BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 09:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 8 czerwca 2022, 20:32 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1491
https://www.money.pl/gospodarka/czeka-n ... 0720a.html

:(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 8 czerwca 2022, 20:50 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1554
Czyli jednak. Co poradzić. Stare auta, klasyki, będą drogie jak cholera. Taki plus, rarytas.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 9 czerwca 2022, 16:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7115
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: M3
Wg mnie ta data się jeszcze przesunie chyba że faktycznie będą duże problemy z ropą i sami ludzie będą szukali alternatywy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 9 czerwca 2022, 16:33 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
plus jest taki, że jak im się zacznie palić pod dupą a ludzie w końcu rusza pod sejmy to jeszcze moga to zmienić to w końcu tylko papier a czasu na zmiany sporo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 10 czerwca 2022, 04:38 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1554
--==Mały==-- napisał(a):
Wg mnie ta data się jeszcze przesunie chyba że faktycznie będą duże problemy z ropą i sami ludzie będą szukali alternatywy.


W naszym kraju to możliwe. Ale obiło mi się o uszy, że Audi od 2030 wycofuje ze swojej oferty auta napędzane silnikami spalinowymi. Jakaś część prawdy może być.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 10 czerwca 2022, 22:01 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
jiGsaw napisał(a):
albo nawet choćby na Kubę


Im mniej lewacko-postępowy kraj, tym wyższa szansa na normalność i brak spierdolenia.

Zdzira 850I napisał(a):
plus jest taki, że jak im się zacznie palić pod dupą a ludzie w końcu rusza pod sejmy to jeszcze moga to zmienić to w końcu tylko papier a czasu na zmiany sporo


Ludzie nigdzie nie ruszą.
Zastanów się - co musi się stać, po ile musi być benzyna, abyś Ty, Zdzira850i, (czy każdy z nas), wyszedł z ryjem na ulice, ryzykował oberwanie pałą czy kulką gumową w oko, robił burdę, ryzykował jakieś zakłócanie, nielegalne zgromadzenia, dewastacje, dołek i problemy z pracy.

Dopóki brzuszki pełne, nikt nie wstanie. A jak brzuszki będą puste, to żaba będzie ugotowana. A jak będzie źle - to się opodatkuje tych co mają - samolubnych informatyków - wskazywanie palcem już się zaczęło.

W Warszawie wczoraj podnieśli po raz kolejny opłaty za parkowanie w strefie, oraz poszerzyli strefę. Robią co chcą, ale ludzie płacą, i literalnie NIKT nie wychodzi.
https://www.facebook.com/stopkorkompl/p ... 1708742112

Obrazek

jak pisałem - PIS wali centralnie, a PO lokalnie, dalej śmiejcie się z Jiga, Aldka, czy pozostałych zdrowo myślących, tylko finalnie efekt będzie taki - że my w ostateczności sobie walniemy po i4, tesli, czy innym elektrogównie, mająć sucho w gardle od plucia na biedaków, a maruderzy będą lizać co najwyżej szybkę autobusu czy sobie zrobią honk honk w trąbce od roweru.



To nie jest koniec samochodów spalinowych. To koniec - samochodów - dla mniej zamożnych i większości klasy średniej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 10 czerwca 2022, 22:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Dokładnie tak jak Kyokushin napisał - w nwo nie ma miejsca na takie luksusy jak auto. Zaraz wprowadzą podatek od posiadania auta + opłaty za jazdę drogami krajowymi. Każdy będzie musiał sobie zainstalować w aucie gps do ustalania pozycji, tak aby można było takie opłaty naliczać.


Aha tutaj Ted Turner jasno precyzuje ilu ludzi trzeba z Ziemi usunąć i dlaczego.

https://www.facebook.com/RuchNarodowy/v ... 2888800961

Szczerze? Trudno się z nim nie zgodzić...


Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 11 czerwca 2022, 09:04 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Jakie ma znaczenie ue w tym zakaz sprzedazy aut z silnikiem spalinowym skoro Putin ma uzyc rakiet z atomem?

Kto traktuje powaznie szurow i foliarzy bredzacych o spiskach, jednorożcach, nieruchomosciach za "grosze" , akwizytorow od fake newsow czy mitomanow odgrażających sie , ze wyjadą z Polski bo moga rzekomo zyc w dowolnym miejscu na ziemi?

Przy nich wiarygodne są Kinga Rusin i Renata Pochanke, ktore zbednym slowem ust juz nie kalały, robiac to co zapowiadały , spakowały walizki i wyjechaly. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 11 czerwca 2022, 09:25 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Niestety ciężko się z Kyo nie zgodzić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 11 czerwca 2022, 11:07 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
renoraines napisał(a):
Jakie ma znaczenie ue w tym zakaz sprzedazy aut z silnikiem spalinowym skoro Putin ma uzyc rakiet z atomem?


Argument atomu to taki #joker, jak nie masz argumentu to wchodzi putin z atomem.
Poco w ogole do pracy chodzisz i rano wstajesz, skoro putin moze uzyc atomu?

O zakazie spalinowek mowilem juz 2 lata temu, to mowiliscie ze to s/f. Ale to tak jest, wyparcie reakcja na rzeczywistosc.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 11 czerwca 2022, 11:32 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2070
Kyo za kilka lat będę już indukcyjne ładowarki do samochodów. Normalnie po zaparkowaniu ładowanie będzie rozpoczynać się samoczynnie, auto rozpozna to bo będzie mieć to wgrane w interface. Elektryfikacja to dziedzina, która rozwija się najszybciej na świecie.

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 11 czerwca 2022, 11:34 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Kyokushin napisał(a):
renoraines napisał(a):
Jakie ma znaczenie ue w tym zakaz sprzedazy aut z silnikiem spalinowym skoro Putin ma uzyc rakiet z atomem?


Argument atomu to taki #joker, jak nie masz argumentu to wchodzi putin z atomem.
Poco w ogole do pracy chodzisz i rano wstajesz, skoro putin moze uzyc atomu?



To sarkazm, zakaz dotyczy sprzedazy nowych od 2035. Mozna kupic nowe w 2034, albo uzywane. Poza tym ropa, to pieniadze , także dla panstw wplywy z podatkow, obojetnie kto i gdzie rzadzi, transport drogowy i z tego nie zrezygnuja.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 11 czerwca 2022, 18:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Rost napisał(a):
Kyo za kilka lat będę już indukcyjne ładowarki do samochodów. Normalnie po zaparkowaniu ładowanie będzie rozpoczynać się samoczynnie, auto rozpozna to bo będzie mieć to wgrane w interface. Elektryfikacja to dziedzina, która rozwija się najszybciej na świecie.


Doucz się trochę fizyki abyś rozwinął wyobraźnię. To nie będziesz takich bzdur pisał. Jak to za trudne to kup sobie iPhone od 8 bodajże i protestuj jak działa w praktyce w mikroskali ladowanie indukcyjne.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 11 czerwca 2022, 19:34 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2070
Oczywiście typie ty masz fizyczne wykształcenie i jesteś Alfą i omegą w tej dziedzinie. Przytoczę ci takie krakowskie powiedzenie "wyżej srasz niż tyłek masz"

Ty masz w ogóle jakieś znajomych? Bo na tym forum jesteś nie do zniesienia.

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 11 czerwca 2022, 19:53 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Rost napisał(a):
Kyo za kilka lat będę już indukcyjne ładowarki do samochodów. Normalnie po zaparkowaniu ładowanie będzie rozpoczynać się samoczynnie, auto rozpozna to bo będzie mieć to wgrane w interface. Elektryfikacja to dziedzina, która rozwija się najszybciej na świecie.


haha, chyba nie wiesz jak ustawa o elektromobilności wygląda i sposób budowy tych ładowarek.
Ich nie będzie, a prawo jest skonstruowane tak, aby ich nie było.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 11 czerwca 2022, 19:59 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7011
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Akurat indukcja nie da rady. Za duże straty energii. Ja bardziej jednak pytam skąd tyle prądu na miliardy aut elektrycznych na całym świecie?? Jaka sieć to uciągnie??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 11 czerwca 2022, 20:15 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1554
Zdzira 850I napisał(a):
Akurat indukcja nie da rady. Za duże straty energii. Ja bardziej jednak pytam skąd tyle prądu na miliardy aut elektrycznych na całym świecie?? Jaka sieć to uciągnie??

My tego nie wiemy, oni już zapewne mają wszystko opracowane. Na pewno chodzi o nastawienie na zarobek, ekologia to coś innego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 12 czerwca 2022, 01:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Rost napisał(a):
Oczywiście typie ty masz fizyczne wykształcenie i jesteś Alfą i omegą w tej dziedzinie. Przytoczę ci takie krakowskie powiedzenie "wyżej srasz niż tyłek masz"

Ty masz w ogóle jakieś znajomych? Bo na tym forum jesteś nie do zniesienia.


Akurat jestem mgr inż. Elektrotechniki, ale skoro tak reagujesz na moje sugestie pogłębienia wiedzy w danym temacie gdzie ewidentnie jej brakuje, to świadczy o Tobie, nie o mnie.

Zdzira - kiedyś robiłem bardzo zgrubne szacunkowe wyliczenia i wyszło mi, że aby polską motoryzację zelektryfikować, to by potrzeba około 7 elektrowni atomowych średniej wielkości. Oczywiście to wierzchołek góry lodowej, bo trzeba energię transformować kilka razy wieloetapowo, przesłać, ponownie transformować, dystrybuować, magazynować itp itd.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 12 czerwca 2022, 07:43 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Kyokushin napisał(a):

Obrazek

jak pisałem - PIS wali centralnie, a PO lokalnie..


A kto kto głosował przeciw?

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy ktoś jeszcze chce być w UŃ Europejskiej?
PostNapisane: 21 czerwca 2022, 20:08 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15730
Niemiecki rząd nie zgodzi się na plany Unii Europejskiej dotyczące zakazu sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi od 2035 roku, powiedział we wtorek minister finansów Christian Lindner – donosi agencja Reutersa. https://www.pb.pl/lindner-niemcy-odrzuc ... -r-1153830

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL