BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 20 czerwca 2024, 09:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1583 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 80  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 26 sierpnia 2014, 21:25 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 237
Lokalizacja: Holandia
Kod silnika: m47n
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=139043
Ja właśnie włożyłem Gt2056v. kończę dolot i downpipe i powiem wam jak się tym jeździ ;)

_________________
Zobacz moje byłe m52tub28 ---------->> Zobacz moje byłe m47d20 ---------->> Zobacz moje byłe m47n



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 29 sierpnia 2014, 15:18 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 37
Posty: 16
Lokalizacja: przemysl
Moje BMW: e46 320d
Kod silnika: m47n
deejeys, siema mam pare pytan

jestem nowy na forum bmw e46 320d 150 koni wtryski euro 3 jaką wstawić turbine gtb 1752v ?

czy w seryjnej zmienic koło kompresji ???

mam pytanie ile by kosztowało przygotowanie takiej gtb 1752v juz z sterowaniem podciśnieniowym ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 29 sierpnia 2014, 17:18 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 649
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Moje BMW: E91 335D
Kod silnika: M57N2 306D5
jak zmienisz koło kompresji to będziesz miał wiekszego laga jak u mnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 30 sierpnia 2014, 16:36 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 29
Posty: 1376
Lokalizacja: B-B/Chybie
Moje BMW: M3 E46
Kod silnika: S54B32
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=170321

Jest:
E91 320d
E46 320td
Super Duke 990




Było:
E60 550i
E82 120d
E46 320td
E36 316i
holendru, dlaczego nie pokusiles sie o serie GTB?
ludwiczek86, DJ ma Bana chyba do 9 wrzesnia? Kolega juz Ci wytlumaczyl, wejdz w jego temat i zobacz ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 31 sierpnia 2014, 09:38 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 649
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Moje BMW: E91 335D
Kod silnika: M57N2 306D5
W tym tyg bede mial nowa hybryde na bazie gtb1752. Cierpliwosci Panowie :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 31 sierpnia 2014, 10:49 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 237
Lokalizacja: Holandia
Kod silnika: m47n
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=139043
Nie wsadzilem GTB poniewasz nie ma takiej sprzezarce zamontowane w BMW.
Do tego ona jest w miare P&P (tylko na kolektorze wydechowym :rotfl: )
Kupilem z e60 525d 177km

Juz auto jezdzi na gt2056v
Na trcecim biegu 1800 pompuje 1 bar Pzy 3500 1.7 , ale w tej chwile auto jest na starym programie i doladowanie nie jest stabilne.
Ale dym w tej chwile jest zero.

Wiec warto zabiegu :)

_________________
Zobacz moje byłe m52tub28 ---------->> Zobacz moje byłe m47d20 ---------->> Zobacz moje byłe m47n



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 31 sierpnia 2014, 20:19 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 893
Lokalizacja: wlkp
Moje BMW: e46
Kod silnika: m57n
Robert kibicuje mocno bo zapowiada sie bardzo ciekawie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 27 września 2014, 09:41 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 84
Lokalizacja: Warszawa
Moje BMW: e91 318d++
Kod silnika: M47N2
Rozmawiałem z Tobą na facebook'u :) dzieki za rozmowę jeszcze raz. E90 bardzo ładna, widać, że zadbana i roiona z pasją ! Zastanawiam się cały czas co zrobić z moją e91 318d... Czy wsadzać turbo z e60 520d i przerabiać downpipe czy właśnie może gt2056v wtedy więcej trzeba przerabiać (właśnie, wydech podejdzie ori? rure turbo-intercooler pewnie od e60 trzeba dać) do tego wtryski 535d i udrożnić wydech, nie wiem czy na tym etapie seryjny cooler nie starczy. Dpf'a oczywiście out :)

Ale mnie poniosło ze swoimi przemyśleniami :)

Jeszcze raz gratuluje projektu i powodzenia w dalszym modzeniu :) :ok:

_________________
było: e30 wąska 318i, e46 318d+, e46 320d+, e30 m20b25, e34 m50b25, e30 318i
jest: E91 318d++ M47N2 122KM/280Nm @ 204KM / 447Nm strojenie by TC


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 30 listopada 2014, 22:06 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 38
Posty: 52
Lokalizacja: ZKA
Moje BMW: E46 320D M-PAK
Kod silnika: M47N
Panowie kupiłem całe nowe chra Mellett-a wymieniłem zaworek sterujący Vnt z Aso i postanowiłem pojechać na hamownię bo odczuwalne są dziwne skoki mocy.Dodam że nowe chra ustawione jak stare.Oto co wyszło... :niepewny: Co sądzicie dlaczego?
Padł nawet pomysł kolegi że może Mellett wysłał nie to chra co trzeba a wpakował te od X3 bardziej wydajne...

Obrazek

_________________
BMW FOREVER ;D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 7 stycznia 2015, 15:31 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 12
Moje BMW: 318i
hej. podbijam do tego tematu bo tu sporo wypowiedzi więc może ktoś pomoże...
zna ktoś drtuning w czosnowie za łomiankami? Planuje sie tam wybrać ale chciałbym wybadać temat wśród forumowiczów... jakieś doświadczenia? Opinie?
Z góry dzięx za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 10 stycznia 2015, 17:47 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
Admin czy moderator, może zróbmy jakiś temat, ankietę czy cokolwiek gdzie ludzie osobno wypowiedzą się gdzie robili chip i czy są zadowoleni a także ile na tym chipie przejechali? Widzę sporo tematów, ale nigdzie nie widzę jednoznacznie odpowiedzi takich o jakich wspomniałem. Tutaj temat jest świetny, ale śmietnik zrobił się taki, ze nie wiadomo, które informacje są potrzebne a które nie... Sam interesuję się chipem w swojej E46, ale za chiny nie mam pojęcia gdzie zrobią to dobrze za NORMALNĄ cenę... TC-performance niby większość pisze, że dobrzy są, jednak moja rozmowa z TC do najprzyjemniejszych nie należała i jakoś gość mnie odepchnął... Krzysiek bardzo miły facet, ale pojawia się sporo informacji o jakichś bublach... ADT-tuning jakoś mało informacji... Jeśli ja coś przeoczyłem i takie informacje są gdzieś jasno podane to proszę o wybaczenie i wyrzucenie mojego posta do śmieci... Pozdrawiam, Robert.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 10 stycznia 2015, 19:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
robercuss, bo nigdy to nie będzie 100% obiektywne. Niestety. Tak jak i weryfikacji nie jesteś w stanie przeprowadzić.

Co do wrażenia rozmowy, nie mówiąc absolutnie o tym przypadku - nie raz się na to nabrałem. Jadąc oglądać auto. I nie tylko. "Krowa co dużo ryczy mało mleka daje"


Tyle z mojej strony, bo zapomniałem, że omijam ten temat.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 10 stycznia 2015, 19:45 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
deejeys ja nie pieje w swoim poście broń Boże do kogokolwiek, zwłaszcza do ludzi, którzy uczestniczą w rozmowie i dzielą się swoimi zarąbistymi osiągnięciami!!! Czytanie tego pochłania mnie na tyle, że mogę nie robić nic innego. Chodzi mi tylko o to by otrzymać wartościowe informacje o których napisałem w innym temacie, a pisząc "śmietnik" mam na myśli niektóre posty osób, które zamiast pomagać sprzeczają się między sobą... Jeśli w jakikolwiek sposób uraziłem Ciebie bądź kogokolwiek innego to przepraszam, ale zupełnie przeciwny był mój zamiar. Swoją drogą gratuluję furki i osiągów :)


Aaaaa, no tak - "dużo ryczy daje mało mleka" - zgadzam się co nie zmienia faktu, że na stronie TC opisują się jako komunikatywny zespół, który służy pomocą, ble ble ble, a ja dostałem w zamian za to 2 odpowiedzi delikatnie robiące ze mnie durnia a na koniec zero odpowiedzi, dlatego napisałem to co napisałem o tej firmie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 11 stycznia 2015, 09:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Posty: 2777
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: 535d++
Kod silnika: N57S
Kiedy zaczynasz robić od rana do nocy i masz 30 wiadomości typu :

Macie może turbiny GTB na stanie? Jeżeli tak to w jakiej cenie i dajecie na nią gwarancje? Montujecie ją na miejscu? - NIESTETY NIE MAMY.

Nie uważasz że zadałem więcej pytań? - SKORO PIERWSZE PYTANIE WYKLUCZA NASTĘPNE TO JAK MAM ODPOWIADAĆ?

To naprawde nie ma co się rozpisywać i lepiej przejść do następnego konkretnego maila. Pytania techniczne typu jakiej największej wielkości cooler wchodzi do e91 można sobie zadać na forum od tego sa fora a nie firmy które się tym nie zajmują.

Każdy kto przyjechał do mnie otrzymywał konkretną informację i może to potwierdzić wiele osób :) Zadzwoń do VTG, R-Performance i Dynosoftu i pozadawaj im pytania. Otrzymasz odpowiedź na wszystko? O kurde chyba nie... i co powiesz że nie warto tam jechać bo nie odpowiadają na wszystkie maile? :) Spróbuj się dodzwonić do Rogala :rotfl: Kurcze robią ze mnie durnia bo piszę do nich a oni nie mają czasu odpisać... :D Wiesz dlaczego? Bo mają mnóstwo roboty.. a czemu mają mnóstwo roboty? bo dobrze wykonana usługa się zawsze obroni na rynku.

Oczywiście że służymy pomocą ale nie można oczekiwać że będziemy robić za Ciebie zakupy w sklepie. Nie jesteśmy centrum informacyjnym z osobną infolinią. Firmę tuningową ocenia się po wykonanej robocie i czasie jej realizacji a nie po sweetaśnych mailach.

_________________
BMW F10 535D @ 450KM chip by Tc-Performance.eu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 11 stycznia 2015, 12:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
jnx niby wszystko się zgadza co napisałeś - nie zmienia to faktu, że nie zadawałem pytań, które wydają się bez sensu. Zapytałem, gdzie zadzwonić by dowiedzieć się czy jest możliwość jakiejś grupówki, zniżki czy czegokolwiek takiego - bo jak każdy chciałbym dobrze a tanio - śmiem twierdzić, że masz podobne podejście jak większość ludzi... Możesz mi odpisać, że skoro mnie nie stać to mam tego nie robić... A drugie moje pytanie było jak zalecacie dbać o samochód po chipie a tak w nawiasie zadałem te pytania Wam a nie na forum dlatego, że jak wyżej napisał deejay nigdy nie będzie obiektywnej opinii, skoro robicie chipa to zadałem pytania o chipa a nie o inne pierdoły... Nie chcę się sprzeczać ani nie uważam, że Jesteście niekompetentni, po prostu zostałem potraktowany z goła inaczej niż opisujecie to na stronie. Czy tylko klient płacący za usługę zasługuje na zainteresowanie? Rozumiem, że macie kupe roboty - chwała Wam za to!!! Rozumiem, że nie macie czasu, ale ja nie wymagałem odpowiedzi w ciągu 2 minut, nie jestem 5 letnim dzieciakiem, który nie rozumie, że ludzie pracują... Co to Krzyśka - dodzwoniłem się, rozmawiałem, podpowiedział co zrobić i nawet odpowiedział o moich logach z inpy czy turbo i przepływka są ok... Nie twierdze, ze Krzysiek, Wy czy ktokolwiek inny nie Jesteście dobrzy, twierdze tylko, że chciałbym mieć zrobiony chip najbezpieczniej jak to możliwe - niestety dziś ludzie dużo obiecują a dają niewiele, nasze społeczeństwo w większości skonstruowane jest tak by dopier...niczać a nie pomagać... Wartość tego posta jest pewnie dla tego tematu znikoma dlatego nie chcę więcej pisać o tym. Nie unoszę się i nikogo nie poniżam bo prawda jest taka, że w temacie aut nie dorastam Wam do pięt. Pozdrawiam, Robert.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 11 stycznia 2015, 13:27 
Offline
Przyjaciel forum

Wiek: 39
Posty: 7022
Lokalizacja: Rawicz Wlkp
Moje BMW: 740i 6gang
Kod silnika: M60B40
tylko wiesz jednego się dowalę wybacz ale nie am tanio i dobrze albo to robisz jak trzeba albo robisz tanio


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 11 stycznia 2015, 13:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Zdzira 850I napisał(a):
tylko wiesz jednego się dowalę wybacz ale nie am tanio i dobrze albo to robisz jak trzeba albo robisz tanio


przy obecnej sytuacji na rynku, gdzie usług jest mnóstwo, a klient coraz bardziej świadomy i wymagający nie dziwię się, że chce być obsłużony miło i przy okazji tanio.

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 11 stycznia 2015, 15:13 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Pani w budce z zapiekankami byla miła i tanio byly zapiekanki, niestety jak wpadł sanepid tak tego samego dnia biznes sie skonczyl.

robercuss, nie ma różnicy w dbaniu o auto po sofcie typu 190/400 i itp. Olej co 10-15tys, dbanie o filtry i tak dalej, nie pałowanie na zimnym. Proste... Po to się robi soft dobry, zeby nie trzeba było sobie tym zawracać głowy. Jedyne za co sobie reki nie dam uciąć - temperatura oleju. Nigdy nie sprawdzałem jaka jest jego temperatura przy stalej prędkości 200km, a najwięcej zrobiłem z taka prędkością jakieś 100km i niby smarowania nie stracił. Ale zwieksza sie vmax, i pewnie przy jego granicy zaczynają się schody. Znajomy ibiza na gtb2260 222hp do poznania leciał to na castrolu mu temperatura się podnosiła, na świeżym motul lecial caly czas 220 i podobno lepiej. Ja prawie zawsze mialem motula, nigdy nic z nizszej półki.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 11 stycznia 2015, 17:30 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 62
Moje BMW: E46
Kod silnika: M47N
rorafalki - dzięki:) Drogie niekoniecznie oznacza dobre i nie zgodzę się z tym, że nie można zrobić tanio a dobrze, bo TC jakoś na początku brali 450zł a też jest wiele postów z zadowoleniem... nie będę na ten temat więcej się rozpisywać - drogo czy tanio to dla każdego inne pojęcie...

deejeys - dzięki śliczne za wyjaśnienie - tak się zastanawiam czy dobrze to zrozumiałem z olejem - jeśli będzie źle smarowany, czy się przegrzewać to temperatura na liczniku też wzrośnie, tak?

Jeżdżę tylko na Valvoline SynPower 5w40. Nie wiem czy dobry czy nie, ale wiele pozytywnych komentarzy na jego temat widziałem dlatego się na niego zdecydowałem, ale jak sprawdzi się po chipie - nie mam zielonego pojęcia... Nie jeżdżę często z V-max praktycznie nigdy chyba tylko raz tyle jechałem jadąc do Kuzyna do Niemiec. Choć nie ukrywam, że chciałbym by był chip zrobiony na tyle bym i przy tym V-max mógł bezpiecznie jechać. Pozatym raczej jeżdżę spokojnie aczkolwiek lubię pocisnąć, napewno nie będę katować auta, ale co jakiś dzień mam ochotę pojeździć szybciej... Staram się nie ruszać mega agresywnie z 1 biegu, ale od 2 lubię wcisnąć w podłogę - fajne uczucie(przynajmiej dla mnie bo nie miałem nigdy okazji jechać mocniejszym autem). Swoją drogą mieszkam niedaleko Poznania, może mógłby ktoś polecić kogoś? Wiem, że od TC ktoś jest z Poznania, ale kiedyś dostałem tam odpowiedź, że nie ma hamowni (która jest niepotrzebna bo to tylko kreski - taką odpowiedź dostałem przez telefon) choć co chwile piszecie, że podstawą do chipa jest znana moc serii i parametrów auta. Nie znam się na tym dlatego piszę tutaj... Jeśli jestem zbyt tępy na Wasze tłumaczenia - wybaczcie. Robert.


TC jeśli w jakikolwiek sposób Was urażam to wybaczcie, ale oprócz Krzyśka tylko z Wami miałem w jakikolwiek sposób do czynienia, dlatego opisuję tylko te sytuacje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] 320D 150ps chiptuning, historia, zdjęcia wykresy dane
PostNapisane: 11 stycznia 2015, 18:06 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 44
Posty: 37031
Lokalizacja: Kielce
Moje BMW: E38 730d
Kod silnika: M57
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153718
Trzeba wiedzieć gdzie się "żywić" ;)

Auto po programie jest tym samym autem jak przed. Jak będziesz dbał tak będziesz miał

_________________

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1583 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 80  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL