BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 5 czerwca 2024, 12:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2006, 19:44 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 5925
Lokalizacja: GorzĂłw Wlkp
robert nie kantuje.z chlopakiem z BKP sie zgadalem i mnie namowil.nie zaluje...ani troche...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2006, 18:03 
Offline
Forumowicz

Posty: 171
Lokalizacja: KrakĂłw
Kornelio ma rację.
Opisywałem efekt po wycięciu katalizatora w iesie E30 u kolegi i u siebie po pół roku zrobiłem to samo, czyli niedawno.
Pacjent E36 coupe z przebiegiem 288 tys. Stan dobry plus. Zamiast kata wstawiłem prostą rurę a właściwie kolanko, kąt 120 stopni fi 56 mm, tak że jedna rura wchodzi idealnie w drugą i nie ma zawirowań.
Ogólnie jestem przeciwnikiem poprawiania fabryki, ale jak wiadomo BMW nie założyło katalizatora aby dodać mojej beemce mocy, tylko żeby uchronić środowisko od zagłady.
Biorąc pod uwagę pozytywne zachowanie iesa kolegi po zabiegu oraz to, że wychodziły też iesy bez kat i nic im nie dolegało i to, że tak naprawdę mój kat już nie działał, po prostu go usunąłem. Poza tym jeżdzę na gazie i mniej kopcę niż niejeden ropniak, a przeglądy powiedzmy nie są moim problemem nr 1. To tyle w ramach wytłumaczenia czynu.
Dodam jeszcze, że kat był w środku całkowicie drożny. Nie był zatkany, popękany, stopiony itp. Mimo tego auta nie poznaję. Same pozytywy. Dla przeciwników mam coś dla osłody, czyli minus. Auto przy gwałtownym przyspieszaniu wydaje w zakresie obrotów 2500-3500 niezbyt przyjemny metaliczny dźwięk. Ale na tym koniec minusów- przynajmniej da się gwałtownie przyspieszać.
Zrobiłem tym autem prawie 100 tys i znam go dokładnie. Jeszcze nigdy tak nie chodziło. Znacznie lepiej się wkręca na obroty pod obciążeniem w całym zakresie. Góra to poprostu malina.
Od zabiegu zrobiłem ok. 7 tys i jestem zadowolony. Dodatkowo spadło znacznie zużycie paliwa, chociaż na to za bardzo nie liczyłem. Ale jednak. Na gazie ok. 1.5 litra mniej na 100 a na benzynie nie mierzyłem.
Z tym dźwiękiem nie jest tak źle, głośność się trochę zwiększyła, ale jest bardziej rasowy.
Jeśli mnie zacznie po jakimś czasie denerwować, to wstawię w miejsce rury przelotówkę.
Podsumowując nikogo nie zachęcam do wchodzenia w konflikt z przepisami i nie wiem jak zareaguje inne bmw na wycięcie kata, ale widzę że iesom pomaga:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 czerwca 2006, 13:49 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 834
Lokalizacja: warszawa
ja nie wątpie w jego rację bo wiadomo że dynamika idzie w parze z usunięciem kata ale spalanie wzrasta i jak wcześniej napisałem z 12 na 13.5. w alfie też wystąpiło podobne zjawisko moc wzrosła ale spalanie skoczył. Niemniej jednak w każdym samochodzie jaki kupie wywalam kata bo go mieć to pewna strata tata rata :o :roll: :idea:

_________________
zanim sie zastanowisz pomyÂśl o tego konsekwencjach


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL