BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 13:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] Chip Tuning?? czy to ma sens ?
PostNapisane: 6 marca 2008, 18:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
Witam.Od 3 miesiecy jestem szczesliwym posiadaczem bmw e36 316 95r, Chcialem zapytac czy jest sens zakladac do tego samochodu chip.Powiem tak.Jesli chodzi o moc jestem nawet zadowolony ale pomyslalem ze skoro jest taka mozliwosc wlozenia chipa to dlaczego tego nie zrobic? chcialem dowiedziec sie czy rzeczywisice odczuje wieksza moc gdy zaloze chip oraz
jak bedzie wygladalo spalanie:) Moze troszke zaluje ze nie kupilem 318 ale bardziej kierowalem sie spalaniem niz moca.jestem zadowolony ze spalania (7-8l) w porownaniu z 318 mojego kumpla(10-11)Mam jescze jedno pytanko: Moja bmka ma autentyczny przebieg i ma 237tysiecy.Chcialem zapytac czy ten silniczek 1,6 wytrzyma do 300tys :).Wiadomo ze to zalezy od tego jak sie jezdzi ale poprostu chcialem wiedziec czy 300tys km na 1,6 to juz szczyt mozliwosci. PS: Jestem zadowolony z samochodu. 3 miesiace odpukac 0 awarji ;)

Prosze poradzcie mi czy warto tego chipa wlozyc ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 18:43 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
Moim zdaniem, wtykanie chipa jest bez sensu. Poszukaj, trochę tego było na forum. A Twojego kolegi 318 to tyle jara przy dość ostrej jeździe chyba, tak? Bo mojemu przy normalnej to 320i paliło 11 litrów po mieście. Jeśli chcesz lepsze osiągi przy rozsądnym spalaniu to przyjrzyj się 318 is.
Pozdrawiam.

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 18:44 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1082
Lokalizacja: wrocÂław
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: M57
Hmm moim zdaniem najbardziej oplaca sie chipowac silniki diesla albo benzynki na trubince wtedy masz duze przyrosty mocy a w zwyklych silnikach benzynowych szkoda zachodu i kasy przbedzie ci kilka konikow :( mowa o tuningu profesionalnym, kumpel kupił chip z allegro za 3,99 :hyhy: wsadzil go i oprocz zwiekszonego spalania nic nie odczuł dowiadywal sie to mechanik mu powiedzial ze ten jego chip to nic innego jak jazda na wlaczonym ssaniu :rotfl: :zdziwko: Hmmm a co do twojego ostatniego pytanka jezeli bedzie prawidlowo eksploatowany napewno wytrzyma nie jedne 300 tys ;) gratuluje udanego zakupu ;)

[ Dodano: 6 Marzec 2008, 18:45 ]
maaaad napisał(a):
320i paliło 11 litrów po mieście. Jeśli chcesz lepsze osiągi przy rozsądnym spalaniu to przyjrzyj się 318 is
Dokładnie kolega maaaad, dobrze mowi ;) ja miałem 318is i mi palila w granicach 11 litrow ;)

_________________
Luknij i oceĂą mojego bumerka ;) :hyhy:
viewtopic.php?f=6&t=20743&start=140


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 19:35 
Przemoo18 napisał(a):
z 318 mojego kumpla(10-11)


no to albo ma coś popsute, albo jest niezłym katem :super:

Przemoo18 napisał(a):
chcialem dowiedziec sie czy rzeczywisice odczuje wieksza moc gdy zaloze chip oraz
jak bedzie wygladalo spalanie:)


jeśli przyrost rzędu kilka koników Cię interesuje, to czasem może i warto, jeśli chip poparty jest wykresem z hamowni i z wiarygodnego źródła. Poczytaj trochę na forum, było wiele razy, niektórym dało to wymierne efekty, innym stratę pieniędzy i nerwów :)

Przemoo18 napisał(a):
Wiadomo ze to zalezy od tego jak sie jezdzi ale poprostu chcialem wiedziec czy 300tys km na 1,6 to juz szczyt mozliwosci.


Dużo, dużo zależy od poprzednich właścicieli, od stosowanego oleju oraz tego, jak Ty będziesz eksploatował auto.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 20:34 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 4141
Moje BMW: E38 | E36 Coupe
Kod silnika: M73TUB54 | M52B28
Garaż: .
E38
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=166487
E36
viewtopic.php?f=6&t=169815
dokładnie tak jak pisał ..::CZARNY::.., :padam:

_________________


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 21:39 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 223
Lokalizacja: Praszka
Moje BMW: BMW e39 525i
Moim zdaniem niewarto robic chip silnika 1.6 :wstyd: wiocha według mnie... jak chcesz zwiekszyc moc to po co sobie taki słaby samochod kupiłes, trzeba było cos mocniejszego wybrac


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 21:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1904
Lokalizacja: Warszawa
CrazyKrulik napisał(a):
Moim zdaniem niewarto robic chip silnika 1.6 :wstyd: wiocha według mnie... jak chcesz zwiekszyc moc to po co sobie taki słaby samochod kupiłes, trzeba było cos mocniejszego wybrac


Wiocha :zdziwko: ? A od kiedy przyrost mocy w silniku to wiocha ? :niepewny: Chyba jakiś nowy tuningowy trend...

_________________
"You Can Loose A Lot Of Money Chasing Woman, But You`ll Never Loose Woman Chasing Money"

Obczaj Mój Najszybszy w Mieœcie Wóóóóz Wariat ! E28 520i Edition


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 21:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Lokalizacja: oÂława
kolego niekombinuj nic z 316 bo to samo ledwo jezdzi tak jak ci mówili poprzedni koledzy

_________________
pawlo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 22:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
z opinie wyciagam wnioski ze nie warto wiec nic nie bede wkladal.

Ps.Nie jestem wiesniakiem ;D i nie zalezy mi czy mocniej przygazuje przy kosciele hehe.Poprostu zapyalem z czystej ciekawosci.

Czarny widze ze twoja bunia juz 370k zrobiona wiec chyba jednak z silnkiem powinno byc ok)oczywiscie zalezy od uzytkowania)

PO 3 miesiacach moge ocenic swoje autko:

+

-mimo ze 1,6 bardzo przyzwoita dynamika!(nie sadzilem nigdy ze kupie bmw bo zawsze jakos w planach byl golf 3 potem astra naspenie honda civic) i jestem z tego wyboru zadowolony !( nikt nie da mi tej dynamiki w astrze czy tam golfie)

- nie sadzilem ze to tu napisze ale spalanie! 7-8 litorw na 1,6 to przeciez standart w silnikach 1,6! (patrz wyzej-kto mi da taka dynamike i spalanie w golfie itp?)

-wyposazenie(2xpoducha,klima dwustrefowa,abs,centralny,elektryka) 13 letnie autko a wyposazeniem moze rownac sie z w miare swiezymi samochodami

-wygoda(mozna jechac jechac i cieszyc sie jazda a nie meczyc sie)

-tylni naped(jasna sprawa)

-zawieszenie(piekna sprawa)

NO TO TERAZ -

jest ich naprawde bardzo malo!

- male ognisko korozji w okolichac grila oraz tylniej klapy bagaznika( to w przypadku mojego samochodu)!

-troszke malo miejsca w tyle (ale nie ma to tak duzego znaczenia dla mnie bo sam zazwyczaj podrozuje)

- i naprawde nic wiecej nie zauwazylem przez te 3 miesiace!
Autko mnie nie zawodzi

MOze ktos uwaza ze za 13letnie auto z przebiegiem 230tysiecy km cena 10500zl jest kwota wysoko ale gdyby ktos zawolal za to auto jescze wiecej np 12tys to i tak bym dal
bo naprawde warto.Pewnie ze golf astra civic kupie za 6-7k ale kto mi da to frajde jazdy,niezla dynamike,tylni napedm,wygode,WYPOSAZENIE jak nie BMW?

Teraz to sie juz tylko martwie zeby silniczek jeszcze z 50tys pojezdzil i niczym wiecej bo mysle ze samochod nie ma ukrytych wad.POZDRAWIAM

[ Dodano: 6 Marzec 2008, 22:07 ]
pawello napisał(a):
kolego niekombinuj nic z 316 bo to samo ledwo jezdzi tak jak ci mówili poprzedni koledzy



ledwo jezdzi ciekawa opinia ? pewnie masz 318 :P

[ Dodano: 6 Marzec 2008, 22:08 ]
MAJSU_WuWuA napisał(a):
CrazyKrulik napisał(a):
Moim zdaniem niewarto robic chip silnika 1.6 :wstyd: wiocha według mnie... jak chcesz zwiekszyc moc to po co sobie taki słaby samochod kupiłes, trzeba było cos mocniejszego wybrac


Wiocha :zdziwko: ? A od kiedy przyrost mocy w silniku to wiocha ? :niepewny: Chyba jakiś nowy tuningowy trend...



hehe dobre :P

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2008, 22:22 
Przemoo18 napisał(a):
pawello napisał(a):
kolego niekombinuj nic z 316 bo to samo ledwo jezdzi tak jak ci mówili poprzedni koledzy



ledwo jezdzi ciekawa opinia ? pewnie masz 318 :P


nie lubię takich opinii. 316i to w ogóle nie jeździ. jakby w ogóle nie jeździło to by stała w miejscu, a jakieś osiągi ma tak? jeżeli BMW wyprodukowało taki silnik to znaczy, że był taki potrzebny.

nie chipuj!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2008, 06:33 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 4141
Moje BMW: E38 | E36 Coupe
Kod silnika: M73TUB54 | M52B28
Garaż: .
E38
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=166487
E36
viewtopic.php?f=6&t=169815
pawello napisał(a):
kolego niekombinuj nic z 316 bo to samo ledwo jezdzi tak jak ci mówili poprzedni koledzy

a jeździłeś że tak oceniasz?
jest to super silnik dla tych którzy wymagają od auta żeby ładnie jeździło, nie jedna osoba robiąca przesiadkę (np moja ciocia z renault megane ) była w szoku że to tak idzie (punk widzenia zależy od punktu siedzenia :rotfl: )

_________________


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2008, 11:38 
Offline
Forumowicz

Wiek: 37
Posty: 223
Lokalizacja: Praszka
Moje BMW: BMW e39 525i
MAJSU_WuWuA napisał(a):
Wiocha ? A od kiedy przyrost mocy w silniku to wiocha ?

Wiocha dla mnie jest kupic sobie 1.6 i tuningowac mu silnik.... dobrze ze gazu niemasz przynajmniej :wstyd: :wstyd: :wstyd: jak juz sie bawic to z porządnym silnikiem :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2008, 11:51 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1904
Lokalizacja: Warszawa
CrazyKrulik napisał(a):
MAJSU_WuWuA napisał(a):
Wiocha ? A od kiedy przyrost mocy w silniku to wiocha ?

Wiocha dla mnie jest kupic sobie 1.6 i tuningowac mu silnik.... dobrze ze gazu niemasz przynajmniej :wstyd: :wstyd: :wstyd: jak juz sie bawic to z porządnym silnikiem :)


Tuning mechaniczny w żadnym silniku nie jest wiochą... Czego nie można powiedzieć o optycznym.

_________________
"You Can Loose A Lot Of Money Chasing Woman, But You`ll Never Loose Woman Chasing Money"

Obczaj Mój Najszybszy w Mieœcie Wóóóóz Wariat ! E28 520i Edition


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2008, 12:56 
Offline
Naczelny bimbrovnik
Avatar użytkownika

Posty: 9076
Lokalizacja: PTU
Moje BMW: e30
Kod silnika: m52b28
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=77118
MAJSU_WuWuA napisał(a):
Tuning mechaniczny w żadnym silniku nie jest wiochą...


Chyba że mówimy o power-rurach od odkurzaczy :hyhy:

_________________
Obrazek

One redline a day keeps a mechanic away.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2008, 13:15 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 744
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moje BMW: e61
Kod silnika: m57d30
wiecie co.. zauwazylem ze na tym forum musi byc tylko oryginalny wyglad samochodow, bez zadnych zmian stylistycznych, to wtedy kazdemu sie podoba.

po co ludzie chipujecie swoje 2.0 lub 2.5 ?? jak za malo mocy to trzeba bylo kupic 2.8 lub jakas ///M

po co zmieniacie alufelgi ?? przeciez bmw ma tez ladne kola w standardzie...



docinacie kazdemu , kto ma 1.6, ze to nie jezdzi, ze ma zmienic lepiej samochod...
chlopak od niedawna na forum, a wy go tylko krytykujecie.. nie tylko jego, bo takich przykladow jest wiecej...


Przemoo18, chcesz chipa, to sobie go kup zaloz po cichu i lepiej sie tu nie chwal, bo i tak cie wysmieja...
ciesz sie autem, ktore jak wspomniles jest dobrze wyposazone, ktorego osiagi ci wystarczaja w zupelnosci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2008, 14:49 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1532
Lokalizacja: Skierniewice
Moje BMW: E39
Kod silnika: M62B35
przemek_byd napisał(a):
Przemoo18, chcesz chipa, to sobie go kup zaloz po cichu i lepiej sie tu nie chwal, bo i tak cie wysmieja...
ciesz sie autem, ktore jak wspomniles jest dobrze wyposazone, ktorego osiagi ci wystarczaja w zupelnosci.


Nie mam nic przeciwko tuningowi ale po co koledze chip ktory doda 3-5 kucy nawet nie zauwazy roznicy (dlatego kazdy odradza tuning małego silnika) aczkolwiek sama wiedza wlasciciela ze w furaku jest chip działa na psychike i sie mysli ze autko lepiej ciagnie to tylko nasz skromny mały mozg tak sobie przetwarza dane ze jest chip to dziala lepiej po sprawdzeniu na hasmowni okazuje sie ze jest tak samo lol

_________________
Moje pierwsze BMW e36 316i
Drugie to E39 528i
No i obecne E39 535i


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2008, 16:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 4418
Lokalizacja: Oświęcim
Moje BMW: e46 323 coupe
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... &start=300
masz racje to raczej psychologicznie dziala ;0 ja tylko zapytalem z ciekawosci oten chip ;0.

mnie naprawde ta moc wystarcza bo napewno silniczek jest lepszy od astry1,6 czytam golfa.
bardziej zalezy mi zeby zrobic na tym silniku jescze z 50tysiecy (237k przebieg na dzis) niz zeby scigac sie tym samochodem.Jestem raczej spokojnym kierowca bo wychodze z zalozenia ze samochod jest po to by wygodnie i przyjemnie sie nim podrozowalo a nie scigalo ;)

_________________
Zobacz tu i ocen moje E46 coupe :]

viewtopic.php?f=6&t=68497&start=300

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2008, 16:16 
Offline
Uzależniony od forum :)

Posty: 4141
Moje BMW: E38 | E36 Coupe
Kod silnika: M73TUB54 | M52B28
Garaż: .
E38
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=166487
E36
viewtopic.php?f=6&t=169815
przemek_byd napisał(a):
wiecie co.. zauwazylem ze na tym forum musi byc tylko oryginalny wyglad samochodow, bez zadnych zmian stylistycznych, to wtedy kazdemu sie podoba.

po co ludzie chipujecie swoje 2.0 lub 2.5 ?? jak za malo mocy to trzeba bylo kupic 2.8 lub jakas ///M

po co zmieniacie alufelgi ?? przeciez bmw ma tez ladne kola w standardzie...



docinacie kazdemu , kto ma 1.6, ze to nie jezdzi, ze ma zmienic lepiej samochod...
chlopak od niedawna na forum, a wy go tylko krytykujecie.. nie tylko jego, bo takich przykladow jest wiecej...


Przemoo18, chcesz chipa, to sobie go kup zaloz po cichu i lepiej sie tu nie chwal, bo i tak cie wysmieja...
ciesz sie autem, ktore jak wspomniles jest dobrze wyposazone, ktorego osiagi ci wystarczaja w zupelnosci.


moim zdaniem ta wypowiedź to kompletne dno bez argumentów

_________________


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2008, 18:02 
powerbmw napisał(a):

moim zdaniem ta wypowiedź to kompletne dno bez argumentów


dokładnie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2008, 22:29 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1082
Lokalizacja: wrocÂław
Moje BMW: e39 525d
Kod silnika: M57
przemek_byd napisał(a):
wiecie co.. zauwazylem ze na tym forum musi byc tylko oryginalny wyglad samochodow, bez zadnych zmian stylistycznych, to wtedy kazdemu sie podoba
Ooo przepraszam moj jest zupelnie bez zmian stylistycznych i srodek sie nie kazdemu podoba !! :hyhy: :hyhy: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :zdziwko:

_________________
Luknij i oceĂą mojego bumerka ;) :hyhy:
viewtopic.php?f=6&t=20743&start=140


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL