BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 czerwca 2024, 07:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 23 maja 2012, 19:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2777
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 535d++
Kod silnika: N57S
jeśli bardzo bardzo dobra jakość to używane lustro - obojętne jakie byle w dobrym stanie :)
moja siostra zakupiła panasonica takiego czarnego co można lampe doczepić od góry i lipa jak dla mnie :)

ale jeśli lustro za duże to z ultrazoomów polecam Canona.

_________________
BMW F10 535D @ 450KM chip by Tc-Performance.eu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 23 maja 2012, 19:22 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
mam tego NIkona i polecam.. faktycznie w nocy szalu nie ma bo duze szumy ale tak to daje rady, filmy HD to tylko z nazwy no i pewnie 5klatek/s:)
ale w tej cenie to kupisz "małpke"

jnx i po co z armata na muchy sie wybierac?:)

miałem lustrzankę i kupiłem tego Nikona bo ma więcej funkcji, programów i kreci filmy oraz jest nowocześniejszy i lżejszy od lustrzanki

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 23 maja 2012, 19:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1782
Lokalizacja: Włodawa/Stoke on Trent
Moje BMW: A8L W12/ E34 518i
Garaż: Bylo:
X5 E70 4.8i
E61 535d
E63 630i
E60 530D
E39 525i
E39 530D
X3 2.5i SE
MB CLS 5.5
Darek napisał(a):
mam tego NIkona i polecam.. faktycznie w nocy szalu nie ma bo duze szumy ale tak to daje rady, filmy HD to tylko z nazwy no i pewnie 5klatek/s:)
ale w tej cenie to kupisz "małpke"

jnx i po co z armata na muchy sie wybierac?:)

miałem lustrzankę i kupiłem tego Nikona bo ma więcej funkcji, programów i kreci filmy oraz jest nowocześniejszy i lżejszy od lustrzanki



i tutaj się zgodzę. Brałem lustrzankę pod uwagę, ale ten Nikon wypadł o wiele lepiej ;)

Za tą kwotę jest to jedno z lepszych rozwiązań ;)

_________________
Life is too short to be slow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 23 maja 2012, 19:58 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 50
Posty: 5951
Lokalizacja: S1 FAST
Moje BMW: 123d 850 F10
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=98534&start=0
error panowie ja mam model P100 baardzo podobny do tego z linka:)
nawet nie wiem czym sie roznia od siebie:)

juz mam porównanie
http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co= ... &add1=1358

_________________
///M jak miłość ///M - najsilniejsza literka na świecie:) co jest lepszego od eMki? dwie eMki i V12
Sprzedam BMW 850i "91, 123d '08, info na http://www.fast-cars.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 23 maja 2012, 22:33 
Na fotografii się nie znam, ale zawsze jak oglądałem zdjęcia robione lustrzankami (nawet w trybie automatycznym) to jednak ich jakoś była zdecydowanie lepsza w porównaniu ze zwykłymi aparatami i wcale to nie była zasługa "fotografa". Może te nowe aparaty już tak nie odstają, ale jak miałbym kupić aparat wielkości tego Nikona, to pewnie brałbym również pod uwagę lustrzanki, o ile by mi budżet pozwalał.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 24 maja 2012, 06:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
no dobra, ale lustrzanki sa duże i ciężkie. a ja chcę coś w miarę lekkiego, bo jak jestem na wczasach, muszę nosić kamerę, telefon, aparat,jakieś ręczniki,torby z jedzeniem dla dzieci i diabli wiedzą co jeszcze. Dlatego chciałbym aby był on mobilny,w miarę lekki i ergonomiczny. :|

aha no i chciałbym aby baterie na trochę starczały. :ok:

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 24 maja 2012, 08:16 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 826
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: mondeo ghia x
Kod silnika: duratec HE
lustrzanka nie zawsze musi być wielgachna i ważyć wraz ze szkłem tyle, ze można odpuścić sobie karnet na siłownie...

jeżeli szukacie czegoś w kompromisie jakość/mobilność/cena to polecam olympusa e420... z obiektywem pancake wygląda to tak:

Obrazek

czyli niewiele większe od aparatu klasy ultrazoom... tryby auto ogarnie każdy kto nie wie co to ekspozycja czy paralaksa i ma te terminy w glębokim poważaniu...

jakość wykonania bije na głowe lustrzanki canona, nikona, oraz sony w tym przedziale cenowym... polecam sprawdzić to organoleptycznie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 24 maja 2012, 14:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 104
Moje BMW: E36
Zestaw, który proponujesz jest z obiektywem stałoogniskowym 25 mm czyli "mało uniwersalny" dla kogoś kto robi zdjęcia na wczasach. Jakiś zoomik do tego to już dodatkowe obciążenie, a koledze zależy na jak najniższej wadze. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie jakiś kompakcik, albo dobra małpeczka (te takie co się w kieszeni mieszczą).

_________________
Moja bunia
Gdyby Bóg preferował przedni napęd chodzilibyśmy na rękach. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 24 maja 2012, 14:49 
Offline
Forumowicz

Posty: 262
Lokalizacja: Wlkp
Moje BMW: E91 320d
Kod silnika: N47
Witam, ja osobiście zaproponuję aparat Fuji FinePix HS20EXR, jak dla mnie możliwości tego aparatu są, aż nadto wystarczające.
Można kręcić filmiki w HD, bądź z większą liczbą klatek na sekundę co daje nam zwolnione tempo przy odtwarzaniu, seryjne zdjęcia, świetne panoramy. Osobiście do tego aparatu skusił mnie bardzo duży optyczny zoom. Oceny na necie ma dosyć dobre.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 24 maja 2012, 17:41 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
matt-el napisał(a):
lustrzanka nie zawsze musi być wielgachna i ważyć wraz ze szkłem tyle, ze można odpuścić sobie karnet na siłownie...

jeżeli szukacie czegoś w kompromisie jakość/mobilność/cena to polecam olympusa e420... z obiektywem pancake wygląda to tak:

Obrazek

czyli niewiele większe od aparatu klasy ultrazoom... tryby auto ogarnie każdy kto nie wie co to ekspozycja czy paralaksa i ma te terminy w glębokim poważaniu...

jakość wykonania bije na głowe lustrzanki canona, nikona, oraz sony w tym przedziale cenowym... polecam sprawdzić to organoleptycznie



ciekawy aparat. a jaki ma zoom optyczny? ten konkretny obiektyw?bo da sie je zmienić, czy jest na stałe???


mlody_d - oglądnę tego Fuji FinePix HS20EXR. zobaczę co to za cudo.

dzięki

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 24 maja 2012, 17:56 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
BARNABA napisał(a):
ten konkretny obiektyw?

Zero zoomu, to jest obiektyw stałoogniskowy. Ale dość jasny i w miarę ostry. Tyle że tym Olympusem nie nagrasz żadnego filmu, no i jest on słaby, jeśli chcesz fotografować w kiepskich warunkach oświetleniowych (szum!).

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 24 maja 2012, 18:38 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
maaad, filmu nie musze nagrywać bo osobno mam kamerę. tylko zmartwił mnie brak zoomu :( wolałbym go mieć.

ten fuji jest niezły, ale dość spory.no ale z drugiej strony już chyba mniejszych nie ma z takim obiektywem :| żeby nie wpadać ze skrajności w skrajność. chcę coś średniego w miarę egronomicznego.

maaad a co powiesz na tego fuji co mlody_d zaproponował.aparat musze kupić w ciągu dwóch tygodni bo w czerwcu wyjeżdżam na urlop :(

http://allegro.pl/fuji-film-finepix-hs2 ... 32307.html

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 24 maja 2012, 18:55 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Kurde, nie wiem nic na jego temat, ale łap test:
http://www.optyczne.pl/index.html?test= ... est_ap=157

Ewentualnie coś z bezlusterkowców, tak jak tu:
http://allegro.pl/olympus-pen-e-pl1-14- ... 05211.html
Zdecydowanie lepsza jakość obrazu, niż kompakt, matryca z lustrzanki, wymienne obiektywy. No ale zoom tylko 3-krotny :D Aczkolwiek myślę, że zakres ogniskowych jest wystarczający do swobodnego focenia na wczasach ;)
Tutaj test: http://www.optyczne.pl/index.html?test= ... est_ap=130

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 24 maja 2012, 22:48 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 1782
Lokalizacja: Włodawa/Stoke on Trent
Moje BMW: A8L W12/ E34 518i
Garaż: Bylo:
X5 E70 4.8i
E61 535d
E63 630i
E60 530D
E39 525i
E39 530D
X3 2.5i SE
MB CLS 5.5
http://www.ebay.co.uk/itm/330737548740? ... 0737548740


a niżej masz inne aparaty, wysyłają do Polski ;)

_________________
Life is too short to be slow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 25 maja 2012, 07:50 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 104
Moje BMW: E36
maaaad napisał(a):
No ale zoom tylko 3-krotny :D Aczkolwiek myślę, że zakres ogniskowych jest wystarczający do swobodnego focenia na wczasach ;)


Zgadzam się. 95% albo i więcej zdjęć na wczasach robi się z krótkimi ogniskowymi więc super hiper zoom nie jest aż tak potrzebny. No chyba, że chcesz podglądać plażowiczki lub sąsiadkę z naprzeciwka. ;) Tak naprawdę jest to tylko chwyt marketingowy i ludzie się na to łapią, bo chcą mieć jak najwięcej! To samo tyczy się ilości pixeli. Te dwie cechy nie powinny być wyznacznikiem i głównym kryterium przy wyborze aparatu. Bardziej skupiłbym się na jakości zdjęć, szczególnie w gorszym oświetleniu jeśli np. będziesz zwiedzał wnętrza zabytków, kościołów itp., gdzie przeważnie oświetlenie jest słabe. Jak najszerszym kącie widzenia przy najkrótszej ogniskowej (bardzo często wykorzystywana). Ergonomii, żeby podstawowych funkcji nie trzeba było szukać gdzieś głęboko w menu (no chyba, że ktoś jedzie cały czas trybem auto wtedy to nie ma znaczenia). Jakości wykonania i trwałolści, no i na wadze. Dobrze by było też żeby działał na zwykłych paluszkach (oczywiście używa się tych "rechargeable"), wtedy drugi komplecik w kieszeni i nie ma problemu, że prąd się skończy. To wychodzi taniej, niż kupowanie dedykowanego akumulatora pasującego tylko do danego modelu. Jeśli chcesz robić foty tylko na wczasach lub u cioci na imieninach itp. nie ma sensu kupowania lustrzanki. Jeśli chcesz robić coś więcej wtedy lustrzanka będzie dobrym wyborem.

_________________
Moja bunia
Gdyby Bóg preferował przedni napęd chodzilibyśmy na rękach. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 25 maja 2012, 20:52 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 186
Lokalizacja: olkusz
Moje BMW: e91 320d
Kod silnika: --
wczoraj testowałem dość ciekawy aparat firmy która raczej z fotografią ma niewiele wspólnego a mianowicie Samsung model WB150F..zaciekawiło mnie w nim WiFi i chciałem sprawdzić jak to działa przy TV a że na sklepie uruchomili nam sieć WiFi sprawę miałem ułatwioną :) na pierwszy rzut oka bardzo fajnie się zaprezentował...więc założyłem kartę i przeszedłem do robienia zdjęć na zewnątrz i wewnątrz przy sztucznym oświetleniu, potem uruchomiłem go w tryb WiFi i wybrałem tryb allshare znalazło sieć zalogowało się do niej, następnie to samo zrobiłem na TV tu wybór padł na początek na Sony szybka konfiguracja wyszukanie urządzenia i działa na ekranie przeglądałem sobie zdjęcia i tu muszę powiedzieć że naprawdę bardzo dobrej jakości jak i te z zewnątrz tak i wewnątrz, potem postanowiłem sprawdzić również na kompie i zwykłym monitorze i też jakość była bardzo dobra, potem nakręciłem jeszcze krótki film żeby zobaczyć jak z tym sobie daje sobie radę i to samo najpierw TV potem komp i znów miłe zaskoczenie jak najbardziej na plus. Cena dość atrakcyjna 669. Nie przypuszcałbym że powiem to o Samsungu ale w tej cenie uważam że jest to aparat jak najbardziej godny polecenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 25 maja 2012, 21:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
ok, obadam też tego samsunga. no faktycznie najlepiej żeby był na paluszki :ok:

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 6 czerwca 2012, 11:46 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1249
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: e87
Kod silnika: n45b16
a co powiecie na ten aparat:

http://allegro.pl/fujifilm-s2950-faktur ... 90485.html

Chciałem coś co zrobi zdjęcia wakacyjne, czasem auta no i nakręci filmik - chciałbym uwiecznić, jak mój syn zacznie śmigać. Nada się, czy szukać czegoś innego ?

_________________
zobacz moje byłe R4
zobacz moje byłe R6
a potem poświęć chwilę mojemu V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 6 czerwca 2012, 12:18 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 107
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: e38 728i
Kod silnika: M52TU
KubaCk miałem ten aparat parę dni temu kupić, ale zmieniłem zdanie choć ma dobra optykę itd zdjęcia wieczorem wychodzą na nim słabo i jakoś zdjęć nie powala już Canon sx130 ma lepsze zdjęcia i bardziej sensowny i w nim minus to okropny wygląd.
Suma sumarum rzutem na taśmę kupiłem Sony HX5 i to jest najlepsze wyjście moim zdaniem.
Cena 499zł był w RTV Euro AGD w Echu już nie ma, bo kupiłem ostatnią sztukę może na Massalskiego będzie jakaś sztuka, bo na alledrogo jest drogo.
Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaki polecacie aparat ?
PostNapisane: 6 czerwca 2012, 12:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1249
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: e87
Kod silnika: n45b16
Mack`, to rzeczywiście niezła cena za Soniacza, ale na stronie internetowej RTV nie ma takiego modelu, więc pewno w sklepie też nie.

Widziałem też tego Canona sx130, ale rzeczywiście wygląda tragicznie.

_________________
zobacz moje byłe R4
zobacz moje byłe R6
a potem poświęć chwilę mojemu V8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL