BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 7 maja 2024, 17:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Przebieg a jego autentycznosc
PostNapisane: 26 grudnia 2006, 16:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: Danzig
Kolega zainteresowal sie E39 520d 2002,przebieg 119 tys km autko bardzo dobrze wyposazone (navi 16:9, xenon,pdc,dsc,skory itd) oraz zadbane wiec oferta kuszaca. Chlopaki z bmw w gdyni sprawdzimi mi zgodnosc wyposazenia z vinem. Wyczytalem ze byla do auta zamiawiana instrukcja dunska wiec telefon do bmw w danii. Po paru telefonach okazalo sie ze auto mialo ostatni przeglad w lutym 2004 ze stanem licznika 230 tys km. :) Zadzwonilem sprawdzic moj przebieg do niemiec i mam prawidlowy czego zycze tez innym. Dealerzy informuja bez problemu o przebiegu auta podczas ostatniego przegladu na podstawie vin.

_________________
pozdrawiam
mavic


Ostatnio edytowano 26 grudnia 2006, 20:29 przez mavic, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 grudnia 2006, 17:24 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Hehe Mavic, i tak niektórym nie przetłumaczysz... :-)

Ja tam wole nie dzwonić w sprawie swojego, obstawiam prawie dwukrotność tego co mam na liczniku.
Ale jeśli ktoś się lepiej czuje z tym, to niech sobie myśli, tym bardziej że ludzie po kupnie sami skręcają liczniki, ze świadomością pełną.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 grudnia 2006, 17:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 235
Lokalizacja: Bydgoszcz
Najlepsi są cwaniaczki w ogłoszeniach, np 16-to letnia beemka i 150 000 km :rotfl:
Jak widze taką bajkę to od razu sobie odpuszczam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 grudnia 2006, 02:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 39
Lokalizacja: Danzig
To zalezy od auta, ja nie wierze ze ktos kupuje diesla zeby robic male przebiegi - diesla sie kupuje zeby jezdzic duzo !!! Moje 540i mialo 156 tys km po 10 latach, sprawdzilem to w bmw ag i faktycznie mialo tyle, wg ksiazki przez pierwsze 7 lat uzytkowania auto robilo ~12 tys rocznie. Nie dziwie sie bo to nie jest auto do duzych przebiegow skoro spala 18-19 l na miescie :)

_________________
pozdrawiam
mavic


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 grudnia 2006, 11:10 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 2823
Lokalizacja: MaÂłopolska
Moje BMW: E84
Garaż: Było E36,E39,E60
w sprawdzanie mozna sie bawic przed zakupem,potem to szkoda nerwów a prawdy i tak nie zmienisz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 grudnia 2006, 11:55 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
mavic napisał(a):
To zalezy od auta, ja nie wierze ze ktos kupuje diesla zeby robic male przebiegi - diesla sie kupuje zeby jezdzic duzo !!! Moje 540i mialo 156 tys km po 10 latach, sprawdzilem to w bmw ag i faktycznie mialo tyle, wg ksiazki przez pierwsze 7 lat uzytkowania auto robilo ~12 tys rocznie. Nie dziwie sie bo to nie jest auto do duzych przebiegow skoro spala 18-19 l na miescie :)


Nie masz Mavic racji.
Użytkownik trafia się różny. Czasem ktoś mało jeździ, jak mój ojciec, pare tysięcy rocznie, tak że auto 10 letnie bedzie miało 50 tys, przebiegu.
Ale 540 to auto właśnie do połykania kilometrów.
W mieście smok, a na trasie, autostradzie jeszcze, to express co przelatuje sprawnie kraj ze spalaniami spokojnie poniżej 12 litrów.
Dla tekiej V8, czy to na długich przełożeniach automatu, czy 6-ym biegu manuala, parugodzinna jazda 200 km/h, kiedy silnik nie ma 4000 obr. to pestka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 grudnia 2006, 20:57 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 43
Lokalizacja: PoznaĂą
Heh, wiem coś o tym., Gdy kupowałem BMW było na liczniku 160k km i wcale nie chciałem wiedzieć, ile jest naprawdę :) Aż tu pięknego dnia mechanik zupełnie przypadkowo powiedział mi, że auto ma ponad 250k km, a sprawdzili na kompie z ciekawości... Ale nie ma co się stresować, gorsze rzeczy w życiu się zdarzają niż przebieg auta ;)
pzdr

_________________
Obrazek
BMW E39 525 TDS, BMW 2002' 1972
Ducati900Monster,KTM520EXCRacing


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 grudnia 2006, 20:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6182
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
Dominik Szymańs napisał(a):
że auto ma ponad 250k km, a sprawdzili na kompie z ciekawości...


A ten mechanik to z ASO oczywiście?

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 grudnia 2006, 21:43 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 43
Lokalizacja: PoznaĂą
No właśnie że nie z ASO, ale wzięli auto do ASO i przy okazji to sprawdzili. Ale tak jak mówisz - sprawdzanie po podpięciu się do kompa w ASO. Wszystko pokazuje, co się z samochodem działo.
pzdr

_________________
Obrazek
BMW E39 525 TDS, BMW 2002' 1972
Ducati900Monster,KTM520EXCRacing


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 grudnia 2006, 21:44 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 43
Lokalizacja: PoznaĂą
Lego napisał(a):
w sprawdzanie mozna sie bawic przed zakupem,potem to szkoda nerwów a prawdy i tak nie zmienisz


Ano to są najmądrzejsze słowa. Mnie niestety mechanik chciał uszczęśliwić na siłę...

_________________
Obrazek
BMW E39 525 TDS, BMW 2002' 1972
Ducati900Monster,KTM520EXCRacing


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2007, 18:05 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 80
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 318d
czesc witam wszytkich na forum
jestem posiadaczem e36 compact 316
mam pytanie o przebieg moze ktos mi wytłumaczy :)
mianowicie licznik pokazuje mi przebieg 180tys, samochód ma prawie 12 lat wiec uwazałem ze moze byc autentyczny :)
ale kolega pokazał mi mała sztuczke, mianowicie wciska sie przycik od resetowania przebiegu i przekreca stacyjke na poziom 1
wtedy wyskakuje napis esse czy jakos tak i pojawiaja sie jakies ilosci km i własnie nie wiem co to znaczy??
np 1. 360842km. pozniej pod numer2 jest mniejsza liczba, i tak sie zmniejszaja do numeru 5

no i własnie czy te 360842 to jest własnie prawdziwy przebieg mojego samochodu???
oby nie:)
załuje ze mi to pokazał :zly:


dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich :)

Tomek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2007, 18:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Lokalizacja: opole
dziuniek napisał(a):
czesc witam wszytkich na forum
jestem posiadaczem e36 compact 316
mam pytanie o przebieg moze ktos mi wytłumaczy :)
mianowicie licznik pokazuje mi przebieg 180tys, samochód ma prawie 12 lat wiec uwazałem ze moze byc autentyczny :)
ale kolega pokazał mi mała sztuczke, mianowicie wciska sie przycik od resetowania przebiegu i przekreca stacyjke na poziom 1
wtedy wyskakuje napis esse czy jakos tak i pojawiaja sie jakies ilosci km i własnie nie wiem co to znaczy??
np 1. 360842km. pozniej pod numer2 jest mniejsza liczba, i tak sie zmniejszaja do numeru 5

no i własnie czy te 360842 to jest własnie prawdziwy przebieg mojego samochodu???
oby nie:)
załuje ze mi to pokazał :zly:






dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich :)

Tomek



to zapisz sobie ta liczbe po czym pojezdzij troche i sprawdz ponownie zobaczysz ze liczba bedzie ta sama ;) jestem pewny ze zostanie to samo to jest jakis numer seryjny czy cos takiego dokaldnei nie pamietam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2007, 19:09 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 43
Lokalizacja: PoznaĂą
dziuniek napisał(a):
czesc witam wszytkich na forum
jestem posiadaczem e36 compact 316
mam pytanie o przebieg moze ktos mi wytłumaczy :)
mianowicie licznik pokazuje mi przebieg 180tys, samochód ma prawie 12 lat wiec uwazałem ze moze byc autentyczny :)
ale kolega pokazał mi mała sztuczke, mianowicie wciska sie przycik od resetowania przebiegu i przekreca stacyjke na poziom 1
wtedy wyskakuje napis esse czy jakos tak i pojawiaja sie jakies ilosci km i własnie nie wiem co to znaczy??
np 1. 360842km. pozniej pod numer2 jest mniejsza liczba, i tak sie zmniejszaja do numeru 5

no i własnie czy te 360842 to jest własnie prawdziwy przebieg mojego samochodu???
oby nie:)
załuje ze mi to pokazał :zly:


dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich :)

Tomek


Twój kolega to kolejny mitoman czytający za dużo forum Bravo Girl.
Ukazujące się numery związane są z numerem VIN, a nie przebiegiem auta.
pzdr

_________________
Obrazek
BMW E39 525 TDS, BMW 2002' 1972
Ducati900Monster,KTM520EXCRacing


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2007, 19:15 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 80
Lokalizacja: NDM
Moje BMW: E46 318d
uuuffffffffff

dziekuje :) :) :) :)

pozdrawiam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 stycznia 2007, 20:46 
Dominik Szymańs napisał(a):
No właśnie że nie z ASO, ale wzięli auto do ASO i przy okazji to sprawdzili. Ale tak jak mówisz - sprawdzanie po podpięciu się do kompa w ASO. Wszystko pokazuje, co się z samochodem działo.
pzdr


Zadzwoniłem jednego dnia do ASO u siebie w mieście (Wrocław Inchape Motor) i pytam się grzecznie ile kosztuje i czy jest możliwość sprawdzenia rzeczywistego przebiegu w moim samochodzie. Odpowiedź brzmiała następująco: cena 160 zł + VAT, jeżeli ktoś to zrobił umiejętnie nie ma możliwości sprawdzenia ale możemy spróbować (oczywiście za 160 zł + VAT) :D --> dalem sobie spokoj :)

Więc nie wiem Dominik :)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 178 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL