BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 21:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Paliwo z vat , bez vatu a może odliczenie vatu ?
PostNapisane: 30 marca 2012, 00:06 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1265
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: G70, F92
Bauer napisał(a):
Mistrzowski film, a wracajac do tematu to troche lipe zrobili z tym VAT-em :/, zawsze sie troche uciekalo z podatkiem. Jest tylko jeden plus - po Wawce wiecej limuzyn zaczelo jezdzic :D - ostatnio sporo nowych 5er :) i 7er. Strasznie sie opatrzyly te wielkie mastodonty pokroju X6 i X5 :D


bo teraz modne sa bankowozy. Plus ze nie trzeba wowczas jezdzic ciezarowka, a mozna nawet i sportowym wozem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paliwo z vat , bez vatu a może odliczenie vatu ?
PostNapisane: 30 marca 2012, 00:14 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
kolejna luka w prawie - pewnie wkrótce to ogarną :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paliwo z vat , bez vatu a może odliczenie vatu ?
PostNapisane: 30 marca 2012, 00:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1265
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: G70, F92
jaka tam luka znowu? w niemczech na firme mozna sobie kupic co sie chce, odliczac pelen vat i nikt sie o nic nie pyta czy mu potrzebna ciezarowka czy moze cabrio, wiadomo rozne branze i nie kazdy bedzie wozil artykulow budowlanych na pace. Tylko w tym chorym kraju tak moze byc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paliwo z vat , bez vatu a może odliczenie vatu ?
PostNapisane: 30 marca 2012, 00:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 2098
Lokalizacja: Warszawa Włochy/Wola
Moje BMW: BMW
Kod silnika: 007
Garaż: Taki tam stary rupieć.
Zle mnie zrozumiales :) ja tam nie mam nic przeciwko i tez jestem zdania, ze jest lipa. Ale jakby nie patrzył, jest to luka, którą wszyscy zaczną wykorzystywać. Wiem jak jest w Niemczech bo mam tam rodzinę ;) i jakieś 15 lat mieszkałem na granicy z DE :ok: ale gdzie nam do frycków ;).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paliwo z vat , bez vatu a może odliczenie vatu ?
PostNapisane: 4 października 2012, 20:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 399
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kod silnika: M54B25
To odgrzeje kotlecika. Kupiłem wczoraj Fiata Ducato z jednym rzędem siedzeń oddzielonym od przestrzeni ładunkowej fabryczną metalową ścianą. Auto kupiłem na f-vat z myślą o odliczeniu vatu. Auto zarejestrowane w Polsce jako ciężarowe w dowód i karte pojazdu wbity jest vat-1, a okazuje się że nie dość że nie mogę odliczyć vatu od faktury to jeszcze nie będę mógł odliczać paliwa. A to dlatego że w dowodzie diagnosta który robił przegląd zerowy w miejscu przeznaczenia auta wbił UNIWERSALNY a powinno być WIELOZADANIOWY. Dla mnie to jest chory i poje.... kraj! Można paliwo odliczać od fiata pandy z kratką, a nie można od dostawczego ducato z paka 3,7 metra. CHORE.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paliwo z vat , bez vatu a może odliczenie vatu ?
PostNapisane: 5 października 2012, 08:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Ale jak sobie sprowadzisz nowiutke 7er jako auto specjalne to juz mozesz :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paliwo z vat , bez vatu a może odliczenie vatu ?
PostNapisane: 5 października 2012, 11:37 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 5693
Lokalizacja: Ciechanów
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p ... 0#p2043810
Ale na stacjach juz od 1000 dadza Ci jakis rabat. Pewnie rzedu kikunastu groszy, ale zawsze. Kiedys slyszalem jak facet z obslugi stacji targowal sie z klientem przez telefon. Miedzy 1000 a 2 tys litrow dawal mu rabat 10 gr- zawsze to cos skoro i tak sie tyle spala.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paliwo z vat , bez vatu a może odliczenie vatu ?
PostNapisane: 5 października 2012, 11:45 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
ded napisał(a):
Ale jak sobie sprowadzisz nowiutke 7er jako auto specjalne to juz mozesz :D


Skarbówka zaczyna sie interesowac bankowozami http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-kup ... 46013.html

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paliwo z vat , bez vatu a może odliczenie vatu ?
PostNapisane: 5 października 2012, 16:37 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1265
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: G70, F92
renoraines napisał(a):
ded napisał(a):
Ale jak sobie sprowadzisz nowiutke 7er jako auto specjalne to juz mozesz :D


Skarbówka zaczyna sie interesowac bankowozami http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-kup ... 46013.html


jak ktos nagina w swoja strone to wiadomo, ze moga sie przyczepic, ale jesli dziala sie w typowych branzach pod bankowoz to nie moga nic zarzucic. W Polsce jest dziwne myslenie, ze nie wolno kupowac na firme dobrego auta bo to przekret, chce odliczyc pelny vat. Wiadomo, kazdy kto prowadzi dzialanosc powinien kupic sobie żuka albo najlepiej jelcza nawet jesli dziala w branzy software'owej. Przewiezie pendrive z programem na pace. Wowczas urzednik bedzie zadowolony. Chyba nie wiedza jak jest w zachodniej europie, ze tam nikt zadnego problemu nie robi.
Kazdy samochod to narzedzie pracy, skoro mozna odliczyc pelny vat od super komputera,laptopa czy urzadzenia potrzebnego do dzialanosci gospodarczej. Taka ciekawostka, ze nawet mozna odliczyc vat od luksusowego jachtu. Proponuje zakazac odliczania vatu od czegokolwiek, bo pewnie jak ktos kupi komputer to bedzie go wykorzystywal do grania w pasjansa, a nie do pracy, a to zlodziej

(...)"Uderzmy się w serca i tak uczciwie sobie powiedzmy, czy fenomen kratki w samochodzie to jest problem przedsiębiorczości, czy wykorzystywania pewnych przepisów VAT-owskich - także europejskich - po to, żeby z bardzo drogich osobowych samochodów robić niby samochody dostawcze" - podkreślił Tusk.
Jak zaznaczył, widuje się "luksusowe mercedesy i porsche Cayenne z kratką w środku". "Tam nikt jajek z hurtowni na targ nie przewoził" - dodał.(...)

durne i sredniowieczne myslenie. Na zachodzie nie trzeba przerabiac samochodu osobowego na dostawczy czy bankowoz, sprawa jest prosta


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Paliwo z vat , bez vatu a może odliczenie vatu ?
PostNapisane: 5 października 2012, 16:40 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
A napisał(a):

(...)"Uderzmy się w serca i tak uczciwie sobie powiedzmy, czy fenomen kratki w samochodzie to jest problem przedsiębiorczości, czy wykorzystywania pewnych przepisów VAT-owskich - także europejskich - po to, żeby z bardzo drogich osobowych samochodów robić niby samochody dostawcze" - podkreślił Tusk.
Jak zaznaczył, widuje się "luksusowe mercedesy i porsche Cayenne z kratką w środku". "Tam nikt jajek z hurtowni na targ nie przewoził" - dodał.(...)

durne i sredniowieczne myslenie. Na zachodzie nie trzeba przerabiac samochodu osobowego na dostawczy czy bankowoz, sprawa jest prosta


Inna sprawa kogo stać na taki samochód ? Albo żyd albo złodziej !

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL