BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 10:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 18 sierpnia 2010, 16:44 
Offline
Forumowicz

Posty: 197
Lokalizacja: Wilanów
Moje BMW: e30
Kod silnika: cośtamB20
A z głośników zdecydowanie polecam wharfedale - rozsądnie kosztują i bardzo ładnie grają. Kilka lat temu wybrałem się żeby kupić głośniki do 2500 za parę. Oczywiście ze swoim wzmacniaczem. Odsłuchałem wszystkie od BMW, czy jakoś tak podobnie B&W :hyhy: przez kody dali celestion i.... stanęło na wharfedale za 700zł

jednym słowem - nie kupujcie oczami tylko uszami :piwo:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 18 sierpnia 2010, 16:52 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 7448
Lokalizacja: Toruń
Moje BMW: e39 530d
Kod silnika: M57D30
Garaż: www.tinyurl.com/podol-e39
KotSylwester napisał(a):
Lampa jest na 4-5 tys godzin,
rno to bardzo długo, z reguły lampa po 1000h jest do wyrzucenia. Mierzyliśmy kiedyś lumeny w nowej lampie i takiej po 500h pracy, 40% gorzej :kwasny: Jak pracuje projektor cały czas to zużycie lampy jest niezauważalne, ale jak się zrobi pomiar to wtedy już widać. Sorry za OT.

_________________
Obrazek
Kupię deskę w skórze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 18 sierpnia 2010, 16:56 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2410
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e39 530dAt
Kod silnika: M57
przeczytałem tylko, ze masz kwote 2500zł i około 70% to muzyka. więc daruj sobie kino domowe, bo w tej cenie dźwięk stereo to będzie kibel. ja siedze troche w sprzecie, a wciąż mam starego ampa stereo Denona i duze podłogówki. muza - :) :) :) :) :) :) , filmy - 90% na słuchawkach, koncerty :) :) :) :) :) , a telewizja - obleci.

jesli stereo, to po 2 min na allegro:

http://allegro.pl/item1184715981_denon_ ... niacz.html

a kolumny - niedawno były na allegro Dali 606 Blueline za około 1000zł... ja 12 lat temu dałem za takie 8000zł... a jak dobierzesz nawet nówki Dali lektor albo Concept - wielkośc dobierz do tego jak mocno grasz - im słabiej tym mniejsze - to będzie hulało pięknie!


jesli projektor - to bez 4000 za 720p nie podchodź. wiem, że Kot sobie chwali swojego benq, ale apetyt rośnie :) żadnych wynalazków - tylko dobra marka. to że kotowi nic sie z benq nie dzieje to... ciesze sie Kota szczęściem... :)

co do żywotności lamp - realnie 2-3tys h niezauważalnie, 3-4 z małym spadkiem jakości. co do LCD/plazma - u mnie pod ekranem wisi od 2 lat najlepsza jaka była 50" plazma panasonica. i co? wisieć wisi, uzywałem jej 4 razy... moze kiedys wnuki, hahahaha. generalnie zakup był chybiony...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 18 grudnia 2011, 22:34 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Pytanie do znawców... Robię mały remont i muszę kupić TV a wiadomo że w nowych LCD`kach dźwięk t kibel. Do tego muszę więc kupić jakieś kino domowe które chciałbym też podłączyć do kompa.

Kwota, no tak nie chciałbym wywalać więcej niż 1.5 tyś ? Nie chcę też miliona głośników bo pokój mały i nie potrzebne mi to... na dobry film pójdę sobie do kina :) Głównie muza a tego słucham dużo tzn. jeżeli jestem w domu to coś zawsze leci.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 18 grudnia 2011, 22:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
http://www.ceneo.pl/Zestawy_kina_domowe ... -33349.htm , 2.1 skoro nie chcesz miliona glosnikow i pokoj jest maly.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 18 grudnia 2011, 22:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Sypialnia 13m2

Fajny ten Soniacz http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=14102351, bajerancko wygląda.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 18 grudnia 2011, 22:53 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 7257
Kod silnika: BCY+
http://allegro.pl/kolumny-jbl-scs-178-s ... 28029.html
http://allegro.pl/yamaha-rx-v367-bd-s66 ... 45592.html <- To mi się podoba, tylko budżet troche ponad, ale moim zdaniem warto. :luka: :luka:
http://allegro.pl/kino-domowe-yamaha-rx ... 94813.html <- używka :P

Nie patrzeć na przereklamowane szajsungi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 18 grudnia 2011, 22:56 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 41
Posty: 2237
Lokalizacja: Stalowa Wola/Bandon-Ireland
Moje BMW: E46Coupe E63Coupe
Kod silnika: M54B30 M57D30TU
tylko Harman Kardon

zadne yamahy czy pajoniery


kolumny dobre budzetowe to jamo np s608

KotSylwester napisał(a):
Sporo Divixów ma lepszą jakość niż filmy na DVD a Bluray jest obecnie mało popularny.


ciekawe jak to mozliwe jak dvx zajmuje 700MB a dvd ponad 4 GB

a o bluray nie wspomne bo to wazy z 40/50GB

popularny jest bardzo. sam mam kupe oryginalow na BR



bobby tv kupuj byle by byl 100 HZ to juz bedzie jako taki

a kino to jakies zintegrowane, ja na panasonicu takim smigalem 3 miechy dopoki nie kupilem HArmana

Obrazek

_________________
Garage....
Betsy
Czarna Wdowa
Silver Queen
White Lady

"No Replacement for Displacement... "


Ostatnio edytowano 18 grudnia 2011, 23:04 przez starscream, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 18 grudnia 2011, 23:00 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 7257
Kod silnika: BCY+
http://allegro.pl/jamo-5-1-kino-domowe-i1990524186.html dokupić jakąs jednostke sterującą i hula aż miło


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 18 grudnia 2011, 23:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
TV myślałem nad Samsung UE37D5000

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 18 grudnia 2011, 23:08 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 7257
Kod silnika: BCY+
[img]Bobby[/img] mnie polecali UE40D6000 znacząca różnica podobno pomiędzy D5000, a D6000 gołym okiem widać różnice, ale czy to na forach czy w sklepach mówili bierz D6000 bo jest zdecydowanie ciekawszym wyborem. :) Za 3 kafle można go wyrwać w 40', a za 2500 z 37'.

Stałem ostatnio przed podobnym wyborem, w gre jeszcze wchodził Sharp tylko nie pamiętam jaki. :suchy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 18 grudnia 2011, 23:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
Bobby Vintage napisał(a):
Sypialnia 13m2

Fajny ten Soniacz http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=14102351, bajerancko wygląda.


Malo jest testow tego sprzetu.

beny. te zestawy 5.1 do sypialni to pomylka, szczegolnie skladane z przypadkowych elementow, tylko dlatego, ze sa tanie. Moze i ten Soniacz pachnie plastikiem, ale duzo lepiej sprawdzi sie w tym miejscu, w tak malym pokoju.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 18 grudnia 2011, 23:20 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Zestaw z głośnikami na jednej ścianie zdecydowanie bardziej do mnie przemawia, nie chce sobie zagracać tak małej powierzchni

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 18 grudnia 2011, 23:55 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
starscream napisał(a):
ciekawe jak to mozliwe jak dvx zajmuje 700MB a dvd ponad 4 GB

a o bluray nie wspomne bo to wazy z 40/50GB

popularny jest bardzo. sam mam kupe oryginalow na BR

Kompletnie mylisz pojęcia. Możesz mieć divixa HD, z dobrym bitratem nie do odróżnienia, od ori błyty BR, a zajmuje do 20x mniej miejsca. Nie myl sposobów złożonej kompresji z kontenerami typu mpeg4/h264/etc...

Co do tematu, to nie wiem jaki jest sens kupowania czegoś więcej niż 2.0 do sypialni. No chyba, że ktoś muli całymi dniami, to może wtedy... :spi:

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 19 grudnia 2011, 00:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 6907
Lokalizacja: JP
mroova81 napisał(a):
Kompletnie mylisz pojęcia. Możesz mieć divixa HD, z dobrym bitratem nie do odróżnienia, od ori błyty BR, a zajmuje do 20x mniej miejsca.


Jezeli porownujesz DVD z ripem z BR, to rzeczywiscie, moze miec lepsza jakosc. Rip z BR, w porownaniu z oryginalnym nosnikiem zawsze bedzie mial nizsza jakosc, bo poddales obraz dwukrotnej kompresji stratnej, a to czy odrozniasz jedno, od drugiego, to juz inna sprawa.

mroova81 napisał(a):
Nie myl sposobów złożonej kompresji z kontenerami typu mpeg4/h264/etc...


Troche zamieszales, kontener to AVI, MKV czy MP4. MPEG4 czy H264 to standardy kompresji.

mroova81 napisał(a):
Co do tematu, to nie wiem jaki jest sens kupowania czegoś więcej niż 2.0 do sypialni. No chyba, że ktoś muli całymi dniami, to może wtedy... :spi:


2.1, 2.0 bedzie brakowalo niskich tonow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 19 grudnia 2011, 07:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
starscream, zauważ że mój post o popularności BR jest z przed półtora roku :) A co do Divxów - wielkość pliku nie ma tak dużego znaczenia - ważna jest rozdzielczość pliku wideo. Może na TV tego nie widać ale na większym ekranie bardzo.

Do sypialni po pierwsze nie wstawiałbym telewizora, po drugie jak już TV to bez dodatkowych głośników. A TV do muzyki? No ale jak już to bym kupił coś z ciekawych używek. Wzmacniacz stereo i dwie kolumienki. Chyba że chcesz też mieć odtwarzacz płyt... i tu pytanie z czego słuchasz muzyki? Z płyt CD? Z Ipoda? z laptopa? I jakiej muzyki?Bo jak łupanka czy hiphop to nie ma sensu jakiegoś niewiadomo czego...

A co myślicie o tym - jako alternatywa głośników TV?
http://allegro.pl/bose-wave-music-syste ... 72731.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 19 grudnia 2011, 08:45 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4674
Lokalizacja: Września
Moje BMW: E60
Kod silnika: M54b25
Garaż: www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=60&t=137687 Днепр
Vermilion, Divix jest stratny, owszem, ale dobrze zrobiony, jest jak dobre mp3. Nie do odróżnienia od źródła ripu, dla 99% ludzi w tym dla mnie.

No a 2.0 może dostarczyć tak naprawdę tyle basu ile zechcesz, nawet przy małych obudowach. Np paradigm, czy dynaudio, ale to niestety dość drogie rozwiązania. Być może 2.1 to tania, acz basowa alternatywa. Do sypialny polecam yamaszkę piano crafta. Bardzo fajny sprzęt o ile wymagamy od sprzętu w sypialni delikatnego czystego dźwięku, a nie trzęsienia ziemi.
KotSylwester napisał(a):

A co myślicie o tym - jako alternatywa głośników TV?
http://allegro.pl/bose-wave-music-syste ... 72731.html


Dla mnie bose i przede wszystkim B&O jest sprzętem, który ma bardziej wyglądać, niż grać. Cena nie uzasadniona niczym, żeby powiedzieć jeszcze dobitniej: raczej dla pozerów i chwalipięt a niżeli melomanów. Zresztą się zgadzam z Kotem.

_________________
Audi80 '90 1.6 2EE (X2004 - IV2008)
AudiA4 '95 2.8 AAH quattro (IV2008 - VII2009)
530d avant (IX2009 - X2010)530d
E38 740i (I 2011 - XII2017)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 19 grudnia 2011, 09:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Ale czy jest sens do sypialni kino ladowac? Skoro się ogląda "kino" to raczej w dużym pokoju, na dużym TV, z dobrym dźwiękiem - jak ktoś jest fanem KD. Jak ktoś nie jest fanem KD to i tak niepotrzeba mu kina w sypialni. Co do basu i 2.1 - Ciekawe czy jakiś audiofil do stereo używa Subwoofera... ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 19 grudnia 2011, 09:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2776
Lokalizacja: dolnośląskie
Moje BMW: BMW F10 M550D
Kod silnika: N57X
ja kupując kolumny (nie kino domowe) pojechałem sobie do media markt i po kolei gość włączał poszczególne kolumny - w tych samych warunkach.Ostatecznie najbardziej spodobały mi się kolumny quadral qlx 210. Były stosunkowo tanie,na droższe nie było mnie stać.Kupiłem 4 sztuki i rozstawiłem w czterech kątach.Obsługuje je wieża technicsa plus procesor dźwięku SHGE90. Plusem są małe gabaryty, bo sa wąskie, ale minusem to, że trzeba mieć wolne cztery kąty w pokoju.Po około 2 latach słuchania odkleiła sie jedna z membran z obudowy głośnika.Kupiłem specjalistyczny klej przykleiłem z powrotem i hula sprzęt do dziś.niemniej jeden taki zonk sie przydarzył. Na szczęście membrany są gumowe, więc nie było problemu. sprawność 28Hz do 22000, moc 120W każda.Atutem jest to , że przy cichym nastawieniu grają miękkim basem - nie trzeba dawać dużo mocy aby fajnie grały.

_________________

EKSPRESY CIŚNIENIOWE DO KAWY JURA TO MÓJ ŚWIAT !!! www.primocaffe.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kino domowe?
PostNapisane: 19 grudnia 2011, 09:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 14408
Ja jakiś czas temu trafiłem na aukcję pisaną pode mnie :) Mam od ladnych kilkuuu lat wzmak Yamahy i szukając kolumn, znalazłem aukcję gdzie były BOSE 301 seria II i odtwarzacz Yamaha 550 :) Dodam że Bose 301 seria II były produkowany od 1983 do 1991 roku, więc mają minimum 20 (DWADZIEŚCIA) a maksimum 28 (DAWDZIEŚCIE OSIEM) lat :)

Grają przepięknie. Różnica między laptopem a CD-Audio nagraną z MP3 - bardzo duża, pomijając już oryginalne CDAudio.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Pułkownik Zuber i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL