BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 20:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 21:19 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 36
Posty: 617
Lokalizacja: Ciecin
Moje BMW: 320d+
Kod silnika: M47D20
Ja miałem stukonne auto, ktore wciągało wszelkie 320stki czy ISy prawą dziurką od nosa. Cóż za głupi pomysł z tą mocą. Zupełnie jak ubezpieczenie od pojemności silnika (pozdro dla kumpla od Sierry 2.3d :D)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 21:37 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
Ja byłbym raczej za prawkiem od lat 16, ale do 18 roku życia jazda tylko z rodzicami posiadającymi prawo jazdy. Dodatkowo do 21 roku życia mandaty x4 i brak możliwości przewożenia pasażerów, którzy pili jakikolwiek alkohol.
Kolejną rzeczą powinno być wysyłanie informacji o mandacie do posiadacza pojazdu - bez względu na to ile lat ma kierujący.

Taki wyrok jak w powyższej sprawie już zapadł niejednokrotnie. Kiedyś była głośna sprawa dotycząca tira, który włączał się do ruchu za łukiem drogi, a w międzyczasie nadjechał Mercedes z prędkością >200km/h i wprasował się w naczepę.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 22:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
Szpatha napisał(a):
Chcialbym zobaczyc JEDNEGO kierowce, ktory nigdy nie przekroczyl predkosci.. W Polsce jest to po prostu niemozliwe

hehe jest możliwe ale to właśnie dziadki z 80 na karku, z chorym sercem, którzy nie ogarniają co się dzieje na drodze ale jadą zgodnie z przepisami. co nie zmienia faktu, że ten temat to kolejna parodia. w kilach każdy "gratki że złoiłeś srałdi bla bla", wchodzi tutaj i "debil z mercedesa, zamiast fotoradarów powinni ustawić ambony ze snajperami" :rotfl:
każdy nagina przepisy dla swoich potrzeb, w ten czy inny sposób.
Szpatha napisał(a):
ale nie jest normalne, zeby ktos kto zdal prawko, wsiadal do 600 konnej fury tatusia..

no, kto normalny ma ojca który ma 600 konne auto. od kiedy to moc zabija? jak będzie debil to i w przykładowym maluchu się zabije, jadąc sam, bez nawalonych kumpli jako pasażerów a i często bez prawka bo przynajmniej nie mają co zabrać

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 22:21 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
.Nie rozumiem, prawka nie mam jakoś bardzo długo, a pierwszym autem którym poruszałem się na codzień było 540 e39... Zabiłem się? Nie sondze.


Ostatnio edytowano 17 września 2013, 22:29 przez waskii, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 22:26 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
waskii napisał(a):
Nie rozumiem, prawka nie mam jakoś bardzo długo, a pierwszym autem którym poruszałem się na codzień było 540 e39... Zabiłem się? Nie sondze.

Pewnie to samo sobie pomyślał koleś w mercedesie. Tyle razy już zapierd.... i nic się nie stało więc czemu tamtego dnia miałby być inaczej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 22:28 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 28
Posty: 2578
Moje BMW: F20
Kod silnika: N55B58
wandii, trochę inaczej..

Niektórzy też tu widzę nieźle leca. Nie mam prawka jakoś bardzo długo, +/- rok. Pierwsze auto którym jeździłem na codzień po dostaniu plastiku było e39 540 i jakoś żyje, mam się dobrze... Dwa mandaty na karku miałem... Nie powiem, że nie zdarzyło mi się przesadzić, ale nigdy nie świrowałem w terenie zabudowanym, może dosłownie kilka razy w nocy gdzieś się zajęczało oponami ale to wszystko. Nie ma warunków do takich wojaży w dzień... Na codzień wolę się spokojnie przetoczyć czerpiąc przyjemność z jazdy. Z drugiej strony nie ma też co ukrywać, że raz na jakiś czas przychodzi wieczór kiedy jest ochota, żeby sobie pocisnąć... Trzeba poczekać do 23-1 w nocy, jak jest cicho, pusto i można troszke w niezabudowanym przygnieść, ewentualnie przypiąć jakieś rondko bokiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 18 września 2013, 00:02 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1140
Lokalizacja: Pfaffenhofen(PAF)
waskii napisał(a):
wandii, trochę inaczej..

Niektórzy też tu widzę nieźle leca. Nie mam prawka jakoś bardzo długo, +/- rok. Pierwsze auto którym jeździłem na codzień po dostaniu plastiku było e39 540 i jakoś żyje, mam się dobrze... Dwa mandaty na karku miałem... Nie powiem, że nie zdarzyło mi się przesadzić, ale nigdy nie świrowałem w terenie zabudowanym, może dosłownie kilka razy w nocy gdzieś się zajęczało oponami ale to wszystko. Nie ma warunków do takich wojaży w dzień... Na codzień wolę się spokojnie przetoczyć czerpiąc przyjemność z jazdy. Z drugiej strony nie ma też co ukrywać, że raz na jakiś czas przychodzi wieczór kiedy jest ochota, żeby sobie pocisnąć... Trzeba poczekać do 23-1 w nocy, jak jest cicho, pusto i można troszke w niezabudowanym przygnieść, ewentualnie przypiąć jakieś rondko bokiem.

I tu w tej wypowiedzi widzę głos rozsądku.Dobrze prawisz.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 18 września 2013, 00:19 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 4257
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M6
Kod silnika: S85 S62 M60
Garaż: było: M5e39 '01,
e34 540i '94
Żaden precedensowy !!!

Zapadało już sporo wyroków, że współwinny czy winny był pojazd przekraczający prędkość pomio pierwszeństwa, także gazeciarze jak zwykle pierdzielą trzy po trzy.....

_________________
Obrazek

http://imageshack.com/a/img689/1772/78er.jpg

Sprzedam MANUAL 6-b z M5e39 ~ 3.000 PLN


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 18 września 2013, 06:23 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Szpatha napisał(a):
to przy 130 jade zupelnie normalnie,


Wiesz, jak ograniczenie masz 90, to 130 nie jest normalnie. Halinka w Matizie nie spodziewa sie ciebie, sytuacja identyczna jak w pierwszym poście. A to że są debile którzy dodatkowo jeszcze Cię wyprzedzają, to w ogóle osobna historia.
Czego nie rozumieć? 90 to 90, 130 to 130 a 50 to 50. Dla mnie to jest jasne jak słońce, rozumiem co znaczą te cyfry i znaki i stosuję się do nich.

Miłosz napisał(a):
Nic tak nie uczy jak malacz, i dziwie sie, ze nikt nie ma do tego szacunku. Nauczyl mnie i mechaniki i samej jazdy.

Miałem to gówno, też przez to przechodziłem.

Tu nie chodzi ani o słynne oleum w głowie, ani o technikę jazdy, tylko o mentalność i nie bycie idiotą i udawanie cwaniaka.
200 czy 300KM w aucie, to nie żadne ajwaj. Czy coś co ma 6-7s do 100 jest szybkie? Co z tego że jedzie 250. No za chuja nie jest, 6-7s to muł.
Przecież jest znak, jest przepis, jedziesz, widzisz znak 90, to ile wolno jechać? No 90 i nichuja więcej, nie ważne czy masz 200, 300 czy 80 KM.

To nie wymaga od kierowcy myślenia. Myśleć to on ma wtedy, jak będzie jechał ośnieżoną drogą, czy te 90 to nie przypadkiem za dużo. Ale nie za mało.

Babki na jezdni są mniej debilne, wsadzisz taką istote do 300KM auta i będzie jechać nim normalnie.

trollu napisał(a):
od kiedy to moc zabija? jak będzie debil to i w przykładowym maluchu się zabije,


I to jest clue.

waskii napisał(a):
Trzeba poczekać do 23-1 w nocy, jak jest cicho, pusto i można troszke w niezabudowanym przygnieść, ewentualnie przypiąć jakieś rondko bokiem.


No mi raz przypierdolił debil który z tego założenia wyszedł, takie fajne E39 poszło na żyletki. Przygniótł sobie tak, że on i 4 jego pasażerów w kołnierzach długo chodziło.
Ja od tego czasu po 23 unikam jazdy, szczególnie w sobotnie i piątkowe wieczory, za dużo dekli sie kręci.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 18 września 2013, 07:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Wymądrzanie się i pitolenie nt. tego Jak się zachować w danej sytuacji i jakie powinno być prawo - jest zbędne. Takich sytuacji jest multum i nie ma nad czym dywagować. Jak ktoś jest parówką na drodze to nie pomoże mu żadna wiedza czy kursy dokształcające. Niektórych pokory uczą dopiero takie sytuacje jak z kierowcą Mieta. Możemy mieć tylko nadzieje, że kary nakładane przez sąd, będą na tyle dotkliwe, że nauczą takich pokory i zmienią nastawienie za kółkiem.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 18 września 2013, 07:07 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
kszyhu napisał(a):
Możemy mieć tylko nadzieje, że kary nakładane przez sąd, będą na tyle dotkliwe, że nauczą takich pokory i zmienią nastawienie za kółkiem.


Jestem dokładnie tego samego zdania :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 18 września 2013, 08:42 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 468
Lokalizacja: Piła
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46B20
Śmierć! Lincz! Zakazać! Zabronić! Tępić! Gonić! Ogniem i mieczem! Wodą święconą! Kto tak jeździ! Ja na pewno nie!

I to wszystko na forum marki uważanej powszechnie w tym smutnym jak niemyte krocze chętnego dziewczęcia kraju za bandycką, mafijną, cotamkomuwduszygra, którą jeżdżą przestępcy albo półgłówki i niedocofy z pasztetem zamiast mózgu. Niesamowite, ale wystarczy poczytać komentarze pod dowolną informacją o wypadku samochodowym z udziałem BMW. Sucharki o bardzo małym wacku albo czymś tam, równie śmieszne jak wódczane mądrości o niekupowaniu aut na F (folcwagenów na przykład) albo Alfie w serwisie, to wszystko jest pikuś przy ilościach jadu i żółci, jaka się zawsze przy takiej okazji wylewa z monitora.

Tak jakby poziom skretynienia kierowcy można było ocenić wedle marki jego pojazdu.

_________________
Nie biegaj za stadem.

3.6 litra i 249 KM łącznie.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 18 września 2013, 08:51 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
jonas napisał(a):
Tak jakby poziom skretynienia kierowcy można było ocenić wedle marki jego pojazdu.


Marki nie, ale kombi w dieslu objęte jest inną fizyką i logiką (normalnych posiadaczy kombiaków których znam, mogę na palcach 1 ręki policzyć ) :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 18 września 2013, 09:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 393
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: E46 330Ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=111532
Kyokushin napisał(a):
Szpatha napisał(a):
to przy 130 jade zupelnie normalnie,


Wiesz, jak ograniczenie masz 90, to 130 nie jest normalnie. Halinka w Matizie nie spodziewa sie ciebie, sytuacja identyczna jak w pierwszym poście. A to że są debile którzy dodatkowo jeszcze Cię wyprzedzają, to w ogóle osobna historia.
Czego nie rozumieć? 90 to 90, 130 to 130 a 50 to 50. Dla mnie to jest jasne jak słońce, rozumiem co znaczą te cyfry i znaki i stosuję się do nich.

Niestety w Polsce często znaków nie można zrozumieć. Polska jest krajem zaawansowanej myśli technologicznej, mamy niewidzialnych robotników czy zwężenia dróg. Nadmiar znaków powoduje, że się je zaczyna ignorować, bądź patrzeć na nie z przymrużeniem oka.

Gościu z Merca przesadził i poniesie tego konsekwencje. Z drugiej strony matki, dziadki i inne ludziki potrafią ładnie wymuszać, totalnie sobie nic z tego nie robiąc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 18 września 2013, 09:35 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Nie narzekaj, może 10% znaków to znaki ustawione debilinie, reszta jest OK :) Fakt faktem mogli by to troche zoptymalizować ilościowo, bo za dużo ich jest nawalone.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 18 września 2013, 09:39 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 4424
Lokalizacja: sosnowiec
Moje BMW: e91
kiedyś wyrwałem się za wcześnie do pracy i postanowiłem jechać zgodnie z przepisami. 50=50 40=40.
myślałem że stoje. widziałem wszystko co dzieje w okół mnie w promieniu 180st. nie wiem co musiałby się stać żebym kogoś potrącił albo stuknął....
no niestety byłem jedyny, który tak jechał

_________________
e91 320d hihi
e60 530d wrrr, ahh ohh - [*]
Moja była megafajna 118d
Moja była gruba 330cd
Moja była niebylejaka 530d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 18 września 2013, 11:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 15802
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Czasem mi się zdarza jeść albo rozmawiać przez tel. podczas jazdy, wtedy jadę sobie właśnie 50/60 km/h i mam wrażenie, że jest bezpieczniej niż jakbym nie jadł i jechał szybciej. :D

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 18 września 2013, 11:40 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15749
Miłosz napisał(a):
A i przekraczając prędkość to "karmimy" tych tam na wiejskiej :D ode mnie to nawet na pasztet nie dostaną :D


Jak sie człowiek spieszy to sie fiskus cieszy :D .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 18 września 2013, 12:32 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 468
Lokalizacja: Piła
Moje BMW: E46 318i
Kod silnika: N46B20
Kyokushin napisał(a):
jonas napisał(a):
Tak jakby poziom skretynienia kierowcy można było ocenić wedle marki jego pojazdu.


Marki nie, ale kombi w dieslu objęte jest inną fizyką i logiką (normalnych posiadaczy kombiaków których znam, mogę na palcach 1 ręki policzyć ) :D

Coś w tym jest. Za kierownicą podtatusiały facet z żądzą mordu w oczach, pragnący udowodnić wszystkim wokoło, a zwłaszcza samemu sobie, że czipowane Passerati na ropę albo Mazda 6 rdzewiejąca na nadkolach i progach to najlepszy wóz, najszybszy w mieście i zawsze chciał mieć taką bestię, i to wcale nieprawda że stara kazała kupić coś, co mało pali i może przewieźć lodówkę, więc wziął tego śmierdziucha z wysraną turbiną, okazję po dziadku-lekarzu rzecz jasna.
A gdyby taki facio kupił sobie BMW, Subaru, Alfę albo coś innego, co dobrze się prowadzi i nie wygląda jak karawan z demobilu, o ileż wszyscy byliby szczęśliwsi.

_________________
Nie biegaj za stadem.

3.6 litra i 249 KM łącznie.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 18 września 2013, 20:59 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 39
Posty: 1322
Lokalizacja: śląskie
Moje BMW: L2PH2
Kod silnika: F4R
Garaż: Volvo 340 DL
darcyn napisał(a):
kiedyś wyrwałem się za wcześnie do pracy i postanowiłem jechać zgodnie z przepisami. 50=50 40=40.
myślałem że stoje. widziałem wszystko co dzieje w okół mnie w promieniu 180st. nie wiem co musiałby się stać żebym kogoś potrącił albo stuknął....
no niestety byłem jedyny, który tak jechał


Ja właśnie z takimi prędkościami na ogół się poruszam. Nie ma sensu wyprzedzać, bo za duży ruch i spowodowało by to duże zagrożenie, a ludzie jadą 50 bez względu na to, czy jest teren zabudowany czy nie. Ja mam niestety tak, że przy tej prędkości się wyłączam i czasami nie pamiętam jak minęło mi ostatnie 5km.

_________________
Jeśli widzisz drzewo, w które za chwilę uderzysz to nazywamy to podsterowność. Jeśli go słyszysz i poczujesz to była nadsterowność.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL