BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 08:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E61] Błąd poziomowania auta.
PostNapisane: 22 marca 2016, 07:37 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Czujniki najlepiej sprawdzić Inpą.
Sprawdzając czy jest zmiana odczytu np. jak ktoś usiądzie w bagażniku lub na pasie przednim

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E61] Błąd poziomowania auta.
PostNapisane: 22 marca 2016, 07:43 
Offline
Forumowicz

Posty: 154
Moje BMW: E46 touring
Kod silnika: m54b30
W e46 czujnik od ksenonu sprawdzałem tak jak pisałeś (poruszałem nim jak był odkręcony). Zły czujnik nie dawał reakcji, jak zmieniłem na dobry reakcja na lampach była natychmiastowa. Ale całkowicie uszkodzony czujnik powodowałby opadanie lamp na sam dół, tak żebyś nie oślepiał innych, jeżeli u Ciebie lampy zawieszają sie na górze wygląda jakby się ten czujnik zacinał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Błąd poziomowania auta.
PostNapisane: 8 maja 2017, 15:05 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: f11
Kod silnika: n47
czesc
podbije temat.BMW F11 blad tylnego zawieszenia.poziomuje sie ale potem nie chce opasc, to znaczy po zaladowaniu bagarznika to podniesie sie, lecz po wypakowaniu juz nie opada do pozycji jak jade pusty i poduchy sa podniesione na maxa.pod kompem pojawia sie blad zbyt dlugie opuszczanie sie pojazdu, ale tylko lewa strona.Samochod stoi po 3 tygodnie nie odpalany to poduszki trzymaja powietrze, brak nieszczelnosci, poziomka z lewej strony przelozona na prawa, prawa na lewa ale caly czas pokazuje blad lewej strony.Jakies porady pomyslowego Dobromira jak z tym sobie samemu poradzic??
Pod komputerem jak wlacze opcje opuszczania to tez brak reakcji, stoi jak stal, jedyny sposob na opuszczenie to odkrecenie przewodow od poduszek przy komresorze i polozenie auta na glebie ;) a potem skrecenie wszystkiego do kupy i kompresor wypoziomuje auto do standardowej wysokosci


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Błąd poziomowania auta.
PostNapisane: 8 maja 2017, 21:18 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Czym diagnozujesz układ?

Może problemem są elektrozawory.


Miałem kilka takich przypadków i za każdym razem problemem był czujnik, którego odczyt stał w miejscu

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E61] Błąd poziomowania auta.
PostNapisane: 9 maja 2017, 05:41 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: f11
Kod silnika: n47
diagnozowalem programem DELPHI a potem oddalem samochod do warsztatu zeby wykszesac wiecej mocy z mojego 2.0 i tam tez powiedzial mi ze jest blad w opuszczaniu, a przyznam koles naprawde zna sie na rzeczy
wracajac do tematu, jak podlacze moj program (delphi) to poziomki raczej dzialaja bo odczyt wysokosci prawej i lewej strony jest podany


Ostatnio edytowano 9 maja 2017, 07:26 przez kropek83, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Błąd poziomowania auta.
PostNapisane: 9 maja 2017, 07:04 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Wartość będzie podana, ale sprawdź czy jak ktoś obciąży bagażnik czy oba odczyty zareagują

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E61] Błąd poziomowania auta.
PostNapisane: 29 czerwca 2019, 13:58 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E61 xd
Witam
Mam problem z zawieszeniem w bmw e61 xdrive.
Generalnie samochód siadł z prawej strony na tyle różnica między prawą a lewą stroną jest zmienna czasami o 3 cm czasami o 5..samochód po podłączeniu do komputera nie ma błędów, czasami podczas jazdy wyskoczył błąd poziomowania... Pompuje się jednak po przejechaniu kilku metrów opada.. Czujnik sprawny wymieniany dla pewności...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Błąd poziomowania auta.
PostNapisane: 29 czerwca 2019, 13:59 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E61 xd
Na komputerze przy zmianie poziomowania różnice między lewa a prawą stroną są ogromne np na jednym kole z lewej strony (z tej dobrej) wyskakuje - 11 a z prawej 36 na plusie...dane nie chcą się wyzerowac po ustawieniu.. I samochód opada
Dodam że w ostatnim czasie robiona była zwrotnica łożysko i sforzen z lewej strony od strony kierowcy
A po kilku dniach zbieżność bo skoszona była kierownica na prawą stronę i właśnie po zrobieniu zbieżności dziwnym trafem siadla ta strona prawa....

Ksenony reagują prawidłowo
Poduszki całe

Pomóżcie
Bo ŻADEN MECHANIK NIE POTRAFI SOBIE Z NIM PORADZIĆ!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Błąd poziomowania auta.
PostNapisane: 2 lipca 2019, 06:04 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
A mechanik wykonuje kalibrację wysokości, czy tylko ręcznie ustawia wysokość programem, myśląc, że sterownik zapamięta to ustawienie?


Kalibrację da się wykonać zdalnie, potrzebny jest kabel usb-obd, Inpa, TeamViewer, miara zwijana i telefon ;)

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E61] Błąd poziomowania auta.
PostNapisane: 2 lipca 2019, 08:30 
Offline
Forumowicz

Wiek: 53
Posty: 187
Lokalizacja: Gdansk
Moje BMW: e 46
Kod silnika: m47
Witam podepne sie pod temat.U mnie tez lekki proplem z poziomowaniem lewy tyl jest nizej o 1cm.Czujniki reaguja na zmiane obcizenia ale auto nie chce tego wypoziomowac.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=_CRkFCQqakg


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Błąd poziomowania auta.
PostNapisane: 3 lipca 2019, 18:08 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Sterownikowi zawieszenia trzeba zaprogramować jaka wartość to zero. W innym przypadku będzie dążyć do tego, co miał wcześniej zadane

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E61] Błąd poziomowania auta.
PostNapisane: 31 maja 2023, 16:24 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e39
Kod silnika: M57
Witam Panowie,

U mnie auto było dużo niżej z prawej strony, kompresor pompowal i się wylaczal więc mechanik obstswil zawór.

Po wymianie zaworu bez zmian. Pomogła wymiana regulatora napięcia więc sprawdźcie napięcie ładowania zanim zaczniecie wymieniać elementy nivo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Błąd poziomowania auta.
PostNapisane: 31 maja 2023, 20:12 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 558
Lokalizacja: Północna Polska
Moje BMW: E61 KOMBI
Kod silnika: M57TU
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=167617
Ale kotlet odgrzany ;)
proponuje zacząć od wymiany filterka...
często robi chece...
doctor ogarnia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL