BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 1 maja 2024, 18:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1071 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 54  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 30 stycznia 2023, 14:36 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 145
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Garaż: E90 LCI
renoraines napisał(a):
Do ataku na Polske Rosja nie musi uzywac okretow podwodnych. Wystarczą Iskandery (predkosc ~2100m/s) wystrzelone z obwodu kaliningradzkiego, w lini prostej ok 100km do Trójmiasta.


Na dzień dzisiejszy Rosja w mojej ocenie nie jest w stanie zaatakować Polski.
Dlaczego?

1. W Polsce kapitał zachodni zainwestował miliardy dolarów stawiając swoje zakłady przemysłowe (montownie ale zawsze) i centra logistyczne.
2. Nikt im nie pozwoli zaatakować Polski przede wszystkim Berlin, którego polityką rządzi wielki niemiecki przemysł i który jest głównym beneficjentem różnic makroekonomicznych naszego regionu. Berlin jest też strategicznym partnerem Moskwy - patrz wielki transfer gazu z FR i gaz jako główne paliwo niemieckiej machiny gospodarczej.
3. Ostatnie 2-3 lata to wielkie zainteresowanie naszym regionem azjatyckiego biznesu. Widzę inwestycje kapitału chińskiego, japońskiego i koreańskiego.
4. Umowy z koreańskim przemysłem zbrojeniowym. Zaatakowana Polska to nici z kontraktu na licencje na czołgi K2 i samoloty FA. Korea Południowa i ich powiązania z amerykańskim biznesem to gracz, któremu Moskwa nie może wchodzić w drogę.
5. Wzmocniony potencjał bojowy NATO w naszym regionie. Obecność wojsk USA na naszym terytorium to tylko to co podano do informacji ogólnej polskiemu społeczeństwu.
6. Polska sama w sobie nie stanowi zagrożenia dla Moskwy, nie zajmujemy terenów do których Moskwa rości pretensje terytorialne ani nie mamy znacznych mniejszości rosyjskich. Moskwa uderza zawsze tam gdzie zagrożony jest interes ich obywateli oraz naruszone są ich terytoria.
7. Problemy wewnętrzne FR głównie w armii. Rosja zmaga się z dużymi problemami w pozyskaniu rekrutów do armii.
8. Potencjalny atak rakietami BUK lub Iskander na terytorium RP będzie odebrany przede wszystkim jako zaatakowanie członka NATO czyli artykuł 5 plus atak samymi rakietami będzie nikczemnym atakiem terrorystycznym - nadszarpnięty PR Mokswy będzie jeszcze bardziej osłabiony.
9. Wschodnie granice RP to tereny trudne do sforsowania atakiem konwencjonalnym. Jest tylko słynny przesmyk suwalski. Atak od strony Kaliningradu to pewna porażka, wystarczy spojrzeć na mapę.

To tyle co na ten moment przychodzi mi na logikę do głowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 30 stycznia 2023, 18:11 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7012
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Realne myślenie Rad320


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 30 stycznia 2023, 18:22 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2071
Rosja tj. temat rzeka.

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 30 stycznia 2023, 18:23 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 49
Lokalizacja: Польша
Moje BMW: M8 F92
Lincoln napisał(a):
Zdzira 850I, zmienił się u ruskich? Nie bardzo - dalej nie liczą się z ludźmi (swoimi czy przeciwnika), nie trzymają się żadnych zasad, a sprzęt czasami jest równie historyczny co ich strategia. Wermaht w samych liczbach nie miał szans nawet z Francją - wystarczyła reakcja "zachodu" już we wrześniu 39' co gwarantowały nam "pakty" i byłby to ostatni rok wojny, a co wyszło? Szybka i zdecydowana reakcja w prawie każdej sytuacji pozwala zminimalizować straty, myślę że tak tym razem chcą zadziałać państwa wspomagające Ukr.

Tubylec napisał(a):
Jeśli wygra wybory to wtedy powiemy ze Czesi. Wysunął argument który może trafić do większości społeczeństwa. Ludzie nie chcą wojen. Jeśli Tusk coś takiego obieca, ze nie wyśle żołnierzy polskich na Ukrainę to będzie miał wygrana w kieszeni. Kaczyński już w zeszłym roku się rwał z misja wojska na zachodnia Ukrainę.


Tak, tutaj sprawdzamy twoje wyobrażenie o świecie vs rzeczywistość - Babisz poległ spektakularnie :D
O motoryzacji prl, ekonomii i wojskowości masz podobne pojęcie.



Nie potrafisz się odnieść do tego co napisałem, tylko wybierasz jedno zdanie z kontekstu i próbujesz wszystko odrzucać. Nie potrafisz dyskutować, bo nie masz argumentów. 
Ty jak widać znasz się na wszystkim od wojskowości po ekonomie. Jeździsz 30letnimi czy 15 letnimi gruzami i jesteś guru ekonomii. Śmiechu warte

Jeśli będzie coś do ugrania to Polskę sprzedadzą lub poświęca. Nikt się na nic nie będzie oglądał. W 1939 Polskę poświęcili bo taki mieli plan żeby zyskać na czasie. Ale wioskowe głupki z Warszawy wierzyli w pakty wojskowe z Anglią że ich obronia. Lokalna ludność oszukiwali w gazetach propagandowych że polskie bombowce zbombardowy Berlin a faktycznie żaden nawet nie wystartował bo został zniszczony przez Niemców. W tv dzisiejszej też karmią kłamstwem. Ludzie myślą że 20 czołgów zrobi różnice i wygrają wojnę.
W 1939r wystarczyło stanąć tam gdzie stanęła większość Europy czyli po stronie niemiec a nie bić się o honor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 30 stycznia 2023, 19:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Alik87 napisał(a):
Przecież dobrze wiemy, że bez użycia atomu, nie wygra jej. Użyje atom, NATO tez użyje (teoria - praktyka w przeszłości kulała ).


Jeżeli nato użyje to Rosja wojny nie wygra nawet gdy użyje atomu. Tylko dlaczego NATO by miało użyć atomu? Na jakiej podstawie? O ile wiem Ukraina w NATO nie jest. Czy coś przegapiłem?

Tubylec - dobrze podsumowane. +1

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 30 stycznia 2023, 21:52 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Zdzira 850I, To jest ta kultura o którą prosiłeś? Napisałem co jest możliwe w przypadku rasiji, więc jeśli nie zwiedziłeś tego kraju wzdłuż w poszukiwaniu t14 to Twoje domniemania są tyle samo warte co moje.

Rost, otóż to, ogromny kraj z ogromnym potencjałem, może mieć "wszystko i nic".

Tubylec, nie mam ani 15, ani 25 letniego auta, więc jak już rzeczywistość dała ci kolejny raz z liścia to wracaj do dziury z której wypełzłeś.

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 30 stycznia 2023, 23:11 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 45
Posty: 796
Lokalizacja: Starogard Gdański
Moje BMW: Mercedes
Kod silnika: V8
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=55&t=160023
rad320i, nie można się nie zgodzić z punktami jakie wypisałeś
Zdzira 850I, też tak uważam to realne i logiczne co napisał rad320i
Tubylec, dobre podsumowanie,

_________________
Zapraszam na mój kanał o motoryzacji
https://www.youtube.com/channel/UCNvQ4u ... m0itanaAsg

Prezentacja BMW E39
https://youtu.be/PJeIoCG2tgU

Nissan Murano
https://youtu.be/VLJ8SzF14AY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 30 stycznia 2023, 23:48 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1557
jiGsaw napisał(a):
Alik87 napisał(a):
Przecież dobrze wiemy, że bez użycia atomu, nie wygra jej. Użyje atom, NATO tez użyje (teoria - praktyka w przeszłości kulała ).


Jeżeli nato użyje to Rosja wojny nie wygra nawet gdy użyje atomu. Tylko dlaczego NATO by miało użyć atomu? Na jakiej podstawie? O ile wiem Ukraina w NATO nie jest. Czy coś przegapiłem?


Czasami trzeba w życiu brać pod uwagę,tak zwane nie wiadome. Sytuacje,które potrafią zaskoczyć. To jak walka z psycholem, wariatem. A wtedy jest za późno, wszyscy otwierają oczy, i pytają jak to możliwe.
Pamiętaj również, że nie znamy na wszystkie pytania odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 31 stycznia 2023, 00:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Jak wiadomo - użycie atomu w tym konflikcie ma dwa najbardziej prawdopodobne scenariusze, przy czym pierwszy jest według mnie realny, drugi utopijny:

1. Rosja robi porządek na terenie Ukrainy raczej jedynie taktyczną bronią jądrową aby zakończyć konflikt i osiągnąć jakąś korzyść dla siebie.

2. Dochodzi do światowej wojny atomowej minimum dwóch mocarstw atomowych, co oznacza katastrofę światową.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 31 stycznia 2023, 09:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 145
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Garaż: E90 LCI
jiGsaw napisał(a):
Jak wiadomo - użycie atomu w tym konflikcie ma dwa najbardziej prawdopodobne scenariusze, przy czym pierwszy jest według mnie realny, drugi utopijny:

1. Rosja robi porządek na terenie Ukrainy raczej jedynie taktyczną bronią jądrową aby zakończyć konflikt i osiągnąć jakąś korzyść dla siebie.

2. Dochodzi do światowej wojny atomowej minimum dwóch mocarstw atomowych, co oznacza katastrofę światową.


Użycie taktycznej broni jądrowej jest mało prawdopodobne. Pewniejsze jest użycie bardzo ciężkich bomb konwencjonalnych (takich jak amerykańskie MOAB) i wmówienie opinii publicznej, że to mały atom. Wmówili ludziom plandemie to wmówią i bombę atomową. Cała afera zrodziła się z wielkiej rywalizacji o dominację światową pomiędzy USA, a Chinami. Gra toczy się obecnie o to za kim pójdzie Rosja. Ameryka chce traktować Rosję jako junior partnera na co Rosja nigdy się nie zgodzi bo to obraża ich własne wyobrażenia o sobie więc Amerykanie i to przede wszystkim frakcja demokratyczna kłuje Rosję w brzuch rozstawiając na terenie Ukrainy (od setek lat strategiczne, najważniejsze strefy wpływu Moskwy) broń mogącą zagrozić Moskwie. Moskwa nie miała wyboru i musiała zaatakować terytorium Ukrainy gdyż zagrożenie dla rosyjskiego status quo znajdowało się właśnie tam. Obecna wojna to wojna o osłabienie Rosji do takiego poziomu aby zaakceptowała rolę junior partnera Stanów. To straszne i musimy obserwować ludzkie cierpienia i obraz zniszczeń ale taka jest realna geopolityka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 31 stycznia 2023, 10:14 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7012
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Lincoln bo sorry ale napisałeś takie kocopoły że aż głowa boli. Ja militariami interesuję się od małego i czytam o tym dużo. Nie chcę mi się o tym dyskutować bo po prostu nie masz wiedzy a przepraszam w twoim słowniku nie istnieje. Poczytaj o Armacie to sam zrozumiesz co napisałeś. Jakbyś na jakimś forum militarne czy historyczne napisał te swoje teorie to byś dopiero miał reakcja.

Wojna atomowa na pełna skalę to koniec świata. I ja nie chcę żeby moje dzieci umierały z głodu wrzodów i promieniowania dla naszych "przyjaciół" z Ukrainy.

Rad320i. Dokładnie obecnie klaruje nam się sprawa gdzie stanie rosja i UE w konflicie USA chiny który niestety kiedyś nadejdzie

Taktyczna atomowa wielkiej krzywdy nie zrobi nam ale nato wtedy odpuści wg mnie bo co innego zostaje?? Przejść do pełnej atomowej?? Patrz punkt wyżej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 31 stycznia 2023, 10:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
rad320i - brzmi bardzo sensownie to co piszesz.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 31 stycznia 2023, 11:43 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 145
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Garaż: E90 LCI
jiGsaw napisał(a):
rad320i - brzmi bardzo sensownie to co piszesz.


Dzięki, trochę się interesuję tematem i staram się zrozumieć obie strony konfliktu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 31 stycznia 2023, 13:54 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7012
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
I prawidłowo rad320i bo większość ludzi się zafiksowała na punkcie spojrzenia przez pryzmat dobra Ukrainy jakby byli jakimś pępkiem świata a nas powinno obchodzić dobro Polski nawet kosztem Ukrainy. Bo jesteśmy Polakami w Polsce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 31 stycznia 2023, 20:03 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3900
Moje BMW: M5
Kod silnika: S62/S63
Zdzira 850I, to przeczytaj dokładnie co napisałem - nie wykluczam żadnej opcji, a pełnych danych nikt z nas nie ma, nawet jak od małego dużo o tym czytasz ze swoim funklubem. W ramach ścisłości: Armata to platforma gąsienicowa, nie czołg. I jeszcze mam przepraszać, że mam inne zdanie :zdziwko:

rad320i, zachodnie kraje więcej kasy zainwestowały w Rosji niż u nas i co teraz? NordStream, NS2? Scholz dzwoni do cara i zakazuje mu ataku na pl, a ten grzecznie słucha? Tak samo koreańczycy i reszta? Really?
Pamiętasz tak na szybko ile razy został użyty słynny artykuł "5" że się nim podpierasz? A może być jak w 39'?
Kto był zagrożony na Ukrainie, oraz co za broń usa tam rozstawia i osłabia ruskich, że musieli wejść?

_________________
I miejsce Zlot BMW-Sport 2013, w sumie II miejsce, bo Waldek wygrał finał
III miejsce Zlot BMW-Sport 2014 (pow. 3L)
Mistrz Grand Prix Polski 2014 Street RWD
II wicemistrz GPP 2015 Street RWD
Wicemistrz GPP 2016 Street RWD
Tor Pszczółki 49.5s E39
Tor Koszalin 53.9s E39


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 31 stycznia 2023, 22:51 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 38
Posty: 7012
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
Przeprasza się za błędne informacje i gadanie głupot. A to co napisałeś o T14 to bzdura roku. Gdyby mieli 5 tyś sprawnych T14 plus to co mają naprawde to obecnie szturmowaliby Gibraltar a nie Bachmut........


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 1 lutego 2023, 09:15 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 145
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Garaż: E90 LCI
Lincoln napisał(a):
Zdzira 850I, to przeczytaj dokładnie co napisałem - nie wykluczam żadnej opcji, a pełnych danych nikt z nas nie ma, nawet jak od małego dużo o tym czytasz ze swoim funklubem. W ramach ścisłości: Armata to platforma gąsienicowa, nie czołg. I jeszcze mam przepraszać, że mam inne zdanie :zdziwko:

rad320i, zachodnie kraje więcej kasy zainwestowały w Rosji niż u nas i co teraz? NordStream, NS2? Scholz dzwoni do cara i zakazuje mu ataku na pl, a ten grzecznie słucha? Tak samo koreańczycy i reszta? Really?
Pamiętasz tak na szybko ile razy został użyty słynny artykuł "5" że się nim podpierasz? A może być jak w 39'?
Kto był zagrożony na Ukrainie, oraz co za broń usa tam rozstawia i osłabia ruskich, że musieli wejść?


1. Polska gospodarka to w chwili obecnej w przeważającej części podwykonawca gospodarki niemieckiej. Rozwalona Polska to koniec podwykonawstwa i problemy niemieckiej gospodarki. Poza Niemcami swoje interesy mają tu też inne państwa i rozwalenie tego to koniec interesów.
2. Co do Korei, Japonii i przede wszystkim Chin to tak, really. Azja mocno inwestuje w Polsce. Ostatnie inwestycje to nowe zakłady Toshiby w Wielkopolsce, Daikin w Ksawerowie pod Łodzią (planowane zatrudnienie ponad 1000 osób), Korea Pd i ich kontrakty na zbrojeniówkę i produkcję pojazdów bojowych na licencji w Polsce. Współpracuję z Azjatami już kilka lat i uwierz mi, że chłopaki mocno ogarniają świat i nikt by tu nie położył 1 dolara gdyby istniał choć 1% zagrożenia dla ich interesów.
3. Artykuł 5 nie był użyty na starym kontynencie ale zauważ, że NATO bardzo sprawnie współpracuje w ramach operacji pokojowych w Jugosławii w latach 90-tych i w ramach operacji na bliskim wschodzie. Polacy też tam byli. Irak, Afganistan, Kuwejt czy Azerbejdżan. WP jeździ po świecie z NATO.
4. W 1939 r. zostaliśmy zniszczeni ponieważ Beck, Raczyński, Okulicki i spółka nie wyczuli sytuacji. Było wiadome, że Niemcy spróbują sięgnąć po insygnia lidera regionu starego kontynentu niezależnie od USA. Do końca 1938 słynny malarz prowadził propolską politykę. Chciał uznać granicę zachodnią RP wbrew skowytowi i pękających tyłków elit weimarskich. Tu nie chodziło o jakąś tam autostradę do Prus Wschodnich. Chodziło o podbicie świata i Niemcy wtedy chcieli żebyśmy poszli z nimi. Tymczasem my z przestarzałym wyposażeniem, końmi, szabelkami itp. daliśmy się wciągnąć w wojnę po to żeby Anglia zyskała czas. W Stalingradzie w 1942 r. zabrakło polskich dywizji. Niemcy planując operację Barbarossa studiowali kropka w kropkę przebieg słynnej wojny polsko-bolszewickiej z lat 1919-1921. Studiowali kropka w kropkę dzieła Piłsudskiego i generała armii czerwonej Tuchaczewskiego bo to ABC ataku konwencjonalnego na rosyjską strefę wpływów. Polskie granice w 1939 r. były nie do obrony.
5. Opisałem to wcześniej. Dwa mocarstwa idą na zderzenie i niewiadomo po czyjej stronie stanie Rosja. Dlatego trwają negocjacje w regionie, drażnienie Rosji. Patrz obecność wojsk NATO w państwach bałtyckich, dywizje NATO w Polsce, ćwiczenia Defendery itp. Chłopaki poszli za grubo z drażnieniem bo zaczęli rozstawiać zabawki pod Charkowem i w styczniu 2022 r. Władek ostrzegał, że jeśli nie przestaną to ich dziabnie. I dziabnął. Świat jest podzielony na strefy wpływów i jak obcy włazi na Twoje podwórko to najpierw ostrzegasz, a potem spuszczasz psy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 1 lutego 2023, 09:24 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
To przykre, że jako kraj z takim potencjałem daliśmy z siebie zrobić białych murzynów. Co ciekawe jak widać niektórzy są z tego bardzo dumni, np. tzw. najtwardszy elektorat miłościwie nam rządzących…

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 1 lutego 2023, 09:34 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 30
Posty: 145
Moje BMW: E90 LCI
Kod silnika: N47D20C
Garaż: E90 LCI
jiGsaw napisał(a):
To przykre, że jako kraj z takim potencjałem daliśmy z siebie zrobić białych murzynów. Co ciekawe jak widać niektórzy są z tego bardzo dumni, np. tzw. najtwardszy elektorat miłościwie nam rządzących…


To co się z nami dzieje to następstwa wielkiej przegranej i rozwalenia nas w pył w 1939 r. Nas nie ma. Teraz to możemy tylko lawirować pomiędzy wielkimi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 1 lutego 2023, 09:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
rad320i napisał(a):
jiGsaw napisał(a):
To przykre, że jako kraj z takim potencjałem daliśmy z siebie zrobić białych murzynów. Co ciekawe jak widać niektórzy są z tego bardzo dumni, np. tzw. najtwardszy elektorat miłościwie nam rządzących…


To co się z nami dzieje to następstwa wielkiej przegranej i rozwalenia nas w pył w 1939 r. Nas nie ma. Teraz to możemy tylko lawirować pomiędzy wielkimi.


Zachciało nam się szabelką machać…

A w 1936 bodajże czy trochę wcześniej Piłsudski chciał iść z Francją na Niemcy… to był ostatni dzwonek. No albo sojuszu z Niemcami. A myśmy w głupie pakty słabego grali… i jak widać historia kołem się toczy. Znowu nie możemy liczyć na siebie.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1071 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 54  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL