BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 23 kwietnia 2024, 09:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 20 lutego 2019, 17:54 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 599
Moje BMW: F30 340Xi
Kod silnika: B58
Lipa, w przypadku 335d nic nie poprawia, w 325/330d gdzie ciśnienie jest zdecydowanie niższe pewnie coś tam zbija.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 20 lutego 2019, 21:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
No ten rodzaj to lipa, on się nadaje do kompresorów. Ma niskie opory i to jedyna zaleta.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 22 lutego 2019, 21:56 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1564
Moje BMW: E92 325d LCI
Kod silnika: N57
Garaż: Poprzednia E92 335d http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 11&start=0

Obecna E92 325d LCI http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153318
Ja latam na tym z fmic.pl i na jedno turbo jest ok

Tu jest temat gdzie dolozone tturbo do singla w n57 powoduje gotowanie wagnera i musieli zrobic custom
https://bimmerperformancecenter.com/pag ... evelopment

Takze wagner tez nie jest jakis mega super

Jak ktos robi konkret projekt, to niech sobie poszuka cxr racing czy cos takiego albo dobrej firmy, ktora robi dobre customy z dobrego rdzenia


Wiekszosc i tak robi coolery z rdzenia jak wagner

Ja latalem z wgnerem w 335d na 350KM i w 40 stopniach nie bylo problemu-moc zawsze byla nawet po paru startach i szybko sie chlodzil


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 25 marca 2019, 14:38 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Posty: 25
Moje BMW: E90 330D+ M-Pak
Oryginalny IC w 330D/325D jest bardzo mały i w ciepłe dni już nie wyrabia, ma wymiary 508 x 85 x 106
gdzie w 335d 508 x 127 x 106 a replika & Wagner jest jeszcze większy.
Tak więc w 330D/325D w tej replice 3x większej od OEM zbicie kilku stopni wyjdzie im na +
335D to już inna bajka.


;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 26 marca 2019, 19:59 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1564
Moje BMW: E92 325d LCI
Kod silnika: N57
Garaż: Poprzednia E92 335d http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 11&start=0

Obecna E92 325d LCI http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153318
Jak ktos chce dobry cooler, to turbo works coo tec czy jakos tak
Juz kilka osob lata na nich i ladnie chlodza nawet x35d

Te podrobki wagnera czy inne klocki jak widac slabo chlodza. U mnie tez nie wydoje za duzo, wiec bede kaloryfer montowal i dolot przerabial


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 11 kwietnia 2019, 17:40 
Offline
Forumowicz

Posty: 170
Lokalizacja: Mazowieckie
Moje BMW: BMW E91 LCI 325D
Jaki Intercooler Wagnera kupić do E90 335d? Jest kilka rodzajów. Do tego downpipe czy cały wydech w MG?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 11 kwietnia 2019, 19:12 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1564
Moje BMW: E92 325d LCI
Kod silnika: N57
Garaż: Poprzednia E92 335d http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 11&start=0

Obecna E92 325d LCI http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153318
Poszukaj turbo works tylny intercooler, np 550x350x76, bo 600x300x76 juz nie ma nigdzie

tylko trzeba zderzak sciagac i troche spedzic czasu, aby zalozyc, spasowac weze
wagner jest troche przesadzony cenowo i wcale mega nie chlodzi jak to podaja reklamy

wydech w 335d jest masywny i wystarczy seryjny, wydajny zapewne na 450km albo i wiecej
seryjny ma 70mm za dpfem, pozniej 2x60, 2x55 i znowu 2x60
jak chcesz, to zostaw tylne tlumiki, wywal srodkowy tlumik i daj dp z katem jak nie chcesz miec samego swistu turbo, bo juz w serii slychac mocno swist


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 12 kwietnia 2019, 07:43 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Wiek: 31
Posty: 680
Lokalizacja: Miasto Włókniarzy
Moje BMW: F30
Kod silnika: N55B30
Garaż: Moje 510hp:
https://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=173040
Punisher napisał(a):
Poszukaj turbo works tylny intercooler, np 550x350x76, bo 600x300x76 juz nie ma nigdzie


Powiedz, dlaczego kreujesz sie na znawcę tematu, guru duchowego i mentalnego, kiedy jesteś zielony jak trawa na wiosnę? Czemu nie mając pojęcia o czym piszesz doradzasz innym panie Frank Castle? Przeczytałeś wszystkie posty na facebooku, dorzuciłeś sobie 3 amerakańskie fora, plus Twoje doświadczenie z autami w których tak na prawdę nic sensownego nie zrobiłeś i voila. Denerwuje mnie już od jakiegoś czasu to zgrywanie znawcy na KAŻDY temat przez Ciebie. Intercoolery typu Wagner, Airtec są lata świetlne przed chińczykami. TurboWorks ma spoko intercoolery, ale jak robisz stage 2 w dizelku na czysta kunia, czy tam gówno soft w 335 na 350km. FMIC to w ogóle szkoda gadać, są jeszcze za TW. Myślisz że dlaczego wszystkie te sklepy sprzedają teraz podróbkę Wagnera? Bo ładnie wygląda? Druga sprawa jest taka że w większości "projektów" tutaj i wszędzie indziej starczyłby połowe mniejszy dobry intercooler, a ludzie wkładają większe na wyrost, ale to w sumie nie przeszkadza. Proszę, nie polecaj komuś konkretnego produktu, jeszcze o konkretnych wymiarach bo nie wiesz o czym piszesz. Czy polecony przez Ciebie produkt by działał? Tak, bo to dyszel, tam temperatura nie jest tak ważna jak w benzynie, czy będzie 50 czy 78 to nie ma znaczenia, auto jedzie tak samo, w benzynie 39st oznacza zę mamy np 420 koni, ale 47 oznacza juz 395 i tam poznałbyś różnicę.

_________________
"If in doubt, flat out" - Colin McRae


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 12 kwietnia 2019, 08:01 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Majes86 napisał(a):
Jaki Intercooler Wagnera kupić do E90 335d? Jest kilka rodzajów. Do tego downpipe czy cały wydech w MG?



Downpipa nie zakladaj do ropniaka bo nie wytrzymasz ze smrodem. Jak juz to wydłub z puszki sam dpf a kata zostaw. Ten kat tam i tak ma chyba z 3 czy 4 cm grubosci i nie będzie ci nic tam zbytnio korkował. 80% towaru w puszcze to dpf i to jego tylko wywal. Czy resztę wydechu wymieniać to juz sam decyduj, ale na dużo więcej mocy przez to to nie licz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 12 kwietnia 2019, 08:42 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 670
Moje BMW: E34&E39
Kod silnika: M50B25
alduwiel napisał(a):
Majes86 napisał(a):
Jaki Intercooler Wagnera kupić do E90 335d? Jest kilka rodzajów. Do tego downpipe czy cały wydech w MG?



Downpipa nie zakladaj do ropniaka bo nie wytrzymasz ze smrodem. Jak juz to wydłub z puszki sam dpf a kata zostaw. Ten kat tam i tak ma chyba z 3 czy 4 cm grubosci i nie będzie ci nic tam zbytnio korkował. 80% towaru w puszcze to dpf i to jego tylko wywal. Czy resztę wydechu wymieniać to juz sam decyduj, ale na dużo więcej mocy przez to to nie licz


DP jak najbardziej polecam. Odnośnie smrodu, to bym nie demonizował, jest źle jak stoisz za samochodem na odpalonym silniku, ale bez przesady. Do środka nie dostają się żadne straszne zapachy, w korku też nie trzeba zakładać maski tlenowej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 12 kwietnia 2019, 09:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Wiek: 33
Posty: 9899
Moje BMW: E46Coupe
Garaż: /E46Turbo
320Cd @ 2.5 M50Turbo.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=86&t=94261
Za to ludzie jadący za czują. Ludzie stojący w korku czują jak by STAR stał obok.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 12 kwietnia 2019, 09:36 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 670
Moje BMW: E34&E39
Kod silnika: M50B25
deejeys napisał(a):
Za to ludzie jadący za czują. Ludzie stojący w korku czują jak by STAR stał obok.


Ja wolę koło takiego stać, niż obok ruszającego autobusu, starego ciągnika siodłowego, czy wspomnianego STARa. Ani to ani to nie jest zdrowe czy przyjemne, ale jest.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 12 kwietnia 2019, 09:43 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 627
Moje BMW: E60 530XD
Kod silnika: M57/T2
Witam,
robilem (2 marca 2019) 335d hybryda, wagner evo (chyba evo3, kosztowal kilka kola - wyglada jak wielki chinol polaczony z "beleczka" od dolu ), grubsze weze, wydech "rynna"
Ponizej logi
Obrazek
Kazdy moze sobie wlasne zdanie wyrobic :)
Pozdrawiam,
Przemek
P.S.
temp zewn nie pamietam, wzialem ja z tego serwisu
https://www.ekologia.pl/pogoda/polska/d ... wum,marzec

_________________
Pomiar przyspieszenia w oparciu o GPS 10hz+PC
viewtopic.php?f=2&t=162744


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 12 kwietnia 2019, 10:06 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 670
Moje BMW: E34&E39
Kod silnika: M50B25
przemek4net napisał(a):
Witam,
robilem (2 marca 2019) 335d hybryda, wagner evo (chyba evo3, kosztowal kilka kola - wyglada jak wielki chinol polaczony z "beleczka" od dolu ), grubsze weze, wydech "rynna"
Ponizej logi
Obrazek
Kazdy moze sobie wlasne zdanie wyrobic :)
Pozdrawiam,
Przemek
P.S.
temp zewn nie pamietam, wzialem ja z tego serwisu
https://www.ekologia.pl/pogoda/polska/d ... wum,marzec


Nie ma lepszego icka na ten moment do 335d niż Wagner Evo 3, 4500 pln bez zniżek, po zniżkach poniżej 4k idzie dorwać. Tak jak widać, temp ledwo rośnie przy ogniu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 12 kwietnia 2019, 11:04 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 627
Moje BMW: E60 530XD
Kod silnika: M57/T2
Sifacil napisał(a):
Nie ma lepszego icka na ten moment do 335d niż Wagner Evo 3, 4500 pln bez zniżek, po zniżkach poniżej 4k idzie dorwać. Tak jak widać, temp ledwo rośnie przy ogniu.

Hi,
bym z tym polemizowal - jak dla mnie reklama dzwignia handlu i tyle :hyhy:
pozniej logi z daniowego polykacza
Obrazek
Logi robil wlasciciel sam i niestety nie pamietam gdzie mieszka (chyba Jatrzebie Zdroj?) ale date pliku mam jak i mejla, wiec wiem kiedy byly robione
Tutaj masz filmik krecony z tego auta (dodatkowo pasazer) jak polykal E92 tylko z kiero ze slicznym z wykresem na 460ps.. . oczywiscie na wagnerze za 2700zyla (turboworks kosztuje 800 zyla)
viewtopic.php?f=71&t=169172&start=0
Jak widac... katecheza sie odbyla :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Pozdrawiam,
Przemek
P.S.
podczas "grupowego hamowania" (przed tym scigiem) byly robione logi i na tym e92 temp w dolocie dochodzila (na hamowni) do 55stopni a w E60 widocznym na tym filmie (po srodku) do 45 stopni w tych samych warunkach (chinol!!!)

_________________
Pomiar przyspieszenia w oparciu o GPS 10hz+PC
viewtopic.php?f=2&t=162744


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 12 kwietnia 2019, 11:20 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 670
Moje BMW: E34&E39
Kod silnika: M50B25
przemek4net napisał(a):
Sifacil napisał(a):
Nie ma lepszego icka na ten moment do 335d niż Wagner Evo 3, 4500 pln bez zniżek, po zniżkach poniżej 4k idzie dorwać. Tak jak widać, temp ledwo rośnie przy ogniu.

Hi,
bym z tym polemizowal - jak dla mnie reklama dzwignia handlu i tyle :hyhy:
pozniej logi z daniowego polykacza
Obrazek
Logi robil wlasciciel sam i niestety nie pamietam gdzie mieszka (chyba Jatrzebie Zdroj?) ale date pliku mam jak i mejla, wiec wiem kiedy byly robione
Tutaj masz filmik krecony z tego auta (dodatkowo pasazer) jak polykal E92 tylko z kiero ze slicznym z wykresem na 460ps.. . oczywiscie na wagnerze za 2700zyla (turboworks kosztuje 800 zyla)
viewtopic.php?f=71&t=169172&start=0
Jak widac... katecheza sie odbyla :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Pozdrawiam,
Przemek
P.S.
podczas "grupowego hamowania" (przed tym scigiem) byly robione logi i na tym e92 temp w dolocie dochodzila (na hamowni) do 55stopni a w E60 widocznym na tym filmie (po srodku) do 45 stopni w tych samych warunkach (chinol!!!)



I kolejny raz, jak już coś miałem ustalone to nagle kolejne pomiary i logi i zamęt...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 12 kwietnia 2019, 11:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Taa downpipe do diesla? Akurat przerabialem to w mojej 330d-auto do wywalenia po takim zabiegu, a jak Tobie to nie przeszkadzało to jestem zduminy!
Chyba nie masz pojecia jak bardzo to jest szkodliwe lub zwyczajnie masz gdzies swoje zycie bo ja po zagłebieniu się w temat to :przestraszony: zbladłem...
Ja lubię oszczedzac i to bardzo,dla mnie to taka forma zarabiania dlatego diesel był dla mnie idealny... ale sa rzeczy na ktorych się nie oszczedza, a mianowicie, rodzina, wlasna firma, przyjaciele i zdrowie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 12 kwietnia 2019, 11:32 
Offline
Częsty bywalec

Posty: 670
Moje BMW: E34&E39
Kod silnika: M50B25
alduwiel napisał(a):
Taa downpipe do diesla? Akurat przerabialem to w mojej 330d-auto do wywalenia po takim zabiegu, a jak Tobie to nie przeszkadzało to jestem zduminy!
Chyba nie masz pojecia jak bardzo to jest szkodliwe lub zwyczajnie masz gdzies swoje zycie bo ja po zagłebieniu się w temat to :przestraszony: zbladłem...
Ja lubię oszczedzac i to bardzo,dla mnie to taka forma zarabiania dlatego diesel był dla mnie idealny... ale sa rzeczy na ktorych się nie oszczedza, a mianowicie, rodzina, wlasna firma, przyjaciele i zdrowie ;)



Już tak nie przeżywaj tego. Robimy o wiele gorsze rzeczy dla naszego zdrowia niż samo wycięcie dpf bądź katów. Gdyby dało się zrobić diesla na 500km z dpf i katami na miejscu, to pewnie by się robiło. Przecież nie wstawiamy DP po to by smrodzić sobie czy innym, a w konkretnym celu. Benzyna pomodzona, bez katów, to też nie jest przecież producent czystego powietrza, może nie tak gryzącego jak spaliny diesla, ale też do zdrowych to nie należy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 12 kwietnia 2019, 11:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 8234
Lokalizacja: Poznań
Garaż: M3 e92 G-power 580hp
Masz rację, ale jak mozna mieć np 400 koni bez dpfa z katem,albo 405 koni bo kata tez wywalono to jednak doradzam odpuscic te kilka koni , a katalizator zostawić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [E92] 335d replika wagnera intercooler
PostNapisane: 12 kwietnia 2019, 18:45 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1564
Moje BMW: E92 325d LCI
Kod silnika: N57
Garaż: Poprzednia E92 335d http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f ... 11&start=0

Obecna E92 325d LCI http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=153318
KrisC napisał(a):
Punisher napisał(a):
Poszukaj turbo works tylny intercooler, np 550x350x76, bo 600x300x76 juz nie ma nigdzie


Powiedz, dlaczego kreujesz sie na znawcę tematu, guru duchowego i mentalnego, kiedy jesteś zielony jak trawa na wiosnę? Czemu nie mając pojęcia o czym piszesz doradzasz innym panie Frank Castle? Przeczytałeś wszystkie posty na facebooku, dorzuciłeś sobie 3 amerakańskie fora, plus Twoje doświadczenie z autami w których tak na prawdę nic sensownego nie zrobiłeś i voila. Denerwuje mnie już od jakiegoś czasu to zgrywanie znawcy na KAŻDY temat przez Ciebie. Intercoolery typu Wagner, Airtec są lata świetlne przed chińczykami. TurboWorks ma spoko intercoolery, ale jak robisz stage 2 w dizelku na czysta kunia, czy tam gówno soft w 335 na 350km. FMIC to w ogóle szkoda gadać, są jeszcze za TW. Myślisz że dlaczego wszystkie te sklepy sprzedają teraz podróbkę Wagnera? Bo ładnie wygląda? Druga sprawa jest taka że w większości "projektów" tutaj i wszędzie indziej starczyłby połowe mniejszy dobry intercooler, a ludzie wkładają większe na wyrost, ale to w sumie nie przeszkadza. Proszę, nie polecaj komuś konkretnego produktu, jeszcze o konkretnych wymiarach bo nie wiesz o czym piszesz. Czy polecony przez Ciebie produkt by działał? Tak, bo to dyszel, tam temperatura nie jest tak ważna jak w benzynie, czy będzie 50 czy 78 to nie ma znaczenia, auto jedzie tak samo, w benzynie 39st oznacza zę mamy np 420 koni, ale 47 oznacza juz 395 i tam poznałbyś różnicę.



Stary chyba zapomniales tabletek wziac albo melisy wypic

Drazni Cie moj nick czy jak?

Opinie o czym nie pasuja? Mialem wagnera i nie rozni sie od jakiegos tam chinczyka. Weze sa malej srednicy i to jest korek
To nie moja opinia, ale tez wiele osob wlasnie pisalo, to co Przemek potwierdzil ponizej

Moze o oponach tez zle cos napisalem? Lepsze nexeny zapewne?
Moze dp bez kata jest z dupy, czy wydech 335d przytyka?
Ja wiem, ze robisz 335 na 500km i sa najlepsze w Polsce, ale jakos zbyt wiele sie naczytalem o wtopach, ze wole sie nie wypowiadac

Stary koledzy tez maja bmw jakbys nie wiedzial, ze tak moze byc
Druga sprawa to myslisz, ze niby gdzie przeczytasz opinie jak nie na forach?


Alduwiel-bez jaj czy na serio?
Kazdy pisze/mowi o dieslu, ale papierosy, alkohol w nadmiarze, otylosc, dieta i golnie zywnosc jest dzis tak szkodliwa, ze nie wiadomo czy to nie jest wieksza przyczyna zachorowan na raka niz diesel


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL