BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 02:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Czy Twoim zdaniem Polacy s¹ na ogó³ kulturalni za kierownic¹?
Zdecydowanie tak 5%  5%  [ 2 ]
Raczej tak 14%  14%  [ 6 ]
Raczej nie 57%  57%  [ 25 ]
Zdecydowanie nie 25%  25%  [ 11 ]
Liczba głosów : 44
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 14:56 
Koledzy proszę się nie kłócić bo nie chciałbym aby zamknieto ten temat.
Pewnie chodziło o to że golfiarze i calibrowcy maja skłonności do bycia "fajnym" i tuninguja w troche nierozsądny sposób swoje auta np wstawiając mocne żarówki przy czym mają nieustawione światła. Przyznam że to też mnie drażni. W jakiś sposób jest to brak kultury za kierownicą. Ale mnie się wydaje że taki golfiarz czy calibrowiec (z szacunkiem do golfa i calbry oczywiscie) na drodze potrafi też odstawić dobrą "szopkę" co "niedzielny kierowca". Np często widzę calibre która wciska się na lewoskręcie (wymusza pierszeństwo ostro startując spod świateł). Aż ma się chęć mu drzwi zachaczyć :twisted: Ale to też zawsze ryzyko dla Beemki..


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 17:15 
Znowu popsułem ankiete :zawstydzony:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 17:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 973
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E91+E36M54
Kod silnika: N47 + M54
marka samochodu nie ma znaczenia. nawet rolls nie zrobi z prostaka gentelmana

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 19:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
dziś jadąc autem, kończy się teren zabudowany, kawałek prostej, więc wdeptuję na dość wysokim biegu by wyprzedzić Forda Fiestę, a koleś w podłogę gaz. Nie było już miejsca, zresztą nie chciałem na siłę go wyprzedzać więc odczekałem (ale normalnie aż moja żonka kolesiowi kilka dalekobieżnych posłała). Przejechaliśmy zakręt docisnąłem, wyprzedziłem kolesia i mój ulubiony numer ze "Zmienników", nacisnąłem delikatnie pedał hamulca, tak by nie zwalniać, Fordzik szybko oddalił się w lusterku :D

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 19:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Kucharz napisał(a):
nacisnąłem delikatnie pedał hamulca, tak by nie zwalniać, Fordzik szybko oddalił się w lusterku :D


BMW E39 respect :hyhy:

P.S. To jest bardzo częsta sytuacja na polskich drogach, m.in. dlatego na takich debili trzeba mieć dosyć przyzwoite osiągi w aucie

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 19:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
właśnie pomyślałem sobie, że już się nie mogę doczekać mocniejszego auta

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 19:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Kucharz napisał(a):
właśnie pomyślałem sobie, że już się nie mogę doczekać mocniejszego auta


tak trzymać ;)

P.S. No faktycznie, co to takie marne 193PS, po mieście wystarczy :rotfl:

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 19:26 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 973
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: E91+E36M54
Kod silnika: N47 + M54
ale zemścić się musiałeś ...
gratuluje.

_________________
brak zgody administracji forum na reklamę


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 19:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
ogólnie to zawzięta bestia jestem, rzadko kiedy odpuszczam

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 20:46 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Też uwielbiam tych co wciskają jak się ich wyprzedza.

Ostatnio jechałem sobie do Wołomina, prosta droga, ciemno, wieczór no jakiś Ford Transit biały jedzie koło 100.
Poprostu go wyprzedziłem. Jak każdego kolejnego.

Podczas wyprzedzania gdy kończyłem manewr gość był w lusterku nieco bliżej niż poprzedni. Ogólnie rzecz biorąc cisnął ile mógł, tyle że ja już leciałem na rozpędzie, więc wiele wycisnąć nie mógł.

Jak się okazało był to punkt honoru dla gostka.
Potem cały czas do samego Wołomina mnie gonił chcąc wyprzedzić... próbował podjeżdżając pod zderzak gdy ja zwalniałem gdy mi się światło zapalo na czerwone (po zapaleniu zielonego dziwnym trafem 'nie mógł' mnie podjechać) pod koniec mojej drogi przed stacją shell dałem sie wyprzedzić bo nie chciałem żeby się zabił celując w środek ronda...

Mocne auto to podstawa. Nikt nie karze szaleć, ale jeździ w PL tyle debili że wyprzedzanie staje się niebezpieczne nie z definicji tego manerwu ale przez idiotów którzy przyspieszają.

Zastanawiam się co oni sobie myślą. Przecież każdy człowiek który ma do wyboru - czołowe z innym autem albo zepchnąć debila na drzewo wybierze drugą opcję, a nie ukrywajmy, średnie, 1.4 tonowe auto jest w stanie przy dobrym zamachu zepchnąć do rowu nawet autobus... a co dopiero inną osobówkę czy dostawczaka.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 21:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 13996
Lokalizacja: Ostrów Maz.
Moje BMW: e31 850i
Kod silnika: M70B50
potwierdzam, kiedyś ojca Avię A31 fiat 125 zepchnął do rowu

_________________
http://firmaorchidea.pl
http://www.zajazdpodsosnami.pl
http://www.chodowiak.pl
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 22:03 
Kyokushin napisał(a):
Potem cały czas do samego Wołomina mnie gonił chcąc wyprzedzić...

Ja jeszcze zanim kupiłem moją ślicznotke woziłem się Alfą 156 i gdy wracałem z Jeziorska wyprzedziłem Autokar.. przy około 100 km/h co musiało wkurzyć kolesia i zaczoł mi długimi mrugać i gonić.. ja na to pokazałem mu co znaczy 2.0 w Alfie Twin Sparku ;) i tak się goniliśmy aż nagle patrze koleś jedzie dokładnie środkiem drogi dwukierunkowej.. patrze na licznik 150km/h :zdziwko: mam nadzieje że już dawno stracił prawko ten psychol :znudzony:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, 22:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3023
Lokalizacja: zachodniopomorskie
a własnie aprop wyprzedzania to też jest denerwujące jak jade wolno (z reguły za kimś kogo nichce wyprzedzać bo widoczności nie mam)a jakiś palnt na siłe się wpycha to puszczam (niech się zabije jak tal chce) a pozniej zwalnia i jeszcze zajeżdza droge jak go chce wyprzdzać :zdegustowany:

_________________
[you] zobacz moje qp
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?p=26102#26102 - nowe zdjĂŞcia w galeri



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2007, 02:11 
A nie macie czasem wrażenia że czasem ten brak kultury (i rozumu bo tu o życie i zdrowie się często rozchodzi) jest spowodowany zazdrością do BMW..?
Jak widze 18 nastolatka z blondynką w tatusiowym lanosie który przyśpiesza przy wyprzedzaniu go bo widzi czarną BMW to :wsciekly: :cenzura: :wsciekly: ale i tak lanoskiem to nie da rady i robi z siebie dopiero pośmiewisko przed ową panna - niedość że głupi to jeszcze nie ma czym szpanować. Tydzien temu mnie tak koles właśnie próbował wyrolować.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2007, 04:31 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1355
Lokalizacja: Warszawa
yeahman napisał(a):
A nie macie czasem wrażenia że czasem ten brak kultury (i rozumu bo tu o życie i zdrowie się często rozchodzi) jest spowodowany zazdrością do BMW..?.


Tak być może, ale raczej w stosunku do najnowszych modeli BMW a nie do E36

Cytuj:
- niedość że głupi to jeszcze nie ma czym szpanować.


Szpanowanie w E36 przy obecnej ilości zdecydowanie lepszych i nowszych i wypasionych aut też pewnie nie jest łatwe. Tu raczej mowa o zjawisku: " O, kupił se kilkunastoletnią beeme i uważa sie za wielkiego Figo Fago.

_________________
GR.X.
Zakon Wysokich Napięć


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2007, 08:58 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 41
Posty: 2868
Lokalizacja: Opole
Moje BMW: 530iA
Kod silnika: M54B30
yeahman napisał(a):
i tak się goniliśmy aż nagle patrze koleś jedzie dokładnie środkiem drogi dwukierunkowej.. patrze na licznik 150km/h :zdziwko: :znudzony:

autobusem jechał 150???? :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
[you] luknij na moją srebrną strzałe


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2007, 09:07 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 826
Lokalizacja: Elbląg
Moje BMW: mondeo ghia x
Kod silnika: duratec HE
GARCIA RAMIREZ napisał(a):

Tak być może, ale raczej w stosunku do najnowszych modeli BMW a nie do E36


jak gdzies od czasu do czasu jadac zawine tylkiem to pojawia sie zazdrosc wsrod znajomych - wlascicieli przednionapedowych aut :hyhy:

yeahman napisał(a):
Jak widze 18 nastolatka z blondynką w tatusiowym lanosie który przyśpiesza przy wyprzedzaniu go bo widzi czarną BMW to :wsciekly: :cenzura: :wsciekly: ale i tak lanoskiem


fakt, dosc czeste zjawisko, do tatusiowego lanosa dodalbym kadett'a 1.4 z lpg i wyklejanymi plomieniami


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2007, 11:29 
GARCIA RAMIREZ napisał(a):
yeahman napisał(a):
A nie macie czasem wrażenia że czasem ten brak kultury (i rozumu bo tu o życie i zdrowie się często rozchodzi) jest spowodowany zazdrością do BMW..?.

Tak być może, ale raczej w stosunku do najnowszych modeli BMW a nie do E36

Cytuj:
- niedość że głupi to jeszcze nie ma czym szpanować.

Szpanowanie w E36 przy obecnej ilości zdecydowanie lepszych i nowszych i wypasionych aut też pewnie nie jest łatwe. Tu raczej mowa o zjawisku: " O, kupił se kilkunastoletnią beeme i uważa sie za wielkiego Figo Fago.


Garcia widzę że jesteś przeciwnikiem E36. To piękne auta i mnie się bardzo podobają tak jak kilku setkom innych userów tego forum. Widze że masz E46.. Wyobraź sobie czarne E36 Cabrio z błyszczącym lakierem i piękną skórą w środku, na glebie i ładnej 18" feldze z ładnymi lampami, błyszczącym wydechem i dobrym nagłośnieniem, wożącą się majestatycznie 50km/h po mieście.. napewno zrobi duuuużo większe wrażenie niż seryjne 4 drzwoiowe E46 i z tym się zgodzi chyba każdy.
A przy lanosie to E36 jest limuzyną z najwyższej półki :D Tak czy inaczej E36 moim zdaniem nie jest starym zdezelowanym autem (moje takie napewno nie jest). Moja Bunia jest w świetnym stanie technicznym, wizualnym i zapewniem Cie że bardzo ładnie wygląda. Często ludzie oglądają się gdy jadę po mieście moją ślicznotką mimo tego że nie jest to najnowszy model. Zresztą to co drażni innych to napewno nie limuzyny bo z takimi oni nawet nie chcą konkurować tylko właśnie takie starsze modele od których uważają się lepsi owi 18nastolatkowie z blondynkami w tatusiowych lanoskach. Zobacz jakie emocje potrafi wzbudzić jakiś rekinek.. napewno więcej osób by się porwało z rekinkiem do boju niż z nową 7 i tego jestem pewnien. Z nowymi limuzynami wiedzą że lepiej nie zadzierać.
p.s dla Garci: po wakacjiach będe się rozglądał za E46 2.0D. Czasy lansu dobiegają końca :rotfl:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2007, 12:07 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Z E36 jest tak że to auto nie wygląda na tyle lat ile ma.
15 letnie E36 z poprzedniej epoki wygląda często na auto 7 letnie. Bynajmniej mi ludzie ciągle tak mówią. Co raz gdy tankuję ktoś podchodzi sie pyta ile pali, jak z utrzymaniem bo też chciałby sobie takiego 7 latka kupić.... jakby wiedzieli że jej 15 rok idzie.

Ktoś kto nie jest w temacie BMW i zwyczajnie się nie zna, nie wie że E36 to auto już nasto letnie i że jest tanie. Gro ludzi ma w wyobrażeniu E36 jako auto kosztujące przynajmniej 30k, pochłaniające niewyobrażalne ilości paliwa i do tego 'paru letnie'. Bynajmneij takie odnoszę wrażenie z rozmów z postronnymi, nie będącymi w temacie ludźmi.
Niedawno facet octavią jechał, z 5 letnią i mi mówił że wolałby coś nowszego... taką E36 jak moja. Nie wnikałem.

Wiek E36 zdradza dopiero design środka. Sylwetka, jest ponadczasowa i nie wygląda na tyle lat, jak np alfy z tamtych lat.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 marca 2007, 12:09 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
Kyokushin napisał(a):
Z E36 jest tak że to auto nie wygląda na tyle lat ile ma.
15 letnie E36 z poprzedniej epoki wygląda często na auto 7 letnie. Bynajmniej mi ludzie ciągle tak mówią. Co raz gdy tankuję ktoś podchodzi sie pyta ile pali, jak z utrzymaniem bo też chciałby sobie takiego 7 latka kupić.... jakby wiedzieli że jej 15 rok idzie.

Ktoś kto nie jest w temacie BMW i zwyczajnie się nie zna, nie wie że E36 to auto już nasto letnie i że jest tanie. Gro ludzi ma w wyobrażeniu E36 jako auto kosztujące przynajmniej 30k, pochłaniające niewyobrażalne ilości paliwa i do tego 'paru letnie'. Bynajmneij takie odnoszę wrażenie z rozmów z postronnymi, nie będącymi w temacie ludźmi.
Niedawno facet octavią jechał, z 5 letnią i mi mówił że wolałby coś nowszego... taką E36 jak moja. Nie wnikałem.

Wiek E36 zdradza dopiero design środka. Sylwetka, jest ponadczasowa i nie wygląda na tyle lat, jak np alfy z tamtych lat.


ech ta ciemnota ludzka na wschodzie... ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL