BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 01:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 603 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 14 października 2013, 20:38 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
Da się w necie kupić za 380 - 390 zł w indeksie H do 210 km/h (zima chyba wystarczająco). Mają one jeszzce jeden plus - u mnie po dwóch sezonach z bieznika zszedł 1 mm, gdzie inne opony były już w połowie zużyte. Także jak dla mnie zakup się opłacił bo będe jeździł dłużej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 15 października 2013, 20:00 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
davidoff napisał(a):
Da się w necie kupić za 380 - 390 zł w indeksie H do 210 km/h (zima chyba wystarczająco). Mają one jeszzce jeden plus - u mnie po dwóch sezonach z bieznika zszedł 1 mm, gdzie inne opony były już w połowie zużyte. Także jak dla mnie zakup się opłacił bo będe jeździł dłużej


Te Conti w Oponeo kosztują 487 zł, to na pewno b.dobre opony ale na zimę a zwłaszcza na śnieg lepiej wybrać coś tańszego a też b. dobrego. Ja wybrałem Fuldę Kristall Montero 3 , cena w oponeo 328 zł. Kuzyn kupił nowe do Audi i bardzo je chwali,dobre są też i w podobnej cenie Uniroyal MS Plus 66,ale bieżnik Fuldy jest chyba lepszy na śnieg. Taniej o 159 zł/szt a b. dobre zwłaszcza na śniegu,a o to głównie przynajmniej mnie chodzi.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 15 października 2013, 22:24 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 10
Moje BMW: e46
zastanawiam sie nad zakupem
http://www.opony.com.pl/testy-opon-zimo ... =2,29,7289 Dunlop 4D za 370 zł
W Katowicach w BOMIE mają fajne ceny, choć na ceneo już można wyszukać tańszą opone tylko jaka będzie w jakości


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 15 października 2013, 23:35 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
marekb napisał(a):
davidoff napisał(a):
Da się w necie kupić za 380 - 390 zł w indeksie H do 210 km/h (zima chyba wystarczająco). Mają one jeszzce jeden plus - u mnie po dwóch sezonach z bieznika zszedł 1 mm, gdzie inne opony były już w połowie zużyte. Także jak dla mnie zakup się opłacił bo będe jeździł dłużej


Te Conti w Oponeo kosztują 487 zł, to na pewno b.dobre opony ale na zimę a zwłaszcza na śnieg lepiej wybrać coś tańszego a też b. dobrego. Ja wybrałem Fuldę Kristall Montero 3 , cena w oponeo 328 zł. Kuzyn kupił nowe do Audi i bardzo je chwali,dobre są też i w podobnej cenie Uniroyal MS Plus 66,ale bieżnik Fuldy jest chyba lepszy na śnieg. Taniej o 159 zł/szt a b. dobre zwłaszcza na śniegu,a o to głównie przynajmniej mnie chodzi.



dziś zamiawialem koledze komplet - 390 złotych sztuka w normalnym sklepie internetowym więc cena z oponeo nie jest wyznacznikiem bo zawsze mieli drożej. Każdy robi jak uważa, ja tam wole dać 250 zł więcej na komplecie i mieć opone na której nie boje sie jeździć zważywszy że będe jeździl na nich 4 sezony

http://www.ceneo.pl/2699201


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 16 października 2013, 00:37 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
Jeśli tak liczymy to Fulda od 280 zł czyli 100zl na szt. 400 zł na kpl. Ale to nie jest jakiś majątek przy zakupie kompletu, chodzi o to ,że w przypadku opon zimowych nie warto przepłacać zwłaszcza jak dla kogoś najważniejsze jest zachowanie na śniegu. Co innego opony letnie, sam mam Conti PremiumContact 2 i są świetne, Fuldy ani innych w ogóle nie brałem pod uwagę. Mam zimówki Dunlopy Winter Sport już dość zużyte,ale nawet jak były prawie nowe to na śniegu nie byłem z nich zadowolony. Montero w Audi jeżdziłem trochę i byłem w szoku jak dobrze na na świeżym ,mokrym śniegu auto może jechać. Najważniejsze by zimówki kupować nowe,szkoda kasy na używane.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 16 października 2013, 12:01 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
tez mam premium contacty 2 i potwierdzam że są bardzo dobre. Też kiedyś twierdziłem że nie bede przepłacał, miałem Barumy Polaris 2 i byłem mega zadowolony. Trafiły mi się w promocji Continentale i kupiłem. Po zmianie kolosalna róznica. Na śniegu również radzą sobie lepiej. Ale największa róznica jest na mokrym - przy ostrym hamowaniu na poprzednich oponach leciałem w kosmos, na obecnych rzadko kiedy właczy się ABS. A zimą głównie jeździ się po mokrym, nie po śniegu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 19 października 2013, 13:58 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 175
Lokalizacja: Dębno
Moje BMW: e36 Touring
Kod silnika: M52B20
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130617
witam.Mam pytanie troche z innej beczki ale chodzi o opony,dokladniej do e36 Touring 2.0/
nie wiem jaki rozmiar wybrac.na lato mam 16 205/55 a na zime mam stalowki i do tego chce kupic opony.
w ksiazce pisze ze na 15 cali powunny byc
185/65
205/60
225/55
troche jak dla mnie dziwne te opony.a inni zakladaja 195/65 i jest spoko.powiedzcie na jaki rozmiar sie przygotowac??
i na 16 cali jakie oponki ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 19 października 2013, 19:12 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1003
Lokalizacja: Tychy
Moje BMW: E39 525d Touring
Kod silnika: M57D25
Ja osobiście kupiłem goodyear ultra grip 7 i jestem zadowolony, na śniegu nie miały problemu, i jak na zimówki nie są głośne


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 20 października 2013, 10:27 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 175
Lokalizacja: Dębno
Moje BMW: e36 Touring
Kod silnika: M52B20
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130617
ale ja pytam o rozmiar a nie o to jakie kupic ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 20 października 2013, 12:46 
Offline
Forumowicz

Posty: 423
Moje BMW: 523i
Kod silnika: M52B25
misiaczek5236, w książce dobrze piszą. Stalowe powinny być 15 tki. 6,5Jx 15 H2, a opony do nich

205/60 R 15 T/H/V. Jak na zimę radzę indeks prędkości T do 190 km/h ewentualnie H /210 w przypadku nowych, nie ma co przepłacać.

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 1 listopada 2013, 20:48 
Offline
Forumowicz

Wiek: 31
Posty: 175
Lokalizacja: Dębno
Moje BMW: e36 Touring
Kod silnika: M52B20
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=130617
moze bede mial 185/65/15 w bardzo dobrym stanie.moga byc?tylko jeszcze nirwiem czy bede je mial na 100% jaesli nie to bede bral 205


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 1 listopada 2013, 21:41 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 285
Lokalizacja: Wlkp Rokietnica
Moje BMW: E46
Kod silnika: M43
Ja u siebie mam 195/65/15 goodyear ultra grip 7 i też jestem zadowolony ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 5 listopada 2013, 21:42 
chcę wymienić 2 zimówki, raczej to mój ostatni sezon z samochodem więc szukam używek, wpadły mi w oko takie: http://allegro.pl/245-45-17-pirelli-sot ... 08324.html nadaje się to? jakoś dziwnie wygląda ta opona po prawej


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 5 listopada 2013, 21:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1860
Moje BMW: brak
Kod silnika: Turbo
Jak rzeczywiście mają 7mm bieżnika i DOT 39.10 oraz nie były naprawiane to chyba warto kupić. Dwa sezony jeszcze posłużą.

_________________
Moje BMW E46 330i
viewtopic.php?f=6&t=120047


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 10 listopada 2013, 10:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
rowniez stoje przed zakupem zastanawiam sie nad nokianami wr runflatem ale nie wiem konkretnie ktore... sa w jodelke i sa zwykle proste
podobno dobre sa tez continentale TS dokladnie jakie nie wiem
czy ktos moglby doradzic opony? zalezy na konkretnych, jak mam kupowac w ciemno komplet to wole nawet zmienic po 2 :wstyd: z klasy premium
podobno sprawdza sie jakas debica frigo 2 polski produkt z zimowek i zawstydza continentale :oczami: . na allegro widac jak to lykają, ale nie wiem jak to jest... potrzebuje opony na 4lata... cos na 205/55/16 :P

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 10 listopada 2013, 19:09 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
Dębica frigo zawstydza continentala ? przestań. To jest budżetowa opona. Jak chcesz dłużej pojeździć, dołoż, zobaczysz że nie będziesz żałował. Mam u siebie Continentale TS 830P i nie zamierzam kupować do innego auta czegoś innego. Komfort super, na mokrym rewelacja no i w końcu zero hałasu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 10 listopada 2013, 20:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
mam nokiany RSi juz zjechane, te debice sa rozchwytywane na allegro bierznik sciagniety z jakiejs opony markowej. letnie debice to podobno kazde kupa, ale te zimowe, mowia ze cena/jakosc/wlasciwosci :luka: dobrze wypada... chce wybrac pomiedzy continentalem a nokian.

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 10 listopada 2013, 20:48 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 885
Moje BMW: F10 535d +
Zrobisz jak uważasz. Jak mówilem ludzie je kupują bo są tanie. Jakby były dobre klasy Conti czy innej marki to by tanie nie były. Jeździłem na nokianach zimowych teścia autem oraz w jednym służbowym w pracy. Nie są złe ale jakbym miał brać to TS830P rzadzą jak dla mnie. Nie udało mi się przez 2 sezony wpaść w poważny poślizg. One są zaprojektowane do aut o konkretnych osiągach, przy konstrukcji brano pod uwagę że musza dawac radę w naprawdę mocnych autach, dlatego do BMW są w sam raz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 12 listopada 2013, 01:02 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 670
Lokalizacja: W-wa
Moje BMW: e36
Kod silnika: m52b25
Ja mam do sprzedania tanio 600 zł na stałowkach hankooki igła bieżnik 90-95% prod.2010 Węgry zostały po beemce.
Od serca je polecam.

Przerobiłem wiele rozmiarów w mx-5 , 325 i 323i od 215 do 185 i powiem że te najlepsze są do e36 to 185 im węższe tym lepsze a do 1.6 nawet i o 175 bym się pokusił.
Miałem prawie nówki pirelli po zakupie w 205 i była bryndza.

Hankook w440 ice bear to jeden z najlepszych oponek jaki mi się trafiły kupiłem je z testów adac 2 i 3 gwiazki były chyba jedynymi przystępnymi w cenie ok 900zł komplet więc spróbowałem.
Auto reaguje na bardzo dynamiczne reakcje kierownicy i nigdy nie wypada z toru jazdy.
Na światłach w zimę ruszać lepiej niż każdy obok to sama przyjemność i nie mogłem sobie nigdy jej odmówić.
Ani razu nie zakopałem się , i zimą nawet jechałem na działkę nieodśnieżoną wiejską drogą 30km od Ostrołęki 0 problemów, w mieście była w jednym miejscu kupa śniegu pierwszego wyjazdy na oponkach tak że tablica prawie przykrywało, gość się zakopał mondeo a ja sobie mówię no to lipa, wyjścia nie miałem od tamtej pory uważam że hankooki są kapitalne, chociaż cena ich się już podniosła sporo od 3 lat :(

Nigdy nie polecam opon za 200-300zł kompletów z allegro od handlarzy, z 2 komplety kupiłem i nigdy więcej, mimo daty 4-5 lat bieżniki były twarde jak beton.

_________________
Było mx-5 NA ,e36 325i szpera , e36 323ci.
Będzie jakaś beemka jeszcze nie wiem jaka ale to trochę potrwa...może e90 kombi?
Podziękowania dla Marko84s który o moją beemkę dbał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Opony Zimowe - Co polecacie ?
PostNapisane: 12 listopada 2013, 06:51 
Offline
Forumowicz

Wiek: 38
Posty: 283
Lokalizacja: Łódź / okolice
Moje BMW: E46 Touring
Kod silnika: m54b22 + LPG
ja osobiscie mam z przodu continental ts830 a z tylu conti ts850. Komplet w rozmiarze 195/65/15. Polecam

_________________
:super: moja coupeta jest cała w oryginale :super:

Lubię Płacić Grosze

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 603 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 149 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL