BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 10:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


W dziale proszę umieszczać tematy związane z mechaniką, elektryką i eksploatacją modeli wydanych przed 1990r.

Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie, odśwież istniejący podobny temat a jeżeli takiego nie ma, możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji.
Nie umiesz czytać, stosować się do powyższych zasad, nie będziesz mieć tematu!!


Tematy związane z modelami wytworzonymi przed 1990r. prosimy zakładać w dziale Young & Oldtimery



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E34] Światła mijania
PostNapisane: 21 listopada 2010, 21:41 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 13
Lokalizacja: Goleniów
Moje BMW: e38 735
Witam, mam problem ze światłami w swojej E34, generalnie mam bardzo słabe światła.
Żarówki jakie tam są to H1 55w chodzi mi Tylko o światła mijania co proponujecie ???

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E34 Światła mijania
PostNapisane: 21 listopada 2010, 22:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 489
Lokalizacja: LDZ
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: m43
Radox napisał(a):
co proponujecie ???

wymontować lampy, rozkręcić lampę mijania (czyli wyjąć soczewkę)-trzyma się ona na 3 śrubach. Dobrze wymyć soczewkę wodą. I poprawa będzie.
Można to zrobić bez wyjmowania lamp o ile masz sprawne rączki ;)

Jeśli nadal będzie Ci mało to zestaw ksenonów HID załatwi sprawę. Tylko kup o barwie 4300K.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E34 Światła mijania
PostNapisane: 22 listopada 2010, 10:22 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
ja u siebie w najbliższych dniach będę dokładnie to robił co pisze majler :)

i mam dwa pytania: czy odbłyśnik warto czymś przemyć jeśli tak to czym? i zastanawiam się nad zmianą uszczelki klosza żeby się akwarium nie robiło (na razie się nie robi ale po rozłożeniu myślę że może zacząć). Te uszczelki się wymienia bezproblemowo?

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E34 Światła mijania
PostNapisane: 22 listopada 2010, 10:37 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 851
Lokalizacja: EBE
Moje BMW: E30 E30 E34
Kod silnika: M40B16 M40B18 M50B20
Z odbłyśnikiem delilatnie bo to lustereczko zmyjesz one są z plastiku i lubią się dziury wypalać od temperatury
HIDy się tak nie grzeją.
Lepiej świecą i jak nie obniżysz świateł to inni będą ci mrugać bo będziesz ich oślepiał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E34 Światła mijania
PostNapisane: 22 listopada 2010, 19:31 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 13
Lokalizacja: Goleniów
Moje BMW: e38 735
Koledzy ok z soczewkami sobie poradzę, w razie co mam już dwie nowe lampy tylko zamontować, ale gorzej z tymi ksenonami HID jakie najlepiej wybrać, żeby były mocne i czy to są same żarówki ksenonowe bez żadnych przetwornic itp. prosił bym nawet o link z allegro żeby polookać i zamówić taki produkt z góry dzięki.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E34 Światła mijania
PostNapisane: 22 listopada 2010, 20:37 
Offline
Forumowicz

Wiek: 41
Posty: 433
Lokalizacja: GiÂżycko
Moje BMW: F30 328i
Kod silnika: N20
Za HID-y osobiście zabierał bym dowody rejestracyjne i wlepiał po 1000 zeta mandatu. Ogniskowa w palniku ksenosnowym i w zwykłej H1 są w zupełnie innym miejscu i co byś nie robił prawidłowo lampy nie ustawisz i zawsze bedziesz oślepiał kierowców jadących z na przeciwka (albo jak beda dalej albo prawie w momencie mijania, ale to niemal pewne że oślepisz). Drugi aspekt na nie jest taki, że gdy bedziesz miał stłuczke-wypadek i to nie ze swojej winy, sprawca jeśli zezna że został przez ciebie oślepiony, a policja wyczai twoje HID-y ty na 75% zostaniesz uznany za sprawce wypadku (bardziej optymistycznie wina wspólna), na dodatek przy uznaniu twojej winy ubezpieczalnia może ubiegać się o zwrot kosztów za przerobienie auta nie zgodne z homologacją (czyt. nie nadające się do użytku na drogach publicznych). HID-y posiadają tylko homologacje UE, ale dotyczącą bezpieczeństwa wykonania (że cie przetwornica nie zabije jak jej dotkniesz np.), nie mają homologacji du używania tego gówna na drogach. Zaraz będe słyszał że bzdury pisze a w Giżycku znajomy miał taką stłuczke i też został uznany za winnego (wina nie była jego, gościa na łuku wyniosło w zime i przejechał mu po tylnym błotniku). Z ubezpieczalnią miał wojne, ale nie zwracał pieniędzy, dostał inną kare - brak wypłaty z AC. Pozdrawiam użytkowników HID-ów i rzycze częstego mijania się na drodze ze swoim bractwem w czasie nocnych opadów deszczu.

Wyczyść soczewki to wystarcza w zupełności.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E34 Światła mijania
PostNapisane: 22 listopada 2010, 20:45 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
niestety muszę się zgodzić z piotrkiem. ksenon ori a ksenon założony do nieksenonowych lamp to padaka dla tych z przeciwka niestety :/

a jeśli tak jak pisze do tego można mieć kłopoty (a można :) ) to w ogole bym odpuścił ;]

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E34 Światła mijania
PostNapisane: 22 listopada 2010, 23:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 489
Lokalizacja: LDZ
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: m43
wladekkow napisał(a):
czy odbłyśnik warto czymś przemyć jeśli tak to czym?

nie ma takiej potrzeby, ponieważ świeci soczewka, a nie odbłysk (mowa o światłach mijania)

wladekkow napisał(a):
i zastanawiam się nad zmianą uszczelki klosza żeby się akwarium nie robiło (na razie się nie robi ale po rozłożeniu myślę że może zacząć). Te uszczelki się wymienia bezproblemowo?

rozkładałem u siebie lampy i "akwarium" mi się nie robi. Zresztą, rozkręcisz to ocenisz ich stan.

Piordekk napisał(a):
Za HID-y osobiście zabierał bym dowody rejestracyjne i wlepiał po 1000 zeta mandatu.

Jestem tego samego zdania, ale dowody zabierał bym tym którzy ładują 6000k w górę, a litości nie miałbym już dla użytkowników HIDów którzy nawet nie posiadają soczewek w swoich lampach ! :mur:


Piordekk, masz trochę racji w tym co piszesz.

ale wole jeździć na HIDach 4300k które są najbardziej białe, które są ustawione na stacji diagnostycznej.
NIŻ jadąc w nocy potrącić rowerzystę lub pieszego który szedł/jechał sobie nieoświetlony. A ja przez oryginalne światła które w starszych modelach BMW są do d**py nie zauważyłem go.

Dodam, że od 2 lat jeżdżę na ksenonach i przez ten czas nikt nie mrugał mi że go oślepiam !

Radox napisał(a):
prosił bym nawet o link z allegro żeby polookać i zamówić taki produkt z góry dzięki.

np.
http://allegro.pl/xenony-h1-zestaw-4300 ... 64621.html

montaż jest banalny, dziecko sobie z tym poradzi nawet.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E34 Światła mijania
PostNapisane: 23 listopada 2010, 19:50 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 13
Lokalizacja: Goleniów
Moje BMW: e38 735
' no dzięki w weekend zajmę się wyminą lamp mijania, mam w szafie nowe ale nie hella :( a co do xeno... to myślę że i tak założę te HID'y

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E34 Światła mijania
PostNapisane: 23 listopada 2010, 19:59 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 34
Posty: 13
Lokalizacja: Goleniów
Moje BMW: e38 735
majler sprzedajesz może swoje Hamann'y... ?

Widziałem ze posiadasz lub posiadałeś takie :]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E34 Światła mijania
PostNapisane: 23 listopada 2010, 22:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 489
Lokalizacja: LDZ
Moje BMW: e36 316i
Kod silnika: m43
Radox napisał(a):
to myślę że i tak założę te HID'y

powinieneś być bardzo zadowolony z efektu ;)

Radox napisał(a):
majler sprzedajesz może swoje Hamann'y... ?

posiadałem, jednak do e34 na tył musi być coś szerszego niż 10J ;)
10J to się nadaje na przód w e34, a tył to 11J w górę :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E34 Światła mijania
PostNapisane: 23 października 2016, 21:19 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 28
Posty: 5
Lokalizacja: Biała Podlaska
Moje BMW: E34 540i Touring
Kod silnika: M60B40
Może się podłącze jak to jest z tymi światłami? Jest jakiś sposób na dobre światła w e34. Oprócz wymiany żarówek oraz wyczyszczenia soczewek? Ktoś poleci jakiś dobry zestaw ksenonów?

Może być taki zestaw do e34? https://pl.aliexpress.com/item/1set-12v ... 9574929df8


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: E34 Światła mijania
PostNapisane: 25 października 2016, 21:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 49
Posty: 401
Lokalizacja: POZNAŃ
Moje BMW: e39 525 ,e38 728
Kod silnika: m52b25,b28
zestaw musi byc pod zarowke h1 a ten z aukcji nie jest...pozatym przetwornice typu slim to pada...ale to moje zdanie....pozatym masz na naszym rodzimym serwisie aukcyjnym mega wybor....pozatym za chwile beda mysle w normalnych cenach ledy h1 -trwałe i nie awaryjne....ale to pewnie jeszcze troche czasu minie...pozatym wazne sa zdrowe i nie wypiaskowane szkła...czysta soczewka i nie wypalony odbłysnik...sprawne kostki nie grzejace sie styki itp.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Światła mijania
PostNapisane: 26 października 2016, 03:11 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 2703
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: Subaru Outback
Kod silnika: EJ253
problem w tym że kliknąć na alledrogo zestaw "xenonów" a potem je zamontować to znacznie mniej roboty aniżeli uzdatniać zużyte lampy. co nie zmienia faktu że ja bym tego nie załozył choćby ze względu na niechęć utraty dowodu rejestracyjnego ;)

_________________
Jeśli 4 to B. Jeśli 6 to R. Jeśli 8 to V


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E34] Światła mijania
PostNapisane: 28 października 2016, 12:35 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 45
Posty: 463
Lokalizacja: Poznań
Moje BMW: e46 330ci
Kod silnika: M54B30
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=158221
Moim skromnym zdaniem xenony w e34 wyglądają mocno średnio. Lepiej szukać lamp Boscha na metalowych odbłyśnikach z dobrymi szkłami zewnętrznymi (bez wżerów/odprysków). Na mocnych żarówkach efekt jest wiecej niż zadowolający.

_________________
Obrazek
Było: '88 E34 530i
Było: '95 E34 525i
Było: '91 E34 535i
Jest: '01 E46 330ci TITANSILBER METALLIC (354) http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=158221


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL