BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 06:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 61  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 31 października 2021, 23:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8253
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
///david napisał(a):
alduwiel, Póki co to ceny mieszkań nadal idą w górę i nadal mieszkania się sprzedają ;)



ponad 1/4 wszystkich dolarów na świecie została stworzona w ciągu ostatnich 15 miesięcy... Lada chwila inflacja będzie dwucyfrowa... Ten krach będzie pretekstem do wprowadzenia światowego rządu, ze światową walutą. Zakład?



Ludzie obudźcie się wreszcie



do 2028 cały świat będzie w rękach tylko jednej firmy... a Wy nawet nie wiecie jakiej...


„To głównie niezależność ekonomiczna większości zwykłych ludzi czyni ich tak niesfornymi w tych krajach i prawdopodobnie skłonnymi do poparcia suwerenności własnych narodów i lokalnej kontroli, co jest główną przeszkodą w naszych planach i właśnie dlatego surowe ograniczenia ekonomiczne były konieczne podczas pandemii. Jeśli ludzie nie zastosują się do nich, niewątpliwie nadejdzie następna fala, a wraz z nią niedobór żywności i całkowita dominacja rządu w celu wprowadzenia wszystkich proponowanych przez nas zmian ” Jacob Rotchild na światowym forum żydów
źródło: henrymakow.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 1 listopada 2021, 09:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15800
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Krisu_K13TL napisał(a):
KKrzysztof napisał(a):
nowy wał przegłosowany, zatem inflacja pójdzie teraz już bez trzymanki. Niestety lud nie rozumie, że obecna inflacja to w głównej mierze rozbudowane świadczenia socjalne i obiecane nowe.


Obecna inflacja to w dużej mierze globalne czynniki, a nie polityka PiS-u...

Jakoś bardziej przekonują mnie ekonomiści niż to co mówi Tusk, czy reszta bandy z naszej politycznej piaskownicy.

Polecam ten wywiad:

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27 ... talna.html


Kpisz sobie, czy jak? A kto zniszczył gospodarkę, jak nie PiS? Szwecja pozwoliła względnie normalnie funkcjonować swoim obywatelom i mają 3% wzrost gospodarczy.

Renoraines standardowo, nawet jak będzie taczką z ostatnimi pieniędzmi jechał po bułki do sklepu to będzie z dumą nosił koszulkę PIS. :rotfl: Chociaż powinien "PiSs on me". :rotfl:

Powłączajcie te swoje mózgi ludzie, bo naprawdę to mnie dotyka.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 1 listopada 2021, 10:35 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15738
Słychać wycie jigsawa znakomicie :] , na 1 stronie masz odpowiedni obrazek.

Potwierdza sie, ze inteligentny konfederata to oksymoron taki sam jak sucha woda. Ktos taki nie ma pojecia o ekonomii, w tym o inflacji oraz łączy w sobie bezmyslnosc , oderwanie od rzeczywistosci, mentalnosc gimbazy oraz 0-1 postrzeganie swiata . Wierzy w konfederacyjne idiotyzmy o nieplaceniu podatkow, skladek i paliwie po 3 zl /l :rotfl: :rotfl: :rotfl:


_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 1 listopada 2021, 10:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8253
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Reno uwierz/zrozum ,ze wszystko jest możliwe - jedyne co dzieli niemożliwe od możliwego to czas! Więc nie mów, że program konfederacji jest niemożliwym do wykonania bo tym samym udowadniasz jak to TY masz płytkie spojrzenie na świat. Bez urazy stary, ale weź może na siebie popatrz nim innych oceniać zaczniesz (to co mówisz o innych bardzo wiele mówi o Tobie)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 1 listopada 2021, 11:27 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15738
Alduwiel po poznansku, blubrasz i robisz porute nie tylko spiskami i rotschildami. Czytajac ze zrozumieniem wiedzialbys, ze odpowiedzialem na slowa skierowane do mnie, mimo ze nie bylem uczestnikiem zacytowanej wymiany zdan. Smieje sie z jego kompleksow :rotfl: oraz braku instynktu samozachowawczego.
Obejrzyj sobie powyzszy filmik, a byc moze w koncu ogarniesz sedno sprawy. Jako pragmatyk mam beke z bezmyslnych fanbojow, ktorzy nie majac pojecia o ekonomii wierza w konfederacyjne idiotyzmy o niepłaceniu podatków, skladek i paliwie po 3zl/l. Tym bardziej, ze politycy konfederacji stwierdzaja , ze ich program nie sluzy do realizacji, a tylko do przyciągania wyborcow. :rotfl: .

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 1 listopada 2021, 15:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15800
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Nie musisz powtarzać w kółko tego samego, ja rozumiem od pierwszego razu co chcesz przekazać. Od razu to faktycznie pewnie max 30% Konfy by się dało wprowadzić. Długoterminowo według mnie większość. Tyle, że obecnie to PiS ma okazję się wykazać i jaki efekt? Chyba każdy widzi.

Obrazek

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 listopada 2021, 11:32 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15738
Glos na konfederacje to glos stracony. Raz ze program konfederacji to kabotynizm czyli dzialanie obliczone na łatwy efekt .To sposób pozyskiwania zwolenników polegający na odwoływaniu się do ich emocji i na składaniu nierealnych obietnic. Dwa, w praktyce przeklada sie na wzmocnienie platformy obywatelskiej a to oznacza imigrantow , indoktrynacje lgbt oraz calkowite podporządkowanie ue/ ke/tsue czego symbolem jest przyslowiowy Turow. Takie sa polityczne realia.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 listopada 2021, 12:10 
Offline
Przyjaciel forum

Posty: 1330
alduwiel napisał(a):
///david napisał(a):
alduwiel, Póki co to ceny mieszkań nadal idą w górę i nadal mieszkania się sprzedają ;)


ponad 1/4 wszystkich dolarów na świecie została stworzona w ciągu ostatnich 15 miesięcy... Lada chwila inflacja będzie dwucyfrowa... Ten krach będzie pretekstem do wprowadzenia światowego rządu, ze światową walutą. Zakład?

Ludzie obudźcie się wreszcie (...)


nie wiem po co tu pisze ale chyba chwila wolnego i troche nudy sprawila ze nie mam co robic :D
dobra nie usprawiedliwiam sie, do rzeczy.

Alduwiel standardowo nie zawodzi, w jednym poscie mowi ze ceny mieszkan juz spadaja i ze mial racje, a potem okazuje sie ze jak ktos mu skwintuje ze jednak w tej sprawie nie ma racji bo ceny dalej rosną to wrzuca argument o dolarach, cos totalnie z innej strony, no bo przeciez jak rzuci 100 teorii spiskowych i 1 czy 2 sie sprawdzi (efekt statystyki) to juz mozna mianowac sie prorokiem. :rozpacz:

Inflacja.
Inflacja jest zjawiskiem ogolno swiatowym.
w Usa jest np 5.4% a z tego co wiem to tam PiS nie rządzi.

Inflacja oprócz tego czym jest (zaraz opisze) jest wykorzystywana jako oręż polityczny aby ogłupić ludzi, którzy kompletnie nie mają pojęcia czym jest inflacja, CPI, oraz w ogole jak jest liczona inflacja.

Wiec, zacznijmy moze pokolej.
Inflacja liczona jest rok do roku, tzn obecny poziom inflacji jest porównywany do cen z 2020roku,
mniej wiecej rok temu paliwo przez kryzys strasznie potanialo i bylo w okolicy 4 zlotych z litr, teraz jest w okolicy 6 pln za litr (wykresy cen paliw dostepne np: na bankier.pl lub cos)
Porownujemy ceny paliw z nie reprezentatywnego okresu cen paliw do obecnego.
(fajny przyklad tego zjawiska jest z pierwszenstwem pieszych na pasach, gdzie ponoc sie cos poprawilo, ale dane z ktorymi porownuja nie sa z 2020r, tylko z 2019, bo w 2020r byl mniejszy ruch bo lockdown i po prostu sila rzeczy bylo mniej zdarzen na drodze)
Co wplywa w najwiekszym stopniu na inflacje?
Mam dane z wrzesnia bo za pazdziernik jeszcze czegos podobnego nie znalazle, no to wkleje:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflac ... 06277.html
TOP3 to paliwa.
37% LPG
28% Benzyna
26% Olej napędowy
Ceny paliw zrobiły inflacje. gdyby je porownac z cenami paliw w 2019r to okazalo by sie ze prawdopodobnie inflacja byla by na poziomie 4% a moze i ciut nizsza.

W 2022 wzrosnie bardzo energia, zwiazane jest to z tym ze Unia wprowadza nowe regulacje energetyczne ktore wymuszaja wyzsze oplaty za zrodla nie odnawialne a te odnawialne dalej sa kuresko drogie i nie oplacalne poki co. (dlatego maja byc sztucznie oplacalne przez nalozenie oplat na energie pozyskiwana z wegla - ale to juz inny temat)

i tyle.
Misterny dodruk pieniadza i jakies 500+ nie wplywa na inflacje w takim stopniu jak demonizuja to media czy opozycjonosci. w jakims stopniu tak, ale to ile jest pieniedzy na rynku to jedno, ale sposob ich pozyskania to drugie.

Ceny wzrosly z wielu tez innych powodow, brakuje rąk do pracy, w resteuracjach brakuje kelnerow, ludzie sie przekwalifikowali, nie ma komu rozładować frachtowce, nie ma kto obsługiwać kontenerów, ludzie sie przekwalifikowali bo byli zmuszeni przez co poszli czesto do lepiej platnej pracy albo maja po prostu lepiej platne zajecie i nie chca wracac "na stare smieci" wobec czego stawki za ich poprzednia prace musza wzrosnac bo po prostu brakuje personelu.
Truskawek tez nie ma kto zbierac, w piekarni tez nie ma kto pracowac.

ale nie, argumenty spiskowcow to dodruk i 500+ i rząd.

rząd mamy zły i tez nie podoba mi sie z polskiego ładu fakt ze bede płacił 5% składki zdrowotnej - (uznaje to za złodziejstwo bo place za cos z czego ani ja ani nikt z moich bliskich nie korzysta), ale im wiecej slysze bezsensownych argumentów anty rzad tym bardziej sie zastanawiam kim są ludzie po drugiej stronie ze wierzą w te brednie.

boje sie zerkac w pozostale tematy co tam bylo pisane xd


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 listopada 2021, 12:46 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
wujekwaldus napisał(a):
Tutaj faktycznie było tak, że zostały porównane dane 2019 vs 2021 takie żeby pasowały do tezy o super zmniejszeniu :)



Gdy porównamy ten sam okres rdr 2020 i 2021, gdzie mamy dane dotyczące wielkości ruchu wychodzi na to że zmiana przepisów zupełnie nic nie zmieniła, a jakby ktoś chciał być czepliwy, to może wykazać wzrost ofiar w okolicy kilkunastu procent (tyle że faktycznie to nie ma sensu, bo to była by różnica na poziomie 1-2 zdarzeń).

Link jakby chciał ktoś poczytać:
https://www.facebook.com/lubiemiasto/po ... 6934118131

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 listopada 2021, 16:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8253
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Waldek wiesz, że Cię szanuję za Twoje dokonania. Nigdy nie miałem zamiaru Cię wkurzyć/obrazić moim postami, ja zwyczajnie mam inne zdanie. Natomiast miałem okazję ostatnio przeczytać książkę pt ,,jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi". Podstawa w relacjach to być zgodnym ze swoim rozmówcą. Teraz jak to połączyć razem tak, abym Cię nie uraził, a jednocześnie wyraził swoje zdanie? Nie mam pojęcia :/

Ja jestem otwarty na wiedzę, rozumiem, że do pełnego nie da się nalać oraz staram się zapalać czerwoną lampkę ostrzegawczą za każdym razem gdy jestem czegoś absolutnie pewny, bo to zwykle w tedy można się pomylić. Człowiek o wyrobionym zdaniu na jakiś temat zwykle podświadomie nie dopuszcza do świadomości przeczących jego wyobrażeniu świata faktów.

Więc? Tak, mogę się mylić co do spadków na nieruchomościach, być może inflacja wszystkie spadki pochłonie. Co będzie na 100% tego nie wie nikt (za wyjątkiem satanistów w siedzibie pentagonu, którzy obcinając głowę kozłowi krzyczą: jp morgan 15 punktów w gorę! i tym sposobem sterują dwon jonsem ;) )
Ale na poważnie powiem tak: wiem, ze nie ma dowodów na ten spisek typu dokument z podpisami, ale ilość sytuacji wskazujących na ten stan rzeczy jest przytłaczająca.


Ps co do samych spadków to one nie będą duże, ale jak 100x mówiłem będzie to wspaniały czas na wyrwanie super okazji poprzez taaaaaakie targowanie. Identycznie jak było w latach 2007-2009 ,a potem spadki delikatne ,az do momentu kulminacyjnego w 2012. Jest za duże zapotrzebowanie na rynku, aby spadki były konkretne. W każdym razie cykl będzie miał miejsce bo wszystko ma swój początek i koniec. Osoby, które uważają, że ceny nieruchomości będą zawsze tylko rosły w moim mniemaniu są szalone i zapewne vice versa tak tez oni myślą o mnie...

Może zwariowałem, ale gdzie nie spojrzę to widzę latający cyrk, np teraz na szczyt klimatyczny w 85 opancerzonych limuzynach z których każda wazy chyba z 3.5 tony, ma silnik 6 litrów i pali z 30 na setkę podjeżdża tetryk z demencją i mówi mi, ze muszę sprzedać moje c4 z 1.6 hdi bo za dużo pali.... tak to chyba ze mną jest cos nie tak skoro dostrzegam to czego inni nie widzą...


Ostatnio edytowano 3 listopada 2021, 18:36 przez alduwiel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 listopada 2021, 19:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15800
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
wujekwaldus napisał(a):
alduwiel napisał(a):
///david napisał(a):
alduwiel, Póki co to ceny mieszkań nadal idą w górę i nadal mieszkania się sprzedają ;)


ponad 1/4 wszystkich dolarów na świecie została stworzona w ciągu ostatnich 15 miesięcy... Lada chwila inflacja będzie dwucyfrowa... Ten krach będzie pretekstem do wprowadzenia światowego rządu, ze światową walutą. Zakład?

Ludzie obudźcie się wreszcie (...)


nie wiem po co tu pisze ale chyba chwila wolnego i troche nudy sprawila ze nie mam co robic :D
dobra nie usprawiedliwiam sie, do rzeczy.

Alduwiel standardowo nie zawodzi, w jednym poscie mowi ze ceny mieszkan juz spadaja i ze mial racje, a potem okazuje sie ze jak ktos mu skwintuje ze jednak w tej sprawie nie ma racji bo ceny dalej rosną to wrzuca argument o dolarach, cos totalnie z innej strony, no bo przeciez jak rzuci 100 teorii spiskowych i 1 czy 2 sie sprawdzi (efekt statystyki) to juz mozna mianowac sie prorokiem. :rozpacz:

Inflacja.
Inflacja jest zjawiskiem ogolno swiatowym.
w Usa jest np 5.4% a z tego co wiem to tam PiS nie rządzi.

Inflacja oprócz tego czym jest (zaraz opisze) jest wykorzystywana jako oręż polityczny aby ogłupić ludzi, którzy kompletnie nie mają pojęcia czym jest inflacja, CPI, oraz w ogole jak jest liczona inflacja.

Wiec, zacznijmy moze pokolej.
Inflacja liczona jest rok do roku, tzn obecny poziom inflacji jest porównywany do cen z 2020roku,
mniej wiecej rok temu paliwo przez kryzys strasznie potanialo i bylo w okolicy 4 zlotych z litr, teraz jest w okolicy 6 pln za litr (wykresy cen paliw dostepne np: na bankier.pl lub cos)
Porownujemy ceny paliw z nie reprezentatywnego okresu cen paliw do obecnego.
(fajny przyklad tego zjawiska jest z pierwszenstwem pieszych na pasach, gdzie ponoc sie cos poprawilo, ale dane z ktorymi porownuja nie sa z 2020r, tylko z 2019, bo w 2020r byl mniejszy ruch bo lockdown i po prostu sila rzeczy bylo mniej zdarzen na drodze)
Co wplywa w najwiekszym stopniu na inflacje?
Mam dane z wrzesnia bo za pazdziernik jeszcze czegos podobnego nie znalazle, no to wkleje:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflac ... 06277.html
TOP3 to paliwa.
37% LPG
28% Benzyna
26% Olej napędowy
Ceny paliw zrobiły inflacje. gdyby je porownac z cenami paliw w 2019r to okazalo by sie ze prawdopodobnie inflacja byla by na poziomie 4% a moze i ciut nizsza.

W 2022 wzrosnie bardzo energia, zwiazane jest to z tym ze Unia wprowadza nowe regulacje energetyczne ktore wymuszaja wyzsze oplaty za zrodla nie odnawialne a te odnawialne dalej sa kuresko drogie i nie oplacalne poki co. (dlatego maja byc sztucznie oplacalne przez nalozenie oplat na energie pozyskiwana z wegla - ale to juz inny temat)

i tyle.
Misterny dodruk pieniadza i jakies 500+ nie wplywa na inflacje w takim stopniu jak demonizuja to media czy opozycjonosci. w jakims stopniu tak, ale to ile jest pieniedzy na rynku to jedno, ale sposob ich pozyskania to drugie.

Ceny wzrosly z wielu tez innych powodow, brakuje rąk do pracy, w resteuracjach brakuje kelnerow, ludzie sie przekwalifikowali, nie ma komu rozładować frachtowce, nie ma kto obsługiwać kontenerów, ludzie sie przekwalifikowali bo byli zmuszeni przez co poszli czesto do lepiej platnej pracy albo maja po prostu lepiej platne zajecie i nie chca wracac "na stare smieci" wobec czego stawki za ich poprzednia prace musza wzrosnac bo po prostu brakuje personelu.
Truskawek tez nie ma kto zbierac, w piekarni tez nie ma kto pracowac.

ale nie, argumenty spiskowcow to dodruk i 500+ i rząd.

rząd mamy zły i tez nie podoba mi sie z polskiego ładu fakt ze bede płacił 5% składki zdrowotnej - (uznaje to za złodziejstwo bo place za cos z czego ani ja ani nikt z moich bliskich nie korzysta), ale im wiecej slysze bezsensownych argumentów anty rzad tym bardziej sie zastanawiam kim są ludzie po drugiej stronie ze wierzą w te brednie.

boje sie zerkac w pozostale tematy co tam bylo pisane xd


To wszystko prawda co piszesz. Nie zaprzeczysz chyba jednak jakżeby wydrukowanie i rozdawanie tak gigantycznych ilości pieniędzy bez pokrycia, miało ogromny wpływ na inflację w momencie przywrócenia obrotu gospodarczego. Prawo popytu i podaży działa też na pieniądze.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 listopada 2021, 19:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7464
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
Czy pisiory przegłosowały już w tym swoim ŁADZIE brak możliwości sprzedaży samochodu po pół roku bez podatku, po wykupie z leasingu na osobę prywatną ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 listopada 2021, 20:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8253
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Ja też coś o inflacji powiem. Moim zdaniem wynika ona w głównej mierze z dodruku pieniądza. Kiedy mówię dodruk mam na myśli sytuację, w której rząd emituje obligacje, a bank centralny je skupuje. Pojawia się więc dodatkowy, sztuczny popyt na dług rządowy. Dzięki temu politycy mogą zaciągać kredyty po niższym koszcie i zadłużać poszczególne kraje na jeszcze większą skalę. Banki opchane toksycznymi aktywami bliskie bankructwa są ratowane na siłę przez co zachęca je do kontynuowania dotychczasowej lekkomyślnej polityki. Począwszy od globalnego lockdownu (marzec 2020 roku) banki centralne jeszcze bardziej zwiększyły swoją aktywność. Dziś, oprócz obligacji rządowych, skupuje się obligacje korporacyjne, akcje czy REIT-y. Banki centralne na całym świecie działają w bardzo podobny sposób co sugeruje ścisłą koordynację (jak zwykle nie ma dowodów, ale jak wspominałem ilość sytuacji wskazujących jest przytłaczająca)

W 2020 roku zauważalny był gigantyczny nacisk na wzrost ilości udzielanych kredytów, a dodatkowo więcej niż zwykle wydawały rządy co było szybką drogą do hiper inflacji, na szczęście pod koniec 2020 ciut wyhamowali.
Przejdźmy do setna, a więc to, co widzimy obecnie, to dążenie do scentralizowania całego systemu. Ten proces przyspieszy wraz z wprowadzeniem CBDC, czyli cyfrowych walut banków centralnych. W niektórych założeniach (w tym planach FED) mówi się o tym, że zwykli obywatele mieliby posiadać konto bezpośrednio w banku centralnym. W takiej sytuacji banki komercyjne stawałyby się niemal bezużyteczne. Już dziś wiele z nich upada ze względu na rosnącą biurokrację, jak i historycznie niskie stopy procentowe. Tymczasem bank centralny, to ten jedyny podmiot, który nie ma potrzeby wypracowywania zysku. W związku z tym jest w stanie przetrwać w każdych warunkach.

Możecie temu zaprzeczać, ale prawda jest taka ,że bardzo szybko zmierzamy do sytuacji, w której jest tylko jeden bank. I jedyne z czym się kojarzy taka sytuacja, to Związek Radziecki, w którym jeden centralny podmiot miał kontrolę nad transakcjami finansowymi. W obecnych czasach taka dyktatorska władza byłaby dużo ciekawsza, ponieważ decyzyjna osoba (bądź grupa osób) miałaby więcej narzędzi np opodatkowanie gotówki, nałożenie daty ważności na gotówkę bądź też środki na kontach będą miały datę ważności (musisz wydać środki do dnia...), określenie na co dany obywatel może wydawać środki, uruchamianie dodatkowych transferów pieniędzy do osób, które postępują w taki sposób, jakiego życzy sobie rząd. Morał kasuję, sami sobie go dopowiedzcie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 2 listopada 2021, 22:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Waldek ma 100% racji inflacja w 2020r była relatywnie niska ze względu na ceny paliw które spadły ok 20%. Wiecie że był moment gdzie hurtowo kupowało się paliwo po równe 3zł? Teraz 5.80. Jak ktoś zmagazynował mógł podwoić swój majatek. W całym 2020 r. inflacja wyniosła średniorocznie 3,4 proc. Śmiałem się już na początku 2021r jak GUS podał inflację za 2020 bo wiedziałem że uratowało ich paliwo a w rzeczywistości było ok 6% i w 2021r wszystko się odbije i tak się stało. Te dwa lata trzeba zliczyć do kupy i wyciągnąć średnią wtedy wyjdzie nam rzeczywista inflacja ponad 5%.
I tak sporo ale to w dużej mierze efekt covida.
Mi PiS tym nowym bałaganem nabroił bardzo.
Zmusił do rewolucji w przyszłym roku a i tak zapłacę dużo wiecej i taki skutek ma ten bałagan dla wszystkich przedsiębiorców aczkolwiek ryczałtowcą w tym programistom jako nielicznej grupie podatki spadną widocznie tą grupę chcą zachęcić do płacenia podatków w Polsce bo teraz jest różnie łatwo maja uciec.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 3 listopada 2021, 12:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15800
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Podsumowując przyczyny inflacji:

Paliwo i prąd: głównie wina UE, a do UE nas zapisał PiS i na wszystko się zgadza

Zabawa w pandemię i zamykanie firm aby im płacić za to, że się je zamknęło lub wystraszyło klientów (druk pieniędzy na tarcze itd): winny PiS

Socjalizm galopujący, rozdawnictwo: winny PiS

Jak reagują Polacy? Popierają nadal PiS.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 3 listopada 2021, 13:34 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15738


Cytuj:
Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 na mocy Traktatu akcesyjnego z 16 kwietnia 2003 roku , który w imieniu Polski w Atenach podpisali ówczesny premier Leszek Miller i szef MSZ Włodzimierz Cimoszewicz. Na jego mocy 1 maja 2004 r. doszło do poszerzenia UE o 10 państw, w tym o Polskę.
7 i 8 czerwca 2003 roku odbyło się referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, w którym 77,45 proc. Polaków opowiedziało się za wejściem naszego kraju do UE.




Tyle razy była już mowa o braku instynktu samozachowawczego oraz o tym, że ... wystarczy poczekać ,zeby potwierdziło się, że inteligentny konfederata to oksymoron taki sam jak sucha woda. Fanatyk Korwina nie ma pojecia o ekonomii, w tym o inflacji oraz łączy w sobie bezmyslnosc , oderwanie od rzeczywistosci, mentalnosc gimbazy oraz 0-1 postrzeganie swiata . Do tego uzywa słów, których znaczenia nie zna, program socjalny to nie jest to samo co socjalizm, tak jak komunia to nie jest to samo co komunizm itd. W ten sposób, wykorzystując ich słowa, można ich orać dzień w dzień. Jednak obiektywnie patrząc nie są to wymagający przeciwnicy, a tacy z najniższej półki. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 3 listopada 2021, 16:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15800
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
renoraines napisał(a):


Cytuj:
Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 na mocy Traktatu akcesyjnego z 16 kwietnia 2003 roku , który w imieniu Polski w Atenach podpisali ówczesny premier Leszek Miller i szef MSZ Włodzimierz Cimoszewicz. Na jego mocy 1 maja 2004 r. doszło do poszerzenia UE o 10 państw, w tym o Polskę.
7 i 8 czerwca 2003 roku odbyło się referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, w którym 77,45 proc. Polaków opowiedziało się za wejściem naszego kraju do UE.




Tyle razy była już mowa o braku instynktu samozachowawczego oraz o tym, że ... wystarczy poczekać ,zeby potwierdziło się, że inteligentny konfederata to oksymoron taki sam jak sucha woda. Fanatyk Korwina nie ma pojecia o ekonomii, w tym o inflacji oraz łączy w sobie bezmyslnosc , oderwanie od rzeczywistosci, mentalnosc gimbazy oraz 0-1 postrzeganie swiata . Do tego uzywa słów, których znaczenia nie zna, program socjalny to nie jest to samo co socjalizm, tak jak komunia to nie jest to samo co komunizm itd. W ten sposób, wykorzystując ich słowa, można ich orać dzień w dzień. Jednak obiektywnie patrząc nie są to wymagający przeciwnicy, a tacy z najniższej półki. :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Traktat Lizboński jeszcze...

A Ty jak tam? Łapiesz się na bon energetyczny? :rotfl:

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 3 listopada 2021, 17:00 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15738
jiGsaw napisał(a):
do UE nas zapisał PiS

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Dla gołodupców wyzwaniem jest zatankowanie zbiornika lpg wiec masz rozkład jazdy gdyńskiej komunikacji miejskiej https://zkmgdynia.pl/, a dzieki pobieranemu 500+ mozesz pozwolić sobie na bilet. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 3 listopada 2021, 19:31 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 45
Posty: 796
Lokalizacja: Starogard Gdański
Moje BMW: Mercedes
Kod silnika: V8
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=160023
alduwiel napisał(a):
jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi"
Dale Carnegie wymiata :) też lubię czytać jego książki,
renoraines napisał(a):
Dla gołodupców wyzwaniem jest zatankowanie zbiornika lpg wiec masz rozkład jazdy gdyńskiej komunikacji miejskiej https://zkmgdynia.pl/, a dzieki pobieranemu 500+ mozesz pozwolić sobie na bilet.
tak Pan pisze jak by zarabiał dużo chociaż to pojęcie względne. Jednak skoro Panu nie przeszkadza, że opłaty na nfz podrożeją to raczej zarabia Pan mało.

Te wszystkie wyzwiska jakie Pan rzuca jak zawsze dotyczą dokładnie Pana.

Jak coś mi też nie trzeba powtarzać tego samego po kilka razy więc może być bez odpowiedzi bo ją znam :)

_________________
Zapraszam na mój kanał o motoryzacji
https://www.youtube.com/channel/UCNvQ4u ... m0itanaAsg

Prezentacja BMW E39
https://youtu.be/PJeIoCG2tgU

Nissan Murano
https://youtu.be/VLJ8SzF14AY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 3 listopada 2021, 20:29 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15738
Widac kto bierze do siebie ogolne uwagi o bezmyślności, oderwaniu od rzeczywistości, braku wiedzy ekonomicznej w tym tej dotyczacej inflacji.Uderze w stol...
Str 23, post z 22.09 aktualny.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 61  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL