BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 10 maja 2024, 02:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1071 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 54  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 4 marca 2022, 09:01 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2079
Szkoda...


_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 4 marca 2022, 10:24 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7012
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
sankcje najlepiej na 20 lat... ludzie posłuchajcie sami siebie??? paliwo po 10zł i węgiel po 3 tyś za tonę to się Wam marzy????? chcecie rozpieprzyć własny kraj w imię wojny w innym????prędzej my się od tych sankcji przekręcimy jak putin jego społeczeństwo nie jest nauczone do takich wygód jak my a i głód lepiej zniosą jak my. Dobrze by było żeby tej inwazji nie było bo ludzi żal co giną w imię marzeń "cara" ale niestety sankcje to broń obosieczna. podoba mi się w tym względzie podejście Orbana, który powiedział jasno, że on nie chce, żeby to Wegrzy płacili koszty wojny w ukrainie. A że postawił na atom to i prad ich tak nie boli jak nas zaczyna boleć. Gość ma swoje wady ale ewidentnie dba o interesy swojego narodu a nie włazi w dupę wszystkim dookoła jak my a potem płacz na fejsie bo paliwo po 6,50 i co bedzie dalej a przeca obecnie vat mamy i tak obniżony,,,,,


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 4 marca 2022, 11:05 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Złotówka leci w dół w korelacji z rublem, względem dolara, jakbyśmy to my te sankcje dostali.

Okres niepewności weryfikuje kto jest mocny a kto słaby. Nie mamy gospodarki, nie mamy armii, więc idziemy na dno.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 4 marca 2022, 18:14 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7012
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Dokładnie ani armii ani przemysłu obydwie ekipy rozwaliły co się dało. Ale zaraz przyjdzie reno i powie że dobrze jest i nie ma alternatywa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 4 marca 2022, 20:56 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Myślę, że Putin jeszcze nie wprowadził na Ukrainę prawdziwego wojska..
Chciał sprawdzić z czym się tam spotka i posłał mięso armatnie.
Jak tam wejdzie to, co na pewno ma w odwodzie to zrówna wszystko z ziemią.
Albo będzie ich zamęczał powoli i systematycznie.
Kyo ma rację, dostajemy rykoszetem przez te sankcje i będziemy mieć taki rollercoaster, że sami się zadusimy.
Dodatkowo poniesiemy koszt utrzymania uchodźców, których nie wiem czy jeszcze ktoś liczy.
Do tego jeszcze lekarze i inżynierowie w beżowym odcieniu coraz liczniejsi na naszym terenie.
Jesteśmy na równi pochyłej i bynajmniej nie idziemy w górę..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 4 marca 2022, 21:11 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
I powoli wychodzi co będzie w EU - trzeba iść w atom, ale też czytać między wierszami:
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5871484

Identycznie jak było z covidem - auto najbezpieczniejsze, bo jesteś w izolacji od innych - to robimy odwrotnie i zwężamy drogi, malujemy ścieżki rowerowe - tak robiły miasta unijne (moge podesłać linki jak ktoś chce, mam całą baze).

I teraz też - trzeba sie obudzić, bo Chiny, Rosja i USA mają w pompie dekarbonizacje i jakieś fity55 - to nie - nas wezmą za morde, rower w zime - i znowu odwrotnie.

Przecież ci urzędnicy unijni muszą być sponsorowani przez jakieś zewnętrzne przeciwne siły, to jakaś agentura dywersyjna.

N wschodzie wróg z którym się nie da dogadac, można mu sie tylko poddać, a na zachodzie orwellowski kołchoz, gdzie identycznie jak w "1984", pod hasłem jedności przeciw wrogowi będziemy rezygnować z wolności i zaciskać w imię ekologii pasa.
Załącznik:
Zrzut ekranu 2022-03-04 210810.jpg
Zrzut ekranu 2022-03-04 210810.jpg [ 89.86 KiB | Przeglądane 892 razy ]


Do tego, zobaczcie na kurs euro/dolar vs rubel i zł.

Zobaczcie jak teraz nagle środowiska pro unijne chcą nas w strefę EUR wciągać.. dlaczego? bo można nas teraz tanio kupić, bo mamy kurs słaby względem dolara i euro. To Rosja dostała sankcje, a państwa ościenne unii jak PL czy Czechy idą wutami równo z rublem.

Zobaczcie jak już spadła nasza siła nabywcza. Patrząc na ceny paliw, ich uwarunkowanie w produktach, kurs złotego - obstawiam realnie na 'dziś' spadek siły nabywczej ok 30%.

Załącznik:
rubeur.jpg
rubeur.jpg [ 40.91 KiB | Przeglądane 890 razy ]

Załącznik:
rubusd.jpg
rubusd.jpg [ 48.61 KiB | Przeglądane 890 razy ]

Załącznik:
plneur.jpg
plneur.jpg [ 42.07 KiB | Przeglądane 890 razy ]

Załącznik:
plnusd.jpg
plnusd.jpg [ 45.85 KiB | Przeglądane 890 razy ]


A 'Federalna' armia, o której Vateusz ostatnio wspominał - potrzebie silnej Europejskiej armii, będzie pilnować praworządności, wolnych sądów, żeby przypadkiem ktoś nie chciał wyjść z tego obozu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 5 marca 2022, 08:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8240
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Znacie już ten system, zamożne rodziny produkują tony papieru z podobiznami znanych osobistości i cyferkami na tych kawałkach papieru. Dalej, banki centralne, kontrolowane przez te rodziny, gdzie produkują ten papier, pożyczają go rządom państw. Ta pożyczka z banku centralnego udzielana jest pod zastaw WPŁYWÓW Z PODATKÓW. Przez znaczny okres czasu, do początku alt 70-tych ubiegłego wieku, pieniądz tworzony przez banki centralne miał oparcie w złocie, można było go wymieniać po ustalonym kursie na złoto. Przez lata, kilka rodzin w Londynie, Rotschild, Mocatta, Montagu, Johnson-Matthey, Sharps and Wilkins, ustalało ten kurs wymiany na rynkach światowych.
To bardzo ważne, pieniądz był ważony w złocie, a wiec ktoś kto używał go do ryzykownych operacji, takich ja wojna , w przypadku porażki, ryzykował swoją fortuną i pozycją. Dlatego wojny do 1913 roku były prowadzone między państwami, między rzeczywistymi wrogami. Z chwilą kiedy powstał, w 1913 roku ten system, wojny prowadziła już ponadnarodowa elita używając do tego państw i społeczeństw. By to robić elity musiały stworzyć potężną propagandę, pod przykrywką wolnej prasy, by sterować nastrojami społecznymi oraz ideologię, by ogłupić nią masy. Dla tych którzy tego nie rozumieją, do 1913 roku wojny na dywanie prowadziły między sobą żołnierzyki, po 1913 roku tymi żołnierzykami z różnych państw świata zaczęli bawić się chłopcy na dywanie.
Jak wiecie, już na początku wieku XX znaczna cześć korporacji należała do elity, bo to elita miała kapitały, jakie od XVII wieku pozyskała dzięki kolonializmowi i systemowi pieniądza emitowanego przez ich banki. Ta elita nie chciała ryzykować swoim pieniądzem, pilnowała jednak systemu pieniądza opartego na kruszcach, bo gwarantował on jej dominację. Jak w takiej sytuacji pozyskać środki na ryzykowne operacje ? To proste wymyślono opodatkowanie dochodów z pracy najemnej. Warunkiem działania tego systemu, było stworzenie banku centralnego jaki pożyczałby rządowi pieniądze pod zastaw wpływów z podatków z tej pracy najemnej. Mając taką płynność, opartą na wpływach pieniędzy od podatników, można było rozpętać kolejne wojny , ryzykując pieniędzmi podatników, by zmieniać stopniowo porządek świata tak, by ostatecznie zapanować nad światem. Utworzona w 1913 roku Rezerwa Federalna od razu udzieliła dużych pożyczek, refinansowych z podatków obywateli USA, Niemcom, Francji, Anglii na rozpętanie I wojny światowej. To samo FED uczynił przed wybuchem II wojny światowej.
System z USA postanowiono sklonować w innych państwach świata przejmując stopniowo Banki Centralne innych państw. Bank Anglii od dawna nie należał do Anglii. W Niemczech elity przejęły Bank Centralny w 1922 roku i zaraz doprowadziły do wielkiej inflacji, grabiąc społeczeństwo i przygotowując je do wszczepienia mu wirusa faszyzmu. Rozpowszechniając ten system na kolejne państwa elity stworzyły BIS w Bazylei, bank wszystkich banków centralnych. Dzięki niemu mogły zarządzać wielkim kapitałem pochodzącym z pracy najemnej i gwarantowanym przez podatników z różnych państw. Kapitały te inwestowano w rożne mechanizmy, globalne mechanizmy, dzięki którym elita pomnażała swoje aktywa, przejmując 90% majątku świata oraz 90% rynków. Nie dziwmy się że teraz dąży do zlikwidowania tych 10% aktywów skupionych w rękach małych i średnich przedsiębiorstw.
No dobrze, zapytacie się , ale przecież by podatek od korporacji. Owszem, taki podatek istniał już od uchwalenia amerykańskiej Konstytucji, rzecz w tym że elity zaczęły tworzyć fundacje, do których przenosiły swoje aktywa. W USA w 1900 roku było osiemnaście fundacji, w 2002 roku już 62 000. Elity przerzuciły ciężar finansowania wojen, utrzymania państwa wyłącznie na podatników, na szare, nieświadome tego społeczeństwo. Dzięki temu mogły pomnożyć swoje kapitały do wyżej opisanego poziomu. Dzięki transferowi kapitału do fundacji i trustów 2/3 dochodów elity wymyka się z systemu podatkowego. Po utworzeniu gospodarki globalnej, rajów podatkowych, aż 95% dochodów elity znalazło się poza systemem podatkowym. Ale po co tym mówić, to nie dobra jest...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 5 marca 2022, 08:39 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2079
Najlepszy to był Jelcyn, jeździł wszędzie na..bany, w Irlandii nie wysiadł z samolotu bo zasnął, i pomyśleć, że to on namaścił Putina swoim następcą...


_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 5 marca 2022, 13:08 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 14119
Lokalizacja: Cieśnina złych przeżyć
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57N
Garaż: Na przylądku, w portowej tawernie.
Kiedyś było jakoś fajniej...

_________________
Obrazek
"Yes, Lucifer has come to our little world of milk and petrol"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 5 marca 2022, 13:24 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Zdzira 850I napisał(a):
sankcje najlepiej na 20 lat... ludzie posłuchajcie sami siebie??? paliwo po 10zł i węgiel po 3 tyś za tonę to się Wam marzy????? chcecie rozpieprzyć własny kraj w imię wojny w innym????prędzej my się od tych sankcji przekręcimy jak putin jego społeczeństwo nie jest nauczone do takich wygód jak my a i głód lepiej zniosą jak my. Dobrze by było żeby tej inwazji nie było bo ludzi żal co giną w imię marzeń "cara" ale niestety sankcje to broń obosieczna. podoba mi się w tym względzie podejście Orbana, który powiedział jasno, że on nie chce, żeby to Wegrzy płacili koszty wojny w ukrainie. A że postawił na atom to i prad ich tak nie boli jak nas zaczyna boleć. Gość ma swoje wady ale ewidentnie dba o interesy swojego narodu a nie włazi w dupę wszystkim dookoła jak my a potem płacz na fejsie bo paliwo po 6,50 i co bedzie dalej a przeca obecnie vat mamy i tak obniżony,,,,,


Ale się zbulwersowałeś...
Będzie paliwo po 10 zł to sobie kupisz Seicento na gaz i będziesz jeździł.
Tak trzeba ponieść koszty zatrzymania Rosji. Co Ty myślisz że jak teraz odpuszczą to Putin nie wjedzie za chwilę do nas? Właśnie chodzi o to żeby się świat nauczył reakcji.
Przecież na obecną chwilę gdy wjedzie do nas to powie "zostawcie Polskę bo użyje broni atomowej" no i lewacka Europa się wycofa...
Trzeba chociaż rok potrzymać sankcje żeby pokazać że możemy, nie można się poddać.
Mnie też ceny bolą ale jak raz zjem gorzej, na wakacje nie pojadę, nie kupię czegoś to przetrwam.
A Ukraińcami równie dobrze mogliśmy być my po prowokacjach na granicy Białorusi...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 5 marca 2022, 14:22 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7012
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Nam jest atom potrzebny sankcje nie zatrzymają ruskich.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 5 marca 2022, 19:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7463
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
Kurvva ! Przecież ostrzeliwanie elektrowni atomowej z 6 reaktorami praktycznie zagraża całemu Światu. Czemu NATO się tak pierydoli z tymi bandytami ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 5 marca 2022, 19:19 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
///david napisał(a):
Kurvva ! Przecież ostrzeliwanie elektrowni atomowej z 6 reaktorami praktycznie zagraża całemu Światu. Czemu NATO się tak pierydoli z tymi bandytami ?


Historia pamięta kilka militarnych zdarzeń NATO/Zachód vs ZSRR/Rosja, wojna w Korei, Wietnam, Afganistan, podczas kryzysu Kubańskiego też nikt nie użył broni atomowej.
Co więcej - detonacji - po Hiroshimie i Nagasatki było setki, na pustyniach, na wyspach, na wodzie, pod ziemią, i jakoś nie było z tego powodu sensacji a świat dalej się kręci, więc nawet użycie broni atomowej - nie wróży jeszcze końca świata.

Ani wtedy nikt broni atomowej nie użył, ani nie użyje teraz, ani Rosja, ani NATO.

Co więcej - tak to jest dać się rozbroić - Ukraina miała broń atomową, ale w zamian za obustronne gwarancje nietykalności od UE oraz Rosji, i jakieś niewielkie pieniądze, pozbyła się jej.
Tak więc na UE i NATO, ciąży teraz moralny obowiązek pomóc Ukrainie, mimo że nie jest w sojuszu, gdyż to właśnie na ich życzenie jest obecnie teraz bezbronna.

Czemu NATO z tym nic nie zrobi?
Nie ma w tym interesu, poza tym - USA jest daleko a UE to patourzędnicza oderwana od rzeczywistości, kreująca zachodni zamordyzm, organizacja.

Czy jeżeli Polska by miała problem to Unia coś zrobi? A mają w tym interes? Przecież co najwyżej wasal oberwie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 5 marca 2022, 20:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
kryst16 napisał(a):
Będzie paliwo po 10 zł to sobie kupisz Seicento na gaz i będziesz jeździł.
Tak trzeba ponieść koszty zatrzymania Rosji. Co Ty myślisz że jak teraz odpuszczą to Putin nie wjedzie za chwilę do nas? Właśnie chodzi o to żeby się świat nauczył reakcji.
Przecież na obecną chwilę gdy wjedzie do nas to powie "zostawcie Polskę bo użyje broni atomowej" no i lewacka Europa się wycofa...
Trzeba chociaż rok potrzymać sankcje żeby pokazać że możemy, nie można się poddać.
Mnie też ceny bolą ale jak raz zjem gorzej, na wakacje nie pojadę, nie kupię czegoś to przetrwam.


Ty serio dalej tak...
Paliwo po 10 zł odbije się na cenach wszystkiego i to bardzo. A żeby tylko paliwo, z Rosji mamy gaz, z Rosji i Ukrainy mamy zborze, węgiel itp. Poczytaj czym i w jakim ilościach świat zachodu i nie tylko handluje z Rosją.
To nie jest Irak, że sankcje czy działania wojenne odbijają się tylko na cenach ropy.
To po pierwsze.
Po drugie raczej bym pisał "sankcje", bo te wielkie "sankcje", a dalej kupujemy gaz i węgiel z Rosji. Swift zablokowany został podrzędnym bankom co wszyscy łyknęli jako sankcje, największe banki którym przelewamy grube miliony euro za gaz i węgiel dalej mają swift. My w dalszym ciągu finansujemy wojnę Putina, bo się uzależniliśmy od Rosji i takie sankcje na rok lub dłużej to nie będzie rok bez wakacji, jeżdżenie Seicento czy gorszy obiad przez rok!! My już za te sankcje będziemy płacić rok. Wszyscy się cieszą rubel na dnie, a czemu rubel ciągnie złotówkę. To potęguje u nas ceny paliwa i nie tylko.
Tu też się zgodzę z Orbanem, Rosja po wojnie dalej będzie istnieć i to w naszym interesie jest żeby mieć z nią znów jako takie stosunki gospodarcze.

///david napisał(a):
Kurvva ! Przecież ostrzeliwanie elektrowni atomowej z 6 reaktorami praktycznie zagraża całemu Światu. Czemu NATO się tak pierydoli z tymi bandytami ?


Czemu to zagraża całemu Światu? :mur: serio, nie chłońcie tak tej paniki z TV. Brakuje jeszcze, żeby były kolejki po płyn lugola.


I mam nadzieję, że nikt się nie łudzi, że Putin jak będzie chciał to zdobędzie Ukrainę i to szybko. Martwi mnie to, czemu się z nimi tak długo bawi, jaki jest jego zamiar.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 5 marca 2022, 20:54 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
GP-T1000 napisał(a):
kryst16 napisał(a):
Będzie paliwo po 10 zł to sobie kupisz Seicento na gaz i będziesz jeździł.
Tak trzeba ponieść koszty zatrzymania Rosji. Co Ty myślisz że jak teraz odpuszczą to Putin nie wjedzie za chwilę do nas? Właśnie chodzi o to żeby się świat nauczył reakcji.
Przecież na obecną chwilę gdy wjedzie do nas to powie "zostawcie Polskę bo użyje broni atomowej" no i lewacka Europa się wycofa...
Trzeba chociaż rok potrzymać sankcje żeby pokazać że możemy, nie można się poddać.
Mnie też ceny bolą ale jak raz zjem gorzej, na wakacje nie pojadę, nie kupię czegoś to przetrwam.


Ty serio dalej tak...
Paliwo po 10 zł odbije się na cenach wszystkiego i to bardzo. A żeby tylko paliwo, z Rosji mamy gaz, z Rosji i Ukrainy mamy zborze, węgiel itp. Poczytaj czym i w jakim ilościach świat zachodu i nie tylko handluje z Rosją.
To nie jest Irak, że sankcje czy działania wojenne odbijają się tylko na cenach ropy.
To po pierwsze.
Po drugie raczej bym pisał "sankcje", bo te wielkie "sankcje", a dalej kupujemy gaz i węgiel z Rosji. Swift zablokowany został podrzędnym bankom co wszyscy łyknęli jako sankcje, największe banki którym przelewamy grube miliony euro za gaz i węgiel dalej mają swift. My w dalszym ciągu finansujemy wojnę Putina, bo się uzależniliśmy od Rosji i takie sankcje na rok lub dłużej to nie będzie rok bez wakacji, jeżdżenie Seicento czy gorszy obiad przez rok!! My już za te sankcje będziemy płacić rok. Wszyscy się cieszą rubel na dnie, a czemu rubel ciągnie złotówkę. To potęguje u nas ceny paliwa i nie tylko.
Tu też się zgodzę z Orbanem, Rosja po wojnie dalej będzie istnieć i to w naszym interesie jest żeby mieć z nią znów jako takie stosunki gospodarcze.

///david napisał(a):
Kurvva ! Przecież ostrzeliwanie elektrowni atomowej z 6 reaktorami praktycznie zagraża całemu Światu. Czemu NATO się tak pierydoli z tymi bandytami ?


Czemu to zagraża całemu Światu? :mur: serio, nie chłońcie tak tej paniki z TV. Brakuje jeszcze, żeby były kolejki po płyn lugola.


I mam nadzieję, że nikt się nie łudzi, że Putin jak będzie chciał to zdobędzie Ukrainę i to szybko. Martwi mnie to, czemu się z nimi tak długo bawi, jaki jest jego zamiar.


Nie wiem czy rozumiesz, że jeśli zachód odpuści teraz Rosji to za jakiś czas Putin zapuka do naszych drzwi?
Dlatego nie można mu odpuścić.
Gość który w XXI wieku wywołuje wojnę w centrum Europy to wariat.

Większym długofalowym zagrożeniem jest wybuch elektrowni atomowej niż wybuch bomby atomowej.

A co do ataku Rosji, myślę że Putin się przeliczył i wysłał kiepską część armi, za chwilę dotrą Ci lepsi i wtedy już tak łatwo nie pójdzie.
No chyba że zachód pomoże... Ostatni dzwonek żeby zachód zatrzymał zapędy Rosji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 5 marca 2022, 21:06 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7012
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
To ty nie rozumiesz że on sobie i tak przetrzyma sankcje i zapuka.

On ma ropę gaz i w hujj innych surowców u siebie a nie my.

Jak jesteś taki mądry wyłącz sobie teraz póki zimno ogrzewanie w domu prąd i rzuć się na rower zobaczymy jak długo wytrzymasz.

Atom i tyle. Nie musimy mieć tego opór. Ale nawet mała ilość na odpowiednich rakietach skutecznie ostudzi zapędy tego drania.

Co do elektrowni atomowych ruskie je sobie obsłużą przecież umieją bo swoich atomic mają pod dostatkiem. Szkoda że my nie mamy


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 5 marca 2022, 21:50 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 34
Posty: 1076
Moje BMW: / Chevrolet Evanda
Kod silnika: T20SED
Garaż: viewtopic.php?f=55&t=171130
Zdzira 850I napisał(a):
To ty nie rozumiesz że on sobie i tak przetrzyma sankcje i zapuka.

On ma ropę gaz i w hujj innych surowców u siebie a nie my.

Jak jesteś taki mądry wyłącz sobie teraz póki zimno ogrzewanie w domu prąd i rzuć się na rower zobaczymy jak długo wytrzymasz.

Atom i tyle. Nie musimy mieć tego opór. Ale nawet mała ilość na odpowiednich rakietach skutecznie ostudzi zapędy tego drania.

Co do elektrowni atomowych ruskie je sobie obsłużą przecież umieją bo swoich atomic mają pod dostatkiem. Szkoda że my nie mamy


Ja akurat doskonale to rozumiem bo jestem całkowicie za wysłaniem wojsk NATO na Ukrainę.
Przynajmniej zamknięcie przestrzeni powietrznej...
Byłoby to prostsze niż sankcje.

Akurat kompletnie nie używam już gazu w domu także jestem złym przykładem, ogrzewam prądem i kominkiem także dam sobie radę.
Ale to nie ma nic do rzeczy powinniśmy budować już dawno elektrownie atomowe, broni atomowej prędko raczej mieć nie będziemy...
Teraz podstawa to pokazać Putinowi że NATO się nie boi i że też użyje wojska, przecież na 99 procent możemy być pewni że nikt broni atomowej nie użyje na masową skalę jak już to lokalną.

Narazie NATO pokazuje strach... Niestety.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 5 marca 2022, 22:02 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Mogę siedzieć w zimnym i jeździć rowerem byleby być bezpiecznym i wolnym. Trochę nie rozumiem Twojego myślenia, jak pare km od nas giną ludzie. Sam miałem kupić nowe auto ale w tej sytuacji dalej będę kulać się rumplem, trudno. Ma surowce i się nimi zadusi jak nikt nie będzie chciał tego wziąć. Zapuka do nas jak dalej będziemy mu pompować kasę i technologie. Bez tego ma tylko soldatów którzy jak widać średnio sobie radzą na placu boju w radzieckim złomie (i tu też od razu sprostuje bo trzeba tłumaczyć...miał być blitzkrieg miało być supermocarstwo miażdżące malutki kraj, mieli z kwiatami witac a tym czasem cyganie kradną czołgi, sprzęt się sypie na potęgę, sami oni jeżdżą w kółko żeby wypalić paliwo, dezerteruja, podjeżdżają do posterunków ukraińskiej policji prosząc o paliwo itd.) Z tego co znalazłem na "ich" stronach to możliwe że będą mieli problem z pociskami tak gdzieś nawet na 3-4 miesiące. Do tego jakiś militarny bułgarski dziennikarz śledczy Christo Grozev jak dobrze tłumacze szacuje że kończy im się wszystko dlatego tak zwolnili ze wszystkim.
Mam nadzieję że to piekło szybko się skończy, nikomu to niepotrzebne. Trzeba wnioski wyciągnąć uzbroić się po zęby znaleźć alternatywy dla źródeł paliw.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 5 marca 2022, 22:26 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7012
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
A skąd ty masz pewność że nie użyje atomu gość który ma go w bród gdy postawisz go pod ścianą???

Skoro chcesz wojny i lubisz flaki oglądać to nie wysyłaj NATO na rzeź żeby inni gineli za twoje poglądy tylko zasuwaj na Ukrainę walczyć tam czekają z otwartymi ramionami.

I spoko ty nie masz gazu to reszta narodu też nie musi mieć..... pomyśl choć minutę nie tylko o sobie. W blokach kominków nie mają wiesz......

Próba eskalacji tego konfilktu do NATO vs Rosja to koniec świata jaki znamy. Na 99% to w ogóle koniec świata. Atomowa zima Głód choroby I powrót cywilizacji do średniowiecza. Tego chcesz??

Mi to co się dzieje za naszą granicą też się nie podoba. Ze swojej strony też ile mogłem tyle wysłałem pomocy tam. Ale niestety ukraina sama podpisała na siebie wyrok w Budapeszcie. Tak jak nas wydymano papierkami w 39 tak Ukrainę teraz. I nie pamiętam żeby ktoś za Polskę w 45 poszedł na wschód walczyć z zsrr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 5 marca 2022, 22:31 
Offline
Specjalista

Posty: 4441
Moje BMW: Infiniti
Kod silnika: VQ37VHR
Wkroczenie NATO = WW3.
Ps jeśli to się potwierdzi to jednak bliżej im do cyrkowców niż żołnierzy.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1071 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 54  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 64 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL