BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 10:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 2 lipca 2010, 19:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 38
Lokalizacja: rzeszĂłw
Witam. Mam koledzy do Was pytanie. Czy po wymianie przepustnicy w BMW E46 323 CI trzeba dokonać jej adaptacji (na czym to polega? )?. Wymieniłem przepustnice i nadał zapala się kontrolka EML, po konsultacjach z roznymi mechanikami jeden powiedział żebym dokonał adaptacji przepustnicy. pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: { e46} Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 4 lipca 2010, 19:09 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 2235
Lokalizacja: Nasielsk
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B28
Adaptacji jak adaptacji, ale błędy na pewno trzeba wykasować ;)

_________________
Diagnostyka Komputerowa/Autoalarmy/CB/LPG



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: { e46} Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 12 sierpnia 2013, 19:57 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Lokalizacja: WrocÂław
Czy zna ktoś procedurę adaptacji przepustnicy w m54? U mnie po wykasowaniu ustawień przepustnicy inpą silnik wyrzuca błąd - zaświeca się kontrolka EML oraz kontrolka od DSC. W inpie pokazuje błąd adaptacji przepustnicy. Silnik chodzi przy tym jakby chciał wyskoczyć przez maskę. Po wykasowaniu błędu komputerem i przejechaniu się paru kilometrów, zgaszeniu silnika i odpaleniu wszystko jest ok. Nie martwiłoby mnie to gdyby samochód dziwnie nie jeździł w przedziale 1-3 tys. obrotów. Bardzo ciężko nim się rusza - nie mogę wyczuć jak wciskać pedał gazu przy ruszaniu żeby ani nie przydławić ani nie przegazować silnika. Na zimnym silniku czuć czasami takie dziwne przydławienia przy niskich obrotach. Nadmienię, że żadne inne błędy się nie pojawiają, silnik krokowy wraz z przepustnicą są wyczyszczone, wszystkie sondy sprawne, przepływomierz wymieniony na używany ale sprawny, brak lewego powietrza, cewki sprawdzone, fajki i świece nowe. Samochód po przekroczeniu 3 tys. obrotów zachowuje się bez zarzutu, przyspiesza płynnie. Chyba zmusza mnie do tego żeby nie jeździć na niskich obrotach:)
Czy ktoś się już spotkał z takim problemem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 23 grudnia 2016, 10:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25
Po tak dlugim czasie moze ktos ma rozwiazanie na ten problem i zechcial by sie podzielic wiedza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 23 grudnia 2016, 11:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 214
Lokalizacja: SDL
Moje BMW: E39 2.8
Kod silnika: M52TUB28
W m52tu adaptacji przepustnicy, tzn adaptacji samej przepustnicy nie ma. Jedynie można wykasować adaptacje silnika.
Jeżeli sa problemy z przepustnicą, wywala błąd to mozliwe, że problem leży w przepustnicy. W m52tu są wadliwe i wtedy z reguły wymiana lub czyszczenie ( na krótką metę i to tez zależy od błędów ), bo czasami i to nie pomoże.

W m54 zaczął bym od rozebrania dolotu i dokładnego wyczyszczenia przepustnicy, krokowego i przyjrzał się dolotowi czy guma nie jest popękana....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 24 grudnia 2016, 00:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25
Pierwsze co zrobilem to dolot - czyszczenie przepustnicy, krokowego, dokladne uszczelnienie łącznie z wymianą uszczelki pod pokrywą zaworów i wymianą odmy. Po usunięciu adaptacji przepustnicy wywala mi błąd i silnik zaczyna świrować do póki nie usunę tego błędu nie da się użytkować samochodu. Mam takie podejrzenie że jest to wina czujnika położenia któregoś z wałków ale nie chcę wydawać zbędnie pieniędzy zamieniając dobre części tylko na nowsze. Jakieś sugestie mile widziane z góry dziękuję. Dodam że kolektor ssący był demontowany szczegółowo obejrzany i po znalezieniu niczego podejrzanego postawiony na nowej uszczelce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 24 grudnia 2016, 12:23 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: 328
Kod silnika: M52B28TU
Diagnostyka i jeszcze raz diagnostyka z naciskiem na jej zrozumienie się kłania. Co pokazuje INPA? Jak wyglądają Trimy? etc.(praktycznie możesz w niej sprawdzić wszystko co jest możliwe i potrzebne do wytropienia usterki). Błąd nie bierze się znikąd, jest wynikiem przekroczenia pewnych dozwolonych wartości. Swoją przygodę z E46 zacząłem w listopadzie i dzięki diagnostyce wyeliminowałem już masę mniej lub bardziej drobnych usterek.
Co do szczelności dolotu samo oglądanie nie wystarczy (w moim przypadku nie dało żadnych efektów) dopiero zatkanie i dmuchnięcie w dolot ujawniło wszystkie "dziury".
Tak więc życzę owocnej diagnostyki i efektywnego dmuchania wraz z nadchodzącymi świętami :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 24 grudnia 2016, 18:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25
U mnie dmuchanie polegalo na teście dymem, najlepiej chyba wykryć jakieś nieszczelnosci - wszystko szczelne. :kwasny: Jeśli kolega by mi powiedział co to są te trimy. Tu filmik jeszcze co mi się dzieje przy puszczaniu sprzęgła - powolne ruszanie. .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 24 grudnia 2016, 20:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1926
Lokalizacja: Częstochowa
Moje BMW: 530i
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
kontrola trakcji świeci, u mnie jak tak było - to padła mi przepustnica, falowało i więcej się nie chciał się wkręcić, jedzie w ogóle? Poctaa, tak w ogóle pod kompa podpiąłeś? jak czujniki wałka padną to auto albo nie odpala albo jest mułowate.
Jak świeci kontrolka od trakcji i nie chce jechać plus tryb awaryjny to prawie zawsze wina przepustnicy, tu nie pomoże czyszczenie bo pada elektronika w środku.

_________________
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=149340
Niebieski junkers w mpaku !


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 24 grudnia 2016, 21:04 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Moje BMW: E39 523i 1999
Kod silnika: M52TUB25
ostatnio miałem to samo - wina leżała w potencjometrze w przepustnicy .Może ktoś ci wcisnął również uszkodzoną ... Najlepiej ją zregeneruj . Na allegro regenerują przepustnice za 350 zł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 24 grudnia 2016, 22:00 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25
Otóż kontrolka się świeci bo był samochód podłączony pod kompa i zawsze jak podłączam to się zapala ta lampka. Mogłem napisać wcześniej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 24 grudnia 2016, 23:06 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 54
Posty: 701
Moje BMW: e39 523i Touring 99r
Kod silnika: M52TUB25
Garaż: Jestem uzależniony od garażu.
DEŁUu TICO
gSam cią*kle jestem ciek6wwwwwwwroca iczaniw podbijam ten tema
http://www.bimmerforums.com/forum/showt ... 3-and-325i
sory, ale są ę][[]]]

_________________
Skazany na BMW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 26 grudnia 2016, 21:43 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25
DISA tu chyba nie ma nic wspólnego, pierwsze co zrobię to poszukam jakiejś przepustnicy na podmiankę, dam znać czy pomogło bo na prawdę uciążliwe to jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 27 grudnia 2016, 17:36 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25
Tu jeszcze takie coś może ktoś zaobserwuje jakieś nieprawidłowości co by mogły nakierować na właściwy trop.
Lambda probe system test kupa wykrzykników na końcu filmiku co to może znaczyć?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 27 grudnia 2016, 20:30 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Po wymianie przepustnicy kasowałeś adaptację? We właściwy sposób?

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 27 grudnia 2016, 21:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 11
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B25
Nie wymieniłem jeszcze przepustnicy nie mam na podmiankę na razie a kupować też nie chcę czegoś co mi nie pomoże. BTW jaki to jest właściwy sposób, jakaś procedura ? Na filmiku wszystko gra?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 28 grudnia 2016, 12:38 
Offline
Forumowicz

Wiek: 42
Posty: 351
Moje BMW: E46 328Ci
Kod silnika: M52TUB28
Lambda integrator 1 i 2, to mi wygląda na lewe powietrze, ale mogę się mylić bo to różnie bywa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 28 grudnia 2016, 20:51 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
Poctaa napisał(a):
BTW jaki to jest właściwy sposób, jakaś procedura ?

Wg DIS/ISTA:
1. Kasujesz adaptację
2. Wyłączasz zapłon na 30s
3. Włączasz zapłon i czekasz 10-15s
4. Dopiero po tym odpalasz silnik

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E46] Adaptacja przepustnicy
PostNapisane: 6 października 2022, 15:32 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Lokalizacja: Łódzkie
Moje BMW: E90
Kod silnika: M52TUB25
Czy udało się komuś rozwiązać ten problem? Od kilku tygodni borykam się z tym samym. Falują obroty, nie da się płynnie ruszyć i błąd adaptacji przepustnicy. Nowe cewki, świece, sondy, nowa odma, nowa disa, nowe czujniki wałka rozrządu, uszczelniony dolot i uszczelka pod pokrywą...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL