BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 24 maja 2024, 20:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 18 lipca 2020, 16:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
pakitko napisał(a):
radek12 napisał(a):
pakitko napisał(a):
A jaki soft ma jeszcze lunch control ?? z ms43 b30

Wgrywaj v69 działa bardzo dobrze i jest aktualizowany
V56 nie ma już aktualizacji dział też dobrze,
Nie trzeba botmode robić
Wieczorem napiszę jak uruchomić Lc

A wiec aby LC działało w m54b25 i innych trzeba zmodyfikować parament z godnie z opisem wiki ten c_vs_min_gear_1
Aby plik v69 dział trzeba pierwsze wgrać tylko z vin i inne numery po uzupełniać. później szczytujemy i uruchomiamy chak np LC, ale trzeba obliczyć sumy kontrolne, pisze na wiki jak to zrobić, do każdego chak trzeba obliczać sumy kontrolne.
Pilik niczym się nie różnią v56 i v69
Do v69 są aktualizacje xdf, jak korzystam z v69.
Plików nie udzielę na forum bo ma wtryski 630 cc i przepływa rs4 :D
Usuniecie ICV poprawia reakcje na gaz, ale bardziej ma zastosowania przy montażu kompresor / turbo :-) :P
popmod maksymalnie można -25.1 :D ;) to już trzeba się bawić, z Wiki nie działa najlepiej po inne pojemności niż 3.0
Program do wygranie tylko ten MS4X Dev Group Flasher nie trzeba otwierać kompa, bo i to tak nic nie zmieni, kompa się otwiera do inncy modyfikacj piszę na forum co link jest :D



tu macie jedno z ustawieni na wzór reszta to zabaw nie ma ograniczeń tylko czas :D
https://www.e46fanatics.com/attachments ... ng.624977/
https://www.youtube.com/watch?v=IL6Z3bbKq84

w sierpniu będę miał więcej czasu to może się czym podzielę, ale ustawienia pop trzeba sie bawić jak ma bardziej agresywniejsze :D :D
coś na wzór tego ma https://www.youtube.com/watch?v=hS0vqx8s7GM :hyhy: :hyhy:


Kolego podpisz co to za wzór ustawien czego, tak dla potomnych, zeby byli swiadomi co zmieniaja


ale czego wszystko jest na https://www.ms4x.net/index.php?title=Main_Page , tam jest wszystko opisane.
Reszta zagraniczne fora, ludzie dzielą się wiedzą, a nie tak jak w Polsce januszę interesu,
Znalazłem ustawienie na usuniecie icv dla m54b25 jak by kogo interesował, można porównać z b30
w Pliku v69 nie wolno aktywować Checksum Bypass bo nie można obliczyć sum kontrolny i auto nie odpali, MS4X Dev Group Flasher robi to automatycznie, lub zawsze można to lc_swi_cal_mon_cks na 165,
Na razie nie ma czasu na zabawę bo pracuję za granicą, a auto to moje hobby jak ma czas to robię przy nim,
Ale pali na RS4 i wstryskach 630
W sierpniu jak wszystko się uda będzie turbo zainstalowane
ustawienia strzałów dałem na wzór na wiki też jest,
LC działa po zmianie tego co wyżej napisałem, też miałem problem z uruchomieniem, ale poszukałem na zagranicznych forach i znalazłem i napisałem.
Zastanawiam się jak zrobić odcinka jak m50, muszę chyba spróbować tego co jest do ms41 też na internecnie jest, do ms43 też pewnie ale zagraniczne fora, jak znajdę to też pewnie napisze :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 19 lipca 2020, 10:44 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
radek12 napisał(a):
pakitko napisał(a):
radek12 napisał(a):
pakitko napisał(a):
A jaki soft ma jeszcze lunch control ?? z ms43 b30

Wgrywaj v69 działa bardzo dobrze i jest aktualizowany
V56 nie ma już aktualizacji dział też dobrze,
Nie trzeba botmode robić
Wieczorem napiszę jak uruchomić Lc

A wiec aby LC działało w m54b25 i innych trzeba zmodyfikować parament z godnie z opisem wiki ten c_vs_min_gear_1
Aby plik v69 dział trzeba pierwsze wgrać tylko z vin i inne numery po uzupełniać. później szczytujemy i uruchomiamy chak np LC, ale trzeba obliczyć sumy kontrolne, pisze na wiki jak to zrobić, do każdego chak trzeba obliczać sumy kontrolne.
Pilik niczym się nie różnią v56 i v69
Do v69 są aktualizacje xdf, jak korzystam z v69.
Plików nie udzielę na forum bo ma wtryski 630 cc i przepływa rs4 :D
Usuniecie ICV poprawia reakcje na gaz, ale bardziej ma zastosowania przy montażu kompresor / turbo :-) :P
popmod maksymalnie można -25.1 :D ;) to już trzeba się bawić, z Wiki nie działa najlepiej po inne pojemności niż 3.0
Program do wygranie tylko ten MS4X Dev Group Flasher nie trzeba otwierać kompa, bo i to tak nic nie zmieni, kompa się otwiera do inncy modyfikacj piszę na forum co link jest :D



tu macie jedno z ustawieni na wzór reszta to zabaw nie ma ograniczeń tylko czas :D
https://www.e46fanatics.com/attachments ... ng.624977/
https://www.youtube.com/watch?v=IL6Z3bbKq84

w sierpniu będę miał więcej czasu to może się czym podzielę, ale ustawienia pop trzeba sie bawić jak ma bardziej agresywniejsze :D :D
coś na wzór tego ma https://www.youtube.com/watch?v=hS0vqx8s7GM :hyhy: :hyhy:


Kolego podpisz co to za wzór ustawien czego, tak dla potomnych, zeby byli swiadomi co zmieniaja


ale czego wszystko jest na https://www.ms4x.net/index.php?title=Main_Page , tam jest wszystko opisane.
Reszta zagraniczne fora, ludzie dzielą się wiedzą, a nie tak jak w Polsce januszę interesu,
Znalazłem ustawienie na usuniecie icv dla m54b25 jak by kogo interesował, można porównać z b30
w Pliku v69 nie wolno aktywować Checksum Bypass bo nie można obliczyć sum kontrolny i auto nie odpali, MS4X Dev Group Flasher robi to automatycznie, lub zawsze można to lc_swi_cal_mon_cks na 165,
Na razie nie ma czasu na zabawę bo pracuję za granicą, a auto to moje hobby jak ma czas to robię przy nim,
Ale pali na RS4 i wstryskach 630
W sierpniu jak wszystko się uda będzie turbo zainstalowane
ustawienia strzałów dałem na wzór na wiki też jest,
LC działa po zmianie tego co wyżej napisałem, też miałem problem z uruchomieniem, ale poszukałem na zagranicznych forach i znalazłem i napisałem.
Zastanawiam się jak zrobić odcinka jak m50, muszę chyba spróbować tego co jest do ms41 też na internecnie jest, do ms43 też pewnie ale zagraniczne fora, jak znajdę to też pewnie napisze :-)

jak wy testuje czy działa to napiszę :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 19 lipca 2020, 21:40 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54@
Posiadam flash 64kb z super szybką odcinką, jeśli nadal Cię interesuje mogę podesłać i wyłuskasz sobie ustawienia gwarantuje że będziesz zadowolony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 20 lipca 2020, 07:13 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
ErTOS napisał(a):
Posiadam flash 64kb z super szybką odcinką, jeśli nadal Cię interesuje mogę podesłać i wyłuskasz sobie ustawienia gwarantuje że będziesz zadowolony.


Jak byś mógł wrzucić ten soft to byłoby fajnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 20 lipca 2020, 18:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
piotr520 napisał(a):
ErTOS napisał(a):
Posiadam flash 64kb z super szybką odcinką, jeśli nadal Cię interesuje mogę podesłać i wyłuskasz sobie ustawienia gwarantuje że będziesz zadowolony.


Jak byś mógł wrzucić ten soft to byłoby fajnie.



xdf 64 bit pod lc v69, pierwsze trzeba zrobić 512 a później można modyfikować 64 :-)
https://drive.google.com/file/d/1HHA_i- ... NXQs3/view


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 22 lipca 2020, 10:18 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 15
Moje BMW: 120i
Kod silnika: M54b30+T
To wrzucajcie wszystkie softy do tej biblioteki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 23 lipca 2020, 08:03 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
RadekUK napisał(a):
To wrzucajcie wszystkie softy do tej biblioteki.

Tu są https://www.ms4x.net/index.php?title=Main_Page


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 24 lipca 2020, 07:29 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
A tu wszystko opisane co i jak z softem 069
https://www.ms4x.net/index.php?title=Tu ... _Patchlist


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 31 lipca 2020, 09:49 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: x3
Kod silnika: m52b30
Witam Zgrałem wsad 64 i 512kb z e46 3,0i ms43 . Chciałbym zrobic popcorn i szybka odcinke.Mogłby ktos ktos zyczliwy przerobic wsad . ma soft 0066
Probowałem pogrzebac ale dopiero raczkuje.dzieki
ps jeszcze potrzebuje wyłaczyc tylne sondy za katalizatorem.


Załączniki:
e46 3,0i grzeg ori.zip [30.51 KiB]
Pobrane 51 razy


Ostatnio edytowano 3 sierpnia 2020, 13:05 przez 29f001, łącznie edytowano 1 raz
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 1 sierpnia 2020, 09:05 
Offline
Pierwsze kroki

Wiek: 55
Posty: 24
Lokalizacja: Warszawa-Łomianki
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54
t3x4r napisał(a):
piotr520 napisał(a):
RadekUK napisał(a):
Panowie a co wy na to zeby stworzyc taka biblioteke z wsadami 100% sprawdzonymi.


Pomysł już był poruszany i pewnie kiedyś ruszy, na razie ludzie testują wsady :) bo muszą być doszlifowane zanim ujrzą światło dzienne ;)

Ale nie o tym chciałem napisać. Natchnąłem się na temat gdzie ludzie pod silnik m54b22 wgrywali wsady pod m54b25 i sobie chwalili. Jako że mam silnik b22 postanowiłem to sprawdzić i wgrałem pełny wsad pod b25. Po ponad tygodniu jazdy powiem wam że auto lepiej pracuje i się zbiera na ori wsadzie b25 niż na moim modzonym wsadzie pod b22.
Zobaczę jak będzie po małym tunnigu, ale śmiało mogę polecić taką opcję użytkownikom silników b22.


Wychodząc na przeciw potrzebom stworzyłem repozytorium developerskie. Każdego chętnego do wpółdzielenia się swoimi wsadami zapraszam do współpracy.
Link do repozytorium tutaj: https://bitbucket.org/texaar/bmw-ecu-li ... c/develop/

Czytać może każdy, zasady dodawania plików opisane w README.
Celem jest zbudowanie biblioteki z wsadami do silników ms4x, zgromadzenie i opisanie w jednym miejscu.
Gorąco zachęcam i jeszcze raz zapraszam :hurra:

Pozdrawiam,
Tex

Świetny pomysł ,ja ze swojej strony dorzucam link z ori. ecu bmw. http://chiptuning.pw/ecu-files/bmw-original-ecu-files/
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 3 sierpnia 2020, 18:25 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54@
Przepraszam że tyle czasu zeszło ale urlop, wymiana kolektora wydechowego na m50 i mi zeszło, niestety plik 512kb także musicie sobie poradzić.

przestrzegam przed softami z neta, znalazłem do 2,5 m54 niby dinan czy jak to się tam pisze, soft podpisany small tune i gdy mu się przyjrzałem to zapłon był chorobliwie cofnięty, nie wiem co to miało na celu ale cud że tego nie wgrałem bo swego czasu chciałem to testować a się okazało że jakieś gówno.

https://www43.zippyshare.com/v/fA93peqL/file.html

Szybka odcinka, limiter 7k obr, wyłaczone sondy, ponoć agresywniejsze zachowanie silnika chociaż wydaje mi się że nie odczuwalne


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 4 sierpnia 2020, 07:05 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Chłopaki nie mogę uruchomić programu MS4x Flascher, ciągle woła klucza licencji mimo, że klucz znajduje się w tym samym folderze co sam program. Czy przenosiliście gdzieś do systemu plik FTD2XX_NET.dll ? Sterowniki interfejsu mam zainstalowane i program wykrywa go bez problemu.



EDIT
Aktualizacja systemu załatwiła sprawę, widać czegoś brakowało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 4 sierpnia 2020, 12:46 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
ErTOS napisał(a):
Przepraszam że tyle czasu zeszło ale urlop, wymiana kolektora wydechowego na m50 i mi zeszło, niestety plik 512kb także musicie sobie poradzić.

przestrzegam przed softami z neta, znalazłem do 2,5 m54 niby dinan czy jak to się tam pisze, soft podpisany small tune i gdy mu się przyjrzałem to zapłon był chorobliwie cofnięty, nie wiem co to miało na celu ale cud że tego nie wgrałem bo swego czasu chciałem to testować a się okazało że jakieś gówno.

https://www43.zippyshare.com/v/fA93peqL/file.html

Szybka odcinka, limiter 7k obr, wyłaczone s ondy, ponoć agresywniejsze zachowanie silnika chociaż wydaje mi się że nie odczuwalne

Wrzuć na inny serwer, bo już nie aktualne,


Może dlatego że ma telefonie wieczorem sprawdzę na kompie :)


Ostatnio edytowano 4 sierpnia 2020, 15:21 przez radek12, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 4 sierpnia 2020, 14:17 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54@
radek12 napisał(a):
ErTOS napisał(a):
Przepraszam że tyle czasu zeszło ale urlop, wymiana kolektora wydechowego na m50 i mi zeszło, niestety plik 512kb także musicie sobie poradzić.

przestrzegam przed softami z neta, znalazłem do 2,5 m54 niby dinan czy jak to się tam pisze, soft podpisany small tune i gdy mu się przyjrzałem to zapłon był chorobliwie cofnięty, nie wiem co to miało na celu ale cud że tego nie wgrałem bo swego czasu chciałem to testować a się okazało że jakieś gówno.

https://www43.zippyshare.com/v/fA93peqL/file.html

Szybka odcinka, limiter 7k obr, wyłaczone sondy, ponoć agresywniejsze zachowanie silnika chociaż wydaje mi się że nie odczuwalne

Wrzuć na inny serwer, bo już nie aktualne,


Na tym serwerze jest zawsze aktualne, klikasz download now i wyskakuje okienko do zapisania pliku, sprawdzałem przed chwilą na 3 różnych kompach i działa


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 6 sierpnia 2020, 07:32 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: x3
Kod silnika: m52b30
witam
czy jest mozliwosc usunienca tylnych sond w ms43 0066. m54b30?
Z popkornem i odcinka sobie jakos poradziłem , tylko słabo słychac i tylko podczas ruchu . Na postoju słychac sporadychnie.RRnie ma definicji pod 066. a w tuner pro nie widze funkcji sond lamba
Znacie moze dobra firme do obróbki map za kase , ktos sprawdzony? Amoze by zrobic zakup grupowy pliku tuningowanego w dobrej firmie/? . Chodzi mi o m54b30 ms43


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 6 sierpnia 2020, 10:01 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 29
Moje BMW: e309
Kod silnika: m54b30
Wiele razy juz wgrywalem maly wsad było ok a teraz mam problem wgrałem pelny wsad virgin zczytslem maly zmienilem ustawienia przepustnicy bo ten mod chciałem sprawdzić i po wgraniu małego i wyłączeniu zaplonu nawet na kilka minut ciagle po włączeniu sterownik sam z siebie wchodzi w tryb boot mode wskazówka idzie do gory i auto nie odpala wiadomo. Musze wgrywać pelny wsad ponownie żeby auto uruchomić. 2x juz próbowałem ma ktoś jakiś pomysł? Czemu po wgraniu 64kb ciagle pozni3j wchodzi w boot mode?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 6 sierpnia 2020, 13:51 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54@
29f001 napisał(a):
witam
czy jest mozliwosc usunienca tylnych sond w ms43 0066. m54b30?
Z popkornem i odcinka sobie jakos poradziłem , tylko słabo słychac i tylko podczas ruchu . Na postoju słychac sporadychnie.RRnie ma definicji pod 066. a w tuner pro nie widze funkcji sond lamba
Znacie moze dobra firme do obróbki map za kase , ktos sprawdzony? Amoze by zrobic zakup grupowy pliku tuningowanego w dobrej firmie/? . Chodzi mi o m54b30 ms43


Coś bardzo słabo szukałeś mam wrażenie, daje sobie głowę uciąć że RR ma definicje 066 bo sam otwierałem w nim taki soft, a w tuner pro jest na bank bo to podstawowy parametr, zresztą sam miałem wyłączone tył sondy w tym wariancie. Nie chce Ci się szukać, wypnij tył, wgraj od nowa 066 64kb i gwarantuje że się nauczy i czekena nie zobaczysz.

Konfiguracja wariantu układu wydechowego (c_conf_cat)
0: Automatyczne uczenie się wariantów, pojedyncze przewijanie, z jednym czujnikiem sterującym (pre-cat) lub wariantem CATV (SA199)
1: Automatyczne uczenie się wariantów, podwójne przewijanie, z dwoma czujnikami sterującymi (pre-cat) lub wariant CATV (SA199)
2: Single-scroll, 1 czujnik kontrolny (pre cat), 1 czujnik monitorujący (post cat)
3: Twin-scroll, 2 czujniki kontrolne (pre cat), 2 czujniki monitorujące (post cat)
4: automatyczne uczenie się, podwójne przewijanie, z czujnikami sterującymi (pre-cat) lub bez nich, z czujnikami monitorującymi (post cat) lub bez nich lub wariant CATV (SA199)

ogólnie w domowych warunkach zrobisz to samo z 066 co z 056.
Na seryjnym wydechu popcorn brzmi okropnie, wytnij katy albo straight pipe to wtedy zobaczysz/ usłyszysz co to popcorn.
Na alle sprzedają pomodzone sterowniki, ale wiem chyba o co Tobie chodzi... jedź autem na hamownie i niech stroją pod afr piecyk. Ja z góry dziękuje za grupowe strojenie tym bardziej N/A


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 6 sierpnia 2020, 13:58 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54@
Sosna91 napisał(a):
Wiele razy juz wgrywalem maly wsad było ok a teraz mam problem wgrałem pelny wsad virgin zczytslem maly zmienilem ustawienia przepustnicy bo ten mod chciałem sprawdzić i po wgraniu małego i wyłączeniu zaplonu nawet na kilka minut ciągle po włączeniu sterownik sam z siebie wchodzi w tryb boot mode wskazówka idzie do gory i auto nie odpala wiadomo. Musze wgrywać pelny wsad ponownie żeby auto uruchomić. 2x juz próbowałem ma ktoś jakiś pomysł? Czemu po wgraniu 64kb ciagle pozni3j wchodzi w boot mode?


Ja miałem uszkodzony ews to tak się działo, na trasie zgasł podczas wyprzedzania, ja che odpalić a tu max temp i buba, na nast dzień odpalił, 0 błędów, zdarzyło się to jeszcze raz aż za 3 razem ews wysiadł całkowicie. Może akurat taki traf z tym ews u Ciebie piny w ecu nie masz pokrzywione?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 6 sierpnia 2020, 15:13 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 29
Moje BMW: e309
Kod silnika: m54b30
Udało mi się dojść u mnie winna byla suma kontrolna. Mam zgodnie z instrukcja wyłączona ja i w teorii powinno się dać modzić bez problemu a jednak zostawial w trybie boot mode. Teraz sprawdziłem program do sprawdzania sum kontrolnych wyskoczyło ze cos poprawił, wgralem i auto zagadalo


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 6 sierpnia 2020, 17:26 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Czasami wyłączenie sumy kontrolnej nie działa i auto nie pali, ja zawsze liczę sumy i nie ma problemu.


29f001 tuner pro ma definicje do wszystkich wsadów ms43 więc z niego korzystaj

Program
https://www.tunerpro.net/downloadApp.htm
Ten u samej góry 16,5MB


Definicje
https://www.ms4x.net/index.php?title=Definition_Files

Jak wyłączyć tylne sondy masz na 4 stronie, z resztą ErTOS ci napisał trzeba ustawić ten parametr na 1 i odłączyć sondy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 25  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL