BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 11:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Problem z szybami.
PostNapisane: 19 stycznia 2020, 16:54 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28
Witam, posiadam e36 coupe z roku 93, zakupiłem ją rok temu w okresie letnim, wszystko było w porządku.
Gdy temperatury spadły poniżej zera szyba kierowcy zaczęła schodzić na dół po kawałku (trzeba naciskać kilka razy i szyba otwiera się co około 5 cm) w górę jest to samo, do tego doszedł problem z domykaniem szyb, szyba kierowcy w ogóle nie reaguje na zamknięcie drzwi, zaś pasażera działa, ale w momencie zamknięcia samochodu (z centralnego) szyba nagle się uchyla.
Ktoś miał już taki problem? I czy wymiana klamek (z tego co czytałem to właśnie tam znajduje się czujnik w przed lifcie) załatwi sprawę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z szybami.
PostNapisane: 20 stycznia 2020, 18:42 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 34
U mnie też właśnie się cyrki zaczęły z szybami, też 93 rok auta mam :D Raz działają raz nie, otworzę drzwi kierowcy i np. szyba się nie uchyla i światło się nie zapala, zamknę, otworzę znów i szyba się opuszcza :D I tak z obu stron :cisza:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z szybami.
PostNapisane: 21 stycznia 2020, 19:18 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28
Przez weekend biorę się za rozbieranie klamek i zamków i ogarniecie tych czujników... Jak do czegoś dojdę to dam znać :), swoją drogą wiesz może czy gdzieś można dorwac same czujniki do przedlifta? Ewentualnie cała klamkę, oprócz aso? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z szybami.
PostNapisane: 21 stycznia 2020, 19:47 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 34
Niestety nic mi o tym nie wiadomo, jakbyś mógł to daj znać jak to poszło i może jakieś foty porób? Chyba mnie to czeka i będzie to spore ułatwienie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z szybami.
PostNapisane: 27 stycznia 2020, 09:40 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E36
Kod silnika: M52B28
A więc tak, jestem po walce z szybami,
U mnie okazało się, że wtyczka, która ma bodajże wejście 3 pinowe znajdująca się pod silniczkiem szyby miała uszkodzone kable. Polutowałem je i szyba zaczęła się domykać, jednak tylko poprzez podniesienie klamki,
Rozebrałem potem cały zamek i okazało się że znajduje się w nim także krańcówka współ grająca z ryglem zamka. (krańcówka odpowiada za to aby przy otwarciu drzwi szyba pozostawała uchylona do momentu zamknięcia) mechanizm "naciskający" na krańcówkę jest plastikowy i u mnie poprostu się ułamał. Czekam aktualnie na zamek z przedlifta, podczas montażu porobię Ci dokładne zdjęcia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Problem z szybami.
PostNapisane: 29 stycznia 2020, 15:55 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 34
Bardzo dziękuję, będzie na pewno łatwiej bo znaleźć coś o tych czujnikach w przedlifcie i to takim starym roczniku to jest ciężka sprawa ;P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL