BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 17:40

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E36] 328i schmiedmann + eisenmann
PostNapisane: 23 stycznia 2022, 16:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 17
Moje BMW: e46
Kod silnika: m52b28tu
Witam! Jestem posiadaczem bmw e36 328i, oryginał. Auto jakiś czas temu było na hamowni i wypluło 195km i 280nm - można uznać, że zdrowa seria.
Auto kompletnie seryjne.
Zakupiłem ostatnio zestaw schmiedmann kolektory + katalizatory i udało się dorwać wydech końcowy reuter motorsport S (eisenmann). Sekcja środkowa będzie przelot i za katami dorzuce x pipe.
Pytanie: jakiego xpipe wrzucić? kto zrobi takiego że będzie to miało swoje zastosowanie?
pyt2. jakich przyrostów mogę się spodziewać po montazu takiego zestawu? Przy 330ci widziałem, że ok 20km i 20nm wychodzi na +, ale 328 nie widziałem.
pyt3. czy seryjna sekcja środkowa może zostać, czy lepiej zrobić soundpipe z kwasu? jest jakaś różnica?
Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bmw e36 328i schmiedmann + eisenmann
PostNapisane: 17 lutego 2022, 12:04 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 42
Posty: 611
Lokalizacja: Wrocław
Moje BMW: E90 335d M-Pakiet
Kod silnika: M57N2
Kolektory w e36 nie są tak "restrykcyjne" jak w m54, także nie spodziewaj sie jakichs dużych przyrostów.
https://images.app.goo.gl/uYkyGNkjbxmx6Dxd8

Na pewno możesz się spodziewać sporego buczenia podczas jednostajnej jazdy, chyba ze to nie jest Twoje daily. U siebie w e46 tez miałem zestaw od schmiedmanna z katami, duży końcowy przelotowo komorowy i duży środkowy przelotowy. Dopiero wtedy było ok. Jak sie przydusiło mu na obrotach to darł mordę jak M3 aczkolwiek do 2500obr. w kabinie męcząco troche buczało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL