BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 02:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.



Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu


Tematy źle nazwane, będą usuwane, bez komentarza ani informacji



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [eXX] Regeneracja felg, jak to zrobić krok po kroku
PostNapisane: 26 stycznia 2022, 19:01 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 41
Posty: 88
Garaż: Porsche 951,944,924,986 i 964 :)
Tak dla potomnych jak by ktoś się chciał pobawić w renowację felg... Nie sztuką jest pomalować krzywe felgi. Regeneracja czy też renowacja felg aluminiowych nie jest w cale taką prostą sprawą, jest to dosyć złożony proces, który wyszczególniłem w poszczególnych etapach. A więc wracając do tematu - Jak dobrze zregenerować felgi aluminiowe? Krótki film instruktażowy, z wyszczególnieniem poszczególnych etapów renowacji felg aluminiowych.

Etap 1: Wstępna weryfikacje felg. Sprawdzamy uszkodzenia i weryfikujemy czy felga nadaje się do regeneracji.
Etap 2: Prostowanie felg, korekta uszkodzeń. Ja używałem prostowarki do felg Unitrol PO-22 z wbudowaną tokarką i polerką do rantów.
Etap 3: Korekta rantów felg przy użyciu prostowarki Unitrol PO-22
Etap 4: Odlakierowanie chemiczne felg. W przypadku felg aluminiowych konieczne jest odlakierowanie chemiczne. Ja użyłem preparatu Auto-Remover Plus. Jest to specjalistyczny środek przeznaczony do usuwania powłok malarskich i lakierniczych (nanoszonych metodą proszkową). Usuwa stare powłoki z powierzchni metalowych, ceramicznych, stalowych, żeliwnych oraz aluminiowych.
Etap 5: Piaskowanie. Do piaskowania użyłem ścierniwa elektrokorund o gradacji 0,8 do 1,0 mm.
Etap 6: Po wypiaskowaniu felg należy, przeszlifować felgę, można wykonać drobne korekty. Na koniec należy okleić specjalną folią do malowania proszkowego punkty styku. Ja użyłem taśmy TESA.
Etap 7: Malowanie proszkowe. Felgi są dość niewdzięczne w malowaniu proszkowym, potrafią potocznie mówiąc "wypryszczyć", aby temu zapobiec należy wygrzać felgi w piecu do malowania proszkowego przed nałożeniem podkładu proszkowego, wcześniej zastosować specjalistycznej chemii odgazowującej aluminium. Po takim zabiegu felgi zostały zapodkładowane proszkowo, w kolejnym piecu nałożyliśmy kolejną warstwę proszku z palety Pulver.
Etap 8: Polerowanie rantu. Rant polerowałem mechanicznie używając prostowarki do felg Firmy Unitrol PO-22 z wbudowaną polerką do rantu. Dodatkowo zastosowałem pastę polerską Autosol. Finalnie felgi wyszły całkiem ciekawie.W przypadku współczesnych felg dwu kolorowych może być niezbędna tokarka CNC i lakierowanie całej felgi klarem aby zabezpieczyć frezowane fragmenty felg by aluminium nie utleniało się.

Pokażcie Wasze "przed" i "po" :)
Zapraszam do dyskusji w temacie jak by ktoś miał pytania ;)


Pzdr,
AW


_________________
http://walenda.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [eXX] Regeneracja felg, jak to zrobić krok po kroku
PostNapisane: 27 stycznia 2022, 07:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Wiek: 35
Posty: 29637
Lokalizacja: Katowice
Garaż: ///M4 20iA+ LCI
było:
E91 318dA+ LCI
E39 520iA LCI
Mercedes CL600 V12TT
Mercedes C 180 lift
Mercedes E 350 lift
Mini JCW
Audi A6 3.0TDI
Mercedes CLS 350
Yaris d4d
E90 335iA+
E39 530i LCI
E61 535d+
E91 325d
E46 330i
E46 330dA LCI
E46 330i LCI
E39 540iA NV
E46 330i
E34 520i
fajnie, że podzieliłeś się wiedzą :ok:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [eXX] Regeneracja felg, jak to zrobić krok po kroku
PostNapisane: 26 listopada 2022, 21:05 
Offline
Forumowicz

Posty: 124
Moje BMW: E46
Lokowanie produktu...Unitrol PO-22... :looka:
Ciekawe, ilu z nas ma w garage malarnię proszkową... :rotfl:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL