BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 16 czerwca 2024, 22:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2007, 10:13 
Offline
Forumowicz

Posty: 228
Lokalizacja: maÂłopolska
Enzo napisał(a):
aaaa mam pytanie co do stozka.... Obliczales wszytsko pod swo jdany silnik?
Dlugosc dolotu, szerokosc itp?


...myślisz, że to takie proste ? , że wstawisz wszstkie dane to tego cudownego wzoru i będziesz miał jasną odpowiedź :hyhy:

niestety jest tu za dużo różnych zmiennych rzeczy których wzór nie bierze pod uwagę ? mianowicie , ciśnienie, temperatura, pojemność stożka, opory ssania przez filter ... a jak jest silnik z Vanosem to pojemnośc dolotu tez się zmienia ... to raz a dwa to można sobie to obliczyć śrenio ja wiem ale ciężko jest pogodzić długość/pojemnośc dolotu z mocą a momentem .. jak wiadomo wraz ze wzrostem długości dolotu wzrasta moment ale zmniejsza się moc i odwrotnie....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 sierpnia 2007, 13:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 342
Lokalizacja: Nysa
Moje BMW: 330d
Kod silnika: M57N
lolek1 napisał(a):
Enzo napisał(a):
aaaa mam pytanie co do stozka.... Obliczales wszytsko pod swo jdany silnik?
Dlugosc dolotu, szerokosc itp?


...myślisz, że to takie proste ? , że wstawisz wszstkie dane to tego cudownego wzoru i będziesz miał jasną odpowiedź :hyhy:

niestety jest tu za dużo różnych zmiennych rzeczy których wzór nie bierze pod uwagę ? mianowicie , ciśnienie, temperatura, pojemność stożka, opory ssania przez filter ... a jak jest silnik z Vanosem to pojemnośc dolotu tez się zmienia ... to raz a dwa to można sobie to obliczyć śrenio ja wiem ale ciężko jest pogodzić długość/pojemnośc dolotu z mocą a momentem .. jak wiadomo wraz ze wzrostem długości dolotu wzrasta moment ale zmniejsza się moc i odwrotnie....


N owlasnie o tym mowie...? Na pewno tego nie zrobiles...
Wiec niepzrekreslajcie stozka od razu!!!!

_________________
Walka z bezprawiem fotoradarowym i ręcznych mierników prędkości typu Ultralyte 20-20 100LR i Iskra-1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL