BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 14 maja 2024, 00:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 61  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 6 października 2022, 14:53 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Znowu ta konfederacja… czy nikt nie może ich pogonić, żeby sobie poszli zanim nas puszczą z torbami? Oczywiście to tylko jeden z setek pewnie przykładów z kraju.

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pi ... 71404.html

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 6 października 2022, 16:50 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15733
:rotfl: Gdyby wyborcy konfederacji mieli w zwyczaju weryfikować cokolwiek z faktami, potrafili czytac i sluchac ze zrozumieniem, nie byliby wyborcami konfederacji. Gdyby mieli IQ większe od rozmiaru buta, to nie popieraliby konfederacji. :22:


Kto patrzy szeroko, ten wie ze podwyzki cen energii to również konsekwencje wczesniejszych decyzji, m.in. unijnego szczytu klimatycznego w 2014r. Polska zgodziła się na ograniczenie do 2030r emisji CO2 o co najmniej 40 procent , a udział energii ze źródeł odnawialnych w całkowitym zużyciu energii elektrycznej ma wynieść co najmniej 27 procent w 2030r.

W artykule ,,Jakie są prawdziwe przyczyny wzrostu cen energii elektrycznej?" https://biznesalert.pl/ceny-energii-ene ... ka-europa/ temat obiektywnie rozwinął prof. dr hab. inż. Władysław Mielczarski z Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Łódzkiej, ale to pewnie lewak. :rotfl:

A poważnie, prof. Mielczarski nie jest idiotą postrzegającym świat 0-1


Cytuj:
Znaczne wzrosty cen energii elektrycznej na świecie wynikają z nierealnych założeń transformacji energetycznej, w których tania energia ze źródeł odnawialnych (OZE) miała doprowadzić do likwidacji kosztownych elektrowni konwencjonalnych.Tak się nie dzieje, ponieważ jest to wbrew prawom fizyki, co udowadniają ceny na rynku energii.

Przyczyną wysokich cen energii elektrycznej są występujące już obecnie braki mocy wytwórczych, które będą pogłębiały się z roku na rok. Podobnie jest w innych krajach.

Wysokie ceny energii elektrycznej w Polsce w 2021 roku oraz prognozy dużych cen na 2022 rok wynikają z czterech głównych przyczyn:
-spekulacje cenami pozwoleń na emisje CO2 w europejskim system ETS powodujące wzrost cen pozwoleń do €80-90/Mg, co przekłada się na wzrost kosztów energii elektrycznej średnio około 280zł/MWh (0,8 Mg CO2 na 1 MWh), przy koszcie własnym produkcji wynoszącym blisko 270zł/MWh. Powoduje to, że uzasadniony całkowity koszt energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych wynosi około 550-600zł/MWh;
-zmniejszanie się wydobycia węgla w Polsce na skutek agresywnego programu likwidacji kopalń, przy ograniczonym imporcie ze względu na wzrost cen na rynkach światowych;
-brak realnych planów budowy nowych elektrowni do pracy ciągłej;
-wzrost zapotrzebowania po pierwszych falach pandemii oraz prognozy odżycia gospodarki po pandemii w 2022 roku .

Od samego początku było wiadomo, że założenia Transformacji Energetycznej są nierealne. Jednak nie dla wszystkich było to widoczne, tym bardziej, że transformacja to bardzo dobry biznes dla rozwiniętych krajów Europy Zachodniej i okazja zarobienia na biedniejszych sąsiadach, np. nieumiejących budować wiatraków. Na przykład Polska w ramach programu wiatrowej energetyki morskiej wytransferuje do zamożnych sąsiadów ponad 140 mld zł do 2035r roku.


Na temat atomu prof. Mielczarski również się wypowiadał
https://biznesalert.pl/polska-atom-nbp- ... obligacje/
Cytuj:
W Polsce nie ma możliwości budowy elektrowni jądrowych. Po pierwsze, jest to zbyt kosztowne. Po drugie, i ważniejsze, jeżeli z góry odrzucamy takich dostawców jak firmy chińskie czy rosyjskie to nie bardzo widzę realność budowy takiego obiektu w Polsce pod kątem logistycznym i technologicznym. Firmy zachodnie nie mają mocy przerobowych aby udźwignąć inwestycje o takiej skali. Westinghouse zbankrutował jako i sprzedał licencje firmom z Chin, którzy rozwijają reaktor AP-1000 jako Hualong 1. Nawet gdyby Amerykanie chcieli, to nie dostarczą nam tych instalacji. Drugim poważnym dostawca jest francuski koncern EDF, firma z ogromnym doświadczeniem. Firma ta jest też jednocześnie głównym wykonawcą bloków jądrowych Olkiluoto-3, który powinien być ukończony już piętnaście lat temu. Jest wykonawcą bloków jądrowych w elektrowni Flamanville, która miała być skończona w 2011 roku a będzie dopiero w 2023 roku (Załadunek paliwa do reaktora ma mieć miejsce w czwartym kwartale 2022 roku przyp. red.) Koncern EDF jest również zaangażowany w budowę Hinkley Point C w Wielkiej Brytanii, gdzie prace powinny wystartować jeszcze pięć lat temu, a jeszcze do tego nie doszło (Budowa elektrowni ruszyła w 2018 roku, w 2020 roku minęła wszystkie istotne kamienie milowe przyp. red.). W związku z tym, nawet gdybyśmy mieli pieniądze to nie jesteśmy w stanie w wyznaczonym czasie dostarczyć instalacji do elektrowni jądrowych. To tyle z naszych planów jądrowych.


Jeden artykuł ze stycznia 2022r, drugi artykuł z kwietnia 2021r.


Mądrzy ludzie ponad podzialami partyjnymi doskonale rozumieją sedno sprawy smiejąc sie z postrzegajacych swiat 0-1 tumanow z konfederacji bez RiGCzu (bez rozumu i godnosci czlowieka). :]

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 6 października 2022, 17:23 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1557
Reno, dobre artykuły :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 6 października 2022, 18:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
No to przecież mówię, konfederacja, która podpisywała te wszystkie traktaty o transformacji, zielone łady, fit for 55 itp. itd. powinna zostać zakazana.

Obrazek

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 7 października 2022, 16:55 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 45
Posty: 796
Lokalizacja: Starogard Gdański
Moje BMW: Mercedes
Kod silnika: V8
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=160023
Jak zawsze się z nim zgadzam. Barany uważają inaczej tak uważam.

https://youtu.be/6AzTeYQop-k

_________________
Zapraszam na mój kanał o motoryzacji
https://www.youtube.com/channel/UCNvQ4u ... m0itanaAsg

Prezentacja BMW E39
https://youtu.be/PJeIoCG2tgU

Nissan Murano
https://youtu.be/VLJ8SzF14AY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 7 października 2022, 21:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
KKrzysztof napisał(a):
Jak zawsze się z nim zgadzam. Barany uważają inaczej tak uważam.

https://youtu.be/6AzTeYQop-k


A ja uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie i konfederacja jak zwykle działa na szkodę. Przecież renoraines czy inny pociotek kuzyn psa kolegi dostanie dobrą pracę. Będzie musiał zdecydować komu odebrać i komu dać. Bardzo odpowiedzialna, ważna i niezbędna funkcja.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 7 października 2022, 22:01 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15733
Słychac wycie, ujadanie, szczekanie sobak z konfederacyjnej ruskiej onucy znakomicie :] czyli kolejna odsłona ich słabej psychiki buahahaha.

Obrazek

Mądrzy ludzie ponad podzialami partyjnymi, ktorym glowa sluzy do myslenia , śmieją sie z postrzegajacych swiat 0-1 sfrustrowanych tumanow z konfederacji.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 8 października 2022, 08:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Reno nikt nigdy nikomu nie kazał być pracownikiem.
Każdy może być przedsiębiorcą i kowalem swojego losu.
Przez ostatnie kilka lat i tak pracownik dyktował warunki pracodawcy bo zwyczajnie brakowało ludzi do pracy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 8 października 2022, 10:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
renoraines napisał(a):
Słychac wycie, ujadanie, szczekanie sobak z konfederacyjnej ruskiej onucy znakomicie :] czyli kolejna odsłona ich słabej psychiki buahahaha.

Obrazek

Mądrzy ludzie ponad podzialami partyjnymi, ktorym glowa sluzy do myslenia , śmieją sie z postrzegajacych swiat 0-1 sfrustrowanych tumanow z konfederacji.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:


Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Nic tak nie swędzi jak suche fakty…

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 8 października 2022, 10:35 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15733
Jak wyhaczyc leszcza? Zanecic, zarzucic zestaw, poczekać aż łyknie przynętę, zaciąć i wyholować leszcza z wody. :]

Faktograficznie , dział pogawedki, spis tematow z gory na dol. W temacie o putlerze post powyzszego czlonka korwinowej sekty :22: o godz 8.17. Tak go bolała szydera z korwina, ze po blisko 3 godzinach jednak napisał. Potwierdzil, ze jest slabym psychicznie, bezrozumnym, nieposiadajacym instynktu samozachowawczego frustratem. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Z definicji slownika jezyka polskiego PWN
frustracja «stan przykrego napięcia emocjonalnego wywołany niemożnością zaspokojenia jakiejś potrzeby lub osiągnięcia jakiegoś celu»

‐-------‐----------------------‐------------------------------
--‐---‐--------------------------‐----------------------------


--==Mały==-- napisał(a):
Reno nikt nigdy nikomu nie kazał być pracownikiem.
Każdy może być przedsiębiorcą i kowalem swojego losu.
Przez ostatnie kilka lat i tak pracownik dyktował warunki pracodawcy bo zwyczajnie brakowało ludzi do pracy.


Maly,  przeciez ja  od dawna o tym  piszę, ze kazdy jest kowalem swojego losu :D .Dotyczy to i  pracownikow. Dotyczy to rowniez  kreujących sie na rekinow biznesu  pozerow loserow. Niedawno wspomnialem o tym na... 50 str tego tematu: każdy jest kowalem swojego losu , a kto ma "fach’’ ten nie ujada, gdyz doskonale wie, ze zarobi na siebie i rodzine.


Skoro mowa o tumanach z konfederacji ... :rotfl:


Załączniki:
komorowski-zmien-prace-wez-kredyt-co-za-lewak-co-on-pierdzieli-mentzen-pan-slawek-dobrze-gada.jpg
komorowski-zmien-prace-wez-kredyt-co-za-lewak-co-on-pierdzieli-mentzen-pan-slawek-dobrze-gada.jpg [ 96.15 KiB | Przeglądane 755 razy ]

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 8 października 2022, 11:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8242
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 8 października 2022, 11:53 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1196
Nie czytuje juz forum, wchodze czasami zobaczyc co slychac i nadziwic sie nie moge, jak Wam sie chce poswiecac tyle czasu na pieprzenie o rzeczach o ktorych nie macie bladego pojecia. A nie, przeciez jestescie swiecie przekonani ze macie pojęcie i wszystko rozgryzliscie…


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 8 października 2022, 12:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8242
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
To wyjasnij jak się faktycznie sprawy mają. Skoro twierdzisz, ze my nie mamy pojecia o temacie to wynika z tego , ze Ty masz?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 8 października 2022, 12:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1196
Wlasnie samodzielnie zdiagnozowales swoie mozliwosci poznawcze. Skad wynikac ma ze skoro Wy nie macie racji, to mam ją ja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 8 października 2022, 12:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8242
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Skoro smiesz krytykowac nas tu wszystkich musisz miec ku temu podstawy, to logiczne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 8 października 2022, 19:00 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1557
Ty Bitelsik, tobie jednak się chce wchodzić na forum i czytać nasze wypociny. Zaprzeczasz sam sobie. Popisałeś się, możesz już wyjść.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 8 października 2022, 21:37 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7012
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
No tak bo znajomy mi pozer który ma piekarnię i wzrosły mu koszty o prawie 400% i prowadzi ten biznes 30 lat zawsze może sobie sam dziurę wykopać na podwórku i gaz wydobywać. Ja [cenzura] twoja wiedza o otoczeniu biznesowym firmy jest żadna. Ahaaa no pewnie zaraz napiszesz że przecież może podnieść ceny o 400% ....... kończ waść wstydu oszczędź


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 8 października 2022, 22:13 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15733
Buahahaha , kolejny niepotrafiacy czytac ze zrozumieniem desperat, ktory ... nie udaje tumana. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Wielokrotnie wspominalem, ze tłuszcza a,j,k,r, z :22: nie ma do mnie pisać. Oni zamiast przyjąć do wiadomości i zamilknąć żebrzą o uwagę, a śmiecąc swoimi idiotyzmami szurają po dnie. Pretensje mogą mieć tylko do siebie, gdy dobitnie to skomentuje.

Łopatologicznie , z definicji słownika jezyka polskiego PWN łopatologia «wytłumaczenie czegoś w sposób bardzo prosty, zrozumiały nawet dla osób słabo rozgarniętych.

Każdy jest kowalem swojego losu.

Z definicji slownika jezyka polskiego PWN
każdy «zaimek komunikujący, że to, o czym jest mowa w zdaniu, odnosi się do osób, przedmiotów lub zjawisk danej grupy, i że nie ma takich, do których by się to nie odnosiło» :]

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 9 października 2022, 08:21 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7012
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
No to napisz co ma taki gość zrobić. Ty nie jesteś kowalem swego losu tobie wykuwa go człowiek który ma problem wiązać buty. Czekam na Twój logiczny argument na mój przykład. Podobno używasz rzeczowych argumentów no to czekamy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy Wał
PostNapisane: 9 października 2022, 08:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Według reno gościu ma zamknąć piekarnię i iść np. na taksówkę albo do jakiejkolwiek innej roboty. No czego nie rozumiesz?

Według takich jak reno przedsiębiorcy nic nie znaczą, że ktoś miał marzenia, pracował przez 10 lat w pocie czoła 7 x 12 aby coś zbudować i coś z tego mieć? I teraz musi to pogrzebać z powodu osłów wybranych przez takich reno? Co za problem.

Tylko, że tacy jak reno nie rozumieją, że takie zniechęcanie do przedsiębiorczości i uniemożliwianie jej zawsze kończy się tak samo - głodem.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 61  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL