BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 00:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3297 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 161, 162, 163, 164, 165
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: cena paliw na stacjach a cena barylki...
PostNapisane: 2 lipca 2022, 18:37 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
:rotfl: W Niemczech marża rzekomo 23 gr/l, a w  Polsce  sama  stacja ma marże 20 gr/l.  Kolejną bzdurą jest to, ze jedna firma w Polsce importuje paliwo.Importerm paliw jest tez firma Anwim  operator stacji Moya. Importuja i rowniez kupuja od Orlenu , dywersyfikacja.

Zamiast  postrzegac  swiat 0-1 trzeba miec szersze spojrzenie. Dlatego tez  zasadne jest powyzsze  pytanie o marze w innych krajach UE. Nasuwa sie nastepne pytanie... retoryczne , dlaczego na zachodzie paliwo jest drozsze niz u nas?

Oczywista sprawa, ze lepiej placic mniej . Oczywistą sprawa jest tez to, ze  na zachodzie sa  wyzsze zarobki i za srednie wynagrodzenie kupi sie wiecej litrow. Nie zmienia to faktu, ze paliwo jest na zachodzie drozsze.

Marża rafineryjna to nie jest to samo co  zysk.Marza rafineryjna to  różnica miedzy ceną surowca, a ceną produktu gotowego. Wzrosly koszty transportu morskiego,  ,biododatkow do paliw,  energii gazu,pradu czyli wzrosly koszty potrzebne do wytworzenia gotowego paliwa. Placi sie w dolarach, a dolar sie umacnia. Tak czy nie? Jesli ktos nadal nie ogarnia, to przyklad z restauracją. Porcja schabowego na talerzu  20 zl, a ten sam schabowy w przeliczeniu na sztuke u rzeznika 2 zl. Nie oznacza to ze restaurator zarobi 18 zl.

Sprzedaż paliwowa i pozapaliwowa (  łącznie: w Polsce, w Niemczech, na Litwie, na Slowacji i w Czechach) odpowiadała  za tylko 10 % zysku orlenu, wiec taka narracja jest biciem piany. :rotfl:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: cena paliw na stacjach a cena barylki...
PostNapisane: 2 lipca 2022, 20:40 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1547
Info:
W Holandii, w Żegludze śródlądowej, zamiast 400/500euro za 1000ltr diesla, płacimy teraz 1200e za 1000ltr, mowa o bez akcyzowej. Poszło diametralnie w górę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: cena paliw na stacjach a cena barylki...
PostNapisane: 3 lipca 2022, 06:27 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Złotówka jest słaba od zawsze dlatego niby wszystko droższe na zachodzie. Jeździ ktoś z Was po paliwo na Białoruś? Ponoć przy granicy zaczęli mocno odwiedzać sąsiadów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: cena paliw na stacjach a cena barylki...
PostNapisane: 3 lipca 2022, 11:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
renoraines napisał(a):
:rotfl: W Niemczech marża rzekomo 23 gr/l, a w  Polsce  sama  stacja ma marże 20 gr/l.  Kolejną bzdurą jest to, ze jedna firma w Polsce importuje paliwo.Importerm paliw jest tez firma Anwim  operator stacji Moya. Importuja i rowniez kupuja od Orlenu , dywersyfikacja.

Zamiast  postrzegac  swiat 0-1 trzeba miec szersze spojrzenie. Dlatego tez  zasadne jest powyzsze  pytanie o marze w innych krajach UE. Nasuwa sie nastepne pytanie... retoryczne , dlaczego na zachodzie paliwo jest drozsze niz u nas?

Oczywista sprawa, ze lepiej placic mniej . Oczywistą sprawa jest tez to, ze  na zachodzie sa  wyzsze zarobki i za srednie wynagrodzenie kupi sie wiecej litrow. Nie zmienia to faktu, ze paliwo jest na zachodzie drozsze.

Marża rafineryjna to nie jest to samo co  zysk.Marza rafineryjna to  różnica miedzy ceną surowca, a ceną produktu gotowego. Wzrosly koszty transportu morskiego,  ,biododatkow do paliw,  energii gazu,pradu czyli wzrosly koszty potrzebne do wytworzenia gotowego paliwa. Placi sie w dolarach, a dolar sie umacnia. Tak czy nie? Jesli ktos nadal nie ogarnia, to przyklad z restauracją. Porcja schabowego na talerzu  20 zl, a ten sam schabowy w przeliczeniu na sztuke u rzeznika 2 zl. Nie oznacza to ze restaurator zarobi 18 zl.

Sprzedaż paliwowa i pozapaliwowa (  łącznie: w Polsce, w Niemczech, na Litwie, na Slowacji i w Czechach) odpowiadała  za tylko 10 % zysku orlenu, wiec taka narracja jest biciem piany. :rotfl:


Reno nie kłóć się ze mną od 20 lat handluje paliwem trochę więcej wiem na ten temat od Ciebie.
Pisząc o marży 23gr mówiłem o marży rafinerii/producenta a nie detalicznej.
U nas detaliczna jest ok 20gr w DE średnia ok 80gr.
Co do importerów Anwim nie jest importerem. Importują przez firmę Esppol, która jest jednym z dwóch obok Unimotu importerów którzy zostali na polskim rynku i są w pełnej kooperacji z orlenem. Sam Orlen bardzo często używa tych spółek do importu paliwa z zagranicy nie jest to żadna konkurencja. To są dwie spółki zostawione specjalnie żeby nikt nie oskarżał ich o praktyki monopolistyczne. Przepisy były tworzone specjalnie pod te spółki które poukładały się z Orlenem bo nie miały wyjścia.
Paliwa w sieci moya pochodzą głównie z orlenu import to kilka procent.
Co do droższego paliwa na zachodzie a kiedy było inaczej? U nas zawsze było dużo taniej bo tam koszty pracy, logistyki i marże są dużo wyższe.
Pamiętaj że my w teorii mamy vat -15% co daje ponad 1zł dodatkowej różnicy, zmniejszoną akcyzę i zniesiony podatek detaliczny.

jiGsaw napisał(a):
Czyli co? Zamykacie stacje i to samo czeka większość? :zalamany:


Jigsaw ogarnięty przedsiębiorca w dzisiejszych czasach musi mieć zapas przynajmniej na kilka miesięcy na pokrycie kosztów. Problemem jest odpływ klientów o których walczyło się latami.
Dodatkowo klient dostaje kartę lojalnościową zaczyna zbierać punkty i jest mała szansa że wróci do Ciebie.
Nie możesz dać 30gr rabatu skoro marży masz 20.
Bywało tak że sprzedawało się paliwo taniej niż kupowało zwłaszcza w okolicy wyborów ale nigdy nie było to tak długo i nigdy nie był to najlepszy dla stacji sezon wakacyjny.
Jeżeli sytuacja utrzyma się dłużej to u nas dwa najmniej rentowne obiekty też będą do odstrzału.
Jeżeli utrzyma się do końca roku lub dłużej a idą wybory więc jest takie ryzyko to zamknięć będzie bardzo dużo zwlaszcza mniejszych obiektów.
Jak ktoś zainwestował bardzo duże środki żeby otworzyć taki biznes będzie się bronił kwestia jak długo wytrzyma.
Aktualnie zarabiać będą tylko bardzo dobre obiekty które robią duże obroty na sklepach i jedzeniu i są w stanie utrzymać się bez paliwa a takich jest niewiele głównie w dużych miastach. Paliwo staje się towarem jak papierosy na którym się nie zarabia ale musi być żeby klient przyjechał.
Jak Obecna władza wygra wybory w 2023 to ja w zrobię wszystko żeby w 2024 najpóźniej 2025 nie mieszkać już w Polsce.


Ostatnio edytowano 3 lipca 2022, 11:50 przez --==Mały==--, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: cena paliw na stacjach a cena barylki...
PostNapisane: 3 lipca 2022, 11:36 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2046
Mały Shell zaopatruje się w paliwo z zachodu? Sorry że pytam o to, ale masz na pewno wiedzę u źródła skoro jesteś w branży tak długo, a mnie to strasznie ciekawi.

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: cena paliw na stacjach a cena barylki...
PostNapisane: 3 lipca 2022, 11:42 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Maly serio? kłóce sie? :rotfl: Skoro piszesz, ze sie tym zajmujesz to tym bardziej nie powinienes bic piany.
Ja stwierdzam fakty robiac beke z populistycznych farmazonów pod z gory zalozną teze. Jak m.in. z zyskiem, a okazuje sie ze sprzedaz paliwowa i poza paliwowa to tylko 10 % zysku orlenu i to kilku krajach łącznie.Czy tez marzą rafineryjną, ktora nie jest zyskiem.

Miał byc jeden importer, a okazuje sie ze jest juz dwoch. Czy sa kolejni to szkoda mi czasu zeby to spr.

--==Mały==-- napisał(a):
Aktualnie importerem jest jedynie firma Unimot

--==Mały==-- napisał(a):
Co do importerów Anwim nie jest importerem. Importują przez firmę Esppol, która jest [u]jednym z dwóch[u] obok Unimotu importerów którzy zostali


Poza tym nawet na stronie anwim'u napisano , ze Esppol wchodzi w sklad Grupy Kapitalowej Anwim, jakie mają udzialy to mozna sobie sprawdzic , czyli Anwim przez zalezną spólke jest tez importerem.

Odnoszę sie do faktów i definicji, tyle i aż tyle .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: cena paliw na stacjach a cena barylki...
PostNapisane: 3 lipca 2022, 11:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Rost napisał(a):
Mały Shell zaopatruje się w paliwo z zachodu? Sorry że pytam o to, ale masz na pewno wiedzę u źródła skoro jesteś w branży tak długo, a mnie to strasznie ciekawi.

Shell od 2018r zaopatruje się w orlenie wcześniej dostawcą był lotos.
Nie wiem jak aktualnie ale przez wiele lat v-power Racing był przewożony z zagranicy i było to jedyne importowane paliwo na shell. Teraz stawiam że też robi to dla nich orlen ale pewności nie mam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: cena paliw na stacjach a cena barylki...
PostNapisane: 3 lipca 2022, 12:32 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Maly , widze ze post edytowałeś 3razy i dobrze ze dopisales akapit w którym przyznałeś, ze marże na zachodzie sa duzo wyzsze.

--==Mały==-- napisał(a):
Co do droższego paliwa na zachodzie a kiedy było inaczej? U nas zawsze było dużo taniej bo tam koszty pracy, logistyki i marże są dużo wyższe.




Niedawno gościem tvn24 byl Marek Belka , eurodeputowany z koalicji europejskiej(PO,PSL,SLD Nowoczesna). Zapytany o to jak walczyc z inflacją, powiedzial wprost podnieść VAT do maksimum , a maksimum europejskie to jest 25 %.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: cena paliw na stacjach a cena barylki...
PostNapisane: 4 lipca 2022, 09:01 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Przecież marża rafineryjna też wpływa na zyski Orlenu. Zresztą przy tej cenie baryłki o dolara paliwa już były sporo tańsze więc Orlen się dorabia na klientach latając budżet

Dziwię się UE że wyraziła zgodę na przejęcie Lotosu przez Orlen.
Dodatkowo ludzie idiotycznie tankują głównie na Orlenie zostawiając małe stacje także jeszcze trochę i sami stworzymy sobie rynek gdzie jakiś tam obajtek tylko i wyłącznie będzie decydował po ile będzie jakie paliwo.

A Unia nie zdała egzaminu pozwalając na znikanie konkurencji w Polsce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: cena paliw na stacjach a cena barylki...
PostNapisane: 4 lipca 2022, 09:21 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
a wie ktoś może czy da się sprawdzić, czy przypadkiem Obajtek nie marudzi że droga ropa BRENT podbija cenę na stacji, a przerabiają jeszcze teraz znacznie tańszą URALS, zakontraktowana jeszcze przed sankcjami?

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: cena paliw na stacjach a cena barylki...
PostNapisane: 4 lipca 2022, 09:52 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15717
Rachunek ekonomiczny , Shell, Cirkle K, BP zaopatrują sie w 95,98, ON w Orlenie/Lotosie, transport paliwa z zachodu, ze swoich baz sie im po prostu nie opłaca.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: cena paliw na stacjach a cena barylki...
PostNapisane: 4 lipca 2022, 19:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1547
Info:

Z dnia dzisiejszego:
Świnoujście, stacja Shell lpg 4.01zł
Szczecin, stacja Shell lpg 3.48zł

Skąd taka duża różnica?
Oby dwa miasta leżą blisko granicy z Niemcami. A różnica kolosalna.

W Niemczech zatankowałem również na stacji Shell za 0.82€.
Nie daleko Lubecki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: cena paliw na stacjach a cena barylki...
PostNapisane: 4 lipca 2022, 22:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
renoraines napisał(a):
Rachunek ekonomiczny , Shell, Cirkle K, BP zaopatrują sie w 95,98, ON w Orlenie/Lotosie, transport paliwa z zachodu, ze swoich baz sie im po prostu nie opłaca.


Reno Ty jesteś ograniczony jak typowy wyborca pis.
Sytuacja taka trwa od trzech miesięcy.
Myślisz że tak prosto kupić 500 cystern i zorganizować logistycznie transport paliwa z zagranicznych rafinerii na wszysykie stacje shell czy BP? Samo wyrobienie koncesji OPC na import paliwa trwa od 6 miesięcy nawet do roku.
Nie chce mi się już z tobą dyskutować bo widzisz to co chcesz i szkoda mojego czasu.


Alik87 napisał(a):
Info:

Z dnia dzisiejszego:
Świnoujście, stacja Shell lpg 4.01zł
Szczecin, stacja Shell lpg 3.48zł

Skąd taka duża różnica?
Oby dwa miasta leżą blisko granicy z Niemcami. A różnica kolosalna.

W Niemczech zatankowałem również na stacji Shell za 0.82€.
Nie daleko Lubecki.


Na LPG stacje odbijają częściowo to co tracą na paliwie. Orlen robi to samo. LPG powinno aktualnie kosztować w okolicy 3zl ale że i tak jest tanio w stosunku do PB i ON to taka jest polityka żeby gaz choć w części pozwalał obniżyć ceny PB i ON.
4zł to już abstrakcja zazwyczaj są to okolice 3.30-3.50.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: cena paliw na stacjach a cena barylki...
PostNapisane: 5 lipca 2022, 00:22 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1547
--==Mały==-- napisał(a):
renoraines napisał(a):
Rachunek ekonomiczny , Shell, Cirkle K, BP zaopatrują sie w 95,98, ON w Orlenie/Lotosie, transport paliwa z zachodu, ze swoich baz sie im po prostu nie opłaca.


Reno Ty jesteś ograniczony jak typowy wyborca pis.
Sytuacja taka trwa od trzech miesięcy.
Myślisz że tak prosto kupić 500 cystern i zorganizować logistycznie transport paliwa z zagranicznych rafinerii na wszysykie stacje shell czy BP? Samo wyrobienie koncesji OPC na import paliwa trwa od 6 miesięcy nawet do roku.
Nie chce mi się już z tobą dyskutować bo widzisz to co chcesz i szkoda mojego czasu.


Alik87 napisał(a):
Info:

Z dnia dzisiejszego:
Świnoujście, stacja Shell lpg 4.01zł
Szczecin, stacja Shell lpg 3.48zł

Skąd taka duża różnica?
Oby dwa miasta leżą blisko granicy z Niemcami. A różnica kolosalna.

W Niemczech zatankowałem również na stacji Shell za 0.82€.
Nie daleko Lubecki.


Na LPG stacje odbijają częściowo to co tracą na paliwie. Orlen robi to samo. LPG powinno aktualnie kosztować w okolicy 3zl ale że i tak jest tanio w stosunku do PB i ON to taka jest polityka żeby gaz choć w części pozwalał obniżyć ceny PB i ON.
4zł to już abstrakcja zazwyczaj są to okolice 3.30-3.50.


Tak Mały, teraz mam jakiś obraz na tą różnice. A z wiadomości od kierowniczki stacji Shella w Niemczech, to fakt, że Niemcy pozbywają się sprzedaży Lpg. Tendencja ta ma miejsce od kilku miesięcy, i stałe jest nasilana.
To nie jest tak, że chcą pozbyć się konkurencji dla elektryków? Pchają elektryki zamiast pompować w Lpg?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: cena paliw na stacjach a cena barylki...
PostNapisane: 9 lipca 2022, 16:14 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1547
…. Szczecin

Gaz w przeciągu dnia spadł z 3.45 na 3.05, oczywiście mowa o Lpg. To duża obniżka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: cena paliw na stacjach a cena barylki...
PostNapisane: 10 lipca 2022, 16:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2702
Lokalizacja: Olkusz/Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28/M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159139
Dzisiaj tankowałem LPG po 3.39 na CircleK gdzieś między Krk a Olkuszem przy DK94.

_________________
Obrazek

BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: cena paliw na stacjach a cena barylki...
PostNapisane: 10 lipca 2022, 21:54 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1547
Mateusz118 u mnie taka niska cena na przy marketowej stacji Auchan. Na Shellu i Lotosie podobnie jak u ciebie. Na Orlen nie zajeżdżam:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3297 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 161, 162, 163, 164, 165


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL