BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 08:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E46] Stroker n42b18 na n42b20
PostNapisane: 3 lipca 2021, 06:19 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E46 316i
Kod silnika: N42b18
Mam E46 z niestety niezbyt fajnym silnikiem czyli n42b18, czy jest możliwość zwiększenia pojemności poprzez zmianę korbowodów i ewentualnie wału i tłoków na te z n42b20 (tak jak w m52tub25 na m52tub28 lub m54b30 lub m54b25 na m54b30) bo jak znalazłem średnica tłoka jest taka sama. Jeżeli jest to możliwe to co jest potrzebne do takiej modyfikacji. Chodzi mi o w miarę bezbolesny tuning dla elektryki, bo jak wiadomo np po swapie potrafią być jaja z elektryką. Wiem że lepiej było by kupić E46 z m52tu lub m54 ale jak już mam samochód ze zdrową budą w rozsądnych pieniądzach to wolałbym w tym egzemplarzu coś zmienić bo E46 330i w dobrym stanie obecnie jest poza moim budżetem, a chciałbym wiedzieć czy warto coś robić z tym silnikiem co mam. SWAP tak jak pisałem też nie wchodzi w grę ze względu na potencjalne problemy z elektryką. Miałem wcześniej E46 z m52tub25 ale musiałem go sprzedać ze względu na coraz większe problemy z blacharką, później jeździłem acordem coupe 99 3.0 V6 vtec, i hyundaiem grandeurem 3.3 V6 ale miały napęd z nieprawidłowej strony i myślałem że przesiadka z mocy 170-235km na 115km będzie mniej bolesna a miałem bardzo dobre doświadczenia z E46 więc do niego wróciłem, a wiadoma obecna sytuacja mocno ograniczyła mi budżet a chciałbym wiedzieć czy da się coś zrobić z tym silnikiem w przyszłości.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E46] Stroker n42b18 na n42b20
PostNapisane: 4 lipca 2021, 15:15 
Offline
Uzależniony od forum :)
Avatar użytkownika

Wiek: 37
Posty: 23072
Lokalizacja: Łódź
Moje BMW: E36&E46&F30
Garaż: E36 316i Compact & E46 320CI Coupe & F30 320D Sedan
doge77, wiem że nie to chcesz usłyszeć ale niestety z gówna bata nie ukręcisz... i najlepszym wyborem byłby swap... nie wiem dlaczego coś ma nie działać bod względem elektryki jeśli jest zrobione jak należy to problemów nie będzie :) Do tego masz fajną moc i sporo mniej kłopotliwy motor ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL