BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 14:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 27 kwietnia 2016, 10:35 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 30
Posty: 40
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52tub20
Witam, pół roku zakładałem podobny temat - viewtopic.php?f=1&t=155501 . Nie będę wszystkiego przepisywał, tylko opiszę co się zmieniło od tamtego czasu.
Wymieniłem przewody WN (bremi) - trochę pomogło (nie było szarpania już na wysokich i mniejsze na niskich). Cewka jest ok. Pełny przegląd gazu z wymianą filtrów- wszystko ok. Teraz problem znacząco się pogorszył. Nagrałem filmik: https://www.youtube.com/watch?v=l9RTYON ... e=youtu.be

0:38 - 0:48 - delikatnie dodawałem gazu, reszta przy gwałtownym.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 27 kwietnia 2016, 20:50 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Mam teraz bardzo podobnie, przeplywka podmieniana nic sie nie zmienilo, tak samo z cewkami i przewodami wn. Instalacja nie ma jeszcze roku i 10k km bylem u kilku gazownikow i kazdy wzial kase a problem dalej taki sam i w dodatku coraz gorszy. Sam tez regulowalem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 27 kwietnia 2016, 21:51 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 30
Posty: 40
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52tub20
Szkoda, że nikt nie może nam pomóc :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 28 kwietnia 2016, 01:01 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
Robicie tak :
- wchodzicie na lpg forum
- znajdujecie mocno polecanych warsztatów w okolicy
- jedziecie do gościa bulicie ile wejdzie kasiory , może trzeba będzie wymienić kupę części
- cieszycie się lpg aż do odciny.

Proste ?

Chyba ze lubicie się pierdo... w kółko z LPG.

Drugie wyjście to znać się dobrze na LPG i poradzić sobie samemu.

Nikt tu wam nic nie powie dopóki nie pokarzecie nastaw sterownika i mapek PB + LPG.
Musicie opisać jaki reduktor , jakie wtryski jaki filtr, jakie ciśnienie, jakie pady ciśnienia, jak mocno reduktor się pompuje na cut offach itd.

Bez tych informacji można jedynie odpowiedzieć że popsuł sie instalacja LPG.

A wymieniać świece i kable to możecie jeszcze z 20 razy bo i tak to nie ich wina.
Gdy instalacja jest sprawna to pojedzie nawet na 10 letniej świecy i 15 letnich kablach.
To stała wymówka gazmena aby zniechęcić klienta.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 28 kwietnia 2016, 20:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 2470
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: F82 M4 COMP/E91/F20
Kod silnika: S55B30/N47/N47
Garaż: M4 F82 Competition MINERAL GREY
E91 LCI 320d SAPPHIRE BLACK
F20 116D ALPIN WEISS
Było:
E36 318i MONTREALBLAU
E39 530i TITANSILBER
E92 335i SCHWARZ BLACK
E60 530D SCHWARZ BLACK
E92 335i TITANSILBER http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=168888
E87 120d SCHWARZ BLACK
E92 M3 viewtopic.php?f=89&t=171245
Tu nikt wam za bardzo nie pomoże jeśli chodzi o lpg ,wiele zależy od instalacji i sposobu jej montażu ...Jedźcie do dobrych gazowników jak kolega pisze ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 30 kwietnia 2016, 19:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: e46
Kod silnika: M52B20
W mnie takie objawy były przy padniętej przepływce


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 1 maja 2016, 13:56 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
U mnie chyba lapalo lewizne, bo nawet jezdzac na benzynie korekty byly wysokie czyli wzbogacalo. Ostatnio sciagalem i zakladalem ponownie gorna czesc kolektora i przy podlaczaniu weza od podcisnienia od serwa rozpadl mi sie w rekach. Zalozylem narazie jakis zwykly wezyk od gazu co byl pod reka. Pozniej dalej jezdzac na benzynie korekty krotkoterminowe spadly do 0. Pozniej ustawilem lpg i dzis sprawdze czy duszenie zniknelo, choc pewnie nie zniknie ale bedzie w minimalnym stopniu, czyli w momencie gdy z wolnych obrotow depnie sie szybko gaz do konca.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 2 maja 2016, 13:30 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 30
Posty: 40
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52tub20
Coś czuję, że u mnie też łapie lewe powietrze. Ostatnio przejrzałem węże tamtych okolic i kilka mam sparciałych już. Daj znać czy zaszły jakieś zmiany :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 3 maja 2016, 07:06 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
I nadal nic nie wiemy o instalacji.Żadnego podglądu z ustawień i jakie graty.Po drugie w przypadku sekwencji silnik musi idealnie pracować na benzynie żeby mogła pracować instalacja gazowa.Nikt Ci tu nie pomoże bez podstawowych informacji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 3 maja 2016, 11:40 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 30
Posty: 40
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52tub20
Instalacja KME Nevo, wtryskiwacze HANA, reduktor R2 TUR6. U gazownika byłem z tym 5 razy. Stwierdził, że problem nie tkwi w instalacji, chyba że nie wie co zrobić i tak mówi, a nie chcę na marne wydawać kasy u innych gazowników. Dodam jeszcze, że wtedy auto się jakby zalewa gazem- smród gazu dookoła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 3 maja 2016, 13:00 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Jak auto pracuje na benzynie-bez zastrzeżeń?Jaki kolor hanek?Bez map niewiele się da stwierdzić ale na początek możesz obniżyć chociaż ciśnienie gazu na reduktorze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 3 maja 2016, 13:09 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 30
Posty: 40
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52tub20
Tak, na benzynie auto pracuje elegancko, jedynie zaraz po odpaleniu na zimnym silniku 2 razy zafalują lekko obroty (ok.700-1100) i się ustatkowują. Hanki czerwone. Nie znam się aż tak, ale gościu mi pokazywał jakiś wykres i że mapki składają się niemalże idealnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 3 maja 2016, 16:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Wtryskiwacze masz ok.Może on się nie zalewa tylko brakuje mu paliwa ale to widać gołym okiem jak spada ciśnienie na reduktorze w programie.Coś ten Twój gazownik mało kumaty.Filtry kiedy zmieniałeś.?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 3 maja 2016, 17:02 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 30
Posty: 40
Moje BMW: e39
Kod silnika: m52tub20
Filtr fazy ciekłej 5000km temu, na pierwszym przeglądzie po przejechaniu 10000km, filtr fazy lotnej nie był wymieniany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 3 maja 2016, 18:12 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Zalewa jak u mnie, mam podobny silnik m43b18 bosch motronic 1.7, wtryski te same, hana red, roznica taka ze mam staga 4 plus i reduktor ac r01 (150km). Aktualnie mam cisnienie 0.9 bar, a mimo to mnoznik na dluzszych czasach wtrysku mam ponizej 1 , dokladnie to 0.9. Max czas wtrysku na benzynie wchodzi na 20-21ms, a ktos mi gadal ze ten silnik ma max 18ms i ze cos zepsute na benzynie. Ostatnio jezdzilem na samej benzynie, korekty w inpa zeszly do zera, silnik elegancko odpala bez zadnego przyduszania, zadnych falowan obrotow (jedynie sporadycznie przy wciskaniu sprzegla). Na benzynie jezdzi bez zastrzezen.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 3 maja 2016, 18:21 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1286
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: m54
jak ci korekty zeszły do zera na pb to lpg złe ustawione bo na lpg tez powinno byc zero

mnożnik morze być poniżej zera


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 3 maja 2016, 19:00 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
To są hany 2000 czy 2100 bo to jest różnica.Druga sprawa jak Ci wydłużyło czas wtrysku tzn że było ubogo ale skoro twierdzisz że nadal zalewa to zejdz na 0,8 bara.Max czas wtrysku powinien oscylować w granicy 1 ale jak jest trochę wyższy czy niższy to też nie przeszkadza.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 3 maja 2016, 19:50 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Lpg dobrze ustawione bo gdy na rozgrzanym przelaczalem miedzy benzyna a lpg to korekta adaptationvalue additiv na benzie byla 0, a na lpg +8. I zadnej roznicy w czadie wtrysku benzyny na benzie jak i benzyny na gazie czyli jest ok. Jedynie korekta sie rozjezdza jak pojezdze nie rozgrzewajac do konca silnika (do temperatur ktore byly podczas kalibracji i ustawiania), wtedy czasem podczas odpalania obroty rosna, spadaja i dopiero sie normuja na obrotach biegu jalowego (850-900)

Ja mam prawdopodobnie hana h2001

Zalewa tylko na zimnym, jak sie rozgrzeje do temp ktore byly podczas ustawiania jest git. Nie wiem jaka bmw mastrategie na zimnym silniku, ponoc m50b25 na boschu potrafi tak podlewac na zimnym ze czas wtrysku dobiega do 120ms


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 3 maja 2016, 20:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Skoro leje tylko na zimnym to może wtryski już kleją.Ja u siebie 9 rok mam czerwone walteki czyli najgorsze wtryski jakie można mieć i jeździ.Co prawda 2 razy czyściłem i kalibrowałem ale mają już sporo nalatane.Istotna sprawa to temperatura przełączenia na gaz. U siebie mam ustawione na 30 stopni bo poniżej były problemy właśnie na zimnym.Skoro masz hany 2001 czerwone to ok.Pewnie na czarnych by nie przylewało ale trochę za słabe jak do Ciebie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [e36] Mocne dławienie na LPG
PostNapisane: 3 maja 2016, 20:23 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 883
Lokalizacja: Białystok
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B25
Instalacja nie ma jeszcze roku czasu, przebieg jaki na niej zrobilem to z 8k km, filtry wymienilem 2k km temu. Jakos nie chce mi sie wierzyc ze wtryskiwacze sie zakleily po tak krotkim czasie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL