BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 29 marca 2024, 08:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 1 kwietnia 2014, 04:59 
Offline
Forumowicz
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 362
Lokalizacja: Podlasie
Moje BMW: e36
Kod silnika: M50B20
Garaż: Na działce :)
ona była tylko widocznie nie stykała zawsze albo słaba, nie wiem trudno mi powiedzieć, grunt ze działa :)

_________________
Przodem jeżdżą wszyscy, tyłem niewielu, bokiem nieliczni…



Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 17 kwietnia 2014, 19:11 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: E36 318
Kod silnika: M43B18
Garaż: www.kackiewicz.pl/bmw_blog
timi91 nic się nie odzywa ;p walczę nadal z tymi szybami, kupiłem inny moduł - teraz jest niby od sedana i faktycznie chyba tak jest, bo zaczeła działać blokada tylnich szyb.
Problem z szybą pasażera nadal aktualny, ale piszecie o wadliwej masie to będę musiał ściągnąć boczek i obczaić.

Co natomiast z tylnimi szybami? Bo lewe automatycznie mi się otwiera, a prawe zamyka. Natomiast guziki w drzwiach działają odwrotnie. Jak ma być ori? One mają się auto otwierać czy zamykać? I które podłączenia są za to odpowiedzialne?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 17 kwietnia 2014, 20:33 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
Besol napisał(a):
Co natomiast z tylnimi szybami? Bo lewe automatycznie mi się otwiera, a prawe zamyka. Natomiast guziki w drzwiach działają odwrotnie. Jak ma być ori? One mają się auto otwierać czy zamykać? I które podłączenia są za to odpowiedzialne?


Ori było tak że "automatycznie" szyby powinny się otwierać a przy zamykaniu trzeba trzymać przycisk. Masz poprzestawiane piny, ale które to były sygnałowe nie pamiętam musisz sprawdzić. Co do modułu to pewnie stary wystarczyło przeprogramować by włączyć opcje blokady tylnych szyb.

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 17 kwietnia 2014, 21:09 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: E36 318
Kod silnika: M43B18
Garaż: www.kackiewicz.pl/bmw_blog
nie nie, miałem od cabrio. ale to nie miało znaczenia bo też można było przeprogramować, ale niestety nie miałem jak i gdzie. neistety.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 18 kwietnia 2014, 20:13 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: E36 318
Kod silnika: M43B18
Garaż: www.kackiewicz.pl/bmw_blog
Kurde, podłączyłem dzisiaj ten nowy moduł i przestała mi tylna lewa szyba reagować na opuszczanie. Do góry normalnie działa, przycisk z przodu jak i z tyłu w drzwiach, ale na żadnych nie działa opuszczanie.
Sam silnik szyby działa normalnie, sprawdzałem go na krótko, szyba śmiga elegancko, a jak podłączę normalnie wszystko z modułu itp. to na nacisnięcie na dół nie słychać w ogóle pstrykania przekaźnika. Wymieniłem oba przyciski na inne i to samo.

CO mogło pójsć nie tak? spaliło się coś? albo co odłączyło... ale po przewodach nie widzę nic by coś się urwało, przecieło. Wszystko mam lutowane, ale jak już to co może być przyczyną?

EDIT:
okazało się niby całe, ale jednak przerwane połączenie przekaźnika RMIV z modułem komfortu, pin 11. Wszystkie izolacje musiałem zrywać i w końcu znalazlem.,.....


Ale problem mam nadal odnośnie domykania. Próbowałem różnych połączeń, podłączałem odwrotnie i zawsze efekt był taki sam. Otóż auto otwieranie i zamykanie działa mi tylko w szybie kierowcy. W szybie pasażera oraz tylne lewe działa tylko auto otwieranie, a tylnie prawe auto zamykanie. Ale ręcznie działa. Jeżeli odwrócę podłaczenia (czy to silnika czy przycisków) to wtedy np. tylko auto się zamyka, a ręcznie trzeba otwierać.
Czy to oznacza, że tak jest zakodowany moduł komfortu?? Bo pomysłów już nie mam. Przyciski wymieniałem i nie ma to wplywu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 4 maja 2014, 19:00 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
Besol napisał(a):
Czy to oznacza, że tak jest zakodowany moduł komfortu??

Zapewne w nim jest coś poprzestawiane warto zajrzeć do niego.

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 7 maja 2014, 19:27 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 572
Lokalizacja: Sanok-Darmstadt
Moje BMW: e46 320i e36 330i
Kod silnika: M57-M52-M54
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 3#p1116823
Witam.
Wsadziłem ori wiązkę (kompletna prawie bez lutowania) oraz moduły takie jak na pierwszej stronie , kable które wychodziły z kostek a nie były rozpisane zgodnie z rozpiską z pierwszej strony po prostu obciąłem. Podpoiłem na próbę silniki na przód i za sprawą jednego przycisku próbowałem podnieść lub opuścić szyby lecz tak jakby mi moduł odłączał silniczki , wykonują tylko niewielki ruch za każdym razem.
Czy jest to spowodowane brakiem innych przycisków czy może wina leży gdzieś indziej?

_________________

!!!!!! KUPIĘ SPOJLER TRZYCZĘŚCIOWY AC SCHNITZER !!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 7 maja 2014, 19:34 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
Nie do tego nie musi być wszystkich przycisków, sprawdzałeś silniki na krótko?

Wia może być w instalacji lub modułach, ktoś miał tu lub w innym temacie podobny problem gdzie szyby przesuwały mu się tylko po 1cm

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 7 maja 2014, 19:53 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 572
Lokalizacja: Sanok-Darmstadt
Moje BMW: e46 320i e36 330i
Kod silnika: M57-M52-M54
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 3#p1116823
Mira_s1987 napisał(a):
szyby przesuwały mu się tylko po 1cm


Tak właśnie jest u mnie.

_________________

!!!!!! KUPIĘ SPOJLER TRZYCZĘŚCIOWY AC SCHNITZER !!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 7 maja 2014, 20:07 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
Z tego co pamiętam winna jest któraś krańcówka, ale mogę się mylić bo problem taki pojawia się przeważnie w qp tam wtedy winne są krańcówki podczas jazdy na wybojach szyba potrafi się sama opuszczać i zamykać o ten 1 cm, ale pewności nie mam

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 8 maja 2014, 13:49 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
maniak1985, problem dotyczy szyb na tyle czy na przodzie?? Regulowałeś je?? tak żeby miały jak najmniejszy opór?? sprawdź połaczenia czujnika położenia może coś na odwrót podłaczyłeś.

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 15 maja 2014, 22:57 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 572
Lokalizacja: Sanok-Darmstadt
Moje BMW: e46 320i e36 330i
Kod silnika: M57-M52-M54
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 3#p1116823
Dziś sprawdzałem ty i działa bez problemu, problem jest z obiema stronami z przodu silnik od kierowcy jeszcze nie zamontowany i gdy go podepnę bez obciążenia również przesuwa się o centymetr.

Tak to u mnie wygląda , jedno naciśnięcie przycisku to 1 jeden skok szyby.


_________________

!!!!!! KUPIĘ SPOJLER TRZYCZĘŚCIOWY AC SCHNITZER !!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 22 maja 2014, 22:05 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: E36 318
Kod silnika: M43B18
Garaż: www.kackiewicz.pl/bmw_blog
Ja miałem tak, że to opuszczanie szyby czy zamykanie o 1cm związany był ze zbyt słabą masą krańcówek domykania. Białem stare chyba utlenione przewody czy coś, bo wymieniłem na zupełnie nowe, ciut grubsze i problem zniknął jak ręką odjął.


Przy okazji zapytam - jak nazywa się moduł komfortu dostępny na liście w BMW decoder, bo chce dodać go do SA w NCS by móc go programować ale nie wiem który to element z lissty.... OBC znalazlem, ale GMIV ni chuchu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 24 maja 2014, 16:58 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 38
Posty: 572
Lokalizacja: Sanok-Darmstadt
Moje BMW: e46 320i e36 330i
Kod silnika: M57-M52-M54
Garaż: http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t ... 3#p1116823
Problem można rzec że rozwiązał się sam, po prostu coś nie łączyło w żółtej wtyczce pop ponownym wpięciu działa wszystko jak należy.

_________________

!!!!!! KUPIĘ SPOJLER TRZYCZĘŚCIOWY AC SCHNITZER !!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 22 czerwca 2014, 21:04 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: E36 318
Kod silnika: M43B18
Garaż: www.kackiewicz.pl/bmw_blog
Mógłby ktoś opisać wejścia do niebieskiej wtyczki od cabrio (wszystkie szyby góra/dół), bo schemat mówi mi jedno, a piny w guziku są zupełnie inne.

Na schemacie mam tak:


1 - sygnał zamykania [biało / żółty]
2 - sygnał otwierania [biało / zielony ]
3 - podświetlenie [szaro - czerwony ]
4 - masa [brązowy]
5 - pusty
6 - pusty

Piny na kostce:

1 - brak bolca
2 - brak bolca
3 - ??
4 - ??
5 - ??
6 - ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 20 sierpnia 2014, 20:56 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: E36 318
Kod silnika: M43B18
Garaż: www.kackiewicz.pl/bmw_blog
hmmmm, a jak zrobić by w sedanie też był guzik na wszystkie szyby? tak jak w coupe, cabrio.. ??


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 20 sierpnia 2014, 21:26 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
Besol napisał(a):
Przy okazji zapytam - jak nazywa się moduł komfortu dostępny na liście w BMW decoder, bo chce dodać go do SA w NCS by móc go programować ale nie wiem który to element z lissty.... OBC znalazlem, ale GMIV ni chuchu


http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=129500
tu masz instrukcję logujesz się przez zegary KMB później powracasz F6 potem F4 i ZVM


Besol napisał(a):
hmmmm, a jak zrobić by w sedanie też był guzik na wszystkie szyby? tak jak w coupe, cabrio.. ??


Jak masz przycisk z cabrio to trzeba go tylko podłączyć do ZVM czyli GMIV, a to już miał opisać mi timi-91 też chce to u siebie założyć ale Tomek jak zawsze zawalony robotą. Było to gdzieś na forum ale też nie mogę znaleźć.

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 21 sierpnia 2014, 09:26 
Offline
Pierwsze kroki

Posty: 22
Moje BMW: E36 318
Kod silnika: M43B18
Garaż: www.kackiewicz.pl/bmw_blog
No właśnie nie. ZVM i GMIV to dwa różne moduły. Pierwszy to niekodowany (chociaż nie do końca) moduł centralnego.A GMIV to moduł komfortu (szyby, centralny, oświetlenie wnętrza, alarm itp).
Nie mogłem go znaleźć u siebie bo ja miałem dokładany GMIV i w aucie miałem też oryginalnie ZVM i pewnie dlatego ich nie widziałem bo wzajemnie się wykluczają. Jak odłączyłem od zasilanie ZVM, to pojawił się na liście GMIV i mogłem już kodować co tam chcę.


Natomast przycisk od cabrio - w wersjach cabrio i coupe wchodzi od w piny 10 i 4 wtyczki bodajże żółtej (już nie pamiętam), a w sedanie te piny sterują tylną lewą szybą. Dlatego sam GMIV trzeba przeprogramować albo na cabrio albo na sedan. Nie da się mieć jednego i drugiego na raz, bo wtedy opuszczajać tylną lewą szybę opuścimy też inne.
Dlatego tutaj trzeba zastosować jakieś obejście, niestety nie wiem do końca jakie. Próbowałem podłączyć ten guzik równolegle do innych 4 guzików od szyb w konsoli na sygnał opuszczania i podnoszenia wraz z zastosowaniem diód prostowniczych, ale to nie daje efektu. Guzik albo nie działa, albo podnosi tylko jedną, losowo chyba wybraną szybę....

A wiem że ktoś to jakoś zrobił, niestety nie wiem kto dokładnie by się go o to dopytać....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 21 sierpnia 2014, 21:23 
Offline
Zacna persona forum
Avatar użytkownika

Wiek: 36
Posty: 2808
Lokalizacja: Tomaszów Lub i okolice :)
Moje BMW: E36 318i 96r.
Kod silnika: M52B28TU
Garaż: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=88829
Besol napisał(a):
Natomast przycisk od cabrio - w wersjach cabrio i coupe wchodzi od w piny 10 i 4 wtyczki bodajże żółtej (już nie pamiętam), a w sedanie te piny sterują tylną lewą szybą. Dlatego sam GMIV trzeba przeprogramować albo na cabrio albo na sedan. Nie da się mieć jednego i drugiego na raz, bo wtedy opuszczajać tylną lewą szybę opuścimy też inne.
Dlatego tutaj trzeba zastosować jakieś obejście, niestety nie wiem do końca jakie. Próbowałem podłączyć ten guzik równolegle do innych 4 guzików od szyb w konsoli na sygnał opuszczania i podnoszenia wraz z zastosowaniem diód prostowniczych, ale to nie daje efektu. Guzik albo nie działa, albo podnosi tylko jedną, losowo chyba wybraną szybę....

A wiem że ktoś to jakoś zrobił, niestety nie wiem kto dokładnie by się go o to dopytać....


Pisał mi właśnie timi
timi-91 napisał(a):
Podłączenie guzika z Cabrio jest do 10 i 4 pinu białej wtyczki GMIV ALE trzeba przeprogramować moduł na Cabrio. Niestety wtedy będą nam się opuszczać szyby o 1cM PRZY KAŻDORAZOWYM OTWARCIU DRZWI PRZEDNICH.


Reszta guzików działa normalnie jedyna różnica to taka, że przy otwarciu drzwi szyby się osuwają.

To wiesz co trzeba przestawić w GMIV?


Besol napisał(a):
No właśnie nie. ZVM i GMIV to dwa różne moduły. Pierwszy to niekodowany (chociaż nie do końca) moduł centralnego.A GMIV to moduł komfortu (szyby, centralny, oświetlenie wnętrza, alarm itp).
Nie mogłem go znaleźć u siebie bo ja miałem dokładany GMIV i w aucie miałem też oryginalnie ZVM i pewnie dlatego ich nie widziałem bo wzajemnie się wykluczają. Jak odłączyłem od zasilanie ZVM, to pojawił się na liście GMIV i mogłem już kodować co tam chcę.


To znaczy się jak fabrycznie jest centralny i GMIV to ja mam centralny obsługiwany przez GMIV? Bo z tego co patrzyłem to nie mam innych modułów chyba ze to ten w lusterku przy centralnym z pilota. Bo chce u siebie dołożyć ori centralny na pilota i nie wiem czy to też obsługuje GMIV czy trzeba jeszcze jakiś inny moduł (no oprócz lusterka)?

_________________
Moja Bunia: viewtopic.php?f=6&t=88829



Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E36] Montaż elektrycznych szyb SEDAN moduł komfortu
PostNapisane: 21 sierpnia 2014, 22:23 
Offline
Specjalista
Avatar użytkownika

Wiek: 32
Posty: 2657
Lokalizacja: Świebodzice
Moje BMW: E36 320i
Kod silnika: M50B20++
Garaż: Murowany w szeregu :P
Mira_s1987 napisał(a):
ja mam centralny obsługiwany przez GMIV? B


Tak
Mira_s1987 napisał(a):
Bo chce u siebie dołożyć ori centralny na pilota i nie wiem czy to też obsługuje GMIV

Założysz lusterko zaprogramujesz pilota i będzie trybiło.

_________________
Takie tam 2.8 w sedanie<---KLIK
Mapa osób z interfejsam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL