BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 22:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 62  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 5 czerwca 2022, 10:13 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Z samochodem bym polemizował, w ciągu 3 lat przecietny kowalski może już nie mieć, a w ciągu 5 lat klasa średnia będzie jeździć rowerami.
Skurwiele mają tempo, stawiałem że problemy się w 2030 zaczną.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 5 czerwca 2022, 10:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Ja może się pochwalę : z moich 3 ekip brukarskich i jednej ekipy remontowo budowlanej zostało mi już tylko 50% obsady - nie ma robót! Pizza zamknięta od stycznia ubiegłego roku (wystawiałem ogłoszenie jako lokal do wynajmu za 70% tego co mi płacił franczyzobiorca i zero odzewu - lokal stoi pusty od półtora roku) - gdyby nie inne aktywa (mieszkania), które zawczasu nazbierałem szczerze miałbym dziś pełne galoty łajna


Ogólnie np w 2017 jak dałem ogłoszenie to miałem tyle zamówień ,ze w porywach i 4 ekipy brukarskie miałem i więcej bym, mógł mieć - tyle roboty było, do 80 telefonów dziennie z zapytaniami o ceny i terminy. Teraz jest inaczej np w piątek dałem ogłoszenia na bruk i wykończeniówka, do dziś jeszcze nikt nie zadzwonił :niepewny: Bywało ,ze nikt nie dzwonił, ale to w lutym jak śnieg leżał bo i do połowy stycznia wiara dzwoniła... W tym roku telefony się zaczęły w marcu, a skończyły teraz :szok: w maju z czego zainteresowanych było i tak 80% mniej - czyli do 2-5 telefonów dziennie. W sumie gdyby nie deweloperzy , dla których robimy od lat to i dla ekipy brukowej nr 2 już robót bym nie miał od połowy stycznia.

Ile razy ostrzegałem? Tylko ludzie nie chcą wierzyć , a dlaczego? Polecam znakomity krótkometrażowy dokument, w reżyserii Andrzeja Czarneckiego "Szczurołap" z 1986 roku. Film ten jest poświęcony mężczyźnie, który zawodowo zajmuje się zabijaniem szczurów.
Film zaczyna się pokazaniem pewnego doświadczenia. Dwa akwaria z wodą. Do pierwszego akwarium wrzucany jest szczur, który nie widząc żadnej nadziei tonie w męczarniach po 15 minutach. Do drugiego wrzucany jest szczur - dokładnie jak w pierwszym przypadku - ale po 10 minutach podaje mu się pomocną deseczkę. Dzięki niej wychodzi, odpoczywa i zyskuje nadzieję. Po chwili znów jest wkładany do wody przez tego, który go na pewien czas uratował. Dzięki swojemu doświadczeniu ufa i liczy znów na pomoc życzliwego człowieka. Podpływa w miejsce gdzie poprzednio była deseczka i jej wypatruje. Pływa ponad 15 godzin zamiast 15 minut. Tak, to nie jest pomyłka.
"Szczurołap" pokazuje że najważniejszą rzeczą jest znaleźć sposób w jaki skutecznie wyniszczyć lub wykorzystać daną populację. Główny bohater mówi cos w rodzaju: ostra trucizna działa natychmiast ale zabija tylko 1/3 populacji. Reszta jest ostrzeżona. Więc najpierw stado trzeba sobie stado zjednać. Trzeba im zaproponować coś lepszego niż miały. Jak już zaufają, to już nie myślą. Można wtedy z nimi porządek zrobić.
Przyszły kat dokarmia szczury, autentycznie im pomaga przez jakiś czas, tylko po to by zdobyć ich zaufanie i wybić je dokładnie tak samo jak jego poprzednicy, ale w sposób wiele sprytniejszy. Bohater filmu mówi o tym że szczury tak bardzo mu zaufały, że obok leżą trupy ich pobratymców a reszta dalej żre zatrute ziarno. One mu wierzą bezgraniczne. W ten sposób udaje się wybić 80-90% populacji. Zostają przywódcy, przekorni, nieufni - te trzeba pozabijać fizycznie, brutalną siłą czego przykładem jest szczur rozbijany o ścianę.
Wypowiedzi szczurołapa pokazują sposób myślenia wszelkich totalistów. Najskuteczniejszą metodą wyniszczenia to zdobycie zaufania. Danie czegoś co autentycznie ułatwi i poprawi jakość życia. Przeciwnik wie że musi dać trochę, by potem zabrać wszystko. I co najważniejsze musi być to realne, stałe, długotrwałe. Tylko w ten sposób można przekonać do siebie masy. W łagodniejszej formie by to brzmiało to jakoś tak - najpierw trzeba naobiecywać ludziom a potem wygaszać ich oczekiwania. Ręka, która dokarmia z dużym prawdopodobieństwem jest ręka kata głównego. Człowiek, a szczególnie człowiek myślący stadnie powiela często zachowania zwierząt.
W ludzkiej społeczności jest dzisiaj jeszcze gorzej. Zachwycone zatrutym ziarnem masy atakują i kąsają tych, którzy mają zdanie przeciwne. Atakują te nieliczne jednostki, które zachowały trzeźwość umysłu i suwerenność działań. Reszta boi się, że one będą zakłócać ich ufność i fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Moim zdaniem taki człowiek najbardziej obawia się tego, że będzie musiał się przyznać do błędu. :zalamany:


Ostatnio edytowano 5 czerwca 2022, 14:31 przez alduwiel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 5 czerwca 2022, 13:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7461
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
alduwiel, ja szukałem w styczniu ekipy do tynków , umówiłem się na maj w maju mnie olali , szukam intensywnie a jest czerwiec. Jakakolwiek znośna z jakimikolwiek pozytywnymi opiniami ma czas na listopad a są już takie które na przyszły rok już kontraktują...także różnie to bywa z tym kryzysem :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 5 czerwca 2022, 14:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Budowlanka to rynek lokalny, moze sie roznic w zaleznosci od miejsca. Kolejna sprawa to maszyna do tynkow , ktora swoje kosztuje. To nie jest wykonczenowka gdzie satrczy zwkla osobowka i narzedzia z leroya za 2 tys zl i mozna działać. Znajma firma atp budownictwo ma 5 ekip do tynkow maszynowych, a czy mają teraz mniej zamowien? Zaraz do szefa napisze i sie dowiem bo sam ciekawy jestem.

Ps ja tez mam dobre opinie, najlepsze w Poznaniu 5 na 5 przy 24 ocenach, ale jakos nikt nie dzwoni ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 5 czerwca 2022, 14:58 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Może klientela się zniechęciła teoriami o spiskach :P

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 5 czerwca 2022, 15:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Gadalem z tym szefem atp, mowi, ze maja tyle samo roboty co zwykle. Moze to tez wynikac z tego, ze tynki w chacie musisz miec, tak smo jak dach czy instalacje. Natomiast bruk to dodatek i moze poczekać tak samo jak fikuśne ogrodzenie czy zaprojektowany przez ogrodnika ogrod pelen fantazyjnej roslinnosci ;)

Lincoln te teorie się sprawdzają, ale fakt faktem duzo dluzej trzeba czekać niz to wstępnie sugerowałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 5 czerwca 2022, 17:50 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1554
Może wynikać, z myślenia o co miesięcznej podwyżce cen. Klienci w obawie, dalej robią co mają robić (budowlanka) z tendencją teraz lepiej niż później. Każda inna forma budowlanki, jak na przykład wykończeniówka ogrodu, podjazdów wstrzymuje się od wykonywania pracy jak zaczynają klienci marudzić.
Ostatnio kolega robił podjazd kostką brukowaną, podejściem od domu do basenu. Rachunek zastopował na 70tyś zł. Szczegółów nie znam, ale wiem że przeliczył się, bo miało być 45/50tys. Spowodowane wzrostem cen w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Miejsce: Szczecin
Czas: Początek maja


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 5 czerwca 2022, 21:21 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
alduwiel, co się sprawdza? Będę teraz ja złym posłańcem i tylko z pierwszej strony zapodam Ci Fakenewsy jakie tu "sprzedawałeś" początkiem 2020roku:

alduwiel napisał(a):
Wpędzili pól świata w dług, a teraz wywołali prawdopodobnie największy kryzys naszych czasów. Jeśli macie jakieś nieruchomości na kredyt to sprzedajcie je jak najszybciej. Jeszcze macie czas odzyskać pieniądze, a za gotówkę niebawem będziecie kupować nieruchomości za grosze, dosłownie grosze.


alduwiel napisał(a):
Media wmawiają ludziom w Niemczech ,ze u nas totalitaryzm jak u Łukaszenki. Jak przyjdzie pora to przyślą tutaj wojska ,,w obronie demokracji'' a opinia publiczna EU im przyklaśnie. Dokładnie tak samo było podczas zaborów. Tez przyszli tutaj ratować demokrację :dobani:


alduwiel napisał(a):
Spadki widać już pełną gębą. Jak zaczną gadać o krachu wszechczasow to będziecie pamiętać ,ze przepowiedziałem to wcześniej, czy tez w tedy będziecie mówić, ze w czasie w którym to przepowiedziałem było to już oczywistym i nic ciekawego nie odkryłem? :)

Edit
25 lutego juz trąbiłem w temacie 500 milionów ,ze własnie zaczął się krach ;) teraz zobaczycie dokąd prowadzi królicza nora...

Edit 2
Jakby kogoś ciekawiło dlaczego sprzedałem mój piękny nowy dom w czerwcu zeszłego roku to teraz chyba juz wszystko rozumiecie co? ;)

ludzie ponoć podostawali listy, aby porobić zapasy na min 2 tyg...

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 5 czerwca 2022, 21:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Jeśli byłbyś tak miły i poczekał jeszcze trochę ze stawianiem werdyktu możesz się zdziwić, a co do zakupów za grosze to tłumaczyłem, że na myśli miałem osoby które będą miały zapas gotówki na zakupy w czasie drogiego kredytu czyli wysokich stóp - ten czas już za chwilę nastąpi ;) jesli umiesz targować i odpowiednio przekonać sprzedawcę to być może już na jesień takie czasy przyjdą ,ze będziesz mógł kupić kamienicę za np setki tysięcy ,a nie miliony :) Faktycznie podniecony wizją krachu nie potrzebnie użyłem słów ,,grosze'' co przez wielu mogło być odebrane dosłownie, a na myśli miałem ułamek prawdziwej wartości - chyba Ty akurat wiedziałeś o co chodzi ;) Musiałbym mieć żółte papiery gdybym szczerze uważał z,e nieruchomości potanieją do cen groszowych typu chata za 58 groszy a mieszkanie za 14...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 5 czerwca 2022, 21:45 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Mijają dwa lata, więc takie przepowiednie to są warte "funta kłaków" kolego, bo każdy może napisać nastąpi kryzys i wojna i to się na 99% sprawdzi... Problem w tym, że odnosisz się w swoich wypowiedziach to bardzo bliskiej przyszłości - "teraz wywołali.." "niebawem", "w czerwcu sprzedałem dom", "spadki już widać...", "dostali listy na aby porobić zapasy"... Spójrz obiektywnie...

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 5 czerwca 2022, 21:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Ok, ale co chcesz udowodnić ,ze gówniana ze mnie wróżka? No ba! Gdybym dokładnie wiedział co będzie tak jak tego oczekujesz to by mnie tu nie było tylko sam bym przewodził na spotkaniu forum ekonomicznego jako najbogatszy człowiek świata ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 8 czerwca 2022, 08:27 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1554
Aldi to czy największy kryzys to nie wiadomo… ale napewno nasza ekonomia leci na pysk, poczekamy zobaczymy. To nie jest wydarzenie krótko terminowe. Długo falowe, a wróżką nikt nie jest. Można wysnuwać pewne wnioski, zobaczmy na przykładzie gospodarki Turcji która pada na plecy. Podobnie może być z innymi krajami. Niemcy również jak się nie postarają, w przyszłym roku będę mieli pierwszą od dłuższego czasu bryndzę. I to nie wyjęte z kontekstu mediów poglądu telewizji czy radia, gazet itd. To się słyszy od obywateli mieszkających na przykład w Heide,Hamburgu czy Kielu.
Lincoln nie da się przewidzieć ruchów góry, wydaje mi się że poniosło ich i sami momentalnie się zastanawiają jaki krok dalej. Nie mówiąc o tym, że Musk gra im na nerwach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 8 czerwca 2022, 08:56 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Krążą "plotki" że rząd rozważa zamrożenie cen paliw...
Co o tym myślicie?
Ogólnie bez zatrzymania wzrostu cen paliw możemy zapomnieć o zahamowaniu inflacji.
Podnoszenie stóp procentowych nie da tego efektu jaki oczekują jeśli ceny energii w każdej formie będą tak wysokie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 9 czerwca 2022, 14:23 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
Inflację można zbić jedynie ograniczając ostro gotówkę w obrocie, ale to wymaga powiedzenia ludziom,: "zjebaliśmy, musimy wstrzymać kolejne transfery socjalne, ograniczyć wydatki publiczne. Będzie się wam teraz żyło gorzej, nie na wszystko Wam wystarczy, ale im szybciej to zrobimy tym będzie to mniej bolesne"

ale że to są miękiszony to nic takiego nie zrobią, będą robić działania pozorowanej, jak podwyżki stóp procentowych, obniżki vat, a drugą reką będą sypać kolejne 500plusy, dopłaty, rekompensaty. Jak z rękawa będa dawac pieniądze bez pokrycia a ludzie jak wydawali tak będą wydawać, bo będą mieć przeświadczenie że jak będzie chujowo to rzad i tak pomoże. To jest droga turecka, tam było podobnie jakiś czas temu, teraz jak jest każdy widzi

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 9 czerwca 2022, 15:18 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Budzetowka poza tym co otrzymała,chce jeszcze 20 % podwyzki , a związki zawodowe dodatkowo chcą, aby wzrost wynagrodzeń był powiązany ze wzrostem PKB lub średnią krajową. Oni pierwsi okażą zrozumienie , gdy place im nie wzrosną :rotfl: https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... jowej.html

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 9 czerwca 2022, 17:31 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Sylwek_ch napisał(a):
Inflację można zbić jedynie ograniczając ostro gotówkę w obrocie, ale to wymaga powiedzenia ludziom,: "zjebaliśmy, musimy wstrzymać kolejne transfery socjalne, ograniczyć wydatki publiczne. Będzie się wam teraz żyło gorzej, nie na wszystko Wam wystarczy, ale im szybciej to zrobimy tym będzie to mniej bolesne"

ale że to są miękiszony to nic takiego nie zrobią, będą robić działania pozorowanej, jak podwyżki stóp procentowych, obniżki vat, a drugą reką będą sypać kolejne 500plusy, dopłaty, rekompensaty. Jak z rękawa będa dawac pieniądze bez pokrycia a ludzie jak wydawali tak będą wydawać, bo będą mieć przeświadczenie że jak będzie chujowo to rzad i tak pomoże. To jest droga turecka, tam było podobnie jakiś czas temu, teraz jak jest każdy widzi

Nikt tak nie zrobi bo za rok wybory.
Dla PISu byłoby lepiej żeby ich nie wygrali bo kolejna władza zbierze największe żniwo tych decyzji i wydatków pomocy Ukrainie.
Nas nie stać na taką pomoc jaką zaproponowała Polska.
Czy zaniechać wypłacania 500 plus oraz 13 emerytur? To prosta droga do przegranych wyborów, a tak poza tym przy obecnych cenach i stopach procentowych myślę że wielu rodzinom to ratuje budżet.
Zmniejszenie ilości gotówki w obiegu nic nie da przy takich cenach energii, dopiero piękne podwyżki prądu i gazu czekają nas z nowym rokiem. Dawno mogliśmy inwestować w atom i trzymać chociaż prąd na niskim poziomie, ale po co... Same obietnice i umowy bez pokrycia i efektów.
Kluczowe dla zatrzymania inflacji obecnie jest zmniejszenie kosztów które wszyscy wrzucają w produkt, czyli energia, paliwa. Później dopiero ograniczyć gotówkę.

Ale że nie zrobimy ani jednego ani drugiego gdyż wiązałby się to z zaciskaniem pasa obywatelom oraz zaniechaniem pomocy Ukraińcom to czeka nas masakra cenowa na przełomie i w 2023 roku.

Najlepsze jest to że to USA wykończy Europe cenami ropy, wystarczy znieść te ich śmieszne sankcje na Wenezuela w całym zakresie i rynek zmieni się w kilka tygodni. Ale coz jak Amerykanom nie pasuje jakiś rząd to nakładają na niego sankcje.


Ostatnio edytowano 9 czerwca 2022, 17:35 przez kryst16, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 9 czerwca 2022, 17:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
https://www.facebook.com/watch/?v=16741 ... ef=sharing

Zaczyna się!


Zapieliście pasy? Będzie ostre nurkowanie :oczami: btw gość nie ma pojęcia co zrobić, a w usa już od 2 lat wiedzą ...


Obrazek


Moi drodzy nie myślcie ,ze wypisuję te wszystkie straszne rzeczy tylko po to, aby Was wkurzyć. Nie myślcie tez sobie ,ze jestem jakimś chorym pesymistą (a takich trzeba omijać) ja jestem nie poprawnym marzycielem z kroplą realizmu. Przykro mi , ale nawet moje różowe okulary (gdybyście mnie lepiej poznali z miejsca byście je zaobserwowali) nie pozwalają mi zaburzyć tego co widzę, tego co nadciąga. Wszystko to od 2 lat przekazuję Wam tylko w jednym celu: abyście się przygotowali do tego co nieuniknione, ale przede wszystkim ostrzegli swoich bliskich. Jeszcze idzie się uratować, jeszcze idzie sprzedać coś co macie na kredyt tak, aby wyjść na zero ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 11 czerwca 2022, 07:08 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 574
Lokalizacja: znad morza
Moje BMW: G31
Kod silnika: B58
To co zrobić z gotówką, żeby nie tracić na inflacji.
Jakieś pomysły?
Tak, żeby jeszcze była względna płynność.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 11 czerwca 2022, 07:12 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Obrazek

To już wiecie skąd będą wiedzieć kogo depopulować.
https://twitter.com/BorkowskMarek/statu ... 76/photo/1

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kryzys 2020, największy kryzys wszech czasów?
PostNapisane: 11 czerwca 2022, 07:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Rufios napisał(a):
To co zrobić z gotówką, żeby nie tracić na inflacji.
Jakieś pomysły?
Tak, żeby jeszcze była względna płynność.


Ja póki co trzymam, odblokowuję i gromadzę gotówkę, żeby być przygotowanym jak obsrany tłum wyda swoją w ucieczce przed inflacją i dosięgnie ich kryzys.

Jeżeli chcesz wydać koniecznie to różne są płynne opcje:

Dywersyfikacja walutowa - frank, waluty azjatyckie, trochę funt, korony skandynawskie, dolar i euro będzie się bardziej szmacil imo, ale mniej niż złotówka.

Akcje oparte o surowce, są już lokaty zbijające 6% itp itd


Jeżeli masz kredyty/leasingi i zależy Ci na płynności oraz zachowaniu (nie)ruchomości to warto może przynajmniej częściowo nadpłacić.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 62  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL