BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 18:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 13:28 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
Gdyby takie wyroki były wcześniej regułą, młody Bolek niekoniecznie wywinąłby się z wypadku z ravką.


jiGsaw napisał(a):
Swoją drogą to jak widzę malucha na drodze to zawsze siedzi tam albo paprotnik +80, rzadziej +70 albo koleś, który wygląda jakby był ograniczony ruchowo/umysłowo. Te pojazdy przynajmniej w serii nie nadają się kompletnie na drogę i stwarzają tylko zagrożenie.


To samo można powiedzieć o 18latku, który swiezo odebrał prawko i jedzie 18 +/ letnim wiejsko tuningowym bmw ( m0zna wstawic dowolna marke), ze tez jest ograniczony i powoduje zagrozenie.
W jednym i drugim wypadku kierowcy mają uprawnienia, auta są zarejestrowane, dopuszczone do ruchu i mogą poruszać sie po drogach.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 13:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 536
Moje BMW: e36 320ci '95r
Kod silnika: m50b20tu
Garaż: e34 530i V8 >Bmw e36 320ci > Bmw e39 523ia> Bmw e34 525i > Audi a4 b7> Renault Laguna 3 > Bmw e61 LCI 530xd
sytuacja tragiczna, nie podlega dyskusji. Najgorsze jest to że tak naprawdę każdy z nas a na pewno ponad 90% jechało w mieście nie raz nie dwa grubo ponad 100 km\h. Ja już się nauczyłem jeździć w mieście powoli jak na karku miałem prawie 20 punktów karnych, przez rok czasu musiałem jeździć przepisowo, i zostało aż do dziś.
Wydaje mi się że części z nas mogła się przytrafić taka sytuacja.

Co do motocyklistów, wypowiem się bo sam jeżdże na ścigu. Tutaj też dziękować Bogu zacząłem przygodę z moto mając 18-cie punktów karnych, co mnie nauczyło pokory. Mimo wszystko jednak kto jeździ to wie że zdarzają się momenty że się odkręca, no może w mieście nie jeździ się 299 km\h ale zdarzało się ponad 200 km\h. I na nic gadania przed każdą jazdą "tylko spokojnie, bez wściakania" żona z tyłu siedzi i sama mnie często ściska żeby depnąć.

A co do wymuszeń to uwierzcie mi że nawet jadąc przepisowo bądź te 120-140 na 90 doświadczam za każdym razem w trasie tyle wymuszeń że głowa mała, najwięcej to takie że kierowcy widząc mnie bo jestem całkiem nie daleko, wyprzedzają bo myślą "on i tak się zmieści". Robiąc weekendowe trasy po 100-200km przynajmniej 4-5 razy doświadczam takich wymuszeń... I nikt mi nie wmówi że to nasza wina bo my szybko jeździmy. Brak szacunku dla motocyklistów i tyle. A zajeżdżanie autem w korku żeby motocyklista nie przejechał jest normą, kopniak w lusterko może ich uczy kultury.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 14:16 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
pdasiek napisał(a):
A zajeżdżanie autem w korku żeby motocyklista nie przejechał jest normą, kopniak w lusterko może ich uczy kultury.


Powiem Ci tak, jeżdżę w Wawie, w korkach, nie nakurwiam między autami, jak auta stoją to jadę ok 20-30 między nimi, nie wyję wydechem i rozstępują się przede mną jak morze przed Mojżeszem.

Wystarczy jechać normalnie i nie ma problemu, ludzie mimo uslinych starań niektórych moto-cymbałów są życzliwi dla motocyklistów.

A kopniaki w lusterko, czy walenie w auto, to wieśniackie zachowanie. W dodatku proszenie się o kuku. Fikanie 200kg motocyklem to 1500kg auta, to bardzo, ale to bardzo głupi pomysł.

Może ktoś Cię nie widzi, bo sobie usta maluje, lub pocztę na smartfonie czyta (a stanął głupio bo stanął, nie pomyślał, zdarza się i najlepszym głupio stanąć), poczekaj chwile, nie zbawi cie to. Motocyklista to nie święta krowa. To że ktoś Cię puści, to jego dobra wola, warto ją uszanować.

A żeby mnie ktoś po złości blokował - nie zdarzyło się :) Ale była śmieszna sytuacja jak Pani pudrowała nosek, fajnie się zdarzyło bo byłem widoczny w jej lusterku. Pomachałem łapką, zobaczyla mnie i nieco zjechała na bok :)

pdasiek napisał(a):
I na nic gadania przed każdą jazdą "tylko spokojnie, bez wściakania" żona z tyłu siedzi i sama mnie często ściska żeby depnąć.


Ale urwał :D Stary, jak sam siebie nie możesz opanować, to lepiej może nie jeździć, nie tylko motocyklem, ale w ogóle czymkolwiek, ewentualnie na torze, wynająć, ponakurwiać i do domu PKS'em, żeby z dala od innych było :)

pdasiek napisał(a):
I nikt mi nie wmówi że to nasza wina bo my szybko jeździmy.


Noooo. Jak ciśniesz 140@90 to nie, w ogóle :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 14:45 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 525
Lokalizacja: DZA/DW
Moje BMW: e46 316ti
Kod silnika: n42b18
Co do motocyklistów, to ciekawe jak zostanie rozstrzygnięta poniższa sytuacja (motor miał pierwszeństwo jak Mercedes):
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/986902,wroclaw-smiertelny-wypadek-na-sobieskiego-motocyklista-nie-zyje-zdjecia,id,t.html

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 14:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 15802
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
renoraines napisał(a):
Gdyby takie wyroki były wcześniej regułą, młody Bolek niekoniecznie wywinąłby się z wypadku z ravką.


jiGsaw napisał(a):
Swoją drogą to jak widzę malucha na drodze to zawsze siedzi tam albo paprotnik +80, rzadziej +70 albo koleś, który wygląda jakby był ograniczony ruchowo/umysłowo. Te pojazdy przynajmniej w serii nie nadają się kompletnie na drogę i stwarzają tylko zagrożenie.


To samo można powiedzieć o 18latku, który swiezo odebrał prawko i jedzie 18 +/ letnim wiejsko tuningowym bmw ( m0zna wstawic dowolna marke), ze tez jest ograniczony i powoduje zagrozenie.
W jednym i drugim wypadku kierowcy mają uprawnienia, auta są zarejestrowane, dopuszczone do ruchu i mogą poruszać sie po drogach.


Tylko, że nie jest. Ani jego samochód.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 14:49 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
mr18 napisał(a):
motor miał pierwszeństwo jak Mercedes


Sytuacja identyczna, zależy ile jechał. Jak normalnie - wina puszki, jak pocinał z nadświetlną - był dla kierowcy samochodu po prostu niewidzialny i niespodziewany. Od tego są ograniczenia, żebyś mógł się spodziewać mniej więcej ile ktoś może jechać. Jak ktoś jedzie 2x szybciej, to sa właśnie takie efekty jak z mercedesem.
Tutaj nie wiadomo, patrząc po aucie - na 50 czy 60 to nie wygląda.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 15:25 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
jiGsaw napisał(a):
renoraines napisał(a):
Gdyby takie wyroki były wcześniej regułą, młody Bolek niekoniecznie wywinąłby się z wypadku z ravką.


jiGsaw napisał(a):
Swoją drogą to jak widzę malucha na drodze to zawsze siedzi tam albo paprotnik +80, rzadziej +70 albo koleś, który wygląda jakby był ograniczony ruchowo/umysłowo. Te pojazdy przynajmniej w serii nie nadają się kompletnie na drogę i stwarzają tylko zagrożenie.


To samo można powiedzieć o 18latku, który swiezo odebrał prawko i jedzie 18 +/ letnim wiejsko tuningowym bmw ( m0zna wstawic dowolna marke), ze tez jest ograniczony i powoduje zagrozenie.
W jednym i drugim wypadku kierowcy mają uprawnienia, auta są zarejestrowane, dopuszczone do ruchu i mogą poruszać sie po drogach.


Tylko, że nie jest. Ani jego samochód.


To młodzi 18-24 maja zwyżke w ubezp za wiek na wejscie, bo to młodzi powodują wiecej wypadków niż starsi ''dziadkowie'' http://dlakierowcow.policja.pl/portal/d ... oczne.html Sprawcy wypadków – kierujący pojazdami wg grup wiekowych itd Dla wiekszosci młodziaków fela, ksenon, gleba, a stan techniczny schodzi na plan dalszy.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 15:57 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
renoraines, też prawda że młodzi więcej powodują wypadków statystyki nie kłamią, ale ogólnie tutaj chodzi raczej o rozum niż o wiek. Może jakby częściej odbybwały się takie imprezy jak night power czy powstałyby jakieś zamknięte drogi żeby można było sobie poszaleć to byłoby inaczej. Tak się zastanawiam jakim cudem np na takiej Litwie ludzie jezdzą przepisowo a polacy to tylko się chowają za samochodami innych (też tak robiłem) :D Bo do Niemców to nawet nie ma co nas porównywać jeśli chodzi o kulturę jazdy :D Był ostatnio temat jazdy na suwak i tylko u nas to nie działało :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 17:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 15802
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
renoraines napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
renoraines napisał(a):
Gdyby takie wyroki były wcześniej regułą, młody Bolek niekoniecznie wywinąłby się z wypadku z ravką.


jiGsaw napisał(a):
Swoją drogą to jak widzę malucha na drodze to zawsze siedzi tam albo paprotnik +80, rzadziej +70 albo koleś, który wygląda jakby był ograniczony ruchowo/umysłowo. Te pojazdy przynajmniej w serii nie nadają się kompletnie na drogę i stwarzają tylko zagrożenie.


To samo można powiedzieć o 18latku, który swiezo odebrał prawko i jedzie 18 +/ letnim wiejsko tuningowym bmw ( m0zna wstawic dowolna marke), ze tez jest ograniczony i powoduje zagrozenie.
W jednym i drugim wypadku kierowcy mają uprawnienia, auta są zarejestrowane, dopuszczone do ruchu i mogą poruszać sie po drogach.


Tylko, że nie jest. Ani jego samochód.


To młodzi 18-24 maja zwyżke w ubezp za wiek na wejscie, bo to młodzi powodują wiecej wypadków niż starsi ''dziadkowie'' http://dlakierowcow.policja.pl/portal/d ... oczne.html Sprawcy wypadków – kierujący pojazdami wg grup wiekowych itd Dla wiekszosci młodziaków fela, ksenon, gleba, a stan techniczny schodzi na plan dalszy.


A ile jeździ dziadków, a ile młodych? I dlaczego mimo przewagi liczebnej młodych to dziadkowie na drodze częściej mnie poirytowali niż młodzi? Poza tym BMW nawet z rozklekotanym zawieszeniem, hamulcami od nowości oraz palące na pięć garów jest bardziej stabilne, lepiej przyspiesza i hamuje niż dziadkowy maluch, który powinien zniknąć z polskich dróg raz na zawsze.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 18:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 8579
Lokalizacja: Lubelskie LJA
Moje BMW: Mercedes-Benz CLS
Kod silnika: 320CDI 7G-Tronic
Garaż: 93' E36 Sedan Calypsorot
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=107879

99' E46 Coupe Topasblau
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=119679

07' CLS W219 7G-Tronic
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=151028
Moim zdaniem sytuacja jest jasna.
Zawinił kierowca mercedesa.
130km/h w mieście gdzie są pasy, światła, krzyżówki, do tego wyprzedzanie prawym pasem - To musiało się tak skończyć.

_________________
"Nie sztuką jest zwrócić uwagę swoim autem spojlerami i laminatami, sztuką jest zrobić to bez nich"
Obrazek
Był: 93' E36 Sedan 316i Calypsorot Metallic - Bimbrowóz (2009-2012)
Był: 99' E46 Coupe 320Ci Topasblau - Smerfeta (2012-2015)
Jest: 07' Mercedes-Benz CLS W219 320CDI 7G-Tronic - Czarna Locha (2015-Obecnie)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 18:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 536
Moje BMW: e36 320ci '95r
Kod silnika: m50b20tu
Garaż: e34 530i V8 >Bmw e36 320ci > Bmw e39 523ia> Bmw e34 525i > Audi a4 b7> Renault Laguna 3 > Bmw e61 LCI 530xd
Cytuj:
Ale urwał :D Stary, jak sam siebie nie możesz opanować, to lepiej może nie jeździć, nie tylko motocyklem, ale w ogóle czymkolwiek, ewentualnie na torze, wynająć, ponakurwiać i do domu PKS'em, żeby z dala od innych było :)

akurat mam blisko tor lublin i ułęż także tam się wściekam (chociaż ostatnio sobie cenią za wynajęcie toru tyle że się odechciewa tam jeździć...) na ulicy staram się jeździć przepisowo ale czasami się zdarza pocisnąć :)

Cytuj:
Noooo. Jak ciśniesz 140@90 to nie, w ogóle :D

no nic, nie będę się rozczulał he, może nie to forum żeby takie tematy zaczynać, bo mnie zjecie zaraz.

Cytuj:
Powiem Ci tak, jeżdżę w Wawie, w korkach, nie nakurwiam między autami, jak auta stoją to jadę ok 20-30 między nimi, nie wyję wydechem i rozstępują się przede mną jak morze przed Mojżeszem.

Widzisz w warszawie mało jeżdżę może tam mają inne nawyki, tam gdzie ja jeżdżę potrafią jak mnie zobaczą dopiero zjechać na środek a nie w przeciwną stronę, bądź po poprostu stać jak stał. Na pewno nie staram się wymuszać na kierowcach żeby mi zjeżdżali bo jestem motocyklistą jak widzę że się nie zmieszcze nie jadę, ale jak widzę że się zmieszcze a nagle ktoś mi zajeżdża to można się :cenzura:

No ale to nie temat o tym


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 19:10 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
jiGsaw napisał(a):
renoraines napisał(a):
To młodzi 18-24 maja zwyżke w ubezp za wiek na wejscie, bo to młodzi powodują wiecej wypadków niż starsi ''dziadkowie'' http://dlakierowcow.policja.pl/portal/d ... oczne.html Sprawcy wypadków – kierujący pojazdami wg grup wiekowych itd Dla wiekszosci młodziaków fela, ksenon, gleba, a stan techniczny schodzi na plan dalszy.
.


A ile jeździ dziadków, a ile młodych? I dlaczego mimo przewagi liczebnej młodych to dziadkowie na drodze częściej mnie poirytowali niż młodzi? Poza tym BMW nawet z rozklekotanym zawieszeniem, hamulcami od nowości oraz palące na pięć garów jest bardziej stabilne, lepiej przyspiesza i hamuje niż dziadkowy maluch, który powinien zniknąć z polskich dróg raz na zawsze.



Można negować nawet to, że woda jest mokra. Są tacy, którzy po zdaniu egz na prawko uwazaja, ze sa mistrzami kierownicy. Sa tez tacy ktorzy wiedza, ze praktyka, doswiadczenie czy to za kółkiem czy w innych dziedzinach bierze się z wiekiem i wiem to tez po sobie. Nie przeszkadza mi, ze dziadek swoim pasem pyrka 50tką maluchem, czy wrzuca z wyprzedzeniem kierunek, czy krzywo zaparkuje pod marketem, bo tym nie stwarza zagrozenia. Natomiast młodzik, ktory zmienia pasy ruchu bez sygnalizowania kierunkiem, wyprzedza na siłe żeby być 1 na swiatlach czy żeby zaraz skręcić, czy tez parkuje na recznym przed marketem stwarza.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 19:25 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
renoraines napisał(a):
Natomiast młodzik, ktory zmienia pasy ruchu bez sygnalizowania kierunkiem, wyprzedza na siłe żeby być 1 na swiatlach czy żeby zaraz skręcić, czy tez parkuje na recznym przed marketem stwarza.

Mnie takie buractwo tak drażni że szok , czasem se myślę czy rejestratora se nie wrzucić bo na prawdę mało brakuje do "bum bum". Przykład z przed chwili , jechałem ze swoją do ikeii i na światłach koło bałtyckiej zapalają się czerwone ja dojezdzam powoli do pasa zatrzymania , a jakiś baran w polo wbija sie dosłownie przede mnie na pasy, długo juz po czerwonym i jedzie dalej bo taaaak mu się spieszyło. Oczywiście auta z lewej strony które już miały zielone musiały zwolnić bo inaczej by staranowały tego pedała. O braku kierunku to już nie wspominam. Takich sytuacji mam na co dzień parę a dużo nie jezdze tyle co do pracy i z powrotem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 19:57 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 186
Lokalizacja: Coventry
Moje BMW: E38 & E34
Kod silnika: M62B44 & M30B35
hehehe ojej.. sporo tu spinania z tego co widze.. i do tego hipokryzja sie szerzy, ale w sumie taka tendencja w calym spoleczenstwie, wiec nie ma sie co dziwic.

Chcialbym zobaczyc JEDNEGO kierowce, ktory nigdy nie przekroczyl predkosci.. W Polsce jest to po prostu niemozliwe, z miliardami niepotrzebnych nikomu znakow, ograniczeniami do 20 na trzypasmowkach i cholera wie czym jeszcze.
Jak mam u mnie w miescie trase, 3 - miejscami 4 pasy, gdzie na kilku jej odcinakch nie ma ABSOLUTNIE nic po bokach, leci dluga prosta trasa, nie ma ulic dolaczajacych, sa kladki dla pieszych.. i mam ograniczenie do 70.............. to je po prostu [cenzura]...
W ogole do 50 mogli postawic, poszaleli troche z ta 70.. komus chyba zona dala tego dnia i wykazal sie fantazja.
Najlepiej ponastawiac ograniczen, myslec za kierowce zamiast go szkolic i pozwalac mu sie doszkalac (przeciez lepiej budowac kolejne bloki i zbijac lewy hajs, niz zostawic ludziom Tor.., a testy na prawko i to wszystko co sie tam dzieje - toz to jakis dowcip), uzbroic policje w radary Iskra.. ktore pokazuja ch.. wie co, i lepic mandaty i punkciki do oporu.. Gitez.
A na tego malucha to widze siedliscie po calosci.. Czy to jakis kompleks jest czy co? Do Waszej "przepisowej" predkosci rozpedza sie w ok 5 sekund, a potem przeciez kazdy z Was jezdzi przepisowo.. wiec gdzie on przeszkadza? Kiedys robili taki test, czy da sie jechac z przepisowa predkoscia przez Polske.. nie wypadlo to dobrze. Mnostwo niebezpiecznych sytuacji, kazdy wku..wiony, trabienie, wyprzedzanie na trzeciego.... Powtarzam, chcialbym zobaczyc JEDNEGO ktory tak jezdzi na co dzien.

_________________
E38 740i viewtopic.php?f=6&t=134257&p=1720019#p1720019
E34 535i Sport.. viewtopic.php?f=6&t=133495


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 20:16 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 186
Lokalizacja: Coventry
Moje BMW: E38 & E34
Kod silnika: M62B44 & M30B35
Kyokushin napisał(a):
Szpatha napisał(a):
Wystarczy pomyslec, ze jest to zabronione,


Nie jest zabronione ani wyprzedanie z prawej, ani wyprzedzanie na skrzyżowaniu, (krzyżówka, jest w gazecie), ani łączenie jedno z drugim (zależy kiedy, w tej sytuacji nie). Zabroniona jest jazda 130@50.

Szpatha napisał(a):
cisnalem sporo wiecej, i nie uwazam zebym powodowal jakies zagrozenie


Gościu też zapewne tak nie uważał :D W końcu miał zielone na 3 pasmówce :D

Jazda 130 na 50 jest zdecydowanie zabroniona, czasem nawet jade na 50 20km/h, bo inaczej urwalbym wahacz albo zgubil kolo. Chodzi mi tylko i wylacznie o to, ze nie w kazdej sytuacji znak stojacy przy drodze, odpowiada realnym warunkom bezpieczenstwa. W tym konkretnym przypadku, trzeba nie miec zupelnie wyobrazni, zeby ten manewr o ktorym mowimy, w takim miejscu, wykonywac przy 130km/h. Co nie oznacza, ze na 3 pasmowej trasie, o ktorej wspomnialem wczesniej, jadac 130 prosto przez xxx km, masz szanse kogos zabic... chyba ze owady.
Szpatha napisał(a):
Nie koniecznie jezdzacych sztywno z przepisowa predkoscia, choc zawsze z glowa!

Ja tam debili, nie pozdrawiam :D
Każdemu z nich się wydaje że on może, że on umie, że on ma olej w głowie, i jemu wolno, a reszta to wlokące się pizdy.



Faktycznie, w Polsce jest troche inaczej niz w UK.
"Dopuszcza się wyprzedzania również z prawej strony na odcinkach dróg z wyznaczonymi pasami ruchu:
na jezdniach jednokierunkowych,
na jezdniach dwukierunkowych, jeżeli są co najmniej dwa pasy ruchu w obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczonym do jazdy w tym samym kierunku."

Jazda 130 na 50 jest zdecydowanie zabroniona, czasem nawet jade na 50 20km/h, bo inaczej urwalbym wahacz albo zgubil kolo. Chodzi mi tylko i wylacznie o to, ze nie w kazdej sytuacji znak stojacy przy drodze, odpowiada realnym warunkom bezpieczenstwa. W tym konkretnym przypadku, trzeba nie miec zupelnie wyobrazni, zeby ten manewr o ktorym mowimy, w takim miejscu, wykonywac przy 130km/h. Co nie oznacza, ze na 3 pasmowej trasie, o ktorej wspomnialem wczesniej, jadac 130 prosto przez xxx km, bez ZADNYCH skrzyzowan i przejsc dla pieszych, masz szanse kogos zabic... chyba ze owady.

Ps. A ja tam Cie pozdrowie.. i to wlasnie ta drobna roznica miedzy nami.

_________________
E38 740i viewtopic.php?f=6&t=134257&p=1720019#p1720019
E34 535i Sport.. viewtopic.php?f=6&t=133495


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 20:20 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Szpatha napisał(a):
Najlepiej ponastawiac ograniczen, myslec za kierowce zamiast go szkolic i pozwalac mu sie doszkalac (


On ma nie myśleć że mu się coś wydaje. On ma się stosować, a myśleć to może czy jechać do jednej kochanki czy drugiej, a nie czy ma jechać 50 czy 150. Ma się stosować do znaku i już.

Szpatha napisał(a):
Kiedys robili taki test, czy da sie jechac z przepisowa predkoscia przez Polske.. nie wypadlo to dobrze. Mnostwo niebezpiecznych sytuacji, kazdy wku..wiony, trabienie, wyprzedzanie na trzeciego.... Powtarzam, chcialbym zobaczyc JEDNEGO ktory tak jezdzi na co dzien.


Co dzień tak jeżdże, praca dom, motocyklem lub autem, nie mam z tym problemu. Jak komuś za wolno to mnie wyprzedzi, jadę swoim tempem i mam wszystko w dupie.
Nie mam ani niebezpiecznych sytuacji, ostatnio 2 lata temu musiałem mocniej przyhamować, nikt na mnie nie trąbi. Jak głupek jakiś za blisko jedzie to zjeżdżam do prawej, niech sobie wyprzedzi, ulży, wtedy się albo oddala albo wyprzedza, jeszcze podziękuje że zjechałem. Problem solved. Można? Można.

W trasie podobnie, przepisowa, tempomat i mam wyYebane.

Tak więc będę napierdzielał kamieniami po łbach, ile się da.
:D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 20:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 186
Lokalizacja: Coventry
Moje BMW: E38 & E34
Kod silnika: M62B44 & M30B35
Ale ja Cie doskonale rozumiem.. jezdze 7ka, lubie bardzo czesto wozic dupsko z minimalna predkoscia pomimo blisko 300 kucy. Lubie, i przy tym nie mam w dupie ze komus sie spieszy, bo zjade, i puszcze.. i on podziekuje.. a ja odmacham.. Ja nie jestem tu jakims oredownikiem wariactwa na ulicach, i zganiania pieszych z zebry zarzucanym kuprem.. Natomiast jesli jade sobie owa siodemka na trasie wspomnianej wczesniej, to przy 130 jade zupelnie normalnie, i nie jeden mnie wyprzedza innym pasem. Co do szkolenia kierowcow, moim zdaniem sie mylisz, ale masz prawo myslec sobie co chcesz. Ja uwaam, ze kierowca powinien byc prawdziwie szkolony, troche jak za parszywych, komunistycznych czasow, gdzie chociazby mowilo sie o dzialaniu mechaniki, dawalo sie ogolne pojecie jak to dziala itp, a nie tak jak dzis.. tu spryskiwacz, a tam klakson. Kierowca ma miec wiedze, bo dzieki wiedzy, ma wiecej informacji niezbednych do oceny sytuacji na drodze. To, ze kiedys bawilem sie w drift, mysle ze wplynelo bardzo pozytywnie na moje umiejetnosci, bo jak mi ktos wyjedzie jak ten z AMG znikad, to mam wieksze szanse zrobic z samochodem to co bede chcial z nim zrobic, zeby uniknac tragedii - na pewno nie zawsze sie da. Ale na pewno bede mial wieksze szanse, niz pani ktora uslyszala, ze to jest "bagnet do sprawdzania oleju" i wie, ze ma to powiedziec jak zapytaja.. ale juz po co to, i jak sie z tego korzysta to nie szczegolnie (o samym korzystaniu to juz nie wspominam nawet). Dlatego uwazam, ze prawdziwe szkolenia to podstawa. Nie na odjeb, nie zalatwione tylko konkretne nauczenie sie jezdzic wozidelkiem. Ja np nauczylem sie driftu na maluchach.. w zimie. Jeszcze za gnoja. Nic tak nie uczy jak malacz, i dziwie sie, ze nikt nie ma do tego szacunku. Nauczyl mnie i mechaniki i samej jazdy. A problem stanowia wlasnie tacy ludize jak ten 27 letni chlopaczek, ktory wsiadl w AMG 6.3. - zaloze sie, ze nie zaczynal od maluchow. Moze 3 osoby dzis by zyly..

_________________
E38 740i viewtopic.php?f=6&t=134257&p=1720019#p1720019
E34 535i Sport.. viewtopic.php?f=6&t=133495


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 20:50 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Szpatha napisał(a):
Dlatego uwazam, ze prawdziwe szkolenia to podstawa.
to prawko ludzie robiliby 10 lat hehe ;) A tak sie nie da :hyhy: ale nie neguje tego bo to prawda. Co taki świeżo upieczony po egzaminie 18 latek który tylko w nocy tłukł w nfsa potrafi zrobić na drodze w gardłowej sytuacji...
A i przekraczając prędkość to "karmimy" tych tam na wiejskiej :D ode mnie to nawet na pasztet nie dostaną :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 21:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 186
Lokalizacja: Coventry
Moje BMW: E38 & E34
Kod silnika: M62B44 & M30B35
Ja nie mowie, ze 10 lat robic prawko. Spoko, robic wstepne np. umozliwiajce poruszanie sie samochodami do pewnej mocy np. troche jak z motocyklami. Z reszta nie wiem, temat przeciez szeroki i do doglebnej analizy, ale nie jest normalne, zeby ktos kto zdal prawko, wsiadal do 600 konnej fury tatusia..

_________________
E38 740i viewtopic.php?f=6&t=134257&p=1720019#p1720019
E34 535i Sport.. viewtopic.php?f=6&t=133495


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 21:12 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Kiedyś gdzieś jakiś artykuł czytałem że był pomysł wprowadzenia ograniczeń dla świeżo upieczonych kierowców. Auto o mocy do 100 koni i zakaz poruszania się autem z napędem na tył na początku. Również jakiś kierowca sportowy się wypowiadał na ten temat że to niby byłoby dobre.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL