BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 03:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji


Tematy związane z ze starszymi modelami BMW takimi jak E36, E34, E32, E12 etc. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [e46] akumulator 3.0d, jaki kupić?!
PostNapisane: 4 stycznia 2014, 23:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2756
Lokalizacja: Radom
Moje BMW: M5 E39
Kod silnika: S62B50
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=156497
mateusz514, 100 do swojego silnika?
Naładować 100ah jest tylko w stanie 330d z e46 benzyny R6 mają alternator ładujący zakres od 50-90Ah i raczej lepiej tego przestrzegać bo niedoładowany aku krótko pożyje

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] akumulator 3.0d, jaki kupić?!
PostNapisane: 4 stycznia 2014, 23:27 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 164
Lokalizacja: Brzostek Podkarpacie
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47n
a 320d m47n jaki powinna miec bo jak kupilem auto to miala 120ah i trzyma juz poltora roku i zero problemow ::P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] akumulator 3.0d, jaki kupić?!
PostNapisane: 5 stycznia 2014, 00:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
co Wy wiecie o akusach :P jak jest e46 od pazdziernika 2002 to altek siedzi tg15c012 150ah taki jak w 330d i np x3 i sie zaklada boscha s5, pisales na gg do mnie moge Ci taki wyslac prosto z boscha teraz jest dostawa akumulatorow 401 ;] sa 4 dostawy w roku poprzednie bylo 309 czyli 2013 wrzesien. oczywiscie tylko 100ah s5 z boscha z podstawa b13 max wymiarow czyli 175 195 353 i prad ma ponad 860A rozruchowy sprawdzalem ostatnio batem121 czyli ponad to co podaja na naklejce. bosch i varta to to samo, powstaje na jednej tasmie produkcyjnej i ma tylko inne nalepki. ale varta blue to nie jest najlepsza technologia to jest to co bosch s4, a obecnie najnowszy to s6. najlepsze to agm-y tzw start stop plusy i silver czyli s5. o centrze na tym forum prosze nie pisac :wstyd: za ta sama kase otrzymujemy niemiecki produkt w sensie dystrybucja. amerykanski koncern johnson zrobil profesjonalna fabryke w Czechach i powstaje tam varta, bosch otrzymuje tylko inne naklejeczki. tak to wyglada od drugiej strony

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] akumulator 3.0d, jaki kupić?!
PostNapisane: 5 stycznia 2014, 01:27 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 410
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E92
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=440
podepne sie troche pod temat. o ile wiekszy akumulator jest 'lepszy' i ma wiekszego 'kopa' o tyle stosowanie go na krotkich odcinkach np. w miescie a nawet takich kilku-nasto kilometrowych ma sens? przeciez nie bedzie prawie nigdy naladowany do konca a chyba o to w tym wszystkim chodzi, czy sie myle? pzdr

_________________
BYŁO E46 M47N 320d 150KM @ 194KM 430NM > JEST COŚ FAJNEGO :)))


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] akumulator 3.0d, jaki kupić?!
PostNapisane: 5 stycznia 2014, 09:29 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2977
Lokalizacja: RMI
Moje BMW: e90 330d +
Kod silnika: m57t2
mateusz514 napisał(a):
ja bym kupil bosch nie ma lepszej firmy ktora sie zajmuje akumulatorami jak dla mnie i cos kolo 100 ah



Do benzyny za dużo. To, że poj będzie większa to nie ozn że będzie lepiej/ dłużej działał. Choć każdy robi jak uważa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] akumulator 3.0d, jaki kupić?!
PostNapisane: 5 stycznia 2014, 09:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 3643
Lokalizacja: PL / DE / NL / UK
Moje BMW: E46
nawet jezeli bysmy lekko przekroczyli pojemnosc przecenili mozliwosci alternatora i zalozyli akumulator wiekszy to wiekszy wplyw na zywotnosc bedzie miala technologia jego wykonania czyli seria s4 s5 s6. w przypadku alternatorow 150A tg15c012 jak najbardziej ma sens, bo jest to dedykowany parametr akumulatora te 100Ah wg katalogow. katalogi przy 320d podaja mniejsze paramtery tzn s5 85Ah dla 320d bo wczesniej byl stosowany inny alternator calkiem inny model. ale tam byly tez dedykowane akumulatory AGM S6 start stop plus 100Ah wlasnie mimo roznic w montowanych alternatorach nadawał sie do takiej pracy. od pzadziernika 2002 roku mozna wkladac 100Ah. w tej chwili bosch robi 2x rodzaje akumulatorow w technologi start stop. ale narazie sa jeszcze bardzo drogie 800-1000zł. nie ma znaczenia czy jest to 330d 320d podstawa akumulatora mocowanie jest B13 takie samo, do benzyny oczywiscie idzie inny alternator z mniejszym pradem ladowania, wiec starczy 85Ah. wystarczy spokojnie jazda na malych dystansach, bedzie doladowany. w tych dieslach prad rozruchowy 500-550A przelamie silnik. fabryczne mialy 80Ah i 640A rozruch w 100Ah bosch silver prad moze siegac realnie wartosci pomiedzy 850-900A. a i jeszcze jedno nie wierzcie ze inne akumulatory beda tak mialy. czesto sa to bzdury napisane na naklejce i juz przy zakupie moze byc duzo nizszy nawet przechowywany z naladowaniem do 12,8V (100% pojemnosci). nie dajcie sie nabic w butelke, tylko akumulatory bosch s4 czyli varta blue dynamic lub lepsze bosch s5 czyli varta silver dynamic, te ostatnie sa ze srebrem

_________________
Masz problem z układem zapłonowym w BMW z LPG? Napisz na pw, pomogę Ci :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] akumulator 3.0d, jaki kupić?!
PostNapisane: 5 stycznia 2014, 10:26 
Offline
Forumowicz

Wiek: 30
Posty: 164
Lokalizacja: Brzostek Podkarpacie
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47n
pawelos666 napisał(a):
co Wy wiecie o akusach :P jak jest e46 od pazdziernika 2002 to altek siedzi tg15c012 150ah taki jak w 330d i np x3 i sie zaklada boscha s5, pisales na gg do mnie moge Ci taki wyslac prosto z boscha teraz jest dostawa akumulatorow 401 ;] sa 4 dostawy w roku poprzednie bylo 309 czyli 2013 wrzesien. oczywiscie tylko 100ah s5 z boscha z podstawa b13 max wymiarow czyli 175 195 353 i prad ma ponad 860A rozruchowy sprawdzalem ostatnio batem121 czyli ponad to co podaja na naklejce. bosch i varta to to samo, powstaje na jednej tasmie produkcyjnej i ma tylko inne nalepki. ale varta blue to nie jest najlepsza technologia to jest to co bosch s4, a obecnie najnowszy to s6. najlepsze to agm-y tzw start stop plusy i silver czyli s5. o centrze na tym forum prosze nie pisac :wstyd: za ta sama kase otrzymujemy niemiecki produkt w sensie dystrybucja. amerykanski koncern johnson zrobil profesjonalna fabryke w Czechach i powstaje tam varta, bosch otrzymuje tylko inne naklejeczki. tak to wyglada od drugiej strony


Dzieki pawelos666 mam dobry aku ale jezeli bede potrzebowal to zgosze sie do Ciebie pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] akumulator 3.0d, jaki kupić?!
PostNapisane: 26 lutego 2021, 21:09 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: X2
Kod silnika: M62B44
Panowie sorry za odkopanie tematu, ale chciałbym nawiązać do wątku - czy akumulator 77ah też będzie w porządku do e46??

_________________
https://dobierz-akumulator.pl/bmw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] akumulator 3.0d, jaki kupić?!
PostNapisane: 27 lutego 2021, 07:03 
Online
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23096
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
kup taki jaki fabryka przewiduje ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e46] akumulator 3.0d, jaki kupić?!
PostNapisane: 23 sierpnia 2021, 14:10 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: e36
JA polecam ci taki ;)
https://specpart.pl/specpart-akumulator ... ysoka.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 99 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL