BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 16:58

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Exx] Kodowanie NCS+NCSDummy filmy instruktażowe
PostNapisane: 20 grudnia 2019, 16:54 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E60
Kod silnika: M57TU
K2b napisał(a):
kkkkamil26, witam mógłbyś mi w łopatologicznie wytłumaczyć jak w ncs zakodowac akumulator 92 ah zwykły ponieważ inpa pokazuje mi że mam 80 ah, i często wydał mi blad że zbyt niski poziom naładowania baterii w e60. Świetnie by było gdybyś nagrał taki poradnik właśnie o akumulatorach w podobnie jak ten na forum który już jest . Pozdrawiam

Istą jest bardzo łatwo, filmiki na YU.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Kodowanie NCS+NCSDummy filmy instruktażowe
PostNapisane: 21 grudnia 2019, 18:22 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 3
Moje BMW: E60 530i
Kod silnika: M54B30
Garaż: Pod gołym niebem
grzesio764 napisał(a):
K2b napisał(a):
kkkkamil26, witam mógłbyś mi w łopatologicznie wytłumaczyć jak w ncs zakodowac akumulator 92 ah zwykły ponieważ inpa pokazuje mi że mam 80 ah, i często wydał mi blad że zbyt niski poziom naładowania baterii w e60. Świetnie by było gdybyś nagrał taki poradnik właśnie o akumulatorach w podobnie jak ten na forum który już jest . Pozdrawiam

Istą jest bardzo łatwo, filmiki na YU.


Narazie ogarnąłem sobie tylko disa na vmare , ale jakby ktoś podesłał linka do działającej isty mógłbym się odwdzięczyć, lub po prostu pokierował jak to zrobić disem żebym nic nie pokopał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Kodowanie NCS+NCSDummy filmy instruktażowe
PostNapisane: 17 lutego 2021, 14:15 
Offline
Pierwsze kroki
Avatar użytkownika

Wiek: 40
Posty: 93
Lokalizacja: Brzesko - [KBR]
Moje BMW: E36 Coupe
Kod silnika: M43B16 :/
Witajcie i wybaczcie, że odgrzewam kotleta, ale mam pewien problem. Od niedawna mam kabelek i próbuję bawić się w pracę z E36 za pomocą laptopa. Czy jeśli mam 316 z grudnia 96 po swapie na M52B20 z kwietnia 97 to czy w NCS może być problem z uzyskaniem VINu? Inpa działa częściowo: mogę czytać błedy i parametry pracy silnika, kasować błędy airbag, ale już np to zegraów, żeby skasować inspekcję dostać się nie mogę. Pewnie na takie fora już nikt nie zagląda, ale gdyby ktoś był w stanie mi pomóc to by było elegancko. Pozdrawiam.

_________________
Obrazek
Obrazek
[you] Zobacz moje drzewko


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Kodowanie NCS+NCSDummy filmy instruktażowe
PostNapisane: 21 lutego 2021, 08:41 
Offline
Częsty bywalec
Avatar użytkownika

Posty: 897
Moje BMW: e39, e46
Kod silnika: m54b22, m52tub20
Musisz mieć interfejs ADS pod port rs232, a ty pewnie masz USB i dlatego się nie łączy. Zdziwisz się ile ludzi jeszcze pisze na forach :) ,tylko nie chce się już czasami odpowiadać na te same pytania. Tu wszystko jest tylko trzeba szukać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Kodowanie NCS+NCSDummy filmy instruktażowe
PostNapisane: 21 lutego 2021, 19:30 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Posty: 1397
Lokalizacja: Olesin/okolice Warszawy
Moje BMW: E46 330CI, F31 320d
Kod silnika: M54B30
Garaż: viewtopic.php?f=6&t=83226
walker0210 napisał(a):
Witajcie i wybaczcie, że odgrzewam kotleta, ale mam pewien problem. Od niedawna mam kabelek i próbuję bawić się w pracę z E36 za pomocą laptopa. Czy jeśli mam 316 z grudnia 96 po swapie na M52B20 z kwietnia 97 to czy w NCS może być problem z uzyskaniem VINu? Inpa działa częściowo: mogę czytać błedy i parametry pracy silnika, kasować błędy airbag, ale już np to zegraów, żeby skasować inspekcję dostać się nie mogę. Pewnie na takie fora już nikt nie zagląda, ale gdyby ktoś był w stanie mi pomóc to by było elegancko. Pozdrawiam.


Licznik w E36 ma diagnostykę na linii k i l. Tylko ADS na RS232 jest wstanie się z nim połączyć.

_________________
Obrazek
Zrób to sam: Pokaz diagnostyki INPA, Kodowanie NCS + NCSDummy, Aktualizacja sterownika WINKFP - MS41, MS42, MS43,
E60 E90 - Programowanie nowego czystego kluczyka do auta, E36 E38 E39 E46 - Dorobienie kluczyka "diament"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [Exx] Kodowanie NCS+NCSDummy filmy instruktażowe
PostNapisane: 18 maja 2022, 19:08 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 4
Moje BMW: E92,E93,E90
Kod silnika: N52,N54
Kto ogarnia z okolic wawy inpe proszę o pw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL