BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 22:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Pół automatyczny szyberdach
PostNapisane: 2 maja 2017, 15:07 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Hejka.

Od lutego jestem właścicielem E36 328i w wersji Coupe z 96 roku z automatycznym bądź pół automatycznym szyberdachem, w zależności od tego jak powinno to działać i jak mam to rozumieć. Jak naciskam przycisk otwierania i zamykania to normalnie otwiera i zamyka tak jak ma być, chociaż czasami przy końcówce otwierania troszkę zwalnia. Problem dotyczy otwierania lufciku tzn. tilt. Czy jak otwieram ten "lufcik" to deska pod spodem powinna razem z nim unosić się czy powinno być tak jak mam teraz że muszę sam ręcznie przesuwać ta deskę do tyłu żeby był otwór na wylot ciepłego powietrza z kabiny a następnie przesunąć deskę z powrotem gdy upuszczę ten "lufcik" ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Pół automatyczny szyberdach
PostNapisane: 2 maja 2017, 15:38 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 169
Lokalizacja: okolica częstochowy
Moje BMW: e36 323 sedan
Kod silnika: m52b25
to tą deskę się da przesunąć :zdziwko:

_________________
Klasyk jest jak pies, któregoś dnia zdechnie (


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Pół automatyczny szyberdach
PostNapisane: 6 maja 2017, 08:09 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Wiem ale pytam o zasadę działania, czy może to tak powinno być, że ręcznie za każdym razem gdy wsiądę do auta to muszę odsuwać i zasuwać gdy uchylę lufcik czy może ta deska powinna podnosić się albo przesuwać sama kilka centymetrów wraz z tiltem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Pół automatyczny szyberdach
PostNapisane: 6 maja 2017, 09:48 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
powinno to działać tak: odsuwasz, wszystko się otwieram, nic ręcznie nie trzeba robić, zamykasz to samo, wszystko samo się robi

przy uchylaniu tak samo, uchylasz szyber, to metalowa (lakierowana) część się podnosi z tyłu do góry, a ta część z podsufitką sama jedzie trochę do tyłu, jak chcesz zamknąć to tak samo wszystko automatycznie się zamyka, nic nie trzeba robić ręcznie.

tą część z podsufitką można odsunąć ręcznie, tylko do demontażu szyberdachu, należy minimalnie przycisnąć przycisk otwierania szyberdachu, tak żeby ta płyta lakierowana opuściła się kilka mm w dół i wtedy możemy przesuwać tą część z podsufitką

najprawdopodobniej masz coś uwalone i z doświadczeń, powiem ci, że w przypadku "pełnoletniego" szyberdachu, najłatwiej będzie go wymienić na nowy, możesz próbować naprawić, ale zapewne więcej zniszczysz przy rozkładaniu go na części pierwsze, szkoda nerwów i czasu na to

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Pół automatyczny szyberdach
PostNapisane: 6 maja 2017, 10:11 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Dziękuję. Wygląda na to, że u mnie tylko przy uchylaniu coś jest nie tak. Może z jakichś szyn ta podsufitówka wyskoczyła czy coś? :/ Nie obędzie się bez wymiany dachu? Nie jest to jakaś mega wada i powód (dla mnie) żeby od razu cały szyberdach wymieniać i się w koszta ładować bo ręcznie też mogę ją przesunąć przy uchylaniu ale doprowadzam auto do porzadku i miło by było jakby działało tak jak powinno. Jak otwieram i zamykam to deska idzie do przodu i do tyłu razem z dachem a jak uchylam to stoi w miejscu i mogę ją jedynie ręcznie przesunąć do tyłu. Idzie do samego końca tak jak w przypadku otwierania dachu tylko leciutko przydusić ją trzeba przesuwając jednocześnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Pół automatyczny szyberdach
PostNapisane: 7 maja 2017, 12:25 
Offline
Compact z wyboru
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 3741
Lokalizacja: Rzeszów
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: M43B16
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... lit=malina
OBOLUK napisał(a):
Dziękuję. Wygląda na to, że u mnie tylko przy uchylaniu coś jest nie tak. Może z jakichś szyn ta podsufitówka wyskoczyła czy coś? :/ Nie obędzie się bez wymiany dachu? Nie jest to jakaś mega wada i powód (dla mnie) żeby od razu cały szyberdach wymieniać i się w koszta ładować bo ręcznie też mogę ją przesunąć przy uchylaniu ale doprowadzam auto do porzadku i miło by było jakby działało tak jak powinno. Jak otwieram i zamykam to deska idzie do przodu i do tyłu razem z dachem a jak uchylam to stoi w miejscu i mogę ją jedynie ręcznie przesunąć do tyłu. Idzie do samego końca tak jak w przypadku otwierania dachu tylko leciutko przydusić ją trzeba przesuwając jednocześnie.


możesz próbować rozbierać i naprawiać, ale niestety szyberdach w e36 nie jest najlepszym mechanizmem i zazwyczaj przy demontażu coś tam się połamie i wtedy trzeba i tak wymieniać na nowy, jak masz czas i nerwy to naprawiaj, może akurat twój będzie wyjątkowy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Pół automatyczny szyberdach
PostNapisane: 7 maja 2017, 20:23 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
No to się nie będę ładować w to :) Przesuwanie ręką też działa. Może kiedyś to ogarnę :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E36] Pół automatyczny szyberdach
PostNapisane: 22 grudnia 2019, 12:51 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 34
Posty: 205
Lokalizacja: Machu Picchu
Moje BMW: E36 328
Kod silnika: M52B28
Chciałbym powrócić do tego tematu iż zajmuję się kompletnym remontem mojej E36 i przed złożeniem całego wnętrza chciałbym naprawić wszystko co do joty.
Z szyberdachem to w zasadzie jest tylko jedna rzecz, która nie działa tak jak powinna i jest to właśnie te odsuwanie tacki przy uchylaniu lufcika, która nie drga i trzeba ją ręcznie odsuwać, a czasami potrafi się schować za kasetę pod podsufitówkę i trzeba palcami wyciągać, zdarza się. Orientuje się ktoś jakim częściom trzeba się przyjrzeć aby naprawić to? Wrzucam fotki z realoem jak wygląda budowa całości dla ułatwienia w znalezieniu tej/tych części.

Obrazek

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL