BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 17 czerwca 2024, 00:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] Przyciemnienie szyb-czy mogę??
PostNapisane: 9 września 2007, 14:10 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 375
Lokalizacja: pomorskie
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
Witam goraco.

Otoz mam pytanie odnosnie przyciemniania przednich szyb. Kiedys dalismy z ojcem profesjonalnie okleic T4 ale rownierz bez przednich. Z tego co sie dowiedzialem od kilku osob, to przednie nie powinny byc przyciemniane w ogole, inni zas mowia ze moga ale w 15% przepuszczania promieni [ czy jakos tak-nie znam sie ].
Moja beemka ma fabryczne szyby, z daleka wygladaja jak biale ale sa lekko zielonkawe. No i tu jest problem. Wiem ze tylnie to moge zabic nawet deskami, ale nie chcialbym przyciemniac tylko tylnich. Czy na ta orginalna zielona moge jeszcze cos 'dokleic'?

Prosze o jakies konkretne wypowiedzi jesli ktos wie cos o takich sprawach.
Zeby nie bylo pozniej ze mnie 'kontrol' zlapie i powiedza abym je odkleil.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2007, 14:14 
Ja ostatnio mialam przyjemnosc cos sie dowiadywac,bo mialam zprzyjacielem problem z przegladem-przyciemnil przednie w civicu.Przepuszczalnosc swiatla w przednich,bocznych szybach MUSI wynosci min.70%.Ale z tego co widze to Ty masz szyby atermiczne,wiec u Ciebie jakiekolwiek przyciemnienie raczej ODPADA.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2007, 14:28 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 375
Lokalizacja: pomorskie
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
Tak tez wlasnie myslalem, ale nie bylem w 100% pewien. Szkoda.... :/ Samych tylnich nie przyciemnie. Jedynie calosc. Czyli...'juz po ptokach' :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2007, 14:30 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
Zadna folia na przednie szyby jak nie chcesz stracic dowodu ewentualnie piecowo ale tez ci nie dadza atestu jak bedzie wiecej jak 70% a te70% to maz teraz majac zielone szyby.Ogolnie jak nie chcesz zrywac to daj sobie spokoj z folia na przodzie

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2007, 14:33 
Tak właśnie jest. Przepuszczalność powinna wynośić minimum 70%. Też mam serię która jest już lekko przyciemniona z przodu i zrobili mi pomiar w auto szybach - wyszło 76% przepuszczalności. 4% to niezauważalna różnica a po drugie nie ma nawet takiej folii.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2007, 15:01 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 375
Lokalizacja: pomorskie
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
No tak. Dziekuje wszystkim za cenne informacje. Nie lubie jak mi ktos zaglada i sprawdza co mam na tylnej kanapie. Moze sie zdecyduje na sam tyl. Ale jeszcze to przemysle.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki wszystkim ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2007, 16:02 
:zdrowko: Polecamy sie na przyszlosc :hyhy:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2007, 16:05 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 3477
Lokalizacja: Kozienice
nie przyciemniaj samego tyłu, wygląda to tragicznie!
zakładaj folie na przód i sie nie przejmuj patrolem, jak zerwiesz przy nich to ci dowodu nie zabiorą a zrywa sie bardzo łatwo (jednym pociągnięciem)
potem znowu jedziesz przyciemnić sam przód i tak w kółko.
średnio z foliami do pierwszego zrywania jeździ sie ok 3 lat więc moze cie nie dorwą. aha jak w nocy masz patrol to zapalasz wszysskie mozliwe swiatła w kabinie i opuszczasz szybe wtedy czasami nawet nie zauważa że masz folie z przodu :rotfl:

_________________
SPRZEDAM CHROMLINE DO E30 CABRIO

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2007, 17:39 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 375
Lokalizacja: pomorskie
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
esiue30:

Nie dziekuje, nie skorzystam :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2007, 18:58 
BlackEvo napisał(a):
esiue30:

Nie dziekuje, nie skorzystam :rotfl:


dlaczego?

ja przyciemnilem wszystkie najasniejsza folia i poki co (odpukac) nie czepiaja sie. jak zrobisz max czarne to wtedy moze byc problem, ale wydaje mi sie, ze przy min ściemnianiu nie powinno byc problemu.

kiedys zatrzymali mnie o 2h w nocy i nawet nie bylo slowka o szybach.. fakt, moja folia ciemnieje im jest widniej, a robi sie jasniejsza w nocy

u mnie tak to wyglada:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


w razie czego niech zabieraja dowod, przeglad zawsze jakos zrobisz....


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2007, 19:29 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 375
Lokalizacja: pomorskie
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
rybik:

Po pierwsze masz bardzo piekny samochod, widac ze zadbana :), po drugie moze i masz racje, nie wyglada to wcale tak zle i wydaje mi sie ze do takiego lekkiego przyciemnienia raczej sie w ogole nie przyczepia. No wlasnie nie wiedzialem jak to mniej wiecej bedzie wygladac, dzieki za 'wzor'.

Musze to przemyslec bo choc idzie zima i na ten okres i tak nie planuje oklejac, to juz na przyszlosc dobrze wiedziec cos wiecej ;)

THX :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2007, 20:26 
BlackEvo napisał(a):
rybik:

Po pierwsze masz bardzo piekny samochod, widac ze zadbana :), po drugie moze i masz racje, nie wyglada to wcale tak zle i wydaje mi sie ze do takiego lekkiego przyciemnienia raczej sie w ogole nie przyczepia. No wlasnie nie wiedzialem jak to mniej wiecej bedzie wygladac, dzieki za 'wzor'.

Musze to przemyslec bo choc idzie zima i na ten okres i tak nie planuje oklejac, to juz na przyszlosc dobrze wiedziec cos wiecej ;)

THX :ok:


akurat na zdjeciach troche ciemniejsza jest szyba, bo byla ladna pogoda. tylko pamietam NIE ROB TEGO SAM! oddaj do dobrego zakladu, zeby ściemnili, poniewaz maja i doswiadczenie i lepsza folie. zla folia nie dosc, ze zle sie uklada to w nocy, a szczegolnie w deszczu nic nie widac, ja takiego problemu nie mam.


dzieki za komentarz co do autka :D.

pozdrawiam serdecznie:)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2007, 20:37 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 375
Lokalizacja: pomorskie
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
Moje zdanie jesli chodzi o to kto mialby sie tym oklejaniem zajac jest oczywiscie takie, ze wole zaplacic wiecej, ale wiem ze robia to specjalisci. Nigdy recznie sam nie oklejalem, nie oklejam i nawet nie zamierzam sie do tego zabierac. Trzeba sie na tym znac i miec sprzet.

W zyciu osobistym rownierz tak postepuje. Jedni to cenia, inni mowia ze niepotrzebnie bo mozna taniej.
Jak wspomnialem, dalem do oklejenia T4 profesjonalistom. Efekt byl taki, iz myslalem ze mi przydymili szybki. A folia mimo 5 lat wyglada nadal jak nowa.

Jak robic, to porzadnie :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2007, 21:14 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 1320
Moje BMW: e46 COUPE+COMPACTe36
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=94308
esiue30 napisał(a):
nie przejmuj patrolem
esiue30 napisał(a):
do pierwszego zrywania jeździ sie ok 3 lat więc moze cie nie dorwą

jakże bliska mi ta filozofia :padam:

_________________
Obrazek
KTO CHCE SZUKA SPOSOBU, KTO NIE CHCE SZUKA POWODU
http://reklamywydruki.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 września 2007, 22:11 
CZECHU napisał(a):
esiue30 napisał(a):
nie przejmuj patrolem
esiue30 napisał(a):
do pierwszego zrywania jeździ sie ok 3 lat więc moze cie nie dorwą

jakże bliska mi ta filozofia :padam:


CZECHU moze umowimy sie kiedys na jakies male spotkanko? czesto bywam w Twojej miejscowosci :).

zapraszam na gg: 3177246 (niewidoczny)

pozdro.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 września 2007, 11:19 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Posty: 9443
Lokalizacja: PL
esiue30 napisał(a):
nie przyciemniaj samego tyłu, wygląda to tragicznie!
zakładaj folie na przód i sie nie przejmuj patrolem, jak zerwiesz przy nich to ci dowodu nie zabiorą a zrywa sie bardzo łatwo (jednym pociągnięciem)
potem znowu jedziesz przyciemnić sam przód i tak w kółko.
średnio z foliami do pierwszego zrywania jeździ sie ok 3 lat więc moze cie nie dorwą. aha jak w nocy masz patrol to zapalasz wszysskie mozliwe swiatła w kabinie i opuszczasz szybe wtedy czasami nawet nie zauważa że masz folie z przodu :rotfl:

:zdziwko: :zdziwko: :zdziwko: :wstyd:

_________________
BMW E46 Touring
viewtopic.php?f=6&t=150081&start=0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2007, 12:02 
Rybik-sliczne auto,pozazdroscic.Tutaj jak nic pasuja te szybki. A esiue to pewnie policjant i tylko czeka ,az bedzie mial za kim latac :rotfl: ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 września 2007, 17:21 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 375
Lokalizacja: pomorskie
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
Tak sobie pomyslalem.... policjant czy nie, w koncu i tak zyjemy w skorumpowanym kraju :hyhy: :rotfl:
Poki co... wole nie ryzykowac :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2007, 17:50 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 48
Lokalizacja: Gniezno
jak dasz do profesjonalnego zakładu to sami powinni ci dać zaświadczenie i wkładkę z homologacją do dowodu rejestracyjnego na folie i montaż tych że foli, po za tym na każdej foli masz nr z homologacji i jeżeli zachowasz 70% przepuszczalności na przednich szybach nic ci nie grozi, chyba że trafisz na patrol z czujnikiem i zaczniesz cwaniakować :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 września 2007, 18:14 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 375
Lokalizacja: pomorskie
Moje BMW: E39
Kod silnika: M52B25
No do tej pory przyciemnialem tylko w profesjonalnym zakladzie. Dostawalem takze zaswiadczenie o homologacji, ale problem jest tylko w tym ze fabrycznie juz mam przyciemnione wiec raczej 70% po 'dolozeniu folii' nie uzyskam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL