BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 czerwca 2024, 23:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 1 października 2015, 19:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 38
Posty: 9999
Lokalizacja: Kaszëbë
Moje BMW: X5
Tomek napisał(a):
Senat uwalił

:wstyd: dla mnie
ze uwazalem, ze sa az tak glupi, a nie sa :wstyd:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 2 października 2015, 12:33 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15751
mroova81 napisał(a):
Autorem ustawy jest Beata Bublewicz (PO)


To jest najzabawniejsze, że pomysł PO został odrzucony w senacie, w którym PO ma większość :rotfl: . Przypomina sie jak niedawno PO zagłosowało przeciw rozstrzyganiu wątpliwości na korzyść podatnika, ale referendum PO popierało i namawiało do głosowania na „tak” :rotfl: .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 2 października 2015, 13:27 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 15805
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Znowu to PO... choć raz ktoś w porę zareagował... jeden kretynizm mniej.

Tomek - ja wiem, że Twoje intencje są szczere, ale ocenę sytuacji pozostawmy kierowcom, którzy lepiej wiedzą jakie mają auto, z jakimi hamulcami, jakie opony i czy są w stanie wyhamować bezpiecznie by puścić pieszego. Ja bardzo często puszczam jak mogę i mam czas, a widzę, że jest dla pieszego zwyczajnie bezpiecznie. Przykładowo staram się unikać wymuszania zatrzymania jadącego z naprzeciwka.

Pieszy jeden ma prawo jazdy i doświadczenie w prowadzeniu auta, drugi nie... dlatego lepiej zostawmy to kierowcom niż takiemu pieszemu, który może nie mieć doświadczenia i wyobraźni na temat prowadzenia auta i jego zatrzymywania, reakcji, drogi hamowania, etc.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 2 października 2015, 14:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 2220
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E39
Kod silnika: M57D30
jiGsaw napisał(a):
Znowu to PO... choć raz ktoś w porę zareagował... jeden kretynizm mniej.

Tomek - ja wiem, że Twoje intencje są szczere, ale ocenę sytuacji pozostawmy kierowcom, którzy lepiej wiedzą jakie mają auto, z jakimi hamulcami, jakie opony i czy są w stanie wyhamować bezpiecznie by puścić pieszego. Ja bardzo często puszczam jak mogę i mam czas, a widzę, że jest dla pieszego zwyczajnie bezpiecznie. Przykładowo staram się unikać wymuszania zatrzymania jadącego z naprzeciwka.

Pieszy jeden ma prawo jazdy i doświadczenie w prowadzeniu auta, drugi nie... dlatego lepiej zostawmy to kierowcom niż takiemu pieszemu, który może nie mieć doświadczenia i wyobraźni na temat prowadzenia auta i jego zatrzymywania, reakcji, drogi hamowania, etc.


W takim razie znajdź sposób na eliminacji debili którzy traktują auto jako wyznacznik "ego" i tych którzy widzą prostą jezdnię i nie widząc nic na boki, a tych jest 70-80 procent.
Mieszkam w centrum Wawy, mam obok bloku skrzyżowanie na którym mam przejście dla pieszych i dość ruchliwą ulicę. Żeby przejść z wózkiem i żoną mam trzy wyjścia:

- Czekać przy przejściu aż ktoś zobaczy że stoję,
- Poczekać aż na obydwu końcach ulicy zapali się czerwone i jakimś cudem na warunkowym skręcie nikt nie będzie jechał. Nie wiem ile trwa cykl świateł ale niejednokrotnie przejście w cywilizowany sposób jest nie wykonalne przez kilkanaście minut.
- Zostawić żonę z wózkiem i wyjść na pasy i zatrzymać ruch.

Dostaję kurwicy gdy nie jednokrotnie starsi ludzie czekają w tym miejscu po 15 minut, bo mimo że stoją przy krańcu jezdni i nikt nie raczy się zatrzymać.

Skoro ja widzę starszą Panią/ matkę z dzieckiem/ dziecko i jestem w stanie się zatrzymać to jest to w stanie zrobić każdy. I z całym szacunkiem ale bez bata nie opcji żeby to działało normalnie. Bo Kowalski kierowca jak ma do wyboru jechać a puścić pieszego, niezależnie od tego jakie ma hamulce i jakie ma auto ma go w dupie bo on jedzie.

Przykład ze wczoraj - Ja zatrzymałem się na pasach było pusto za mną, na pasie obok w sporej odległości ode mnie były 3 auta, nie było opcji żeby nie wyhamować, nawet jeżeli ktoś przekroczył prędkość dozwoloną. Pani przechodząca przez przejście schowała się przed moją maską bo te 3 auta [cenzura]ły. ;)

_________________
" Jeśli Twoje dziecko kręci gwintem to wiedz że coś się dzieje...."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 2 października 2015, 19:01 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
jiGsaw napisał(a):
Pieszy jeden ma prawo jazdy i doświadczenie w prowadzeniu auta, drugi nie... dlatego lepiej zostawmy to kierowcom niż takiemu pieszemu, który może nie mieć doświadczenia i wyobraźni na temat prowadzenia auta i jego zatrzymywania, reakcji, drogi hamowania, etc.


Właśnie dlatego że kierowcy mają prawo jazdy to wymaga się od nich znajomości większej ilości przepisów i ich przestrzegania. Tak samo też zawsze ponoszą odpowiedzialność za skutki tego że społeczeństwo pozwala im poruszać się półtoratonowymi pojazdami z prędkościami rzędu kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. I dlatego w miastach pieszy powinien mieć pierwszeństwo.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 3 października 2015, 12:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Lokalizacja: Olkusz/Kraków
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28/M54B22
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=159139
CiOoS napisał(a):
Dostaję kurwicy gdy nie jednokrotnie starsi ludzie czekają w tym miejscu po 15 minut, bo mimo że stoją przy krańcu jezdni i nikt nie raczy się zatrzymać.


Brak kultury na drodze nie powinien być powodem do zmiany przepisów.

Lepiej niech spróbują nauczyć kierowców jazdy na suwak, wpuszczania kogoś z ulicy podporządkowanej itd.

_________________
Obrazek

BORN ON THE RACETRACK TO LIVE ON THE STREET


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 3 października 2015, 13:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
Mateusz118 napisał(a):
Brak kultury na drodze nie powinien być powodem do zmiany przepisów.



Tu raczej chodzi o ograniczenie umysłowe a tego mamy w Polsce pod dostatkiem co widać na każdym kroku :)

Po części zgadzam się z podejściem że to pieszy powinien ustąpić bo on wyjdzie na tym gorzej. To podobna sytuacja jak próbowanie wmówienia facetom że zawsze muszą mieć ze sobą gumki bo jak zaleją formę to będzie problem. Tylko to nie do końca tak działa bo ja ustawię sobie na koncie przelew stały a laska będzie zmieniać pampersy po wieki wieków :) Tak samo z połamanym pieszym, on na wózek a ja do Tajlandii.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 3 października 2015, 14:07 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 4264
Lokalizacja: Poznań
MAJSU napisał(a):
To podobna sytuacja jak próbowanie wmówienia facetom że zawsze muszą mieć ze sobą gumki bo jak zaleją formę to będzie problem. Tylko to nie do końca tak działa bo ja ustawię sobie na koncie przelew stały a laska będzie zmieniać pampersy po wieki wieków Tak samo z połamanym pieszym, on na wózek a ja do Tajlandii.

:rotfl: :rotfl: made my day


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 3 października 2015, 23:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
MAJSU napisał(a):
laska będzie zmieniać pampersy po wieki wieków

skąd wiesz, a może konkubent :rotfl:

Ogólnie wprowadzanie tego w PL to zabójstwo, albo chęć rozkręcenia zakładów pogrzebowych. Kucharz pewnie skorzysta ;)

W DE piesi wchodzą na pasy jak im się podoba, nie ważne czy coś jedzie. W tym momencie ja, wychowany na polskich drogach jestem w ciężkim szoku i udaje mi się wyhamować przez pierwsze kilka razy, później już patrząc na tubylców zaczynam mocno zwalniać przed przejściami dla pieszych i wypatrywać z lornetką samobójców. Ale w PL kto mi pokaże że to normalne i tylko ja jestem z innej bajki?
Poza tym w DE ludzie czasem wchodzą na pasy mając głowę dosłownie w przeciwnym kierunku niż nadjeżdżające auta i to jest dla mnie bezmózgie nadużywanie przepisów, bo znaku stop przed pasami nie ma i nie zawsze widać pieszego ubranego na czarno albo kroczącego tempem łowcy promocji w lidlu...

Ten przepis absolutnie nie nadaje się na polskie drogi, gdyż pieszy bez prawa jazdy nie ma pojęcia jak ciężko jest zatrzymać auto na mokrej kostce, śniegu lodzie w momencie gdy księżniczka lub jakiś pan skorzysta ze swojego pierwszeństwa.
Ten przepis powinien dotyczyć przez pierwsze 5 lat tylko kierowców, a później możnaby zobaczyć.

W DE wszedłem z żoną na pasy i co? Dziadek w nią puknął, leciutko ale zawsze. Od tamtej pory zachowujemy "polski" dystans do aut przechodząc po pasach :]

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 3 października 2015, 23:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
Heh czytam komentarze w tym temacie i naprawdę jestem zawiedziony wypowiedziami 90% piszących.
Czemu w Polsce panuje przesąd, że silniejszy/większy ma pierwszeństwo?
Wróciłem na stałe do kraju po 6 latach mieszkania w Niemczech. Służbowo i prywatnie często bywałem w Austrii, Szwajcarii czy Holandii. Tam już od dawna jest ten przepis i jakoś nie widziałem więcej wypadków z pieszymi, a i statystyki mówią same za siebie.
Nie potrafię się przyzwyczaić do tych wystraszonych przechodniów na przejściach czekających na wolną lukę bo nikt, dosłownie nikt tutaj się nie zatrzymuje. Mało tego jak ja się zatrzymam to kierowcy za mną trąbią, wymachują rekami, wyprzedają na przejściu :wstyd: :wstyd: :mur: :mur:
W Szwajcarii jest tak że pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo i tam przeważnie wchodzą na przejście nie rozglądając się.
Niektórych argumenty że samochód większy i pieszy sam sobie będzie winny pokiereszowania, albo że co to będzie zimą.
Przejście dla pieszych to przejście dla nich, kierowca powinien zachować szczególną uwagę w pobliżu przejścia, zwolnić i zachować ostrożność a nie pierd... że pieszy ma uważać bo jak go trzasnę to będzie jeździł na wózku.

No tak, ale wam zawsze lepiej patrzeć w kierunku wygodniejszym dla was samych. W tym przypadku Rosja, to z niej brać przykład, po co patrzeć na zacofaną w przepisach i w ogóle Europę zachodnią. :wstyd: :wstyd:

A co to w ogóle za absurd że w Niemczech, są przejazdy/przejścia dla rowerzystów gdzie to oni mają bezwzględne pierwszeństwo i nie muszą z rowerów zsiadać, tylko wjeżdżają.
Ehhh tam biznes pogrzebowy musi się kręcić.

Zmieńcie myślenie. Nie idzie tą drogą...

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 3 października 2015, 23:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
Pablo325i napisał(a):
ja, wychowany na polskich drogach jestem w ciężkim szoku i udaje mi się wyhamować przez pierwsze kilka razy, później już patrząc na tubylców zaczynam mocno zwalniać przed przejściami dla pieszych i wypatrywać


I co da się? Da! Tam każdy uważa na pieszych i wszyscy mają się dobrze, a piesi nie stają na przejściach z rozpaczą wypatrując luki w sznurze samochodów.

To my jesteśmy więksi i silniejsi w samochodach i mamy większą odpowiedzialność, więc powinniśmy uważać na tych słabszych i im ustępować.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 4 października 2015, 07:24 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2516
Lokalizacja: Nadrenia (DE)
Moje BMW: E39 540&E39 528
Kod silnika: M62B44&M52B28TU
GP-T1000, ale w Polsce samo wprowadzenie przepisu i wypisanie np 10.000 mandatów nie poprawi nagle bezpieczeństwa. Jak pisałeś
GP-T1000 napisał(a):
Mało tego jak ja się zatrzymam to kierowcy za mną trąbią, wymachują rekami, wyprzedają na przejściu


Tą dzicz na drogach trzeba by dobrze przeszkolić w zakresie przejść dla pieszych. Powinno być mnóstwo reklam, zmasowana kampania jak wyborcza jeśli pieszy ma wchodzić na pasy nie rozglądając się. Kobitki lub chłopcy słabo ogarniający hamowanie na śniegu mogą na prawdę sobie nie poradzić. Jeszcze jest sprawa jazdy na letnich w zimę. Ja patrzę i widzę że wielu kierowców olewa temat.
Nie chodzi mi tu absolutnie o usprawiedliwianie kierowców, tylko o bezpieczeństwo pieszych.
Niedoświadczony kierowca nie zdaje sobie sprawy jak trudne bywa hamowanie, szczególnie na tanich oponach.
Sam w tym roku przejechałem się na mokrej kostce na skrzyżowaniu równorzędnym, na szczęście nic się nie stało. A jechałem może z 30km/h...
Ludzie tak od razu się nie przestawią bo PRZEPIS JEST.
Dodaj do tego część aut bez absu i chyba nie muszę tłumaczyć co będzie na słabych oponach.

Na zachodzie masz porządne auta i w większości świetne opony, a to bardzo dużo zmienia.
Jadąc gratem na marnych gumach same dobre chęci nie wystarczą.
O ile w miastach tak jak warszawa w której się wychowałem przeważnie są korki i jeździ się na prawdę o tyle w mniejszych miejscowościach pieszy który wjedzie sobie na pasy bez rozglądania się bo takie jest prawo, może za 50-tym, 100-tnym razem wpaść pod auto które jechało sobie jakieś 70km/h a w momencie hamowania od razu zblokowało mu koła.
Jak pomnożyć ilość przejść przez jezdnię razy ilość BEZTROSKICH pieszych razy nieostrożnych kierowców i dodać do tego że akcja dzieje się w Polsce to mamy przepis na tragedię.

GP-T1000, podam Ci i innym tu ciekawy przykład dla porównania:
w Niemczech można publicznie spożywać alkohol, a w Polsce nie.
Chciałbyś/chcielibyście mieć w Polsce pielgrzymki z butelkami alkoholu w ręku spuszczone ze smyczy po tylu latach?

Albo zacznijmy montować w Polsce delikatne drzwi wejściowe z jednym małym zamkiem jak w Niemczech i zaostrzmy wyroki za kradzież. To tak nie funkcjonuje!
Społeczeństw nie można zmienić od tak.

Celem mojego pitolenia jest uzasadnienie jak bardzo omawiany w temacie przepis jest w Polsce oderwany od rzeczywistości. To że 50-70% kierowców będzie się do niego stosować to nie znaczy że będzie bezpiecznie.

Ale chciałbym być w błędzie i zobaczyć jak wszyscy kierowcy grzecznie puszczają pieszych w Polsce, gdyż boję się o swoich bliskich i nie chcę lecieć na pogrzeb.

Mnie ojciec zawsze przestrzegał przed pieszymi, wbił mi do głowy żeby uważać.
Za to moja ciotka potrącona przez auto została kaleką. Dlaczego? Bo w Polsce jest dużo dziczy z buszu na drogach i nie trudno o tragedię. I dzicz ta wie że jak coś to mają OC, NNW itp.
Ucieczki po potrąceniu pieszego nagminne. Jedną widziałem na lewym pasie alei krakowskiej w warszawie. Pieszy zginął. Gościu przeleciał sobie na czerwonym. Strach pomyśleć co tacy Polacy robią na pasach bez sygnalizacji :przestraszony:

_________________
E39 M-pakiet 19" Hartge
viewtopic.php?f=6&t=125307&p=1576641#p1576641

V8 Eisenmann, 10J, Dupowóz
viewtopic.php?f=6&t=146942


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 4 października 2015, 08:22 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
Pablo325i napisał(a):
GP-T1000, ale w Polsce samo wprowadzenie przepisu i wypisanie np 10.000 mandatów nie poprawi nagle bezpieczeństwa.


Jak to nie, już ktoś wcześniej napisał, że ten przepis jest stworzony do "nabijania mandatów".
Wątpię żeby piesi z dniem wprowadzenia tego przepisu nagle zaczęli wchodzić na przejścia bez uwagi, może jesteśmy dziczą jak pisałeś ale nie tępym narodem. Policja powinna stać przy przejściach i przez pierwsze miesiące ostrzeżenia dawać (choć stojąc przy przejściach w końcu by łapali tych co na nich wyprzedzają lub jadą 70 a nie 50 tid).


Pablo325i napisał(a):
w Niemczech można publicznie spożywać alkohol, a w Polsce nie.
Chciałbyś/chcielibyście mieć w Polsce pielgrzymki z butelkami alkoholu w ręku spuszczone ze smyczy po tylu latach?


To nie jest ciekawy, a smutny przykład. Zakaz spożywania alkoholu wprowadzono w latach 90tych i co to zmieniło? Porządzi obywatele po kilku mandatach przestali pić, albo się z tym mocno czają, a menele jak pili tak piją dalej...

Tylko że u nas wszystko się nazywa nabijaniem budżetu państwa, lubimy narzekać i obwiniać kogoś a nie samych siebie jak coś przeskrobiemy. Ja jak dostanę mandat to jestem zły na siebie a nie na to że fotoradar stoi.
Piszesz o Niemczech. Zauważyłeś żeby tam było mniej fotoradarów niż w Polsce? Potrzebują oni łatać dziurę budżetową? A mimo tego jest ich tam w cholerę. Mało tego, tym się zajmuje urząd miasta a nie policja a u nas odebrali prawo do tego straży miejskiej, a tym w mieście oni powinni się zajmować. Takie moje jest zdanie.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 4 października 2015, 08:29 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 37
Posty: 5210
Lokalizacja: Wołomin
Moje BMW: e30
Kod silnika: m10B18
Garaż: e30 316 '87
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168435
GP-T1000 napisał(a):
Wątpię żeby piesi z dniem wprowadzenia tego przepisu nagle zaczęli wchodzić na przejścia bez uwagi, może jesteśmy dziczą jak pisałeś ale nie tępym narodem.

Oni nie muszą czekać na ten przepis, oni już tak robią.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 4 października 2015, 08:32 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 44
Posty: 2630
Lokalizacja: in Poland
Moje BMW: 530d e39
Kod silnika: M57
muszę wejść w produkcję takiego wyposażenia zrobię interes w Polsce po tej zmianie przepisów http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/pie ... ania/7b5hd :hyhy:

_________________
palczasty - polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 4 października 2015, 09:28 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23127
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
I nie pykło :hyhy:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 4 października 2015, 10:17 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
GP ale w ciągu dnia mentalności nie zmienisz.

GP-T1000 napisał(a):
To nie jest ciekawy, a smutny przykład. Zakaz spożywania alkoholu wprowadzono w latach 90tych i co to zmieniło? Porządzi obywatele po kilku mandatach przestali pić, albo się z tym mocno czają, a menele jak pili tak piją dalej...


Dużo to zmieniło bo niema już bejów stojących od rana pod budką z piwkem szczających na wszystko w promieniu 10m.

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 4 października 2015, 10:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
MAJSU napisał(a):
GP ale w ciągu dnia mentalności nie zmienisz.


No to chyba jasne, dla wszystkich. A co za tym idzie, po co było odbudowywać Warszawę jak w jeden dzień się nie dało? Po co nam "demokracja" jak w jeden dzień mentalności komunistycznej nie zmienisz? itd, itp

MAJSU napisał(a):
Dużo to zmieniło bo niema już bejów stojących od rana pod budką z piwkem szczających na wszystko w promieniu 10m.


Jak u Ciebie to tyle dało to dobrze. Ja ubolewam nad tym że nie przeszkadzając nikomu, nie szczając po murach nie mogłem sobie z kolegą piwa wypić, tak jak to robiłem w Niemczech. A i tam jak pijesz i np. głośno się zachowujesz to dostajesz mandat, za spożywanie i przeszkadzanie. To tak jak z tymi autostradami bez limitu, jak spowodujesz wypadek przy ponad 130 km/h to i za przekroczenie zalecanej prędkości dostajesz mandat. Już nie mówiąc, że jesteś współwinny wypadkowi który ktoś spowodował a ty jechałeś ponad 130.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 4 października 2015, 11:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 17755
Lokalizacja: Ciućkowo
Moje BMW: E46 325 CiA
Garaż: https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=170039&start=0
GP-T1000 napisał(a):

No to chyba jasne, dla wszystkich. A co za tym idzie, po co było odbudowywać Warszawę jak w jeden dzień się nie dało? Po co nam "demokracja" jak w jeden dzień mentalności komunistycznej nie zmienisz? itd, itp


Żebym miał skąd posty pisać :cool: No i żeby cały ten plebs z województw ościennych miał gdzie pracować :D

GP-T1000 napisał(a):
Jak u Ciebie to tyle dało to dobrze. Ja ubolewam nad tym że nie przeszkadzając nikomu, nie szczając po murach nie mogłem sobie z kolegą piwa wypić, tak jak to robiłem w Niemczech. A i tam jak pijesz i np. głośno się zachowujesz to dostajesz mandat, za spożywanie i przeszkadzanie. To tak jak z tymi autostradami bez limitu, jak spowodujesz wypadek przy ponad 130 km/h to i za przekroczenie zalecanej prędkości dostajesz mandat. Już nie mówiąc, że jesteś współwinny wypadkowi który ktoś spowodował a ty jechałeś ponad 130.


Zdarza mi się czasem wypić piwko gdzieś na powietrzu i nigdy nie miałem przez to problemów z Policją bo zazwyczaj potrafią rozróżnić normalnego człowieka od beja :)

_________________
I Don`t Suffer From Insanity... I Enjoy Every Minute Of It..
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowe przepisy dotyczące pieszych.
PostNapisane: 4 października 2015, 12:31 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15751
W Polsce przy takim oznakowaniu https://www.google.pl/search?q=przej%C5 ... bRxrxLQ%3D rowerzyści tez nie muszą zsiadać z roweru.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL