BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 01:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2007, 04:09 
Offline
Forumowicz

Posty: 128
Lokalizacja: Raciborz-Chicago
Wymieniam ten olej.Teraz go musze znalezc iwziasc sie za robote.Dzieki marcin004

_________________
A o to moja bimerka
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=5775


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2007, 05:47 
Offline
Forumowicz

Posty: 365
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25i
Ja wiem, ze sa rozne szkoly na ten temat. Ludzie roznie do tego podchodza. Niektorzy mowia, ze padla im skrzynia, bo nie zmieniali oleju, a powodem byl jego brak bo nigdy do niego nie zagladali. Obydwaj dobrze wiemy, ze te samochody robia po kilkaset tys km i skrzynie nie padaja jak sa pod okiem serwisu. Moj jest serwisowany, 500 km temu byl na serwisie, robiono na moje polecenie kontrole i wszystko jest ok. Sa po prostu rozne szkoly, ale nie twierdze, ze wymiana szkodzi. Ja po prostu jej nie zrobie, choc kiedys sie Ciebie pytalem o ten problem i bylem zdecydowany zmienic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2007, 08:06 
Offline
Forumowicz

Posty: 240
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
milek napisał(a):
zgodnie z opinia BMW olej ten musi wystarczyc na caly okres eksploatacji samochodu. to jest opinia serwisu. jesli nie wyrzucilem odpowiedzi to posiadam taka z bmw. ja u siebie nie zmienialem.

Jakiego serwisu? Widziales jak wyglada olej w automacie po 150-200 tys. km?
Zycze dlugiego uzytkowania ASB!

_________________
Tomek
Marzenia sie spelniaja...
E92 335ix


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2007, 08:20 
Offline
Forumowicz

Posty: 365
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25i
widzialem, byl przy mnie sprawdzany. widzialem rowniez po wiekszych przebiegach. co jak juz wspomnialem, nie zmienia faktu, ze jestem przeciwny wymianie. po prostu podjalem wyzwanie, aby jechac zgodnie z zaleceniami serwisowymi. serwis, ktory udzielil odpowiedzi to bmw inchcape. tam tez jest serwisowany samochod.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2007, 09:07 
Offline
Forumowicz

Posty: 240
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
milek napisał(a):
serwis, ktory udzielil odpowiedzi to bmw inchcape. tam tez jest serwisowany samochod.

A ja jak do nich dzwonilem i pytalem o koszt uslugi to podali za wymianet statyczna 1100-1300 zl. z filtrem i uszczelka ;)
I wcale nie powiedzieli, ze w ASB nie wymienia sie oleju!

_________________
Tomek
Marzenia sie spelniaja...
E92 335ix


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2007, 09:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 1737
Lokalizacja: WWL
Moje BMW: e60 AcSchnitzer
Kod silnika: N62B44
milek napisał(a):
serwis, ktory udzielil odpowiedzi to bmw inchcape. tam tez jest serwisowany samochod.


Przemek, w końcu Inchcape wie, że auto serwisujesz u nich i jak Ci padnie skrzynia to przyjedziesz do nich. Już liczą pieniążki za nową skrzynię :rotfl:

fomicz napisał(a):
A ja jak do nich dzwonilem i pytalem o koszt uslugi to podali za wymianet statyczna 1100-1300 zl. z filtrem i uszczelka


Jak chcesz podam Ci gdzie kupić olej do ASB w litrowych opakowaniach (kupujesz ile potrzebujesz a nie 20l jak podają w serwisie, że nie ma mniejszych opakowań) i gdzie pojechać na wymianę i zamkniesz się w kwocie 600-700zł. :D

_________________
Obrazek
Zawiodłeś się na innych serwisach BMW? Zapraszam
Masz problem z innym autem? Zapraszam
601 96 11 92


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2007, 10:39 
Offline
Forumowicz

Posty: 240
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
marcin004 napisał(a):
Jak chcesz podam Ci gdzie kupić olej do ASB w litrowych opakowaniach (kupujesz ile potrzebujesz a nie 20l jak podają w serwisie, że nie ma mniejszych opakowań) i gdzie pojechać na wymianę i zamkniesz się w kwocie 600-700zł. :D

Ja za dynamiczna wymiane zapalcilem u Olczaka 850 PLN. z uszczelka i filtrem.

_________________
Tomek
Marzenia sie spelniaja...
E92 335ix


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwietnia 2007, 23:17 
Offline
Forumowicz

Posty: 128
Lokalizacja: Raciborz-Chicago
Adajcie jakies namiary w chicago :D
Zaraz bede dzwonil do BMW i sie spytam jaki ten olej mi trzeba dokladnie i gdzie go moge dostac(procz dealera)

_________________
A o to moja bimerka
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=5775


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 140 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL