BMW Sport

Forum dyskusyjne fanów marki BMW

Teraz jest 28 marca 2024, 22:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Regulamin działu


Drogi forumowiczu, przed założeniem nowego tematu proszę o skorzystanie z opcji szukaj.
Jeśli to nie przyniesie efektu i nie uzyskasz odpowiedzi na twoje pytanie. Możesz założyć nowy temat. Proszę jednak o poprawne tytułowanie tematów,posty o tytułach "Pomocy " będą poprawiane bądź usuwane.


Proszę również o poprawne tytułowanie tematów:
[Exx] Tytuł tematu



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Raport Napięcia Aku i Temp info na Tel
PostNapisane: 1 października 2021, 13:34 
Offline
Poszukaj zanim zapytasz

Posty: 1
Witam

Chciałbym przedstawić swój projekt. Jest właśnie w fazie testów.
Tak sobie pomyślałem, że idzie zima a za nią słaby akumulator czy skrobanie szyb. Z tego względu pokusiłem się o zrobienie układu który będzie informował mnie rano wstając do pracy jakie napięcie Aku i temp posiada moje auto lub gdy żona zostawi mi zapaloną lampkę bo będzie się malowała i zapomni zgasić, wtedy dostając powiadomienia wiem że coś mi rąbie aku i musze iść to spr :)

Zasada działania:

Układ sprawdza co 30min akumulator jeśli napięcie spadnie poniżej ustawionego progu np 11V wysyła 4 powiadomienia co 30min dając info na tel.
Ustawiłem 4 powiadomienia ponieważ jeśli to będzie chwilowy spadek wyśle jedno powiadomienie, a jeśli spadek będzie się utrzymywał lub spadał to oznacza że po wysłaniu 4 powiadomień coś rozładowuje aku np lampka zapalona lub radio czy inny odbiornik.
Gdy napięcie jest powyżej ustawionego progu czyli w normie układ wysyła co 12h powiadomienie raport o napięciu i temp.

Istnieją dwie formy powiadomień na tel.

Pierwsza która sama nas powiadamia co jakiś czas.
Druga odpytanie na żądanie czyli w skrócie piszemy z urządzeniem :D
Można używać dwóch.

Na koniec mała uwaga !

Urządzenie działa tylko kiedy auto jest około 1.5km od domu gdzie parkujemy wtedy z auta czyli nadajnika idą sygnały do domu tam gdzie mamy zamontowaną bazę która odbiera informacje z auta.
Bo po co nam odczytywać te informacje kiedy jesteśmy w trasie.
Układ jest bardzo oszczędny jeśli chodzi o pobór prądu nasz aku tego nie odczuje pobór około 300uA :D

Jeśli byłyby osoby zainteresowane to mogę zrobić więcej takich układów przy większym zamówieniu pewnie i cena byłaby do ustalenia.

https://www.youtube.com/watch?v=MRTmFXSdpXQ


Załączniki:
uklad.png
uklad.png [ 89.95 KiB | Przeglądane 1676 razy ]
bmwtel.jpg
bmwtel.jpg [ 78.25 KiB | Przeglądane 1676 razy ]
bmwpush.jpg
bmwpush.jpg [ 41.33 KiB | Przeglądane 1676 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL