BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 11:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] (Cabrio) Dach - nie składa się
PostNapisane: 14 stycznia 2008, 15:41 
witam wszystkich

mam problem z dachem elektrycznym w e36 cabrio 94r., nie otwiera się elektrycznie, który bezpiecznik jest odpowiedzialny za otwieranie dachu i jak sprawdzić czy silniczek od otwierania jest sprawny czy spalony. jakie by mogły być jeszcze przyczyny że się ni otwiera?
Jeszcze jedno pytanko. który bezpiecznik jest odpowiedzialny za uchylanie i domykanie szyb przy otwieraniu drzwi bo to mi też nie chodzi?
Te małe cienkie bezpieczniki są całe, chodzi mi o te większe.

dziękuje wszystkim za pomoc :)

[ Dodano: 16 Styczeń 2008, 12:10 ]
Pomoże mi ktoś???

[ Dodano: 9 Luty 2008, 22:30 ]
witam ponownie
silniki są na pewno sprawne.
co może jeszcze być nie tak.
czy są jakieś linki które są odpowiedzialne za otwieranie dachu a mogły sie zerwać albo poluzować?
ogólnie co może być nie tak że się dach nie otwiera elektrycznie???????
pozdr


Ostatnio edytowano 1 kwietnia 2008, 20:48 przez wooolfik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2008, 18:21 
mam ten sam problem czy mi taż ktoś pomoże ?????????????


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 marca 2008, 10:02 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 71
Posty: 4299
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: E-36 320i Touring 95
Kod silnika: M52b20
________________________________________
Usterka była banalna ale komuś może się to przydać.
Problemem był niedziałający szyberdach. Na początku sprawdziłem bezpiecznik (nr 1 w skrzynce na lewym nadkolu). Okazało się, że bezpiecznik ten nie ma zasilania. Prąd do tego bezpiecznika podawany jest przez przekaźnik. Przekaźnik ten znajduje się pod osłoną kolumny kierownicy nad pedałami



Obrazek przeskalowany

Obrazek przeskalowany
Do przekaźnika dochodzą cztery przewody: czerwony +, czerwono-żółty wyjście + na bezpiecznik, brązowy "masa" i fioletowo-żółty sterowanie cewki. Przy wyciąganiu przekaźnika z kostki chwilowo pojawiało się napięcie na bezpieczniku a przyczyną tego był pęknięty lut przy stopce cewki przekaźnika

Obrazek przeskalowany
Porawienie lutów, montaż przekaźnika i znów słońce nad głową
Napięcie na przewodzie fioletowo-żółtym sterującym cewką przekaźnika (przy wyjętym przekaźniku): włączony zapłon - 2.4 V, wyłączony zapłon - 10.9 V.

Powrót do góry

Witam może to się przyda


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] (Cabrio) Dach - nie składa się
PostNapisane: 24 maja 2020, 06:36 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E36 Cabrio
Kod silnika: M43
Witam koledzy!

Czy problem z dachem i nie działające uchylanie szyb oraz przycisk wszystkich szyb naraz mogą mieć tą samą przyczynę? Przykładowo ten przekaznik?
U mnie nie działały szyby (uchylanie i przycisk all) a po jakimś czasie ( 5 dni) przestał działać dach. Ponadto centralny zaraz po otwarciu z kluczyka zamyka się samoczynnie. Zamek oryginalny bez pilota.

Dodam, że robiłem już inicajlizację dachu- dach doszedł do połowy i stop. Kolejne nie przynoszą skutku.

Brak mi już wiary. Przejrzałem wszystko- wiązki i kable są jak nowe- w ogóle moje auto jest w bdb stanie, nie grzebane, nie przerabiane więc problem nieudanych interwencji w cokolwiek należy wykluczyć. :zabawa: :zabawa: :zabawa: :zabawa: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 64 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL