BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 00:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 19:15 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 36
Lokalizacja: Wilno
u nas w czasie wyprzedzania nawet jezeli przekroczysz predkosc i policjanci stojacy przed toba zlapia cie " na radar" to oni e beda cie zatrzymywac..... u nas jest tak ze wyprzedzajac samochod wyjezdza na pas przeciwlegly ( nie mowimy o drodza z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku) a tam musisz byc jak najkrociej... wiec jest tak jedzisz 90 , wolno 80 , ktos jedzie 80, wyprzedzasz go pod 100, sprzodu stoi policja, po wyprzedzeniu zwalniasz do 90 i jedziesz dalej , nikt cie nie zatrzymuje , chociarz radar pokazal ze w miejscu gdzie szybkosc jest 80 masz 100........ krociej mowiac u nas w czasie wyprzedzania mozesz przekroczyc dozwolona predkosc ale potem mosisz jechac zgodnie z przepisami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 19:18 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 700
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: 330Ci/535D/M3/M3/X5
nie raz wyprzedzalem na terenie zabudowanym jak i poza policje jadaca z predkoscia przepisowa lub kilka km mniej .. jeszcze mi sie nigdy nie zdarzyla kontrola z tego powodu ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 20:10 
No to to widocznie macie szczescie, u mnie to co innego ](*,) :-k


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 20:20 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
kiloff napisał(a):
nie raz wyprzedzalem na terenie zabudowanym jak i poza policje jadaca z predkoscia przepisowa lub kilka km mniej .. jeszcze mi sie nigdy nie zdarzyla kontrola z tego powodu ..



ale musieliby jechać strasznie wolno skoro w terenie zabudowanym jest ogranicznie 50 km/h a ja miałbym ich jeszcze wyprzedzić w innym przypadku bym się nie odważył :)

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 20:26 
Labrador napisał(a):
ale musieliby jechać strasznie wolno skoro w terenie zabudowanym jest ogranicznie 50 km/h a ja miałbym ich jeszcze wyprzedzić w innym przypadku bym się nie odważył


Tu macie racje tak jak mówi Labrador w miescie 50km/h, to jak ja był bym Polcijantem to bym was zatrzymał :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 20:38 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 700
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: 330Ci/535D/M3/M3/X5
Labrador napisał(a):
ale musieliby jechać strasznie wolno skoro w terenie zabudowanym jest ogranicznie 50 km/h a ja miałbym ich jeszcze wyprzedzić w innym przypadku bym się nie odważył Smile



tak sie zastanawiam - zatrzymuja mnie .. i co ?? ma pan brudne kola - damy panu mandat ?? w samochodzie wszystko mam sprawne, wszystkie papiery ok .. wiec za co mi moga cokolwiek wypisac ?? "wydawalo nam sie ze jechal pan o 10km/h za szybko" ??

pamietam ze kiedys mignalem przed policja z predkoscia ponad 100 (na krzyzowce, teren zabudowany (miasto), nie zauwazylem ich) pojechali za mna .. ja najpierw staralem sie im zniknac z pola widzenia (nie jechali na sygnale), po czym jak mi sie udalo zaparkowalem pod blokiem, po chwili podjechal do mnie radiowoz, po kolei papierki do kontroli, ile to sie jechalo - na moje "jak zawsze panie wladzo 50" drugi policjant sie wychylil z auta i z tekstem " to nam sie chyba licznik spier%#&^" - doslowne slowa tego policjanta, po kolei drobiazgowa kontrola papierow, sprawdzenie ilosci punktow karnych (akurat wtedy chyba mialem 4 - jedyne moje punkty karne w zyciu), pozniej sprawdzenie opon, trojkata, gasnicy (nie miala przegladu wtedy, ale na szczescie nie zobaczyli tego), po czym pouczenie : "sugerowalbym udanie sie do mechanika w celu naprawy licznika kilometrow i nastepnym razem zapnijcie pasy bo chyba mieliscie nie zapiete" - faktycznie mielismy nie zapete, ale nie byl na szczescie pewien ... cala sytuacja miala miejsce w Rzeszowie i od tego czasu jakos przestalem sie bac panicznie jak widze radiowoz .. owszem nie wyprzedzam radiowozu ktory jedzie 70km/h na ograniczeniu do 50km/h .. ale i wtedy jade zaraz za nim ..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 20:43 
kiloff napisał(a):
10km/h za szybko" ??


No jak oni jechali przepisowo czyli 50km/h, i ty ich wyprzedzałeś to złamałes przepis bo przekroczyłeś dozowloną predkość, a o 10km/h to jest dużo :-k
Kiloff ja bym sie nie chwalił takimi wyczynami drogowymi, Wariat Drogowy jest w tobie :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 20:46 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
kiloff napisał(a):
tak sie zastanawiam - zatrzymuja mnie .. i co ?? ma pan brudne kola - damy panu mandat ?? w samochodzie wszystko mam sprawne, wszystkie papiery ok .. wiec za co mi moga cokolwiek wypisac ??



no nie wiem mogliby np wypisac mandat za nie zapięte pasy ,nawet jesli masz zapięte ,jak to udowodnisz ze miałes zapięte nawet jesli nie przyjmniesz mandatu i weźmiesz sprawe do sadu grockiego to w sądzie nie wygrasz mając przeciwko sobie słowo Policjanta

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 20:50 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 700
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: 330Ci/535D/M3/M3/X5
hmm ja chyba zyje w innym swiecie, gdzie policjanci nie sa az tacy zli .. i wszedzie panuje dobro .. :mrgreen: w kazdym badz razie to w przeciagu ostatnich 2 lat mialem jedna kontrole - ta o ktorej pisalem .. a zrobilem w tym czasie z 50.000 km .. i wydaje mi sie ze gdybym byl wariatem to mialbym ich wiecej ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 20:50 
Labrador napisał(a):
no nie wiem mogliby np wypisac mandat za nie zapięte pasy ,nawet jesli masz zapięte ,jak to udowodnisz ze miałes zapięte nawet jesli nie przyjmniesz mandatu i weźmiesz sprawe do sadu grockiego to w sądzie nie wygrasz mając przeciwko sobie słowo Policjanta


Racja a za nie zapiete pasy płacisz 100ówke jak nic
:-k


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 20:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
generalnie policjant jak zechce to prawie zawsze coś znajdzie, choćby ulubiony przegląd gaśnicy

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 20:55 
Ja zawsze jestem kulturalny i grzeczny dla policjantów, a potem zawsze wyjezdzam z piskiem opon 8)
Ostatnio nie zapiałem pasów jak wyjezdzałem z Mc Donaldu i jeszcze piłem Szake-a
i doczepili sie nie zapietych pasów i tego ze w jednej rece trzymałem Shake :?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 21:26 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 700
Lokalizacja: Krosno
Moje BMW: 330Ci/535D/M3/M3/X5
DAREX napisał(a):
tego ze w jednej rece trzymałem Shake



moze chcieli zebys ich poczestowal ?? w sumie skoro w angli mozna dostac mandat za jedzenie jablka za kierownica (bylo to kiedys szeroko opsiwae we wszelakich mediach ..)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 21:37 
kiloff napisał(a):
moze chcieli zebys ich poczestowal ??


No czasem tak było, musiałem isc po flaszke dla policjantów, za to ze nie miałem gasnicy w Vw T3 :x


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 21:38 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 3355
Lokalizacja: Katowice
Moje BMW: E36 323ti Compact
Kod silnika: M52B25
DAREX napisał(a):
tego ze w jednej rece trzymałem Shake



widzialem ze nie mozna jechac z telefonem w ręce ale nie wiedziałem ze nie wolno tez jeść

_________________
Kierowca BMW bez punktów karnych ,nie ma takiego ,chyba że uciekł... lub ma CB ;)


moje CB -- > President Harry II ASC + Sirio ML-145

Mój mały czarny diabełek BMW 323Ti Compact


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 21:45 
Labrador napisał(a):
widzialem ze nie mozna jechac z telefonem w ręce ale nie wiedziałem ze nie wolno tez jeść


No jak widać ani Shake nie wolno pić za Kierownicą, i co ja teraz zrobie :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 23:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 91
Lokalizacja: Czaniec
Labrador napisał(a):
widzialem ze nie mozna jechac z telefonem w ręce ale nie wiedziałem ze nie wolno tez jeść

No tego to ja też nie wiedziałam. Jak testowałam wspomagania kierownicy w hamowni na uczelni, to profesor z mechaniki powiedział, że "podczas jazdy można jedną reką kierować a w drugiej trzymać np loda" ( bez podtekstów proszę ) A shake to też lód 8). Ja mu wierzę. Jest faktycznie przepis zabraniający jedzenia podczas jazdy? Coś mi się wydaje, że ci policjanci jednak fatycznie chcieli się poczęstować twoim shake'iem Darex :lol: .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 sierpnia 2006, 23:49 
Ula napisał(a):
Jest faktycznie przepis zabraniający jedzenia podczas jazdy? Coś mi się wydaje, że ci policjanci jednak fatycznie chcieli się poczęstować twoim shake'iem Darex


Nie wiem, czy jest ale chyba jedną reką ciezko prowadzi samochód, ja umie, ale to nie istotne bo jak juz Cie złapią ](*,)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sierpnia 2006, 05:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Policjanci sa bardzo różni, ostatnio stoi Baurem na światłach, słoneczko świeci, dach otwarty, pełen relax... Podjeżdzą motor.... A Pana to pasy nie obowiązują?... yy ja Tylko tu do McDonalda i zapinam... patrzy sie na mnie (ja już zapiąłem).. Długo Pan nim jeździ (o Baurze)? Ponad rok.. i jak się sprawuje?... Robiony był? Czy taki kupiony? Zmieniło sie na zielone: A policjant, Dobra , dobra, jedziemy, jedziemy i sobie pojechaliśmy on ulica ja do maka. Zdarzają sie normalni.


Kontroli miałem kilkadziesiąt a bardzo możliwe że ponad 100. Miałem e23 735i czarna , czarne szyby, 17tki, wydech , no i praskei blachy. Ani razu nie sprawdzali mi daty gaśnicy. A uwierzcie mi że jazdy były niekiepskie częśto...


Jedziemy sobie praską stroną wisły do mosto poniatowskiego, ul.Waszyngtona, dwa pasy w jedną dwa w drugą, oddzielone tylko linią. Spieszymy się bardzo. Jedzie Transit policyjny, mysle leci z 50km/h.... mineliśmy skubańców 140km/h oni mieli jednak 120km/h... no ale jedno czerowne, drugie, doganiają nas.... mysle walimy scieme, tuz przed mostem jade prawym , oni lewym, mijaj mnie ja siup zjezdzam w prawo z mostu... hebel o ni za mną i koguty... Dowodziki i gdzie Panowie się tak spieszą... a my że z laskami sie umówiliśmy... Jak kochają to poczekają, my że juz wczoraj sie spoźnilismy.... Dobra, zapraszam do radiowozu. A jak Co będę dmuchał? A co by Pan chciał dmuchać? Ja spojżałem na zegarek i z ogromnym smutkiem,: Teraz to już pewnie tylko w alkomat.... roześmiali się i mówią dobra jedźcie już sobie:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sierpnia 2006, 07:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
zwykle Panowie z drogówki są w porządku, najgorsi to krawężniki

jest przepis zakazujący jedzenia w czasie kierowania, ale dotyczy on kat. D

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL