BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 15 czerwca 2024, 22:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 22:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 7087
Lokalizacja: Des Plaines
Moje BMW: X5
Kod silnika: B58
Garaż: X5xDrive40i
viewtopic.php?f=6&t=173355
Yamaha Raider 113
viewtopic.php?f=60&t=171144
Honda Odyssey EXL
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=170305

Byle:
BMW M3
viewtopic.php?f=89&t=172379
Lincoln Towncar Signature
viewtopic.php?f=55&t=173138
Audi Q5
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=159296
BMW F800R
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=166182
F10 535i
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 95&start=0
BMW 335is
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=163089
Mercedes S600 V12
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=164699
E60 535xi
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=162470
E90 335i http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=121648
E53 http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=40314
Tomek napisał(a):
A tak to wygląda w stanie Oregon


Ponioslo tych panow :rotfl:

Bylem w po nad polowie stanow, oprocz zachodniego wybrzeza, i tylko na przedmisciach Atlanty widzialem ze ktos ma bron przy pasku a byl to ochroniarz w McDonaldzie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 23 czerwca 2016, 22:54 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Hakelbery napisał(a):
Bylem w po nad polowie stanow, oprocz zachodniego wybrzeza, i tylko na przedmisciach Atlanty widzialem ze ktos ma bron przy pasku a byl to ochroniarz w McDonaldzie


Bo prawda jest taka że ludzi z bronią to prędzej zobaczysz w Europie, z tym że będą to rozmaite uzbrojone formacje, policja, wojsko, celnicy, skarbówka, zus, sanepid itp. Od amerykanów już nie raz słyszałem że byli w Europie zszkowani ile różnych uzbrojonych mundurowych porusza się po ulicach.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 00:57 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 14125
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Przepraszam bardzo, bo tak czytam te dyskusję od dłuższego czasu i nie mogę znaleźć ani jednego zdania tłumaczącego zasadność tak zwanego ZAKAZU posiadania broni.

Ktoś gdzieś ustalił ,ze nie mogę posiadać broni. Tymczasem przestępcy to omijają i wchodzą w jej posiadanie nielegalnie.

To w dużym uproszczeniu wygląda tak- zabraniamy USA i Rosji posiadania broni atomowej, tymczasem ISIS zdobywa ja poza kulisami i napierdala bezkarnie w dwa największe mocarstwa swiata.

Nie wiem czy da się to prościej wytłumaczyć.

Po 1945 roku bron atomowa wprowadziła konieczność wynalezienia nowego typu wojny , wcześniej kazda nowa
bron powodowała impuls wynalezienia skuteczniejszej. Od tego czasu mamy impas mocarstwowy i każdy myśli mocno zanim się odezwie, bo wie,ze odpowiedz będzie niszczaca.

Z posiadaniem broni przez zwykłych kowalskich wygląda podobnie - jeśli 30 gości w barze ma spluwe, każdy się zastanawia 100 razy zanim swoją wyciągnie, bo nie wie kto go pierwszy zdejmie. W Orlando takich dylematow nie było. Uzbrojony muslim walil do gejow jak do kaczek, a przciez w USA każdy ma bron- no chyba jednak nie bardzo.

Argument przeciwnikow posiadania broni , w tym muslima Obamy jest zawsze taki sam- są akty agresji. Statystycznie lezy to w gruzach - ilu zaatakowanych podczas tych aktow agresji odpowiedziało ogniem ? NO właśnie.

TO jak z posiadaniem rak - może obcinajmy przedramiona mężczyznom, nie będą się bic.

Tylko co będzie , jak do baru wejdzie jeden agresywny, co ma całe ręce.

Dla mnie pozbawianie ludzi możliwości samoobrony jest chore.

Praktyka dnia codziennego pokazuje. ze terroryści rosną w siłę, strzelają do ludzi , robią masakry.

Zarty się skończyły.

_________________
Obrazek
Najpiękniejsza na świecie jest Olabmw w mojej becie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 07:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Hakelbery napisał(a):
DanyU,

Teraz to sam popadasz w skrajnosci w srajnosc. W stanach gdzie mozna posiadac broni jest to wszystko scisle okreslone i np. NIE MOZESZ JEJ PRZY SOBIE NOSCIC.
No ale właśnie o to mi chodziło, przedstawiłem to trochę może na wyrost, ale właśnie chciałem zauważyć, co potwierdzasz, że nawet posiadając broń legalnie, nie będziesz jej nosił ze sobą jak telefonu.

Frank napisał(a):
Przepraszam bardzo, bo tak czytam te dyskusję od dłuższego czasu i nie mogę znaleźć ani jednego zdania tłumaczącego zasadność tak zwanego ZAKAZU posiadania broni.
no ale ustaliliśmy że broń nie jest zakazana, tylko trudno jest zdobyć pozwolenie na nią, a poza tym, nie ma aż tylu chętnych, bo widocznie ludzie nie czują potrzeby posiadania broni w domu.

Frank napisał(a):
Z posiadaniem broni przez zwykłych kowalskich wygląda podobnie - jeśli 30 gości w barze ma spluwe, każdy się zastanawia 100 razy zanim swoją wyciągnie, bo nie wie kto go pierwszy zdejmie. W Orlando takich dylematow nie było. Uzbrojony muslim walil do gejow jak do kaczek, a przciez w USA każdy ma bron- no chyba jednak nie bardzo.
może i mają, ale zgodnie z przepisami schowaną w sejfie w domu. Ludzie widocznie, mimo wszystko czują się jeszcze na tyle bezpiecznie, że nie mają potrzeby uzbrajania się po zęby.

Jeśli chodzi o obronę przed na przykład najazdem ciapatych, to chyba dobrym pomysłem byłoby wzięcie przykładu ze Szwajcarii. Przeszkolmy ludzi z korzystania broni, każdy powiedzmy raz na rok przechodzi obowiązkowe doszkalania, broń niech czeka w magazynach wojska czy innych służb, w razie W każdy będzie umiał się posługiwać bronią, pobiera ją i jest w pełnej gotowości. Unikamy w ten sposób możliwości głupiego użycia bronie, a kraj jest bezpieczny. A co do bandziorów, to może w pierwszej kolejności należałoby usprawnić instytucję policji, żeby bandziorki bały się mundurowych a nie zastanawiały się czy ofiara może mu strzelić w kolano czy nie ;)

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 07:14 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 42
Posty: 14125
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
DanyU, jak zastaniesz w nocy w swoim domu włamywacza/gwałciciela to zapewniam Cie,ze zmienisz zdanie :)

_________________
Obrazek
Najpiękniejsza na świecie jest Olabmw w mojej becie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 07:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Frank, nie chodzi o zmianę zdania, bo jak podkreślam po raz kolejny, nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem, staram się tylko spojrzeć na temat szerzej. Obrona w nocy w domu przed złodziejem czy innym zwyrolem, jak najbardziej jestem za tym żeby spluwa była. Ale w temacie była mowa o noszeniu jej przy sobie non stop, do baru, ma basen czy do kościoła :P no bo w drodze do domu tez może ktoś mnie napaść. Tego już nie widzę jakoś z ze względu na niepraktyczność i duże ryzyko jakie się z tym wiąże :/

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 07:33 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Frank napisał(a):
DanyU, jak zastaniesz w nocy w swoim domu włamywacza/gwałciciela to zapewniam Cie,ze zmienisz zdanie :)


To fakt. Ale zawsze można przecież zadzwonić na policję i czekać, aż się łaskawie wyśpią i podjadą na interwencję..
Tylko wtedy może już być o kilka ofiar za późno.
Mimo wszystko wolałbym, żeby mi nikt nie zakazywał prawa do obrony legalną bronią.. Bo tak to niestety teraz wygląda..
Sama możliwość, że możesz mieć w domu broń zmusza napastnika do zastanowienia..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 07:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
kurde.. widzę że nie ma sensu pisać dalej :wstyd: nic nie dociera :/

Daniel_85 napisał(a):
Mimo wszystko wolałbym, żeby mi nikt nie zakazywał prawa do obrony legalną bronią.. Bo tak to niestety teraz wygląda..
ustaliliśmy przecież że nie jest to zakazane, tylko zdobycie pozwolenia jest trudniejsze niż kupienie bułek w piekarni :suchy:

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 08:15 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
DanyU napisał(a):
kurde.. widzę że nie ma sensu pisać dalej :wstyd: nic nie dociera :/

Daniel_85 napisał(a):
Mimo wszystko wolałbym, żeby mi nikt nie zakazywał prawa do obrony legalną bronią.. Bo tak to niestety teraz wygląda..
ustaliliśmy przecież że nie jest to zakazane, tylko zdobycie pozwolenia jest trudniejsze niż kupienie bułek w piekarni :suchy:


Zdobycie pozwolenia (co już jest idiotyzmem, podobno żyjemy w wolnym kraju), jest niemożliwe, jeśli nie udowodnisz, że zagraża Ci bezpośrednie niebezpieczeństwo..
Czyli muszę poczekać aż coś się stanie żeby ewentualnie takie zezwolenie dostać, zamiast mieć czym się bronić zanim takie zagrożenie będzie miało miejsce..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 08:17 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Przykładowa sytuacja - idziesz z rodziną, wyskakuje Ci typ z giwerą (bo on ma, bo bandyci mają). I co?
I odstrzeli Ciebie, Twoją żonę, i Twoje dzieci.

I teraz co się dzieje, gdy Ty i Twoja żona macie giwerę? Typ wyskoczy, może i zdąży zastrzelić Ciebie, ale wtedy już Twoja żona zastrzeli jego, dzieci żyją.

Inna sprawa, że zbir w przypadku gdy będzie miał świadomość, że zostanie rychle odstrzelony, po prostu nie wyskoczy na Was.

Poza tym, to też nie jest tak, że od postrzału się ginie jak na filmach. Gość dostaje w nogę, pada, mówi że wsystkich kocha, następnie sobie szybko umiera. NIE.
Jest kilka takich miejsc w które jak się dostanie kule to się pada, i generalnie nie jest wcale tak łatwo tak w nie trafić.

Jak się dostanie kulę gdzieś w klatkę, to się kilkanaście minut fafluni, w tym czasie może przyjechać karetka i pomóc, zarówno wam, jak i bandycie.
Nie mniej jednak, jak nie będzie możliwości odpowiedzenia ogniem, nawet z rozfaflunionym brzuchem, to nie będzie do kogo miała karetka przyjeżdżać. Wtedy przyjedzie po Was Kucharz.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 08:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
Strzelanie się z kimś to już totalny hardkor...wystarczy sama świadomość wśród zbirów, że społeczeństwo jest uzbrojone...wtedy każdy na każdego patrzy inaczej bo nie wiadomo co kto kryje...a potencjalny agresor przemyśli swoje postępowanie kilka razy bo będzie miał świadomość, że może mu zostać odstrzelony łeb przy samej dupie.

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 08:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Daniel_85 napisał(a):
Zdobycie pozwolenia (co już jest idiotyzmem, podobno żyjemy w wolnym kraju), jest niemożliwe, jeśli nie udowodnisz, że zagraża Ci bezpośrednie niebezpieczeństwo..
jest możliwe, tylko trudne. Poza tym cały czas mamy możliwość zakupu czarnoprochowca ;)
Kyokushin napisał(a):
I teraz co się dzieje, gdy Ty i Twoja żona macie giwerę? Typ wyskoczy, może i zdąży zastrzelić Ciebie, ale wtedy już Twoja żona zastrzeli jego, dzieci żyją.
:zdziwko: już widzę jak moja żona widząc mnie leżącego w kałuży krwi z rozwaloną głową, wyciąga swój pistolet i strzela do bandziora :looka:
bafi napisał(a):
wystarczy sama świadomość wśród zbirów, że społeczeństwo jest uzbrojone

Kyokushin napisał(a):
Inna sprawa, że zbir w przypadku gdy będzie miał świadomość, że zostanie rychle odstrzelony, po prostu nie wyskoczy na Was.
Pisałem już na ten temat, ale oczywiście wy swoje :/ Usprawnijmy instytucję policji, niech zbir ma świadomość że od razu po próbie ataku, takiego czy innego, zawiną go od razu albo i odstrzelą.
Dlaczego ja mam wyręczać policję ?? po co szpitale i lekarze, poczytam w necie i sam się wyleczę :wstyd:

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 08:48 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
bafi napisał(a):
Strzelanie się z kimś to już totalny hardkor...wystarczy sama świadomość wśród zbirów, że społeczeństwo jest uzbrojone...wtedy każdy na każdego patrzy inaczej bo nie wiadomo co kto kryje...a potencjalny agresor przemyśli swoje postępowanie kilka razy bo będzie miał świadomość, że może mu zostać odstrzelony łeb przy samej dupie.


To jest całe sedno. Nie chodzi o samo strzelanie ale o możliwość, że ktoś być może będzie się aktywnie bronił.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 08:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Daniel_85 napisał(a):
Nie chodzi o samo strzelanie ale o możliwość, że ktoś być może będzie się aktywnie bronił.
w domu tak, ale są inne rozwiązania, jak alarmy i patrole ochrony, które jak się nie wpakuje na oszustów, to działają sprawnie, a w miejscach publicznych jest policja itd, jeśli czujesz się mało bezpiecznie, patroli jest za mało, to róbmy coś z tym, a nie krzyczycie BROŃ DLA KAŻDEGO i po temacie. Problem jest złożony, a jego rozwiązaniem nie jest po prostu uzbrojenie obywateli.

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 09:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
no cóż, niestety to smutne ale "samoobrona" obywatelska byłaby tańsza czyli mamy to co w PL jest najważniejsze :rotfl:
Ile policjant ma rocznie przewidzianych sztuk amunicji na trening? 20? Nie pamiętam dokładnie ale to jakieś śmieszne liczby. Kiedyś na innym forum filmik z interwencji w NY wrzucał polak, który jest tam policjantem. Ulica zapchana jak aleje pod Jasną górą w czasie pielgrzymek, gość wyciągnął pistolet i zanim zdążył cokolwiek zrobić miał na sobie już 2 policjantów.U nas jak widzi się policję, to każdy się zastanawia "ciekawe do czego się dowalą tym razem". Mamy dużo policjantów ogarniętych, to ludzie tacy sami jak my ale sa też ofermy. Jedni i drudzy niestety mają za mało możliwości strzelania, bo kilkakrotnie spotkałem się z wypowiedziami, że policjant, który chce mieć pewność, że "czuje broń" i nie boi się oddać strzału musi prywatnie trenować, bo państwo kładzie na to lachę. 20 sztuk to jest chwila strzelania z strzelby przez nowicjusza, który trzyma pierwszy raz karabin w ręce, wiem co mówię :rotfl: a taki policjant powinien ćwiczyć strzelanie w ruchu, szybkostrzelność a tam naboje lecą na kilogramy.
co do postrzału - kiedyś oglądałem dokument o snajperach, wiadomo, że trochę pod publikę coś powiedzą, całej prawdy też nie powiedzą ale 100% pewność daje tylko strzał w twarz na okolicę w kształcie litery T - czyli ogólnie "w oko". Wtedy podobno pada się jak telewizor, któremu wyciągnęło się wtyczkę z gniazdka, mózg nie zdąży nawet wysłać sygnału do palca znajdującego się na spuście broni. Po przypadkowym pchnięciu w brzuch człowiek potrafi umierać godzinami, w sumie tylko serce i tętnice są chyba newralgicznymi punktami. Kiedyś był wywiad z Dziewulskim - dostał chyba 9mm w klatkę. Mówił, że człowiek czuje ukłucie i dopiero zaczyna ogarniać co się stało.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 10:11 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Kyokushin napisał(a):
Usprawnijmy instytucję policji, niech zbir ma świadomość że od razu po próbie ataku, takiego czy innego, zawiną go od razu albo i odstrzelą.
Dlaczego ja mam wyręczać policję ?? po co szpitale i lekarze, poczytam w necie i sam się wyleczę :wstyd:


Jakim cudem niby?
Wyjdzie, odstrzeli cie, rodzine też, pójdzie i tyle.

Policja nie przyjedzie do Ciebie w ciągu kluczowych kilkunastu sekund. To tak jak z pierwszą pomocą. Masz 5 minut na udzielenie jej, później ktoś jest martwy. I może 100 karetek przyjechać, z super sprzętem, ale nadal poszkodowany będzie martwy.

Może jeszcze w ramach usprawnienia, bezpieczeństwa, i kontroli, zaczniemy się czipować i tak by nasza lokalizacja, stan psychiczny i to co widzimy lub słyszymy, było przekazywane, gromadzone, i przetwarzane w ramach ogólnego wspólnego dobra przez instytucję, która na pewno będzie od nas wiedziała lepiej co dla nas jest najlepsze... a na każdym rogu będzie patrol policji z kałachem :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Witamy w UE! :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 10:33 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
DanyU napisał(a):
Daniel_85 napisał(a):
Nie chodzi o samo strzelanie ale o możliwość, że ktoś być może będzie się aktywnie bronił.
w domu tak, ale są inne rozwiązania, jak alarmy i patrole ochrony, które jak się nie wpakuje na oszustów, to działają sprawnie, a w miejscach publicznych jest policja itd, jeśli czujesz się mało bezpiecznie, patroli jest za mało, to róbmy coś z tym, a nie krzyczycie BROŃ DLA KAŻDEGO i po temacie. Problem jest złożony, a jego rozwiązaniem nie jest po prostu uzbrojenie obywateli.


Używasz wszystkich argumentów, byle tylko nie było powszechnego dostępu do broni.
A powinien być, bez pozwoleń, może z jakimiś obowiązkowymi szkoleniami, żeby w razie potrzeby wiedzieć co robić.
Człowiek MA PRAWO sam się bronić wszelkimi dostępnymi środkami nie licząc na to, że zaraz przyjedzie policja czy ochrona.
Robimy swoje a jak przyjeżdżają służby to zbierają delikwenta i wszystko.
Najlepszym i najszybszym obrońcą dla siebie jestem ja sam, bo jestem pierwszy na miejscu zdarzenia..
Umiesz liczyć? Licz na siebie, tak zawsze było, jest i będzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 10:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 1901
Lokalizacja: Włocławek
Moje BMW: F25 E38
Kod silnika: N47T M60B30
Garaż: Porządny :)
Ktoś chce mieć na własne życzenie państwo policyjne? :zdziwko: Bo tak to trzeba nazwac :wstyd: To niesie za soba bardzo duzo patologii :przestraszony:

_________________
Jest:
X3 F25 '12r. --->>
Było:
E46 '01r. --->>E39 '01r. --->> E36 '94r. --->> E46 '01r. --->> E46 '98r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 10:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 15802
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
trollu napisał(a):
no cóż, niestety to smutne ale "samoobrona" obywatelska byłaby tańsza czyli mamy to co w PL jest najważniejsze :rotfl:
Ile policjant ma rocznie przewidzianych sztuk amunicji na trening? 20? Nie pamiętam dokładnie ale to jakieś śmieszne liczby. Kiedyś na innym forum filmik z interwencji w NY wrzucał polak, który jest tam policjantem. Ulica zapchana jak aleje pod Jasną górą w czasie pielgrzymek, gość wyciągnął pistolet i zanim zdążył cokolwiek zrobić miał na sobie już 2 policjantów.U nas jak widzi się policję, to każdy się zastanawia "ciekawe do czego się dowalą tym razem". Mamy dużo policjantów ogarniętych, to ludzie tacy sami jak my ale sa też ofermy. Jedni i drudzy niestety mają za mało możliwości strzelania, bo kilkakrotnie spotkałem się z wypowiedziami, że policjant, który chce mieć pewność, że "czuje broń" i nie boi się oddać strzału musi prywatnie trenować, bo państwo kładzie na to lachę. 20 sztuk to jest chwila strzelania z strzelby przez nowicjusza, który trzyma pierwszy raz karabin w ręce, wiem co mówię :rotfl: a taki policjant powinien ćwiczyć strzelanie w ruchu, szybkostrzelność a tam naboje lecą na kilogramy.
co do postrzału - kiedyś oglądałem dokument o snajperach, wiadomo, że trochę pod publikę coś powiedzą, całej prawdy też nie powiedzą ale 100% pewność daje tylko strzał w twarz na okolicę w kształcie litery T - czyli ogólnie "w oko". Wtedy podobno pada się jak telewizor, któremu wyciągnęło się wtyczkę z gniazdka, mózg nie zdąży nawet wysłać sygnału do palca znajdującego się na spuście broni. Po przypadkowym pchnięciu w brzuch człowiek potrafi umierać godzinami, w sumie tylko serce i tętnice są chyba newralgicznymi punktami. Kiedyś był wywiad z Dziewulskim - dostał chyba 9mm w klatkę. Mówił, że człowiek czuje ukłucie i dopiero zaczyna ogarniać co się stało.


Jest też wiele innych miejsc gdzie szybciutko się wypróżnisz z krwi, jak wszelkie tętnice udowe/pachwinowe,szyjne, wątroba (to chyba nawet rana śmiertelna bez możliwości odratowania). Jeżeli nie otrzymasz fachowej pomocy w ciągu 5 - 10 minut od pełnego krwotoku głównych tętnic to kaplica.

Kyo - rozwaliłeś mnie z tym Kucharzem :rotfl: :rotfl: Kucharz ma zakład pogrzebowy i jadłodalnie, to podejrzane. :rotfl: Nie wiadomo, w którym zakładzie wylądujesz. :rotfl: ;)

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Samoobrona - broń bez pozwolenia
PostNapisane: 24 czerwca 2016, 10:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 13607
Lokalizacja: WWY
Moje BMW: E38
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 08&start=0
Kyokushin napisał(a):
Wyjdzie, odstrzeli cie, rodzine też, pójdzie i tyle.
no tak, jak go przechodnie odstrzelą to coś zmieni dla mnie, leżącego z rozwaloną głową..
Kyokushin napisał(a):
a na każdym rogu będzie patrol policji z kałachem
i to jest złe, ale jak każdy obywatel będzie spacerował z giwerą to już OK ?? brednie :wstyd:
Daniel_85 napisał(a):
Używasz wszystkich argumentów, byle tylko nie było powszechnego dostępu do broni.
nie, analizuję inne rozwiązania.
bafi napisał(a):
To niesie za soba bardzo duzo patologii
a to że każdy ćpun będzie latał z leganą spluwą to już nie jest patologia ?? :/

_________________
"Ja to chętnie napiłbym się kawy, ale wszyscy myślą, że ja tylko tą wódę, no i stawiają, a ja nie mam śmiałości, żeby im odmówić"-Jan Himilsbach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL