BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 13:51

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Dodając opinię o danym warsztacie, proszę wyraźnie zaznaczyć czy jest to opinia pozytywna, czy negatywna.

Jeżeli polecacie jakiegoś fachowca/warsztat, koniecznie podajcie w przejrzystej formie dane kontaktowe:
Nazwa firmy
Adres
Tel. kontaktowy
Strona internetowa
etc.

Wszystko w formie czytelnej i łatwej do odnalezienia dla innych użytkowników.


Dział podzielony jest na województwa w których umieszczamy posty z informacjami o warsztatach polecanych i niepolecanych

Tematy ogólne przeznaczone są na sprawy inne niż czysto serwisowe/obsługowe np.:
- autodetailing
- warsztaty blacharsko/lakiernicze
- przyciemnianie szyb
- usługi programowania/kodowania
- chiptuning/hamownie
- tuning i SWAPy
- renowacja felg
etc.


Przypominam iż tutaj - tak jak i na całym forum obowiązuje Regulamin
Zabronione jest reklamowanie swoich warsztatów, sklepów tudzież innych działalności.


BMW Sport nie odpowiada za opinie użytkowników. Pamiętaj, zanim napiszesz opinię Ty odpowiadasz za nią!



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: >> woj. zachodniopomorskie
PostNapisane: 22 lipca 2017, 06:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
Zywiec napisał(a):
80 zł za wymianę amortyzatora tylnego w e39 touring? i 40 zł za wahacze?!

Co do amortyzatorów z tyłu, to na różnych forach ludzie piszą jaka to banalna sprawa w touringu, gdzieś ktoś napisał że nawet kół przy tym nie ściągał. Więc jaka Twoim zdaniem powinna być cena? Bo w moim dotychczasowym warsztacie wyszło 200 za amor - co moim zdaniem jest sporą przesada. Zresztą zdecydowałem że te amortyzatory będę sam wymieniał podczas urlopu. Jeśli chodzi o wahacze, to też filozofii nie ma, górny owszem jest trudniejszy w wymianie bo przeszkadza amortyzator który jest tuż nad sworzniem i... to tyle "schodów". Dolne to już całkiem banał. Ja z lewej wymieniłem w godzinę z przerwą na browar i to bez kanału czy podnośnika - ot lewarek i kobyłka pod sankami. Niewygodne było jedynie wczołganie się pod zglebiony już samochód i dokręcanie śruby na tulei. W warsztacie mają podnośnik, pneumat itd. Z pozycji stojącej to szybka robota, więc znów pytanie ile to powinno kosztować? W moim warsztacie cena wynosi 120 za wahacz. No chyba że jak to ujął mój znajomy: "masz BMW, więc płać". Na koniec dodam, że będę przy tej wymianie, więc będę też to kontrolował.

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. zachodniopomorskie
PostNapisane: 22 lipca 2017, 12:46 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Posty: 244
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moje BMW: e39 528i
No dokłaadnie chyba tak jest jak podjeżdzasz Bmw pod warsztat to juz ci doliczają 100 zł bo masz BMW ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. zachodniopomorskie
PostNapisane: 31 lipca 2017, 21:06 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
Jestem po wymianie amortyzatorów i wahaczy, wszystko sam wymieniłem z pomocą teścia i grupy Żywiec ;) Całość rozłożyłem sobie na dwa dni. Trochę było fikołków: zapieczona nakrętka śruby lewego amortyzatora przy wahaczu (godzina walki!), korozja pod deklami osłaniającymi gniazda amortyzatorów, problemy z wybiciem tychże gniazd, no i oczywiście zabawa z górnymi wahaczami, a szczególnie z wysunięciem amortyzatorów ze zwrotnic + zapieczone je..ane tulejki na sworzniach. Ale poszło i to bez sprzętu jakim dysponują warsztaty. Poza tym pieściłem się z tą korozją i innymi duperelami bo w końcu robiłem swój samochód i to też zajęło sporo czasu. Mając dostęp do profesjonalnego warsztatu i nie pier...oląc się jak matka z chuliganem, to myślę że ogarnął bym to w 3-4 h, a doświadczony mechanior pewnie dużo szybciej. To ile to powinno kosztować? Nie wiem, ale moim zdaniem na pewno nie 700 zł.

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. zachodniopomorskie
PostNapisane: 3 czerwca 2018, 13:42 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 520
Moje BMW: E92 335i
Kod silnika: N54B30
Polecicie jakiś dobry zakład bądź speca, który solidnie ogarnąłby naprawę automatu w E65 760i, w okolicach Szczecina, Głogowa Wielkopolskiego, tudzież Poznania?

Po starcie na pełnym gazie i przerzuceniu paru pierwszych biegów skrzyni zaczynają mieszać się przełożenia. Ponownie redukuje do 2, obroty rosną i auto wchodzi w tryb awaryjny.

_________________
Oddam w dobre ręce wtryskiwacze do M52TU i nową, fabrycznie zapakowaną cewkę zapłonową marki Delphi, do silnika N52. Info na priv.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. zachodniopomorskie
PostNapisane: 30 lipca 2018, 17:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 43
Posty: 363
Lokalizacja: ZWA/ZS
Moje BMW: E39 530dA Touring
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=123227
http://www.kisielnicki.com.pl

_________________
Obrazek

Jeśli masz w swojej E38/E39 opcję składania lusterek która nie działa, a WD40 nie pomaga, to zapewne padł silniczek. Dysponuję zamiennikiem (wątek: viewtopic.php?f=1&t=41753), zapraszam na priv :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. zachodniopomorskie
PostNapisane: 9 kwietnia 2020, 22:42 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Posty: 1043
Lokalizacja: Szczecin
Moje BMW: g30
Kod silnika: b58
Garaż: było e46 M47N, było G31 b47 , jest G30 B58
Polecicie kogoś w Szczecinie i w okolicach kto przekoduje hamulce w g31 520xd na opcję s102a

_________________
Oceń moje bmw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: >> woj. zachodniopomorskie
PostNapisane: 4 lipca 2021, 20:39 
Offline
Zacna persona forum

Posty: 1547
ironman napisał(a):
Polecicie kogoś w Szczecinie i w okolicach kto przekoduje hamulce w g31 520xd na opcję s102a





,,Bimmer work”
Ul.Chmielewskiego 18
GSM: 513 080 880


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL