BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 27 kwietnia 2024, 04:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [E61] Dodawanie nowych zegarów do wyposażenia.
PostNapisane: 2 lutego 2020, 15:38 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Moje BMW: E61 520d LCI
Witam, jako że do tej pory jeszcze nic kodowałem i to jest mój pierwszy post prosze o wyrozumiałość.
Jakiś czas temu padły mi zegary w mojej e61. Z konieczności zmuszony byłem zakupić inne używane. Po wymianie nowe zegary funkcjonują normalnie, przebieg pobrały z innego modułu i mam ten sam co przed wymianą. Problem polega na tym, że zegary nie wyświetlają stanu automatycznej skrzyni biegów, a więc wrzuconego biegu, itp. oprócz tego nie wyświetla mi prędkości tempomatu, oraz również nie świecą ringi przy prędkościomierzu które pokazywały prędkość przy włączonym tempomacie, dlatego chciałbym przekodować zegary czyli moduł KOMBI. Niestety NCS nie łaczy mi się z modułem, a na innym forum dowiedziałem się, że
w takiej sytuacji muszę dodać nowe zegary do wyposażenia, ponieważ ncs widzi nadal te stare i dlatego nie łaczy się z modułem.
W związku z tym moja prośba, czy ktoś może mi opisać krok po kroku jak to się robi, bądź ewentualnie podać link do opisu jak się to robi? Trochę szukałem w internecie i nic konkretnego nie mogę znaleść.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dodawanie nowych zegarów do wyposażenia.
PostNapisane: 15 lutego 2020, 11:10 
Offline
Częsty bywalec

Wiek: 34
Posty: 697
Lokalizacja: Południowa WLKP
Moje BMW: E90 LIM
Kod silnika: M47N2
Zmieniłeś VIN w "nowych" zegarach? NCS się nie łączy, a inne programy INPA/ISTA? Jest w ogóle jakaś komunikacja?

_________________
Pomoc z ICOM, ISTA+, ISTA P, Esys, NCS Expert, polskie menu, mapy nawigacji, kodowanie opcji, zmiana USA na EU, dorabianie kluczyków seria Exx oraz Fxx itp ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: [E61] Dodawanie nowych zegarów do wyposażenia.
PostNapisane: 9 czerwca 2020, 09:35 
Offline
Specjalista

Posty: 2693
Lokalizacja: Racibórz(śląsk)
Moje BMW: Vectra B
Kod silnika: X20XEV
NCS zapewne łączy się z licznikiem(KOMBI), ale nie zmieniłeś nr VIN w EEPROM na płycie licznika i stąd takie zachowanie.
Żeby to zrobić należy otworzyć licznik i użyć zewnętrznego programatora

_________________
Jeśli udzielam się w temacie, to proszę nie pisać mi PW. Lepiej problem rozwiązać w danym temacie. Może przydać się jeszcze komuś innemu w przyszłości


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL