BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 25 kwietnia 2024, 02:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Donosy
PostNapisane: 21 listopada 2021, 13:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1526
Garaż: BMW M850i 700/900NM

Było:
E46 M3 ess cfr550
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=124107
E39 M5
E92 M3 G-power sk2cs
BMW M4 stage 2 COMPETITION
AMG GT 650/850NM
Nissan GTR 640/750NM
Kurcze piękny sobotni poranek i dzwoni telefon...... z komisariatu policji!
Wezwanie z tytułu wyjaśnienia rzekomego NIE USTĄPIENIA PIESZEMU NA PASACH.....niby 25 października mój samochód GTR nie ustąpił komuś kto chciał przejść przez pasy w Katowicach,,,,, niby jest zdjęcie ale pewnie ktoś sobie je zrobił od tyłu bo tylko tam mam rejestrację.... rozumiem że ktoś stał przed pasami i mój samochód nie ustąpił pierwszeństwa i ta osoba zrobiła zdjęcie, filmu nie ma. To zdarzenie niby miało miejsce miesiąc temu!
W poniedziałek mam się wstawić na komisariacie w Katowicach...... Ja nie mam czasu na takie popierd...... Donosy.
Spotkał się ktoś z was z takim idiotyzmem?
,, Czy faktycznie dostanę mandat?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Donosy
PostNapisane: 21 listopada 2021, 13:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Ja juz 2x tak miałem , jak swojego czasu ostro m5 e39 jezdziłem po osiedlu. Wiara zazdości bo masz za dobrą furę i trzeba Ci dowalić. Ja to w sumie nawet nie jezdziłem szybko, tylko zwykle kazdy zakret bokiem - pisk opon i juz byle przechodzień tablice spisywał. W kazdym razie było warto :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Donosy
PostNapisane: 21 listopada 2021, 14:31 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23101
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
rynce opadają....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Donosy
PostNapisane: 21 listopada 2021, 14:39 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1526
Garaż: BMW M850i 700/900NM

Było:
E46 M3 ess cfr550
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=124107
E39 M5
E92 M3 G-power sk2cs
BMW M4 stage 2 COMPETITION
AMG GT 650/850NM
Nissan GTR 640/750NM
Wątpię żeby w Katowicach ja albo tym bardziej żona jechała szybko. Czyli każdy byle kto robi zdjęcie i policja daje mandat? Przecież może być taka sytuacja w której ktoś specjalnie zgłosi donos a kierowca może być nie winny. Ja rozumiem że np ktoś nagra wykroczenie ale zdjęcie? Przecież na nim nie widać czy auto stoi czy jedzie a poza tym pewnie zdjęcie jest z dupy zrobione pewnie po fakcie np nie ustąpienia pierwszeństwa itd

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Donosy
PostNapisane: 21 listopada 2021, 14:49 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Miałem taką sytuacje lata temu, jakiś typ handlujący zniczami napisał esej na połowę kartki formatu A4, że taki i taki samochód zaparkował w niedozwolonym miejscu, opisał dokładnie mnie (nieogolony wzrost taki i taki :rotfl: ) i też dostałem wezwanie. Byłem, powiedziałem że tego dnia byłem w delegacji w zupełnie innym miejscu, kwity są, mogę dostarczyć i nie przyjmuję nawet 50zł mandatu, na jaki mnie namawiali jeśli się przyznam. Do dziś cisza.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Donosy
PostNapisane: 21 listopada 2021, 15:02 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1526
Garaż: BMW M850i 700/900NM

Było:
E46 M3 ess cfr550
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=124107
E39 M5
E92 M3 G-power sk2cs
BMW M4 stage 2 COMPETITION
AMG GT 650/850NM
Nissan GTR 640/750NM
Lincoln napisał(a):
Miałem taką sytuacje lata temu, jakiś typ handlujący zniczami napisał esej na połowę kartki formatu A4, że taki i taki samochód zaparkował w niedozwolonym miejscu, opisał dokładnie mnie (nieogolony wzrost taki i taki :rotfl: ) i też dostałem wezwanie. Byłem, powiedziałem że tego dnia byłem w delegacji w zupełnie innym miejscu, kwity są, mogę dostarczyć i nie przyjmuję nawet 50zł mandatu, na jaki mnie namawiali jeśli się przyznam. Do dziś cisza.



No tak
Ale niby ktoś ma zdjęcie mojego auta w Katowicach...

Ja rozumiem że taka sytuacja może się zdarzyć np w takich Katowicach wszędzie samochody,człowiek skupia się na zakazach światłach dziurach, progach krawężnikach itp A tu jakiś pewnie psychol zrobi zdjęcie i mam się przyznać? Do czego? Straszne czasy, człowiek szczuje,donosi na innego człowieka!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Donosy
PostNapisane: 21 listopada 2021, 15:27 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Miałem dwa takie przypadki w krótkim czasie, w sumie już nie pamiętam jak drugi się zakończył, ale fakt ludzie się nudzą.
Jest jak mówisz, dziesiątki znaków, innych aut, przejść "nasrane" co kawałek i weź tu za wszystko odpowiadaj. Według mnie na zdjęciu ciężko uchwycić takie zdarzenie, więc w wolnej chwili można się wybrać i pogadać.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Donosy
PostNapisane: 21 listopada 2021, 16:34 
Offline
Forumowicz

Posty: 382
Moje BMW: f01
Kod silnika: n57d30
Mnie kiedyś odwiedził dzielnicowy, nie pamiętam dokładnie jak to było ale miał informację z innej komendy ze mój samochód na drugim końcu Polski(przejeżdżałem tamtędy) popełnił jakieś wykroczenie, podobno jest świadek, który to zgłosił i nie wiadomo jakie ma dowody. Zaproponował 50zł mandatu i zakończenie sprawy, na co się zgodziłem, bo nie wiedziałem jakie mają dowody a gdybym nie przyjął mandatu sprawa do nich wraca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Donosy
PostNapisane: 21 listopada 2021, 18:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Nie przyjmować mandatu. Masz kilka legalnych możliwości aby się z tego wymiksować, o ile nie ma nagrania/zdjęć dających jednoznaczne przesłanki ku temu by była podstawa do ukarania, aby była, należy udowodnić:

1. Dokładne miejsce i czas wykroczenia/przestępstwa.
2. Dokładny charakter wykroczenia/przestępstwa.
3. Ponad wszelką wątpliwość sprawcę.

Masz wiele różnych opcji:

- Ktoś kierował i nie pamiętasz kto. Nie można karać za niepamięć.
- Dałeś się przejechać tajemniczemu Panu z wąsem, który Cię zaczepił na ulicy, sam nie wiesz gdzie i jak jeździł w tych godzinach, później podstawił auto i zniknął. Nie znasz jego danych osobowych.
- No i najlepsze, porada od samego policjanta - powołujesz się na klauzulę prawa do odmowy zeznań obciążających wobec osoby Ci najbliższej. :)

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Donosy
PostNapisane: 21 listopada 2021, 18:13 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
pako25 napisał(a):
Kurcze piękny sobotni poranek i dzwoni telefon...... z komisariatu policji!
Wezwanie z tytułu wyjaśnienia rzekomego NIE USTĄPIENIA PIESZEMU NA PASACH.....niby 25 października mój samochód GTR nie ustąpił komuś kto chciał przejść przez pasy w Katowicach,,,,, niby jest zdjęcie ale pewnie ktoś sobie je zrobił od tyłu bo tylko tam mam rejestrację.... rozumiem że ktoś stał przed pasami i mój samochód nie ustąpił pierwszeństwa i ta osoba zrobiła zdjęcie, filmu nie ma. To zdarzenie niby miało miejsce miesiąc temu!
W poniedziałek mam się wstawić na komisariacie w Katowicach...... Ja nie mam czasu na takie popierd...... Donosy.
Spotkał się ktoś z was z takim idiotyzmem?
,, Czy faktycznie dostanę mandat?


Pierwszeństwo ma wchodzący i będący na pasach a nie zamierzający na nie wejść lub oczekujący na przejście.
Art 13.1a pord. Jednym słowem możesz kazać im spadać na bambus.

Cytuj:
Art. 13. o ruchu drog.
Zasady przechodzenia przez jezdnię lub torowisko
1.
Pieszy wchodzący na jezdnię lub torowisko albo przechodzący przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych.
1a.
Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju.
2.
Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.
3.
Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.
4.
Jeżeli na drodze znajduje się przejście nadziemne lub podziemne dla pieszych, pieszy jest obowiązany korzystać z niego, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.
5.
Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.
6.
Przechodzenie przez torowisko wyodrębnione z jezdni jest dozwolone tylko w miejscu do tego przeznaczonym.
7.
Jeżeli wysepka dla pasażerów na przystanku komunikacji publicznej łączy się z przejściem dla pieszych, przechodzenie do i z przystanku jest dozwolone tylko po tym przejściu.
8.
Jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej jezdni uważa się za przejście odrębne. Przepis ten stosuje się odpowiednio do przejścia dla pieszych w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką lub za pomocą innych urządzeń na jezdni.


pieszego obowiązuje nakaz zachowania szczególnej ostrożności, oraz

Cytuj:
Zabrania się:
1)
wchodzenia na jezdnię:
a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
2)
przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
3)
zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;
4)
przebiegania przez jezdnię;
5)
chodzenia po torowisku;
6)
wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
7)
przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują;
8)
korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.


zakaz wchodzenia bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd

A poniżej stenogramy sejmowe rozwiewające wątpliwości jakie ustawodawca mógłby mieć używając zapisu 'wchodzący'. "Wchodzący" to nie oczekujący ani nie zamierzający przejść. Tak więc pieszy stojący przy przejściu nie ma pierwszeństwa, taki który do niego zmierza również nie ma.
Ma je pieszy na przejściu lub taki który na nie wchodzi, a taki który na nie wchodzi, zdaniem biegłych sądowych to taki którego co najmniej ponda 50% masy ciała jest na przejściu, np ktoś kto robi krok aby przekroczyć granicę chodnika i przejścia, wystawiając nogę przez tą granicę.
Analogicznie do wchodzenia do domu przez próg, jesteś za progiem, nad progiem, wtedy jesteś wchodzącym, następnie za progiem, czyli jesteś w domu - w omawianym przypadku na przejściu.

https://www.facebook.com/janusz.popiel. ... 2391504454

I na koniec - to co pisze jig - odmowa ze znań - art 261 kpc.
https://arslege.pl/prawo-odmowy-zeznan/k14/a8500/

Uważajcie - miejskie aktywistyczne zwierzęta polują na kierowców.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL