BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 04:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2007, 12:30 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 826
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: mondeo ghia x
Kod silnika: duratec HE
chcialbym miec cb ale niezniosl bym widoku anteny na moim bimmer'ze jak na samochodzie zdalnie sterowanym a w zadne magnesowe sciagane mi sie niechce bawic ; /


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2007, 14:02 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 54
Lokalizacja: Gliwice/Jaworzno
Na co dzień pomykam firmowym Mondeo po całym kraju i nie wyobrażam sobie jazdy bez CB raz ze względu na miśki dwa czas. Dla tych którzy nie jeździli z radyjkiem polecam aby spróbowali a napewno skuszą sie na zakup.

Sprzęt jaki posiadam to Alan 199A + Hustler bardzo sobie chwale ten zestaw.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2007, 15:13 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8665
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Moje BMW: 535i
Kod silnika: N55
Kucharz napisał(a):
nie miałem, nie mam i nie zamierzam

dla mnie porażka, słuchanie zamiast dobrego silnika i dobrej muzy jakiś bezsensownych gadek kolesi, którym się nudzi



do tego antena na bagazniku... porazka.

_________________
Darmowe rozkodowanie VIN (Polski opis):
napisz VIN na ==>> stones1@wp.pl
Problem z PW, proszę pisać na mail


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2007, 15:25 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1170
Lokalizacja: Z Miasta :D
Ja oczywiscie mam taki sprzecik równiez u siebie :hyhy: tylko zapomniałem 1 raz zdjac antene i poszla sie ***cenzura*** szukam drugiej podobnej do tej co miałem :)

Radyjko: UNIDEN PRO 510XL zamontowane pod siedzeniem

Antena: MIDLAND niewiem co dalej :) Ale swoje 180cm miała :hurra: oczywiscie magnesówka z tyłu na srodku klapy :cwaniak:

_________________
...::: I love that :) :::...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2007, 23:10 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
odkąd mam CB nie mogę wyjśc z zachwytu jaka to wspaniała rzecz i dziwie sie jak mogłem kiedyś bez tego jeździć :]


a gdybyscie chcieli poczytać o tematyce CB lub mielibyście jakis problem z CB to zapraszam na forum http://cb-radio.pl

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 11:15 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 691
Lokalizacja: DW
Moje BMW: 323ti
Kod silnika: m52b25
CB to przydatna rzecz zwlaszcza jak sie jezdzi zawodowo , ja niewyobrazam sobie jechac w trase bez tego urzadzenia. (w E30 nie mam radia bo malo jezdze)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 11:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 649
Lokalizacja: Myszków
kazdy tak mowi ze dzieki tamu nie placi mandatow itp
ale ciekawe czy w cb radiu powiedza ze jedzie za toba cywilna suka i cie nagrywaja :P
moim zdaniem solidarnosc kierowcow i dobry antyradar wystarcza :)

a i jeszcze do tematu swiatla 24h gdy bedziemy jezdzic caly czas na swiatla nie beda widoczne tak mrugnieca ostrzegajace nas o patrolu policji :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 11:39 
Ja mam Alana 100+ i antena Hustler ale nie jestem zadowolony.
Ciągle coś trzeszczy rzadko która informacja dociera czytelna chyba,że od kolesia co jest z do 2km ode mnie a tak to trzaski szumy itd Generalnie tak mnie to wkurza ze od miesiąca nawet nie wyjmowałem anteny z bagażnika i jeżdząc mniej się stresuje niż przez te jeb&^% trzaski i szumy.
A teraz pytanie do znawców czemu tak może być? Generalnie to pokrętło SQUELCH musze miec na 2/3 lub 3/4 zeby nie szumiało bo nawet na 2/3 jak zrobie glosniej radio to od muzyki to slysze szum z CB w rytm basów a jak jest na mniej niż połowie to powyzej 3 tys obr/min slychać dzięk silnika może ktoś ma jakiś pomysł bo już mam zamiar pozbyć się tego dziadostwa z samochodu bo więcej nerwów mnie to kosztuje niż korzyści. Może to wina tego że antene mam na bagażniku a nie na dachu?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 11:53 
Dzikus wtedy co między sobą gadaliśmy to chyba jedyny raz kiedy kogoś słyszałem dobrze przez CB ale to dlatego,że byliśmy od siebie do 50m. Kabel do anteny idzie po progu pasażera także nie ma tam chyba więcej kabli od wzmacniacza idzie drugim progiem. Kocioł jest ale ja i tak nie slyszę bardzo co mówią tylko same trzaski praktycznei chyba,że ktoś jest na tej ulicy co ja.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 12:00 
:hyhy: Nie kabluj mnie bo jeszcze przeczyta to ktoś nieodpowiedni :hyhy:
Wiele razy słyszałem,że takie filtry nic nie dają ale zobacze napisze jeszcze posta na cb-radio.pl ale narazie nie mogę sie zarejestrować.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 14:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 16
Lokalizacja: RzeszĂłw
Witam.
--==maly==-- moim zdniem wine za to wszystko ponosi radio. Powszechnie uważane jest za szumofon. Jak kupowalem swoje to sie troszke interesowałem i odradzono mi takie radio, kupilem Unidena + Huster i nie narzekam.

_________________
MichaÂł


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 22:53 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: ÂślÂąsk row
--==maly==-- napisał(a):
Ja mam Alana 100+ i antena Hustler ale nie jestem zadowolony.
Ciągle coś trzeszczy rzadko która informacja dociera czytelna chyba,że od kolesia co jest z do 2km ode mnie a tak to trzaski szumy itd Generalnie tak mnie to wkurza ze od miesiąca nawet nie wyjmowałem anteny z bagażnika i jeżdząc mniej się stresuje niż przez te jeb&^% trzaski i szumy.
A teraz pytanie do znawców czemu tak może być? Generalnie to pokrętło SQUELCH musze miec na 2/3 lub 3/4 zeby nie szumiało bo nawet na 2/3 jak zrobie glosniej radio to od muzyki to slysze szum z CB w rytm basów a jak jest na mniej niż połowie to powyzej 3 tys obr/min slychać dzięk silnika może ktoś ma jakiś pomysł bo już mam zamiar pozbyć się tego dziadostwa z samochodu bo więcej nerwów mnie to kosztuje niż korzyści. Może to wina tego że antene mam na bagażniku a nie na dachu?


Maly fakt radyjko do orłów nie nalezy ale tez nie jest to złe radio... ;) masz antene do metra i stawiajac ja na tylnej klapie twoja antena działa kierunkowo (brak przeciwwagi) czyli tylnia szyba nie daje przeciwwagi wiec lepiej słyszysz to co jest za toba a nie z przodu... rada antena na srodek dachu ewentualnie na którys z rogów z tyłu dachu.
zakłucenia masz z instalacji elektrycznej auta przyczyn jest wiele i trudno powiedziec dokładnie co to jest (pompa,alternator itp) filtry kompletnie nic nie daja jedynie mozesz spróbowac podłaczyc radio prosto z akumulatora na 100 przypadków pomaga w 90% :)
no i musisz sprawdzic zestroienie anteny z autem czyli podjechac i ustawic SWR w jakims serwisie CB (swr ustawiasz do miejsca w którym zawsze bedziesz stawiał antene)

73!

_________________
bmw e46 320d sedan
[you] masz juz CB??? nie, to na co czekasz kupuj, mozemy pogadac na ÂścieÂżce o naszych BMW 73! www.cb-forum.pl


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 23:00 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
atinas, dobrze pisze i zrób tak jak on radzi i oczywiscie antenka na dach ,zobaczysz ze będzie lepszy odbiór :ok:

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 23:07 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 43
Lokalizacja: PoznaĂą
CB to fantastyczna rzecz - GPS i antyradar w jednym. Zawsze dziwiłem się po co to komu, a teraz nawet jak wyjeżdżam na obrzeża Poznania już mam antene na dachu.
Przykład - ubiegły czwartek, jestem na ul. Poznańskiej w Kościanie, rzucam na radio, jak dojechać na Północną, jest odpowiedź i trafiam pod adres jak po sznurku. Nie wspomnę, że po drodze dowiedziałem się z wyprzedzeniem o misiakach suszących w dwóch miejscach.
Oby nie zakazali CB, już kiedyś były reglamentowane.
pzdr

_________________
Obrazek
BMW E39 525 TDS, BMW 2002' 1972
Ducati900Monster,KTM520EXCRacing


Ostatnio edytowano 2 marca 2007, 23:37 przez Dominik Szymańs, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 23:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6183
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
atinas napisał(a):
rada antena na srodek dachu ewentualnie na którys z rogów z tyłu dachu


A to ciekawe. Ja stawiam na końcu dachu po środku- czy z jakichś względów lepiej byłoby gdybym stawiał ją na centralnie na środku dachu, albo tak jak piszesz na którymś z rogów?

atinas napisał(a):
no i musisz sprawdzic zestroienie anteny z autem czyli podjechac i ustawic SWR w jakims serwisie CB (swr ustawiasz do miejsca w którym zawsze bedziesz stawiał antene)


Czy jeżeli przełoże antenkę i radyjko ze służbowego auta to prywatnego nie będzie ono dobrze działało?

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 23:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: ÂślÂąsk row
Pułkownik Zuber napisał(a):
A to ciekawe. Ja stawiam na końcu dachu po środku- czy z jakichś względów lepiej byłoby gdybym stawiał ją na centralnie na środku dachu, albo tak jak piszesz na którymś z rogów?


ok nie dokładnie to napisałem najlepszym miejscem jest srodek dachu oczywiscie mozesz przesunac antene na tył i tez jest ok (wydawało mi sie ze to oczywiste)

Pułkownik Zuber napisał(a):
Czy jeżeli przełoże antenkę i radyjko ze służbowego auta to prywatnego nie będzie ono dobrze działało?


Mozna spalic końcówke mocy w radyjku gdy nadajesz wiecej niz około 15-20 sekund na zbyt wysokim SWR czyli powyzej 3 i antena nie ma swojej pełnej sprawnosci. np: zestroiłem antene dokładnie ze srodkiem dachu i swr mam 1.1 a gdy przestawiłem na róg swr miałem 2.5 moze okazac sie ze jak przeniesiesz radyjko i antene do drugiego auta jest wszystko ok ale zawsze warto sprawdzic czy tak jest naprawde szkoda radia

73!

_________________
bmw e46 320d sedan
[you] masz juz CB??? nie, to na co czekasz kupuj, mozemy pogadac na ÂścieÂżce o naszych BMW 73! www.cb-forum.pl


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 23:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6183
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: e36 328i cabrio
Kod silnika: M52B28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=49287
atinas napisał(a):
Mozna spalic końcówke mocy w radyjku gdy nadajesz wiecej niz około 15-20 sekund na zbyt wysokim SWR czyli powyzej 3 i antena nie ma swojej pełnej sprawnosci. np: zestroiłem antene dokładnie ze srodkiem dachu i swr mam 1.1 a gdy przestawiłem na róg swr miałem 2.5 moze okazac sie ze jak przeniesiesz radyjko i antene do drugiego auta jest wszystko ok ale zawsze warto sprawdzic czy tak jest naprawde szkoda radia


Ja też mam 1.1 bez strojenia (sprawdzane na środku)
No ciekaw jestem co to będzie jak przełoże to radio... tym spaleniem to mnie trochę zmartwiłeś :przestraszony:

_________________

A może chciałabyś kupić
Ramki 3D z logo forum
albo
Smycze z logo forum?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, 23:42 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
Pułkownik Zuber napisał(a):
Ja też mam 1.1 bez strojenia (sprawdzane na środku)
No ciekaw jestem co to będzie jak przełoże to radio... tym spaleniem to mnie trochę zmartwiłeś



eee nie powinno być tak źle to jest najgorszy wariant ,wystarczy ze po przełozeniu podjedziesz na pomiar miernikiem SWR i juz bedziesz wiedział ,wiadomo ze nie bedzie tak idealnie jak na tym samochodzie na którym masz swr na poziomie 1,1 ale moze byc podobne w kazdym razie warto to sprawdzic i jak w drugim aucie nie bedzie wieksze jak 1,5 to moze tak zostac wiadomo ze nie bedzie pracowac tak optymalnie jak w tym pierwszym ale efektywosc działania powinna byc zadawalająca.

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 08:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 491
Lokalizacja: Radlin
zaskoczyliscie mnie nie wiedzialem ze to gdzie sie ja kladzie ma jakies znaczenie ja przekladam z bawarki na ducato i nie ma problemow narazie ale podjade to ustawic albo kupie druga antene :) bo niekiedy trzeszczy :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, 18:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 211
Lokalizacja: ÂślÂąsk row
Labrador napisał(a):
kazdym razie warto to sprawdzic i jak w drugim aucie nie bedzie wieksze jak 1,5 to moze tak zostac wiadomo ze nie bedzie pracowac tak optymalnie jak w tym pierwszym ale efektywosc działania powinna byc zadawalająca.


dokładnie tak jest antena przy SWR 1-1.1 najlepiej pracuje
SWR ponad 1.5 tez jest ok (troche gorsza sprawnośc anteny)
SWR ponad 3 grozi spaleniem końcówki mocy w radyjku

73!

_________________
bmw e46 320d sedan
[you] masz juz CB??? nie, to na co czekasz kupuj, mozemy pogadac na ÂścieÂżce o naszych BMW 73! www.cb-forum.pl


Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL