BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 06:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 06:32 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... LokWarsTxt

Nawiasem mówiąc, popieram w całej rozciągłości wyrok sędziego, jak i uzasadnienie.
Debila jadącego 130 na 50 nikt się nie spodziewa.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 06:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23128
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
Na głupotę nie ma rady... tutaj autko zasuwało z niezłą prędkością a szkoda gadać ile motorów tak jeździ których nie widać w lustrach itp...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 07:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 718
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: e46 320D
Kod silnika: m47
Garaż: murowany
Kyokushin napisał(a):
Nawiasem mówiąc, popieram w całej rozciągłości wyrok sędziego, jak i uzasadnienie.
Debila jadącego 130 na 50 nikt się nie spodziewa.

x2..

trzeba wiedzieć kiedy można robić taki manewr.. i od kiedy to sie wyprzedza z prawej ... dla mnie debilizm totalny

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 07:10 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
lukassonek napisał(a):
i od kiedy to sie wyprzedza z prawej


W mieście od zawsze, ale prędkość debilna.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 07:15 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 718
Lokalizacja: Zabrze
Moje BMW: e46 320D
Kod silnika: m47
Garaż: murowany
Kyokushin napisał(a):
lukassonek napisał(a):
i od kiedy to sie wyprzedza z prawej


W mieście od zawsze, ale prędkość debilna.


źle to ująłem, miałem na myśli o tą prędkość :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 07:33 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 186
Lokalizacja: Coventry
Moje BMW: E38 & E34
Kod silnika: M62B44 & M30B35
Nie tyle mnie szokuje sama predkosc, (bo niejednokrotnie, w pewnych miejscach, cisnalem sporo wiecej, i nie uwazam zebym powodowal jakies zagrozenie) co warunki w jakich doszlo do wypadku. Jak mocno trzeba miec uposledzona wyobraznie, zeby przed krzyzowka, wyprzedzac inny pojazd prawym pasem!? Z reszta w ogole wyprzedzanie prawym pasem nie idzie w parze z wyobraznia. Wystarczy pomyslec, ze jest to zabronione, i przepisowo jadacemu kierowcy moze przyjsc do glowy zmienic pas na prawy. I raczej nie bedzie sie spodziewal kogos jadacego 80km/h wiecej.. (!!!) Tak samo irytuja mnie niedorozwoje wyprzedzajace na skrzyzowaniach (z reguly poza miastem). Czy tak wiele trzeba miec w glowie, zeby zrozumiec, ze ktos kto bedzie chcial wyjechac z bocznej, sprawdzi tylko kierunek ktoremu ma ustapic pierszenstwa i zacznie wyjezdzac? Z reszta cala historia wyprzedzania w Polsce, nadaje sie na ksiazke. Tylko w PL sie tak jezdzi.. no i oczywiscie w Rosji i bylych krajach ZSRR, ale na nich chyba nie warto sie wzorowac :/ Na drogach jest wieczna wojna.. oby tylko byc przed nim, oby tylko chocby przez chwile pokazac temu drugiemu frajerowi, ze ma slabsza fure albo jest gorszym kierowca. Najgorzej to widac jak sie jedzie maluchem (mam w Polsce, zeby bylo smiesznie) :) Ludzie dostaja malpiego rozumu! Ostatnio mnie idiota w Golfiku wyprzedzil tylko po to, zeby z piskiem opon hamowac mi przed maska na czerwonym (ktore nie bylo zaskoczeniem, bo palilo sie juz dluzsza chwile). Oczywiscie w prychu hamulce jakie sa to pewnie wiecie.. wiec musialem sie ratowac ucieczka na drugi pas i recznym, a on zniknal :/ Kilka ulic dalej, chcialem skrecic w prawo na krzyzowce, a kolejny niedowartosciowany zaczal mnie wyprzedzac prawa strona po przystanku, ktory jest kawaleczek przed skrzyzowaniem (taki z kostki zajazd, podniesiony delikatnie, i z niego przechodzi w pas do skretu w prawo), no i oczywiscie ledwo zdazylem odbic. Poniewaz rowniez w tym przypadku musial zatrzymac sie po kilku metrach na czerwonym, a ja kipialem po tym Golfie, to wyskoczylem do niego zeby mu po prostu obic morde (konsekwencje sie nie liczyly, mogli mnie zamknac.. mialem to w pupinie) ale zobaczyl mnie biegnacego w lusterku i uciekl z piskiem na czerwonym :) Zeby to jeszcze jakas M-ka byla, to bym moze pomyslal, ze dal mu ktos kajta i nie utrzymal lejcow, ale kolo jechal Skoda Favorit :/ I jeszcze warto zaznaczyc, ze nie mam w nawyku wlec sie 30km/h bo jade gibonem.. Cisne ile da rade, czyli tak na dobra sprawe na miasto i tak sporo. Tak ze wszelkim matolom co to musza udowadniac, ze straszne z nich kozaki bo ledwo daja rade wyprzedzic malucha.. mowie stanowcze do licha OFF. Ps. W UK nic mnie na drodze nie denerwuje.. prawie nie ma wyprzedzania, bo glownie jezdzi sie autostradami, a poza nimi sa waskie drogi na ktorych nikt nie wyprzedza, a na wlaczenie sie do ruchu sie nie czeka, bo momentalnie ktos przepusci. A czlowiek robi to samo - przepuszcza.. i wszyscy na tym korzystaja, i nikt sie z tylu nie denerwuje, bo kogos trzeba przepuscic. Przyjezdzam odwiedzic rodzicow w PL.. na drogach niezmiennie trwa wojna. Przykre. Ludzie, zacznijmy sie szanowac do k.. nedzy! (Ale sie rozpisalem.. ale musialem wydalic co lezalo na watrobie) ;) Pozdro dla wszystkich rozsadnych i uprzejmych kierowcow! Nie koniecznie jezdzacych sztywno z przepisowa predkoscia, choc zawsze z glowa! ;)

_________________
E38 740i viewtopic.php?f=6&t=134257&p=1720019#p1720019
E34 535i Sport.. viewtopic.php?f=6&t=133495


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 07:51 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Szpatha napisał(a):
Wystarczy pomyslec, ze jest to zabronione,


Nie jest zabronione ani wyprzedanie z prawej, ani wyprzedzanie na skrzyżowaniu, (krzyżówka, jest w gazecie), ani łączenie jedno z drugim (zależy kiedy, w tej sytuacji nie). Zabroniona jest jazda 130@50.

Szpatha napisał(a):
cisnalem sporo wiecej, i nie uwazam zebym powodowal jakies zagrozenie


Gościu też zapewne tak nie uważał :D W końcu miał zielone na 3 pasmówce :D

Szpatha napisał(a):
Nie koniecznie jezdzacych sztywno z przepisowa predkoscia, choc zawsze z glowa!

Ja tam debili, nie pozdrawiam :D
Każdemu z nich się wydaje że on może, że on umie, że on ma olej w głowie, i jemu wolno, a reszta to wlokące się pizdy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 07:54 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Dla mnie osobiście wyrok za mały, dożywocie albo krzesło... Wtedy może w końcu byłoby to jakąś przestrogą dla innych baranów. Jeśli nie to wyginęliby śmiercią naturalną spowodowaną własną głupotą.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 08:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15800
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Swoją drogą to jak widzę malucha na drodze to zawsze siedzi tam albo paprotnik +80, rzadziej +70 albo koleś, który wygląda jakby był ograniczony ruchowo/umysłowo. Te pojazdy przynajmniej w serii nie nadają się kompletnie na drogę i stwarzają tylko zagrożenie.

Co do tamtej sytuacji to popieram. Jakby jechał 300 km/h to też jest panem i władcą, bo ma pierwszeństwo? Jakby jechał naddźwiękową, bo miałby taki pojazd, to też każdy ma obowiązek go wyśledzić i przepuścić jak wylatuje zza auta przed skrzyżowaniem?

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 08:50 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Miłosz, dlatego masz łamanie przepisów w podpisie, na pewno nie jechałaś nigdy ponad przepisy w mieście...


Dla mnie wyrok jest zaskoczeniem. POZYTYWNYM zaskoczeniem. Mimo, że sam do przepisowych kierowców nie należę.


Tylko czemu taki wyrok jest "wyjątkiem" "zdziwieniem" ? Dlaczego nie ma takich wyroków, jak motocyklista zapie***** 200km/h i wbija się w samochód który spokojnie wyjeżdża matka wioząca dzieci do szkoły ? Bo już srylion razy było, że winę przypisują temu, który wyjechał, mimo że nie był w stanie przewidzieć tego, że ktoś w ułamu sekundy pokonuje dziesiątki metrów...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 09:00 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Odnośnie motocykli - bardzo fajny felieton, okiem motocyklisty - polecam, generalnie 20% mocnych idiotów robi siarę tym normalnym:
http://www.motogen.pl/Dwiescie-po-miesc ... 18464.html

ja powtórzę to co powtarzam wszędzie:
Najbardziej liczna i niebezpieczna grupa na drodze to przykładni ojcowie, ukochani mężowie, lubiani sąsiedzi, jeżdżący kombi tdi z antenkami od cb.

Na ich debilne manewry i grube przekroczenia szybkości jest społeczne przyzwolenie, bo to tacy niby rozsądni, stateczni ludzie.

Dziadki w maluchach, głupki na ścigaczach, chamice w SUV'ach, to przy nich pikuś, występujący w promilowej ilości.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 10:36 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Wyrok sądu jak najbardziej prawidłowy, chociaż kara za taki czyn mogłaby być wyższa. Zabił 3 osoby z premedytacją, bo tak trzeba to ująć, a za morderstwo kary są wyższe..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 10:39 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
deejeys napisał(a):
Miłosz, dlatego masz łamanie przepisów w podpisie, na pewno nie jechałaś nigdy ponad przepisy w mieście...


Mam bo fajnie to wygląda i to wszystko , widziałeś kiedyś zadriftowaną krowę - no to jest okazja :D Nie znasz mnie , nie wiesz jak jezdze :) Czasem jak są dwa pasy (droga szybkiego ruchu czy coś) to ok można się z kimś depnąć na własną odpowiedzialność. I zgadza się raz jak Ciebie chciałem dogonić i przyjrzeć się Twoję e46 jak przez łódź leciałem to depłem ale skręciłeś gdzieś na rondzie a ja poleciałem prosto :P A na co dzień normalnie jak biały człowiek w granicach błędu pomiarowego do +14km/h i tyle ;)


Ostatnio edytowano 17 września 2013, 10:43 przez Miłosz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 10:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 15986
Lokalizacja: Los Santos
Moje BMW: E30 E46 E83
Kod silnika: M20B25 FTMW!!!
Garaż: ᶘ ᵒᴥᵒᶅ
Bywaly juz takie wyroki, np. na Gierkowce.

_________________
BMW z duszą skończyły się na Kill 'em All.
Obrazek
Było: '92 E36 320i 2d diamantschwarz/stoff anthrazit; '98 E46 323i 4d farngruen/leder hellbeige, '97 E36 323i->328i 2d arktissilber/leder montana schwarz
Jest: '90 E30 325i 2d diamantschwarz/leder bison schwarz (M3), '05 E46 330ci stahlblau/leder schwarz, '08 E83 X3 3.0si alpinweiss 3/leder nevada tabak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 11:26 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2197
Moje BMW: e60 f25
Kod silnika: m54b30 n52b30
Moim zdaniem też za mało dostał za zabicie chłopakowi obojga rodziców :( i do tego jeszcze pieszego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 11:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 4977
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Moje BMW: e91
Kod silnika: N52B25
Miłosz napisał(a):
można się z kimś depnąć na własną odpowiedzialność.


gościu z mietka też depnął na swoją odpowiedzialność i efekt jest jaki jest. wiadomo, nikogo nie można osądzać ale nie ma człowieka, który nie robiłby błędów za kierownicą i w jakiś sposób nie stworzył chociaż jednej niebezpiecznej sytuacji, czy to lecąc 100 w zabudowanym czy srając w portki przy zmianie pasa ruchu i blokując drogę. Sry ale
Miłosz napisał(a):
A na co dzień normalnie jak biały człowiek w granicach błędu pomiarowego do +14km/h i tyle

wypisz wymaluj
Kyokushin napisał(a):
bo to tacy niby rozsądni, stateczni ludzie.

wybacz, nic osobistego, po prostu teraz wszyscy "ale debil, zabił, ja bym tak nie zrobił". gościu z mietka chyba też uważa(ł) się za przykładnego kierowcę, bo nie jego wina.

co do samego wypadku to szkoda że selekcja naturalna zadziałała w złą stronę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 11:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Miłosz napisał(a):
Nie znasz mnie , nie wiesz jak jezdze



znam życie, wybacz... Naprawdę ciężko o "niewinnego" i tyle...


Miłosz napisał(a):
I zgadza się raz jak Ciebie chciałem dogonić i przyjrzeć się Twoję e46 jak przez łódź leciałem to depłem ale skręciłeś gdzieś na rondzie a ja poleciałem prosto



No w Łodzi raczej latam lajtowo przynajmniej w dzień... Przynajmniej się staram... Ale czasami mi nie wychodzi...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 11:56 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 6262
Daniel_85 napisał(a):
Zabił 3 osoby z premedytacją, bo tak trzeba to ująć, a za morderstwo kary są wyższe..

w takim razie otylie też powinni wsadzić na dożywocie ;) Nie ma co wrzucać wszystkiego i wszystkich do jednego wora - każda sytuacja jest inna i po to są sądy, żeby dane sprawy rozstrzygać. W omawianym w tym temacie wypadku zgadzam się z decyzją sędziego. A czy 4,5 roku to dużo? Nie wiem - nie siedziałem. Ważne, że pójdzie siedzieć. Ale z tym morderstwem z premedytacją? Lekka przesada. Wątpie aby koleś z Mietka wsiadając do auta miał tego dnia plan - odstrzelić na skrzyżowaniu 3 osoby ;) Wypadek choć bardzo drastyczny i bez dyskusji wiadomo kogo wina to jednak było to nieumyślne spowodowanie śmierci.

_________________
...bo przyjemności z jazdy nie mierzymy ilością spalanego paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 12:43 
temat z tym mercedesem przewinął się kiedyś w killach


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Bezprecedensowy wyrok - Pierwszeństwo przejazdu a szybkość
PostNapisane: 17 września 2013, 13:18 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
kszyhu napisał(a):
Daniel_85 napisał(a):
Zabił 3 osoby z premedytacją, bo tak trzeba to ująć, a za morderstwo kary są wyższe..

w takim razie otylie też powinni wsadzić na dożywocie ;) Nie ma co wrzucać wszystkiego i wszystkich do jednego wora - każda sytuacja jest inna i po to są sądy, żeby dane sprawy rozstrzygać. W omawianym w tym temacie wypadku zgadzam się z decyzją sędziego. A czy 4,5 roku to dużo? Nie wiem - nie siedziałem. Ważne, że pójdzie siedzieć. Ale z tym morderstwem z premedytacją? Lekka przesada. Wątpie aby koleś z Mietka wsiadając do auta miał tego dnia plan - odstrzelić na skrzyżowaniu 3 osoby ;) Wypadek choć bardzo drastyczny i bez dyskusji wiadomo kogo wina to jednak było to nieumyślne spowodowanie śmierci.


Ja nadal twierdzę, że zabicie 3 osób pędząc po mieście z taką prędkością to morderstwo z premedytacją. A prawo jazdy powinni mu od razu na miejscu przeciąć na pół i wlepić dodatkowo dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a nie tylko zakaz na 10 lat..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL