BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 19 kwietnia 2024, 12:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1




Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Budowa domu - technologie itd.
PostNapisane: 21 lutego 2023, 10:26 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
robiłem kilka rozbudów budynków z czerwonej cegły gdzie ściany miały ok 50cm, to solidne budynki., budowane jeszcze w latach 50tych. Super właściwości ścian, materiał ciężki trzymający ciepłu lub chłód, ocieplasz i masz komfort termiczny dużo większy niż przy gazobetonie

Ja mam mur podwójny, ale to wynikało z tego że pustaki były nierówne, i dawało się od wewnątrz cały pustak, od zewnątrz połówkę, a w środku przerwa gdzie sie uciekało gdy pustaki nie trzymały wymiaru

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu - technologie itd.
PostNapisane: 21 lutego 2023, 10:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8230
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Taki rodzaj murowania to nie byl przypadek Sylwek :)

Druga sprawa to zalezy Ci na tym, aby cegła magazynowała cieplo? Pytam, bo czerwona pelna izoluje fatalnie :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu - technologie itd.
PostNapisane: 21 lutego 2023, 11:14 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
alduwiel napisał(a):
Taki rodzaj murowania to nie byl przypadek Sylwek


po cześci tak, pustka powietrzna była izolatorem ciepła, ale tylko jeżeli powietrze ma tam ograniczony przepływ. U mnie jak się przebiłem do pustki to pizgało chłodem, więc tego nie spełniała. Na pewno spełniała ten mój warunek, czyli mozliwośc prostej ściany z zewnątrz i wewnątrz.

alduwiel napisał(a):
Druga sprawa to zalezy Ci na tym, aby cegła magazynowała cieplo? Pytam, bo czerwona pelna izoluje fatalnie


bo nie ma izolować tylko się nagrzewać i dlugo trzymać tą temperaturę. Materiały cięzkie (beton, cegła czerwona, cegla silikatowa) jako materiały konstrukcyjne są lepsze niż gazobeton, do tego mają dużą bezwładność cieplną. Trzymają długo ciepło lub chłód. Jak do gazobetony i tak trzeba dać ocieplenie to lepiej zrobić część konstrukcyjną z materiału cięzkiego i dać grubszą izolację z zewnątrz. Oczywiście taniej i wygodniej jest polecieć teraz z jednego pustaka ale buduje się na lata.

stare ocieplone mury niczemu nie ustępuja nowym

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu - technologie itd.
PostNapisane: 21 lutego 2023, 11:20 
Offline
Fan włoszczyzny

Posty: 2061
Sylwek a a jaki materiał wg. Ciebie najlepiej izoluje dźwięk? dużo dobrego słyszałem na temat silikatu. Odnośnie cegły z lat 50 masz rację może być na zewnątrz 30 kilka stopni, a mimo tego w środku jest przyjemnie.

_________________
Mi sono guardato intorno e non sono riuscito a trovare l'auto che sognavo per me. Ecco perché ho preso una decisione: lo costruirà da solo. E. Ferrari


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu - technologie itd.
PostNapisane: 21 lutego 2023, 12:15 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
Rost, jeżeli chodzi o dźwięk to trudniejszy temat. Duże znaczenie ma konstrukcja budynku, dylatacje, przekładki. Jak konstrukcja będzie jednym monolitem ściany i stropy to dźwięki będą przechodzić po calej tej konstrukcji. Ważne jest możliwe jak najwięcej przecięć ciągłości konstrukcji. Nie zawsze się da, ale podłogi się da odizolować od reszty stropu bardzo prosto.

Jezeli chodzi o akustykę to da sie ja poprawić wykończeniem pomieszczeń, grube zasłony, jakieś wiszące panele akustyczne, nawet ściana z książek. Chodzi o to zeby dżwięk nie odbijał się od ścian równoległych do siebie tylko odbijał się w nieregularnych kierunkach

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu - technologie itd.
PostNapisane: 21 lutego 2023, 12:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8230
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Gazbeton to nie materiał na budowanie :) tylko do stawiania ścianek działowych itp To ze wiara z tego buduje ... no cóż, z gówna w Afryce chaty robią i tez stoją :D

Natomiast wg mnie bezwładność cieplna o której mówisz jest problemem, a nie przywilejem. np miałem w chacie ogrzewanie podłogowe i gdy moja baba podniosła temperaturę na piecu bo lubi ciepełko robił się upał dla mnie nie do wytrzymania. Po wyłączeniu pieca i tak trzeba było wietrzyć, albo czekać z 3 godziny na efekt. Teraz mam aluminiowe kaloryfery, ale przewymiarowane i w pokoju robi mi się ciepło w dosłownie 15 min. Tyle samo czasu trzeba czekać gdyby przypadkiem stałoby się za gorąco. W budownictwie liczy się poziom przenikania ciepła, opór cieplny. A ten jest tym lepszy im więcej się znajduje powietrza w cegle. Więc niestety, ale pełna czerwona jeśli chodzi o izolowanie ciepła jest najgorszym możliwym materiałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu - technologie itd.
PostNapisane: 21 lutego 2023, 12:31 
Offline
Uzależniony od forum :)

Wiek: 36
Posty: 10916
Lokalizacja: zlokalizowana
Moje BMW: zielone 3er
Kod silnika: M52tu
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=141592
alduwiel napisał(a):
W budownictwie liczy się poziom przenikania ciepła, opór cieplny. A ten jest tym lepszy im więcej się znajduje powietrza w cegle. Więc niestety, ale pełna czerwona jeśli chodzi o izolowanie ciepła jest najgorszym możliwym materiałem.


Do izolowania najlepszy materiał to izolacyjny, wełna, styropian. Na konstrukcję materiał konstrukcyjny, cegła beton, pustak. Jeżeli i tak trzeba docieplić z zewnątrz to mozna zastosować konstrukcjyjnie lepszy materiał na ściany i dać kilka cm więcej ocieplenia

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu - technologie itd.
PostNapisane: 21 lutego 2023, 12:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8230
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Konstrukcyjnie patrząc to faktycznie czerwona pełna najlepsza :) tylko czy do budownictwa jednorodzinnego potrzebujesz , aż tak wytrzymałej cegły?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu - technologie itd.
PostNapisane: 4 marca 2023, 19:51 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1550
Beatles - Doszly jakies informacje z twojej strony? Dowiedziales sie czegos nowego?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu - technologie itd.
PostNapisane: 5 marca 2023, 13:28 
Offline
Zacna persona forum

Wiek: 32
Posty: 2217
Moje BMW: MK7 GTI PP
Kod silnika: CHHA
a unia wam pozwoli mieszkac w tych starych domach? ;d


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu - technologie itd.
PostNapisane: 6 marca 2023, 03:08 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1550
Znalezione:

Obecnie duża część domów wystawianych na sprzedaż pochodzi z lat, gdy budowało się w innych technologiach czasem samodzielnie systemem gospodarczym z przeróżnych materiałów. Są to domy energochłonne i w związku z tym ich koszty utrzymania są wysokie. Szacuje, że po wprowadzenie obowiązku świadectw charakterystyki energetycznej, ułomność energetyczna ujrzy światło dzienne i będzie problem z ich sprzedażą. Spodziewam się dużych spadków cen, chyba że właściciele przeprowadzą przed sprzedażą termomodernizacje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu - technologie itd.
PostNapisane: 7 marca 2023, 22:00 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 15799
Lokalizacja: Gdynia
Moje BMW: M3
Kod silnika: S65B40
Problem raczej tkwi w ułomności waszej kochanej UŃ, a nie w domach.

_________________
Piszę jak jest.

Bezpośredni link do galerii Audi S4 Łepka —> viewtopic.php?f=55&t=173434

Jeszcze nie witom, a już żegnom.:
WitoM napisał(a):
Ja póki co galerii M4 nie planuje bo jestem zajęty słuchaniem dziwieku silnika z głośników


Argumentum ad maiorem:
DamianTra napisał(a):
Kolego jestem inzynierem. Naukowcem. Nie bazuje na sci-fi, autobiografiach czy jakiejkolwiek nie naukowej literaturze w celu wyksztalcenia swiatopogladu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu - technologie itd.
PostNapisane: 14 kwietnia 2023, 21:46 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
Beatles napisał(a):
Tak się składa, że dochodzę do momentu w którym zaczynam rozpoznawać temat budowy domu. Optymistycznie, chciałbym zaczynać budowę za 1,5 roku - 2 lata. Może dłużej, jeśli sprawy finansowe się ułożą gorzej niż myślę albo warunki kredytowe będą słabe / materiały i robota drogie.

Do rzeczy - nie wiem dużo na ten moment, internet jest bezużyteczny do weryfikacji informacji. Szukam opinii, które pomogą mi wykluczyć albo wręcz przeciwnie - rozważania budowy metodami alternatywnymi, tj. szkieletowo, z drewna itd. Nie ma konkretnego projektu, wiem tyle że ma to być dom z poddaszem, powierzchnia użytkowa 130-150m2.

Prognozy co do opłacalności budowy za rok - dwa, mile widziane ;) o ile macie pojęcie.


Cześć

w styczniu robiłem wycenę projektu z wykonaniem pod klucz firmy Erdolhaus projektu
https://www.erdolhaus.pl/domy-erdol/projekt-erdol-3-xl
151m2 po podłodze z poddaszem i wszyło około 540tys. zł.
W cenie było wszystko oprócz działki z prawie najtańszym ogrzewaniem czyli maty podłogowe. Podłączenie wody i prądu we własnym zakresem. Mają budowy w całej Polsce możesz się telefonicznie umówić i podjechać zobaczyć jak budują.

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu - technologie itd.
PostNapisane: 19 kwietnia 2023, 18:15 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1550
Dzieki, fajnie opisane, co i jak robia.
Zamknales sie w bardzo ciekawej ofercie cenowej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Budowa domu - technologie itd.
PostNapisane: 19 kwietnia 2023, 21:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 3232
Lokalizacja: Zabrze/Ludwigshafen
Moje BMW: Było E39. Jest E88
Kod silnika: N52B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=171542
Alik87 napisał(a):
Dzieki, fajnie opisane, co i jak robia.
Zamknales sie w bardzo ciekawej ofercie cenowej.


Spoko, choć to nie było Twoje zapytanie. Obecnie śledzę temat. Od 4 lat szukam wymarzonej działki, ale taka nie istnieje, w moim budżecie, więc chyba pójdę na kompromis i wybuduję na tym co mam. Choć ciągle oglądam domy do remontu, obecnie są problemy, żeby w domu był kominek. Problem z pozwoleniem, z gazem teraz też coraz ciężej, a być skazanym tylko na prąd jakoś mi się nie widzi, ale ku temu zmierza UE...

_________________
---->>>https://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=171542<<<----


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL