wskazuje poziom paliwa
PostNapisane: 21 stycznia 2024, 22:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 177
Lokalizacja: ÂślÂąsk
Moje BMW: e53 3.0i
Witam.
Miałem pękniętą skalę na pływaku, pokazywał rezerwę.
Kupiłem cały nowy zespół pompujący w lipcu 2023.
Wskazówka od razu wskoczyła na pół baku.
Dotankowałem jeszcze ze 20 litrów, i tak jeździłem na gazie.
Paliwo po trochu schodziło na wskaźniku, do dziś na około pół baku.
Jeżdżąc teraz zimą głównie na benzynie, auto mi nagle zgasło na ulicy. Całe szczęście że na uboczu, a nie w centrum miasta, bo by bez lawety się nie obyło.
Po diagnozie komputerowej, sprawdzeniu manometrem ciśnienia na listwie, wskazywało na awarie pompki.
Po wyciągnięciu pompy, okazało się że nie ma w baku w ogóle benzyny, a wskaźnik na blacie cały czas wskazywał pół baku, a po przesunięciu pływaka na max do góry, wskaźnik pokazywał 65 litrów.
Uznałem że to wina elementu pomiarowego przy pływaku.
Zakupiłem nowy zespół pompujący SKV.
Odpiąłem złącze od pompy z baku i podłączyłem do nowej SKV.
Okazało się się że machając pływakiem góra-dół, też na liczniku wskaźnik wahał się w przedziale 35-65 litrów.
Nie wiem czy mam w takim razie uszkodzony wskaźnik w liczniku i trzeba kupić jakiś inny licznik,
czy jest jakaś inna tego przyczyna i rozwiązanie.
Pomóżcie :rozpacz:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e53] Żle wskazuje poziom paliwa
PostNapisane: 22 stycznia 2024, 23:57 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Jest jeszcze drugi plywak w drugiej komorze zbiornika, moze jest zaciety w max pozycji i temu pokazuje ci caly czas 35l mimo calkowitego braku paliwa w zbiorniku

Z tego co pamietam w licznikach w ukrytym menu mozna wejsc w cyfrowe wskazania paliwa calkowitej ilosci oraz osobno ile jest w danej komorze


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e53] Żle wskazuje poziom paliwa
PostNapisane: 23 stycznia 2024, 16:57 
Offline
Forumowicz

Posty: 177
Lokalizacja: ÂślÂąsk
Moje BMW: e53 3.0i
picia9669 napisał(a):
Jest jeszcze drugi plywak w drugiej komorze zbiornika, moze jest zaciety w max pozycji i temu pokazuje ci caly czas 35l mimo calkowitego braku paliwa w zbiorniku

Z tego co pamietam w licznikach w ukrytym menu mozna wejsc w cyfrowe wskazania paliwa calkowitej ilosci oraz osobno ile jest w danej komorze



1. Czy jak odepnę wtyczkę w drugiej komorze, to powinno się zmienić wskazanie na liczniku paliwa ?
2. Czy jak zewre piny we wtyczce w drugiej komory, to powinno się zmienić wskazanie na liczniku paliwa ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e53] Żle wskazuje poziom paliwa
PostNapisane: 30 stycznia 2024, 15:12 
Offline
Forumowicz

Posty: 177
Lokalizacja: ÂślÂąsk
Moje BMW: e53 3.0i
picia9669 napisał(a):
Jest jeszcze drugi plywak w drugiej komorze zbiornika, moze jest zaciety w max pozycji i temu pokazuje ci caly czas 35l mimo calkowitego braku paliwa w zbiorniku

Z tego co pamietam w licznikach w ukrytym menu mozna wejsc w cyfrowe wskazania paliwa calkowitej ilosci oraz osobno ile jest w danej komorze


kolega ma racje, sprawdziłem lewą komorę i jest pełna benzyny,
a w ukrytym menu licznika sprawdziłem poziom paliwa, i okazało się że w lewej mam 37 litrów, a w prawej 13 litrów.

Czyli problem teraz jest do rozwiązania taki, dlaczego nie przelewa benzyny z lewej komory do prawej ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 183 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL