BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 8 maja 2024, 19:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1071 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 24 lutego 2022, 15:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1491
Zdzira 850I napisał(a):
a przyjaciół nie najeżdża się bez powodu


Z tymi przyjaciólmi to delikatnie mowiąc przesada.

Mamy prze... od zawsze, bo swojego polozenia na tej planecie nie zmienimy, i o ile sejsmicznie jestesmy bezpieczni, to geopolitycznie jestesmy w strefie tarć. Putin pokazał, ze nie cofnie się przed niczym. Czy sie przeliczył? Czas pokaze, juz dzis widać, co dzieje sie z giełdą i surowcami. Dla niego, i z powodu jego wieku i wieku wyposazenia, byl to ostatni moment, zeby ruszyc ten sowiecki zlom na front i zapisac sie na kartach historii. Mimo wszystko prowadzenie tego typu wojny ciagnie za sobą niezliczone koszty i korzysci nie sa do nich współmierne.

Mam jednak nadzieję, ze na Ukrainie się skończy, tak jak ktos wyzej napisał, dzisiejsza rosja to nie zsrr i jest za słaba, by atakować całe nato- sam koszt prowadzenia dzialan wojennych na taką skalę będzie za duzy. Poza tym putin ma juz bialorus, kazachstan i teraz ukrainę.

Mam tylko nadzieję, widząc juz z jakim szalencem (moze równiez strategiem, ale dalej szalencem) mamy do czynienia, nikt nie nacisnie pierwszy przycisku...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 24 lutego 2022, 15:44 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Nic tu szalonego nie ma w działaniu Putina, prawdę mówiąc - przejęcie części ukrainy to co zrobił - bo nie będzie nic więcej - da mu równowagę, a Zachód po prostu pójdzie w kąt ssać kciuk - bo jedynie do tego jest obecnie zdolny, o czym doskonale Putin wie.
On to musiał zrobić, inaczej powoli i konsekwentnie, ukraina by weszła do Unii, Nato, i mieliby wroga u bram.
Patrząc z jego perspektywy - musi rozszerzyć strefę wschodnią i zaznaczyć pozycję.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 24 lutego 2022, 15:57 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2077
Kyo jesteś zauważyłem strasznie pewny, że nie będzie nic więcej, chociaż podstaw do tego nie zbyt wiele. Bardzo chciałbym jednak, żebyś miał rację.

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 24 lutego 2022, 16:00 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Posty: 16970
Moje BMW: mityczne
Kod silnika: tłuste konie
Garaż: Było: E36 318i sedan, E36 316i Compact, E39 528i sedan, E46 328Ci, E92 325Xi
Jest: F32 420i, F32 428i
Pewności nigdy nie ma, patrzę przez pryzmat historii i układanki którą mamy teraz na stole. Zobacz jak było z Krymem - identycznie, później 8 lat spokoju.
Putin wie jak kroić, i ile wziąć, można go lubić czy nie, ale to wytrawny polityk.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 24 lutego 2022, 17:21 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15732
... z poczuciem humoru, Rosja przewodniczy Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 24 lutego 2022, 18:48 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2077

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 24 lutego 2022, 22:45 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Jedyne co dobre z tego może być to, że Putin właśnie zakończył zabawę w pandemię koronawirusa.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 24 lutego 2022, 23:19 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1526
Garaż: BMW M850i 700/900NM

Było:
E46 M3 ess cfr550
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=89&t=124107
E39 M5
E92 M3 G-power sk2cs
BMW M4 stage 2 COMPETITION
AMG GT 650/850NM
Nissan GTR 640/750NM
Ludzie w obecnych czasach stracili empatie, uczucia i człowieczeństwo.......człowiek to kawał skurwys....na
Normalnych ludzi jest coraz mniej.......teraz to liczy się kasa,status i bogactwo! Jesteśmy jak choroba autoimunologiczna......sami się wykończymy czy z Putinem czy bez!

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 25 lutego 2022, 08:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8239
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
pako25 napisał(a):
Ludzie w obecnych czasach stracili empatie, uczucia i człowieczeństwo.......człowiek to kawał skurwys....na
Normalnych ludzi jest coraz mniej.......teraz to liczy się kasa,status i bogactwo!


Komuś zalezało na tym, aby się tak stało - nic w swiecie nie dzieje się bez przyczyny, tak samo z siebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 25 lutego 2022, 09:01 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1491
Kyokushin napisał(a):
Nic tu szalonego nie ma w działaniu Putina


Bombardowanie stolicy państwa w pierwszej dobie konfliktu, sam otwarty konflikt zbrojny na całym terenie suwerennego panstwa w Europie, w XXI wieku. Skazanie rosyjskiej gospodarki na regres, pogłebienie i tak panującej biedy w swoim kraju i wykluczenie go z wielu dziedzin zycia- w imię czego? Zapędów carskich starego komucha wychowanego przez kgb? Bo Ukraina zaczynała radzic sobie lepiej bez mateczki rosji i nie mógl sie z tym pogodzić. Proszę Cię, zagarnie kawalek Ukrainy? Jakim kosztem? To będzie kolejne w historii pyrrusowe zwyciestwo dla chorej ideologii, chorego czlowieka, ktory dawno twierdzil, ze najgorsze co wydarzylo sie w XX wieku to rozpad zsrr. Zniszczy Ukraine, wcale nie poprawiając poziomu zycia swoich rodaków.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 26 lutego 2022, 08:26 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 38
Posty: 1721
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Kyokushin napisał(a):

Co Polska powinna zrobić, niezależnie od tego co się stanie?
To co powinna w 1939. Dać im przejść - nie ważne do kogo się przyłączymy, nie przełożymy szali zwycięstwa na żadną ze stron.
Do nas nikt tu nic nie ma. Następnie przyłączyć się do wygranego, bo takie będzie jedyne wyjście.

jiGsaw napisał(a):
Demokracja powszechna i lewactwo już dawno zniszczyły Europę.


to prawda


Powinniśmy pomyśleć jak zrobić dobry interes na tym co się dzieje teraz, a nie machać szabelką bo to nie nasza sprawa.
Na Ukrainie nie mamy nawet jednego przyjaciela, więc po co się wtrącać?
Jak Putin zechce pójść na Zachód to trzeba mu pozwolić przejść i zminimalizować ewentualne straty.
Ile razy kraj może się odbudowywać po wojnach?
Rząd i tak mamy marionetkowy, więc wiele się nie zmieni.
Jak Chiny przyłączą się do Rosji to wygrany będzie bezdyskusyjny i nasz kurs może być tylko na wschód.
Na zachodzie wbrew pozorom przyjaciół też nie mamy i nikt nie kiwnie palcem w naszej obronie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 26 lutego 2022, 09:18 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1491
Wasze myslenie przyczynowo-skutkowe chyba niedomaga. Z jednej strony piszecie o slabym rzadzie, z drugiej dajmy przejsc putinowi. Skoro tak, to kogo ma pytac? Zalozy topic na bmw- sport ktoredy moze przejsc? Jak raz przeszli, to 50 lat nie moglismy ich pozniej wyprosic. A jak widac mimo kolejnego wieku, rosjanie pobudki maja dalej te same.

Daniel_85 nie mamy przyjaciol na Ukrainie? A w Rosji mamy tak? Chlopie, na jakim ty swiecie zyjesz? Pracuję w ciezkim przemysle, gdyby nie ukraincy, to od paru lat nie byloby komu pracowac i tak wyglada sytuacja w wielu polskich firmach- rozumiem, ze zakladasz masowe powroty naszych rodakow z zachodu, bo nie chcieli pracowac na kaczynskiego, ale dla putina juz beda.
Juz po dwoch dniach odczuwalne sa braki kadrowe u naszych dostawcow, bo ukraincy wracaja do siebie masowo bronic ojczyzny- wiec nie chodzi tu nawet o przyjazn, a zachowanie mocy produkcyjnych w polskich firmach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 26 lutego 2022, 09:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 7463
Lokalizacja: Tarnów
Moje BMW: E12 520A
Kod silnika: m20b20
Garaż: E12
http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=67421&start=400
e46 328ci Santorini Blue
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6& ... &start=200
E36/7 2.8i
Mini countryman SE
F87
Daniel_85, co Ty pierydolisz ? Ty nie widzisz z kim mamy do czynienia ? Jakie pozwolić ? Tak zrobili z hitlerem dla „świetego spokoju” i do czego to doprowadziło ? Nie wolno tym skurvysynom pozwolić na milimetr wejść gdziekolwiek. Trzeba izolować ten cały poyebany ruski kraj od cywilizowanego Świata a nie pozwalać na dalsze posuwanie w tym szaleństwie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 26 lutego 2022, 10:14 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2077
Taki jeszcze pozytywny scenariusz mi się tli, ale raczej mało prawdopodobny... Putin wpuszcza wojska na teren Polski, a Amerykanie podejmują działania, aby nie doszło do żadnych działań wojennych na naszym terenie. W przeciwnym razie, zaatakują Rosję. Tutaj nie wiem, w jakim stopniu Polska może liczyć na Biden'a, i czy w ogóle, i czy rzeczywiście sojusz z NATO nam coś da. Jestem wzrokowcem, i dopóki nie zobaczę, to nie uwierzę.

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 26 lutego 2022, 10:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Rosja powinna być odcięta ze wszystkiego wszędzie. Powinna zostać potraktowana jak państwo całkowicie niezależne i wyizolowane. Dokładnie tak jakby byli na innej planecie. Nawet kosztem tego, że wielu Rosjan by miało pomrzeć z głodu. Druga opcja - wszyscy solidarnie powinni się na nich rzucić i rozebrać ten kraj albo zrównać z ziemią aby nie ostał się po nich kamień na kamieniu.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 26 lutego 2022, 11:10 
Offline
Forumowy terrorysta
Avatar użytkownika

Posty: 15732
Cytuj:
Zawieszenie Rosji w globalnym systemie płatności międzybankowych SWIFT byłoby technicznie trudne do przeprowadzenia i miałoby ogromny wpływ na transakcje Niemiec i niemieckich firm w Rosji - powiedział rzecznik rządu Niemiec Steffen Hebestreit. Niemcy nie były jedynym krajem, który miał zastrzeżenia co do odcięcia Rosji od SWIFT, Włochy i Francja również miały takie zastrzeżenia.
Dodał, że wiele państw sprzeciwia się nałożeniu na Rosję jakichkolwiek sankcji związanych z dostawami ropy i gazu. Mówił, że Niemcy byłyby zadowolone, gdyby Szwajcaria przyłączyła się do sankcji.

Francuski minister finansów Bruno Le Maire powiedział, że odcięcie Rosji od globalnego systemu płatności międzybankowych SWIFT to ostateczność.


https://www.rp.pl/polityka/art35760401- ... echnicznie


I jeszcze a propos sankcji na Rosję: Belgia wywalczyła wyjęcie z pakietu sankcji diamentów (Antwerpia), a Włochy towarów luksusowych (w tym ubrań i toreb znanych projektantów).


Jak ktoś chce to może przekuć kosę na sztorc i walczyć z ruskimi w nie naszej wojnie. :rotfl:

_________________
Styl mojej wypowiedzi zależny od poziomu rozmówcy. Inteligentnych cenię.
Z szukających atencji, żałosnych frustratów, ignorantów kręcę bekę.LOL


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 26 lutego 2022, 11:51 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2077
Kemn1 a pamiętasz o Rzezi Wołyńskiej? Mam Ci przypomnieć, że Ukraińscy nacjonaliści zabili wtedy ponad 50 tys. Polaków? Przestań ich bronić bo to nie są świętoszki a pewne zachowania zostały im do dziś.

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 26 lutego 2022, 12:54 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 1491
Rost napisał(a):
Kemn1 a pamiętasz o Rzezi Wołyńskiej? Mam Ci przypomnieć, że Ukraińscy nacjonaliści zabili wtedy ponad 50 tys. Polaków? Przestań ich bronić bo to nie są świętoszki a pewne zachowania zostały im do dziś.


Myslisz, ze piszesz z jakims 20letnim szczylem? Mieszkam i pochodzę ze wschodu, o Wołyniu i historii kresów wschodnich mam prawdopodobnie duzą wiekszą wiedzę od Ciebie- nie z internetu, a bezposrednio od swoich przodków. To, ze nie udzielam się w wiekszosci tematow nie oznacza, ze nie mam zdania. Uwazam to po prostu za stratę czasu. Mieszkam tu i od dawna interesuje mnie historia mojego regionu, ktora nie jest latwa. Natomiast ciezka przeszlosc nie zaslepia mi perspektyw na lepsza przyszlosc i jesli mam wybierac, to tak- wole miec dalej za granica nic w tym momencie nieznaczące grupy ukrainskich nacjonalistow, niz wizję tworzenia drugiego zsrr, bo juz w tym momencie bialorus staje sie czescia rosji i wypadku ustanowienia marionetkowego rzadu na ukrainie nasza sytuacja bedzie tylko gorsza.

Na historyczne argumenty mozna sie przerzucac bez konca- Wołyń, Katyń, mój pradziadek opowiadal mi jak rosjanie z czół polskich oficerów robili sobie lampasy do mundurów- tylko czemu to wszystko ma sluzyc? To jest czas odparcia czerwonej swoloczy jak najdalej od naszych granic, a nie rozliczania historii.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 26 lutego 2022, 14:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8239
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Jak nasz kraj zatakują to idziecie walczyć czy kitranka?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy putler wywoła wojnę ?
PostNapisane: 26 lutego 2022, 17:15 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2077
Ku... a F35 mamy dostać dopiero za dwa lata. :mur:

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1071 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 54  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL