BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 20:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Exx] M42B18 Mody n.a. taki powrót do przeszłości
PostNapisane: 3 sierpnia 2021, 09:33 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 46
Moje BMW: 520i 535iA
Siemacie, porzuciłem wszelką nadzieje na legalizacje swapa 318is na m54b30 Postanowiłem zostawić 318is/lpg na daily do jazdy "bez obaw" o kontrole itp, do pracy a m54b30 wrzucę gdzie indziej pewnie do compakta i bede robił korespondencyjne przeglądy jak już ale przypał mniejszy ponieważ auto nie na co dzień będzie .

Ale czemu pisze chciałbym usprawnić trochę tego isa ,mam pewne pomyły i w sumie trochę gratów w "piwnicy" , może ktoś napisze "czy warto" albo ma swoje pomysły?
1. Przejście z maf na map , mam deta3 z 2.5bar map i sonde 5v z dawnych lat, ponoć przepławka jest sporą restrykcją (MAf -out)? Chce kręcić do 6900obr.(inna sprawa że stroić nie umiem:),może ktoś korespondencyjnie za opłatą? ).
1.2Zakładając powyższe jest sens dawać inne wtryski ? Mam 340 od saba oraz z m50b25 i m54b22 .
2.filtr powietrza seria/wkładka czy stożek albo czy można zaadoptować filtr z r6 (stożek mam i obudowę r6).
3.wisko na elektryka, mam zestaw z 316i compakt/klima , chyba wydoli ?
4.kolektor dolotowy ,nie jezdzilem z tą prymitywną disą z i bez nie wiem jaka jest różnica ale kolektor z m40b18 wygląda na lepszy mniej zawijasów tylko nie wiem czy pasuje ? Korci mnie też coś pospawać w amelinium, nawet jak nie polepsza ten kolektor to kupił bym go do spawania ale czy pasuje na głowice ?
5.wydech poprzedni wł. wstawił wydech z 318tds na dwóch tłumikach ryczy to strasznie pow.3000obr. wkurza mnie , nie wiem kupić serie czy jest jakiś przepis na wydech ? A kolektor wydechowy w bandaż .
6.Napęd to dyfer s 25% i jednomas chyba org. bez klimy ,tu chyba jest ok ładnie się wkręca.
7.mam cześci na swap cewek z m54b30 ,zrobię gorzej nie będzie .

Cel to polepszyć a nie pogorszyć przy 137 czy tam 140 km 27lat temu każdy kuń jest na wagę złota .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL