BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 2 czerwca 2021, 11:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 5
Moje BMW: 323 TI
Kod silnika: M52B25
Ogarniał ktoś M52 z jednym Vanosem odpalić na MS43?
Podobno da radę wyłączyć sterowanie Vanosem wydechowym, ale należałoby wywalić obsługę tylnych katalizatorów, disy i pewnie innych funkcji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 4 czerwca 2021, 10:24 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Myślę że dla kogoś kto dobrze ogarnia te sterowniki nie byłoby problemu odpalić ten silnik na tym sterowniku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 4 czerwca 2021, 21:37 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: E39
Kod silnika: M54b22
Jak jesteś z Radomia to są tam chłopaki które ogarniają takie tematy. Ogarneli m52b25 na osprzęcie m50b25 elektronika wszystko


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 8 czerwca 2021, 19:47 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 39
Posty: 1868
Lokalizacja: Otwock
Moje BMW: Wierne
Kod silnika: M52B28
Jaki jest sens redukcji ilości map?
Czy mapy FL są lepsze od tych PL?
Czy jest sens wyłączenie map FL i zostawienie tylko PL oraz IS?

_________________
[you] zobacz moje E36 coupe na syndykacie lub na 3er lub na sporcie
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 13 czerwca 2021, 13:52 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: E39
Kod silnika: M54b22
wie ktoś może gdzie jest opcja wyłączenia kontrolki od poduszek powietrznych w sofcie 069?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 3 lipca 2021, 16:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Wiek: 23
Posty: 2
Moje BMW: E46 Coupe
Kod silnika: M52TUB28
Ponawiam pytanie, ma ktoś softa z revmatch assist? Taki w którym auto samo dostosowuje obroty przy redukcji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 16 lipca 2021, 10:49 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 35
Moje BMW: e46
Kod silnika: M54@
Mam wentylator elektryczny, chciałbym ustawić sobie mapę żeby włączał się wcześniej jednak mapy są jakieś dziwne i nic z tego nie rozumiem, wartości na minusie, jakies zera, odpalałem wsad w programie romraider jednak nie ma tam w definicji żadnych możliwości tylko e termostat jednak to mnie nie interesuje


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 29 lipca 2021, 00:03 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b22
Siemanko, korzystałem ostatnio z softa 056 z definicjami pod tunera pro. Przesunąłem odcinke, zrobiłem lekki pop mod lecz nie satysfakcjonuje mnie działanie launch control. Często zadziała na "jedno odcięcie" i wskazówka leci wyżej aż do głównej odcinki a przy kolejnej próbie działa jak powinien. W dodatku prędkość odcinania zapłonu nie jest satysfakcjonująca. Z tego co słyszałem soft 069 rozwiązuje problemy launch control oraz jest rozbudowany w tabelki cut off po wciśnięciu przycisku tempomatu. Jak poprawnie wgrać go do sterownika aby poprawnie wszystko odpalić? (ews, vin itp) m54b22


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 1 sierpnia 2021, 10:57 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 19
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
czesiio napisał(a):
Jaki jest sens redukcji ilości map?
Czy mapy FL są lepsze od tych PL?
Czy jest sens wyłączenie map FL i zostawienie tylko PL oraz IS?


Jeśli masz w palnie turbo lub kompresor to ma sens bo łatwiej auto wystroić, nawet po zmianie kolektora na m50 lub n54 z adapterem, ten z n54 można sporo wyciągnąć do 280 km z 3.0


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 27 sierpnia 2021, 08:22 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: e46
Kod silnika: m54b25
Garaż: Natolin
55
Witam, jest możliwa modyfikacja sterownika w aucie? nie wyjmując go? mam na myśli np. pop&bang, twarda odcinka itd ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 4 września 2021, 12:07 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 24
Moje BMW: E46
Kod silnika: M52B28TU
Cześć wszystkim. Poszukuję pomocy. Mam E46 328 (M52B28TU). Kupiłem od Racemode zestaw konwersji MS42 > MS43 i wysłali mi mapę do MS43 która miałabyć przystosowana pod M52B28TU (czyli pod 2.8l zamiast 3.0, i wyłaczone pierdoły typu klapka wydechu, dodatkowa pompa paliwa itd). Niestety próby wgrywania tego softu (512kb full) sie nie udają. Znaczy wgrać się da ale potem ECU nie odpowiada (w MS4x Flasher wyskakuje że nie rozmoznano ECU). Próbowałem tez wgrywać przez JMGarage Flasher ale to samo. Niestety w typowym dla siebie stylu Racemode nie pomogło mi w rozwiązaniu problemu (polecili odpalić auto pomimo że MS4x Flasher nie rozpoznaje ECU po flashu i sprawdzić "czy zadziała") a ja nie mam już siły do nich więc przychodzę tutaj z prośbą o poradę. Pytanie numer 1. Czy mogę odpalić auto na MS43B30 z oryginalną mapą z M54B30 (tylko po to by dojechać do warsztatu). Pytanie 2. Czy ktoś mógły pomóc mi przerobić oryginalną mapę (mam soft 069) tak żeby pasowała pod 2.8 litra (więc pewnie troche skrócić czas wtrysku, może kąty zapłonu przestawić lekko?) ? Pierdoły typu wyłączona klapki wydechu czy dodatkowej pompy powietrza sobie sam ogarne, chodzi mi głównie o same mapy. I gwoli ścisłości - mowa o M52B28TU z całym dolotem z M54B30 kolektor, przepustnica, MAF + wałek ssący no i z zestawem konwersji MS42 > MS43 czyli z elektronicznym pedałem gazu (i jak już wspomniałem przepustnicą z M54). Więc z punktu widzenia sterownika jedyna różnica między moim silnikiem a M54B30 to będzie 0.2l mniejsza pojemność


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 4 września 2021, 13:44 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Możesz śmiało odpalić auto i jechać. Porównaj sobie dwa wsady m54b25 i m54b30, oczywiście w czasie jazdy i na którym auto będzie lepiej jeździć ten zostaw do ewentualnych poprawek. Obserwuj adaptacje sond, czy mieszczą się w normie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 18 września 2021, 13:25 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 11
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B30
[quote="piotr520"]Siemka.
Dziś udało mi się wygospodarować trochę wolnego czasu i postanowiłem przejść na soft 069 . Cudów się nie ma co spodziewać po aktualizacji , ale soft 069 daje nam możliwość korzystania z Patchlist, czyli funkcji zmieniającej kod sterownika. Mnie akurat zainteresowała jedna funkcja, dokładnie Alpha-n gdzie sterownik nie korzysta z przepływomierza tylko z tabeli, nie generując błędów. Po zastosowaniu tej poprawki, nie musimy mieć przepływki w aucie. Sterownik jest przekonany że cały czas ma z niej odczyt, a tak naprawdę czyta z tabeli. Zrobiłem już kilkadziesiąt kilometrów bez przepływki i wszystko ok, adaptacja długoterminowa raptem +2 więc nie ma co grzebać w tabeli. Od tej pory już nigdy nasz przepływomierz nie ulegnie awarii. W tym trybie sondy normalnie pracują i robią adaptacje, nie tak jak w trybie awaryjnym bez przepływki.

Gdyby jednak coś nie tak działo się z adaptacjami ,leciały za bardzo w plus albo minus to należy delikatnie dodać lub odjąć paliwa w tabeli z której sterownik korzysta zamiast przepływomierza.

Ta tabela to ip_maf_1_diag_n_tps_av. Po przejściu na tryb Alpha-n to własnie z niej teraz korzysta sterownik.

Obrazek




Witam, mam mały problem po załadowaniu trybu alpha n to znaczy chwilowe korekty w inpie utrzymują się na poziomie minus -28 , podobno trzeba w tabeli ip maf 1diag n tps av odjąć paliwa. Nie za bardzo wiem które parametry w tabeli odpowiadają za tą czynność i ile ustawić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 10 października 2021, 13:26 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B22
piotr520, możesz wrzucić jeszcze raz paczkę z wsadami do m54b22? Mój magik nie zapisał mojego oryginału i aktualnie mam wsad od b25. Zaczęły falowac mi obroty i cyrki z silnikiem. Z góry dziękuję za pomoc


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 10 października 2021, 21:16 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Wsady z softem 069 są na wiki
https://www.ms4x.net/index.php?title=Firmware_Files


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 11 października 2021, 10:50 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 2
Moje BMW: E46
Kod silnika: M54B22
Ok. Dziękuję za pomoc wsad dziala, ale mam jeszcze jedno pytanie. EWS został wylaczony. Drugi dorobiony kluczyk bez kostki imo dziala tylko wtedy gdy wsadze oryginalny klucz. Po zgaszeniu i odczekaniu kilku minut znowu jest tak ze drugi kluczyk nie dziala. W czym jest problem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 11 października 2021, 16:16 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Bo ews jest usunięty tylko w sterowniku silnika, a w aucie nadal posiadasz wpięty moduł ews. Żeby drugi kluczyk bez pestki działał trzeba usunąć moduł ews i zmostkować dwa grube przewody w jego wtyczce.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 12 października 2021, 11:14 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 330xi
Kod silnika: M54b30
Witam, czy ktoś z tematu ma dostęp do paczki softu z dysku Google? (przestał działać) Chodzi mi o biny 056 do silników b22 i b25.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 13 października 2021, 21:20 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Link do softów 056
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] ms43 bez tajemnic
PostNapisane: 15 października 2021, 09:47 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: 330xi
Kod silnika: M54b30
Dzięki bardzo z link. W między czasie dokopałem się do plików forumowicza texaar i wrzuciłem bin z b25 na kompa do b22, w weekend będzie podmianka kompa i zobaczymy jakie efekty.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL